Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HW6915

wict0rius (18)|30.8.2006 18:11
dat to pred vetrak a zapnout topeni. :-)
vsa_ce4you (46)|1.9.2006 18:48
Nevite jan nastavit jinej zvuk pro SMS ? Je jich tam jen nekolik, ale jsou moc potichu a okynko pro zaskrtnuti opakovani zvuku je zasedle, takze ani takhle si nepomuzu. Jiz jsem prolejzal i registry, ale nejak mne tam nic netrklo.

Takze zvuky pro SMS staci nahrat do \windows a musi to byt WAV , ale jak nastavit to opakovani ?
daec (40)|1.9.2006 19:06
Já osobně jsem to vyřešil následovně:

  • Do PDAčka jsem nahrál nějaké zvuky (z worms :) )
  • Šel jsem do START - SETTINGS - ADD RING TONE
  • Tam mi to prohledalo celé PDAčko. Vybral jsem tedy ty zvuky, které jsem chtěl nahrát (myslím do složky Windows) do PDAčka pro použití jako vyzváněcí zvky. Stiskl jsem ADD.
  • Pak jsem v téže záložce START - SETTINGS klepl na SOUNDS & NOTIFICATIONS.
  • Musíte mít povoleny zvuky (myslím). Na záložce Notifications jsem vybral událost "Messaging: New text message" a nastavil jsem zaškrtuté play sound (repeat opravdu bohužel nejde) a nastavil jsem jeden z těch zvuků, co jsem přidal.
  • Celé je to v tom, že si tam můžete dát zvuk podle vlastního výběru- tzn. třeba upravený na PC pomocí sndrec32.exe (záznam zvuku, či jak se to jmenuje).
  • Pozor: Zjistil jsem, že příchozí sms je brána jako normální zvuk- vztahuje se na ni tedy nastavení hlasitosti pro zvuky, ne pro vyzvánění- škoda, že tak nelogické...


No, snad to bylo aspoň trochu co k čemu :o)


P.S.: Pozor na velikost a celkovou velikost těch zvuků- ukládají se totiž do interní paměti- ne na kartu :(
vsa_ce4you (46)|1.9.2006 20:17
Diky. Mel jsem dojem, ze to pridani nefungovalo, ale staci to tam nakopirovat i rucne. Proc nejde to opakovani ? Neslo by to nekde v registrech ?
Jak zmenit cestu ke zvukovejm souborum z adresare windows na, adresar, ktery je na miniSD karte ? Udajne to jde v registru. Usetrilo by to neco pameti.
daec (40)|1.9.2006 20:35
V registru jsem to nenasel... Opakovani nejde asi proto, ze by to po prijmu sms opakovalo a otravovalo az do precteni...
Unite (159)|2.9.2006 23:06
nabíjeni a pehrivani pri zapnute navigaci :

odzkouseno s vetrakem (studenym :-) ) . Pri ceste z Madarska asi 550km a zapnutem vetraku primo na Ipaq mi to nabijelo uplne bez problemu. Ani jednou se mi nestalo,ze by se prehral. To pri ceste tam, se mi 2x vypnul. Zrejme nekde udelali soudruzi od HP chybu. Ma to asi odber jako pras.....
daec (40)|5.9.2006 16:27
V životě jsem tu nabíječku do auta neviděl, proto se ptám: Měřil někdo dejme tomu výstupní napětí? Standardní síťová (230V) nabíječka má 5V.
Mimochodem vzhledem k velikosti konektoru bych se nedivil, kdyby měli i rozlišené, jestli se to nabíjí ze stand. nebo z auta (když už to umí rozlišit, jestli se to nabíjí ze stand. nebo z USB).
Zkusil to někdo dát na bateriový zdroj (podomácku udělaný) připojený přes dodávanou redukci v autě, jestli se to též přehřívá? (Asi bude velká spotřeba baterek :D )
Unite (159)|7.9.2006 22:29
Zitra jedu asi 50 km,tak to zapnu na origos nabijecce a uvidim. Zmerit to zkusim o vikendu.
natron (28)|14.9.2006 16:03
ahoj, prosim, ma nekdo zkusenost s kamerou ? kdyz filmuju, tak je to trhany jak prase, mam o teda na nej rozliseni, ale takhle trhany .... dela tonekomu ? :(
Mabr (6)|21.9.2006 12:43
Jak je možné odinstalovat aplikaci TOM TOM, která je po HW resetu nainstalovaná v HP 6915. Chtěl bych si tam nainstalovat jinou verzi.
Děkuji
vsa_ce4you (46)|21.9.2006 22:19
Odinstalovat TOM TOM asi nepůjde, ale smazat normálně šel. Nejspíž byl v adresář Program Files\....
kubisz (1054)|22.9.2006 10:00
normalne odebrat nepujde, jen editaci ROM, ve ktere je nastaveni, ktere se nahrava po Cleanu do pristroje...ale uz netusim, kde takovy editor sehnat...na QTEKy to byla XDA developers foru...

