Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HW6915

kacer_ce4you_oldd (15)|18.7.2006 22:40
mel jsem podobny problem na hw6515. pri soucasne spustene navigaci a aktivnim BT spojeni s HF se navigace obcas "ztratila". proste ztratila pozici a uz ji nenasla. delalal to tomtom i dnvx. pokud do spustene navigace nekdo zavolal, tak vetsinou vytuhla. pomohlo pretaktovani na 520MHz.
Frantisek1_ce4you (26)|19.7.2006 18:01
Dobry den,
napiste prosim cim resetujete HP. Stylusem to rozhodně nejde...., ten je moc tlusty na tu dirku :(
Frantisek1_ce4you (26)|19.7.2006 18:05
Dovedl by někdo popsat upgrade do cestiny pro "lamu" z CD od Sunnysoftu ? MS Activsynch mám, ale teď jsem zmatený, to víte první PDA...:oops:
Reset mě nejde, češtinu tam neumím dostat, ale jinak jsem spokojený :D
Děkuji
Franta
beecher (9270)|19.7.2006 18:12
[QUOTE="Frantisek1"]Stylusem to rozhodně nejde...[/QUOTE]Paratko?

Instalace cestiny:
1. Stazeni: http://www.sunnysoft.cz/download_counter.php?fileid=76
2. Rozbaleni stazeneho .zip souboru
3. Pripojeni PDA k PC pres kabel
4. Po uspesnem spojeni spusteni rozbaleneho .exe souboru a postupovani podle obrazovek, ktere se objevuji...

Trivoska, ne? ;)
aradar (3)|19.7.2006 18:20
Dirka pro reset je pri pohledu zespoda vpravo, vlevo je nejspis mikrofon. Stylusem to jde.
Surgical (2364)|19.7.2006 18:55
Try the other hole....
Frantisek1_ce4you (26)|19.7.2006 19:03
Dekuji Vsem, uz to je cesky... Jen doufam, ze jsem neposkodil ten mikrofon-reset :-)) Telefon funguje , tak to bude asi O.K.
Lama Frantisek :oops:
Unite (159)|20.7.2006 16:01
Tak po HW resetu vse O.K. Zacal jsem vse instalovat na kartu a nemam relativne zadny problem. Tomtom take chodi bez problemu. Jen bych se chtel zeptat,jestli existuje nejaky program jako je Wisbar,konktretne mi jde jen o vypinani bezicich programu lehce pristupnym tlacitkem :-) a pak jake mate zkusenosti s Pocket Translatorem. Mam ver. 2004 a po instalaci mi to nenajde slovniky.
Milos
Surgical (2364)|20.7.2006 21:28
Jakykoli taskmanager i ve zdejsi sekci freeware urcite nejaky najdes....
Frantisek1_ce4you (26)|22.7.2006 08:32
Dobry den,
dovedl by prosim nekdo napsat postup pro lamy pro nastaveni posty pres Vodafone. Co mam kde vypsat? Jde o nastaveni pro standardne dodavany soft k 6915 - novy ucet atd.....
Jeste dotaz, kdyz udelam Hard Reset, ztratim vsechno nastaveni vcetne dohravanych programu ?
Dekuji
Franta
Unite (159)|23.7.2006 10:45
[QUOTE="Frantisek1"]Dobry den,
dovedl by prosim nekdo napsat postup pro lamy pro nastaveni posty pres Vodafone. Co mam kde vypsat? Jde o nastaveni pro standardne dodavany soft k 6915 - novy ucet atd.....
Jeste dotaz, kdyz udelam Hard Reset, ztratim vsechno nastaveni vcetne dohravanych programu ?
Dekuji
Franta[/QUOTE]

prepinam kartu mezi Oskarem a Paegasem (mam takovou special) a chodi mi to automaticky i pripojeni na net. Tak jsem nic nenastavoval
vsa_ce4you (46)|24.7.2006 15:55
Můžete někdo doporučit BT Handsfree (takové to sluchátko do ucha) s tímto iPAQ přístrojem ? Nerad bych se pral nekompatibilitou.
Zdenek Malinsky (9781)|24.7.2006 16:32
[QUOTE="Frantisek1"]Dobry den,
dovedl by prosim nekdo napsat postup pro lamy pro nastaveni posty pres Vodafone. Co mam kde vypsat? Jde o nastaveni pro standardne dodavany soft k 6915 - novy ucet atd.....
Jeste dotaz, kdyz udelam Hard Reset, ztratim vsechno nastaveni vcetne dohravanych programu ?
Dekuji
Franta[/QUOTE]1. Pošta - můžeš doplnit, kde máš e-mailovou schránku? Myslím, že je to celkem logické, stačí se podívat na web operátora. Jako server odchozí pošty musíš dát nastavení Vodafone, příchozí dle tvé schránky.