kuba
Bedza (24)|7.10.2006 20:26
Tak užívám 6915 asi dva měsíce a taky přidám trochu chvály i špíny:

1) + jede TT5 i iGO - obě perfektně na NMEA, 57000kbaud - je to živé. iGO mi připadá rychlejší
2) + telefonování je OK - trošku podivný zvuk, ale je to OK. Neshazuje aplikace.
3) + byl tady list podporovaných BT služeb - tady bych přidal audio - mám pevnou BT sadu a s autem si velice dobře rozumí - načte i opravdu dlouhý kontaktlist z PDA
4) - nezdá se mi ukládání nastavení - funkce jako backlight, usb nabíjení se často vrací do továrního nastavení = nedrží - zatím nevím, co s tím
5) - nabíjení HP car CL je o ničem - je to o tom, jak ten přístroj udržet a zdá se mi, že se i celkem zahřívá - musí to být otázka USB nabíjení - protože mi to po 300 km dlouhé trase PDA nabilo. Musím dále probrat. Zatím nastavení na USB slow.
6) - debilně se vytahuje stylus
7) - mám v autě PDA naležato a tomtom6 nepodporuje otočení obrazovky - neumíte poradit?
8) + řekl bych že wisbar advance2 výrazně zlepší pohodu práce s PDA
9) -+ 240x240 u některých aplikací prostě nesedí - škoda. Servery s enginem jako idnes.cz jedou fantasticky, perfektně formátují - není problém
10) + WiFi, GPRS připojení - obě funguje naprosto perfektně
11) - MMS mi zatím nesečou
12) - jedu na vodafone.HU - odchozí maily pomocí SMTP - zatím nejede
13) + 4GB miniSD - bez problémů

Už jsem ji měl v záručním servise - odešel zvuk - zadní reproducktor. Výměna kus za kus.

Závěrem bych řekl, že jsem se do PDA zamiloval a že je to OK. Momentálně řeším otočení obrazovky , abych rozchodil TT6 naležato. Nejraději jezdím na iGO (Summer map 2006 update). Jinak používám jako telefon, doma v posteli zprávy (home wi-fi), v kanclu jedu plnou synchronizaci s kompem, kontakty, úkoly, kalendář - vše jede. Pomocník jako hrom.


Martin2006 (49)|7.10.2006 20:47
hele to by mě zajímalo že proč používáš 6915 naležato :sarcastic:
mám také 6915 asi už 3 měsíce a jsem taky spokojený :D ale jedině jeden je displej - malý je to ;)
vsa_ce4you (46)|7.10.2006 23:40
Ja nevim jak vam, ale me tlacitka zvednuti a zaveseni hovoru reagujou ze strasnym zpozdenim. Pokud se uklepnu a zacnu vytacet spatne cislo, tak to nejsem schopen prerusit a dotycnymu to urcite jednou zazvoni :-( Obcas spadne IE, bez jedine hlasky. Uz aby byl nejakej odladenej firmware. Jo a prekvapila mne vlastnost tohoto OS, ze nema nejaky chkdsk a format na SD kartu. Ale to resim v PC, ke kteremu jsem si radeji koupil ctecku na USB 2.0
Taky citlivost GPS neni nic moc. Chtelo by to nekde sehnat externi antenu, ale jedinou co jsem nasel, byla jako soucast tezke HF sady.
Bedza (24)|7.10.2006 23:59
proc nalezato?
no jen proto, ze mam vlevo od volantu genialni misto a vyvedeny napajeci kabel. mohu doplnit I fotku te "instalace".

bdz
Mabr (6)|8.10.2006 09:33
Kde jste sehnal 4GB miniSD? A za jakou cenu?

Děkuji
MaBr
Bedza (24)|8.10.2006 10:16
4GB mini SD koupeno v Maďarsku - musím se poptat kolegů kde mi to koupili a za jakou cenu.

A tady připojuji obrázek, proč mám HW6915 se čtvercovým displayem naležato...(omluvte kvalitu, foceno večer, kompaktem, z ruky)

http://www.bedza.proxl.net/DSC01753.JPG
http://www.bedza.proxl.net/DSC01754.JPG
Peta_ce4you (314)|8.10.2006 10:38
[QUOTE="Bedza"]
A tady připojuji obrázek, proč mám HW6915 se čtvercovým displayem )
[/QUOTE]

nemuzes to vyfodit pres den??
a treba ze zadniho sedadla (pokud nemas dodavku) a bychom to videli i s okolim??
Bedza (24)|8.10.2006 10:44
myslím, že toto fórum není o tom, v kterou denní dobu kdo a jak kvalitně fotí. S troškou fantazie si si tu představu "domaluj".

Jestli je ta fotka pořízená večer nebo ráno, otočení displaye v TT6 to bohužel neřeší.

Během dne uploadnu denní foto :) ...
Bedza (24)|8.10.2006 13:59
denní foto zde


Jinak jsem právě dotestoval tuto utilitku a ...

...nejede to.

Mátě někdo jiné poznatky?

BDZ
Peta_ce4you (314)|8.10.2006 14:38
[QUOTE="Bedza"]myslím, že toto fórum není o tom, v kterou denní dobu kdo a jak kvalitně fotí. S troškou fantazie si si tu představu "domaluj".

Během dne uploadnu denní foto :) ...[/QUOTE]

kvalita je mi sumafuk ale proste fotka v noci nic nerekne...
Bedza (24)|14.10.2006 13:18
HW6915 a otočení obrazovky pro TomTom 6.
Nemohu se stále dobrat rady.

Prosím poraďte ...

BDZ
vsa_ce4you (46)|4.11.2006 18:56
[QUOTE="vsa"]Prosím, pokud někdo znáte odpověďi, budu rád:
4. V autě používám adaptér Brando USB/CL adaptér 1250mA. Při zapnutém GPS a sw iGO 2006 se hw6915 téměř nenabíjí, spíše ten adaptér jen udrží zařízení při životě. Pokud je akumulátor prázdný, musím iPAQ vypnout aby se nabil než dojedu do cíle. Je možné, že iPAQ má tak velký odběr ?
[/QUOTE]
Tak jsem právě zakoupil měnič HQ-INV300W/12 z 12V na 230V - 300W. Stojií 1150Kč (http://www.volny.cz/aneco/). A napájím PDA normální síťovou nabíječkou a je to ideální, běží GPS a PDA se přitom spolehlivě nabije. Navíc můžu napájet další spotřebiče. Měnič se připojuje místo zapalovcače a nebo má přibalen druhý kabel se svorkama přímo na akumulátor. Kabel má na sobě i pojistku a jedna náhradní je přibalená.
Bedza (24)|4.11.2006 23:09
zajimave reseni za celkem prijatelnou cenu.
ja jsem mel ten problem taky a tak jsem zkousel ruzna nastaveni.
momentalne mam zapnuto usb napajeni + fast a behem navigace mi to nabiji a dobiji. takze ten problem uz nemam.
frang (6)|2.12.2006 15:40
Ahojky, nevíte prosím někdo, zda se dá nahrát delší telefonní hovor na 6915? Pomocí jakého programu ?? Díky moc
kubisz (1054)|2.12.2006 19:06
vito audio notes?!
frang (6)|2.12.2006 21:35
Díky moc a to je jen placený program ???
frang (6)|6.12.2006 15:05
už jsem si ho našel, díky. Nemáte někdo povědomost o tom , jestli jde nějak doinstalovat hlasové vytáčení mobilu, když jsem v autě ??? Nějak mi to nejde za jízdy s tím stylusem. Díky za radu...:))
daec (40)|30.1.2007 12:42
na cdcku dodávanému k ipaqu je nabidka hlas. vytaceni - pouze placene od MS
PpavelP (1)|4.2.2007 11:01
cau mam problem vlastnim 6915 a je hrozne pomala ... naky upgrade?? a nereagujer mi camera ani na tlacitko ani na poklep.pospicha dikk
pepa46 (1)|10.2.2007 22:04
IPAQ hw6915 používám několik měsíců a od počátku s ním mám problém při telefonování. Problém spočívá v tom, že při přijímání příchozího hovoru se občas stane to, že se hovor sice spojí, ale druhá straně mě neslyší. Já ji sice ano, ale to k telefonování nestačí. :) Stává se to tak v 10-15% případů, což je docela dost. SW ani HW reset bohužel nepomohl.

Nemá někdo podobnou zkušenost a v lepším případě i nějaké řešení tohoto problému? Hledal jsem řešení po webu, ale bez úspěšně. To že nejsem v této situaci sám, jsem si ověřil na fóru HP (http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?threadId=1081663). Řešení tu však člověk hledá marně...

Mám ROM 1.21UK.00 ENG.
Jaffy (45)|24.2.2007 19:52
Cau mam otazecku.Nevite jaky je rozdil ve vydrzi baterie pri plnem/slabem podsviceni displaye.Dik moc.
Handy_ce4you (3)|1.3.2007 14:27
já mám celkem velký problém s GPS. TOMTOM mi nechce fungova,t a v kartě: Nastavení - System - mi chybí položka GPS, kde by se mělo podle bápovědy provést nastavení. Setkal se s tím někdo nebo víte jak na to? dik :?:
kubisz (1054)|2.3.2007 09:24
zobrazeni polozky GPS ve WM5:

HKLM\ControlPanel\GPS Settings\Group = 2 (DWORD decimálně)
Unite (159)|27.3.2007 18:23
pouzivate HW6915 na geocaching ? pokusim se vsim moznym vypnout stat. navigaci a nejde mi to. Pomozte, prosim prosim :-)
vsa_ce4you (46)|27.3.2007 20:07
Nasel jsem s timto zazrakem asi 300 kesi. Pouzivam GPS BeeLine (nastavit COM 7, 5600bd a hlavne nechat prazdny ctverecek Use course from GPS i Enable Position/Track Filter). Jen nerozumim presne otazce.
Unite (159)|27.3.2007 22:52
jen tak jsem na vylete s rodinkou chtel najit kesku. Chodil jsem okolo ni v prumeru 5m,ale presne jsem ji nenasel. chtel jsem vypnout statickou navigaci,aby mi to chodilo presneji , ale bohuzel se mi to nepovedlo s zadnym SW.
zkusim to nastaveni podle tebe a uvidim. samozrejme jsem mel zatrhnuto.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
alco (89)|28.3.2007 11:45
Prosim Vas nenasiel som to na fore viete niekto kde by som mohol zohnat original kryt na RW6815? spadol mi na zem a praskol ;(( dkaujem za odpovede..
vsa_ce4you (46)|2.4.2007 20:58
Resim problem s podsvicenim. At zmenim hodnotu na jakou chci, vzdy se to samo prepne na zhasinani po 10s. Jedina moznost je vypnout automaticke zhasinani, to pak sviti furt, dokud PDA neuspim, ale neni to ono. Nechce se me delat zase studenej reset. Neresil jste to nekdo ?

Po kazdem resetu se zobrazi hlaska "PhotoStorage Card Insterted...chcete zobrazit obrazky.... Yes/No" Nevite jak se toho zbavit ?

Zjistili jste nekdo jak to je s casem dorucenych SMS ?

Nechapu HP, proc nechteji uvolnit nejaky firmware. Vzdyt to je na trhu bez 2 mesicu rok a tech chyb tam je prehrsel.... :-( A ja HP docela veril, ze to je slusna firma, diky tomuto PDA uz si myslim i o nich svoje!
cibule_ce4you (39)|3.4.2007 11:19
podsvícení mi dělá to samé v případě, že zamknu klávesnici. jinak ne. myslím, že v tomto případě s tím nejde nic dělat.

s tím ostatním vám nepomohu.
daec (40)|5.4.2007 08:35
Mně se podsvícení přenastavuje na 10s pokud něco pracuje s podsvícením - třeba funkce vypnutí displeje v TCPMP. Pokud mám třeba v profilu 30s a ten profil zase aktivuji, je podsvícení zase 30s, ale jakmile v TCPMP displej vypnu, po zapnutí je tam zase 10s. Pokud nic s podsvícením a vypínáním displeje nepracuje, nedělá mi to. Kdo ví, v čem všem může být chyba... :(
Unite (159)|26.4.2007 19:12
4GB miniSD
podivej se na [QUOTE]http://www.mymemory.cz/minisd-emtec-4gb-80x-p-1670.html[/QUOTE]

daec (40)|15.5.2007 14:14
Problém s podsvícením "vyřešen":
Po instalaci HP Protect Tools již nepoužívám stanardní zámek ve Windows ale HP Protect Tools. Po zapnutí displaye se nevolá právě aplikace toho standardního zámku a nastavení podsvícení se nezmění.
vsa_ce4you (46)|15.5.2007 18:45
A jede ti HP Protect Tools v anglictine ? Me se vzdy nainstaloval v portugalstine nebo v necem podobnem.
Jinak si to u me HP poradne pohnojili. Takovej nedodelek a aktualizace zadna. Kdyby se alespon chystal update na WM6.
vsa_ce4you (46)|9.7.2007 23:22
Tak jsem koukal, ze pro HP iPAQ hw6945 je uvolnenej novej firmware 1.08
29 Jun 2007. Jetlipak by to slo natahnout i do tech nasich strojecku ?
perla (4)|10.7.2007 19:58
mam hands-free Jabra BT 250v a nemuzu si ho vynachvalit koupil jsem ho přímo v praze. asi 1500kc.:$:
perla (4)|10.7.2007 20:02
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Já si vůbec nemyslím, že 65-ka je průšvih. Koupil jsem jí od kolegy v práci, který ji používal pouze jako telefon a to ještě s problémy. Je zkrátka jinak založený, než my zde. A musím říct, že jsem táměř nadšený. Problémy některých majitelů, zejména s vypadáváním hovorů, zde průběžně v diskuzích sleduji. Mně se však nic podobného

mam headset jabra BT 250v a nemůžu si ho vynachválit.asi 1500kč:$:
cibule_ce4you (39)|11.7.2007 22:05
[QUOTE="vsa"]Tak jsem koukal, ze pro HP iPAQ hw6945 je uvolnenej novej firmware 1.08
29 Jun 2007. Jetlipak by to slo natahnout i do tech nasich strojecku ?[/QUOTE]

Už to někdo zkusil?
Unite (159)|12.7.2007 09:43
[QUOTE="vsa"]Tak jsem koukal, ze pro HP iPAQ hw6945 je uvolnenej novej firmware 1.08
29 Jun 2007. Jetlipak by to slo natahnout i do tech nasich strojecku ?[/QUOTE]

no ona je otazka cim to , kdyby to neslo, nalit zpatky.
Umrela mi 6915,nepomohl HR , vubec nic.
Schanel jsem na netu cim tam nalit ROMku a nic udajne zatim neni