2. HR - pokud pravidelně zálohuješ (např. na kartu) není se třeba ničeho obávat. Po HR se ocitne zařízení ve stavu, v jakém "sjelo" z výrobního pásu. Uděláš úvodní kalibraci displeje, nastavíš datum a čas, pak regional settings a uděláš restore-obnovu.
beecher (9270)|24.7.2006 17:37
Staci si vybrat, co chcete nastavit. Sice je to pro QTek 9100, ale rekl bych, ze nastaveni Inetu, e-mail apod. bude stejne... ;)
beecher (9270)|24.7.2006 18:20
[QUOTE="vsa"]Můžete někdo doporučit BT Handsfree (takové to sluchátko do ucha) s tímto iPAQ přístrojem ? Nerad bych se pral nekompatibilitou.[/QUOTE]Cokoliv, nemel by byt problem... Osobne doporucuji Jabra BT 500...
Frantisek1_ce4you (26)|24.7.2006 18:25
[QUOTE="beecher"]Staci si vybrat, co chcete nastavit. Sice je to pro QTek 9100, ale rekl bych, ze nastaveni Inetu, e-mail apod. bude stejne... ;)[/QUOTE]


Děkuji
FN:D
Unite (159)|25.7.2006 20:22
Problem s GPS a vice map v zarizeni.
Nevim,jak to ma tedy presne fungovat,ale kdyz nainstaluji do PDA tomtoma,pocketkim,tak TTna poprve chodi,ale kdyz pustim Pocketkim a pak zase TT,tak mi to TT odstreli a musim ho znovu preinstalovat. Jako kdyby ta druha aplikace co pouziva GPS smazala nebo preinstalovala nejake spobory. Nevite nekdo jestli je to normalni nebo delam chybu ja? Chtel jsem jen vyzkouset vice druhu navigacnich map.
Diky milos
beecher (9270)|25.7.2006 20:55
Vzhledem k tomu, ze PocketKIM neni navigace, ale spise disnavigace, tak netreba to zkouset...
Unite (159)|26.7.2006 21:11
[QUOTE="beecher"]Vzhledem k tomu, ze PocketKIM neni navigace, ale spise disnavigace, tak netreba to zkouset...[/QUOTE]
:-)
to samozrejme beru,chtel jsem jen zkusit vic druhu map bez toho abych je odinstalovaval a zase instaloval. Tomtom ale vitezi a stim PK mas pravdu,lepsi ho tam ani nedavat
Peta_ce4you (314)|27.7.2006 17:57
[QUOTE="lososs"][QUOTE="beecher"]Vzhledem k tomu, ze PocketKIM neni navigace, ale spise disnavigace, tak netreba to zkouset...[/QUOTE]
:-)
to samozrejme beru,chtel jsem jen zkusit vic druhu map bez toho abych je odinstalovaval a zase instaloval. Tomtom ale vitezi a stim PK mas pravdu,lepsi ho tam ani nedavat[/QUOTE]

zkus Igo

meli by ale zajimala jina vec jde ve wm5 nastavit jine zvoni na jedno cislo??
nebo vytvaret skupinu a te priradit cislo, porad nemuzu nic najit...
csibrey (3)|28.7.2006 09:44
[QUOTE="vsa"]Můžete někdo doporučit BT Handsfree (takové to sluchátko do ucha) s tímto iPAQ přístrojem ? Nerad bych se pral nekompatibilitou.[/QUOTE]

Doporučuji:

JABRA BT 250v Freespeak Bluetooth Headset / Hands Free pro mob. tel., vibrace, 23g, 7 hodin hovoru, Li-Pol, nabíječka
vsa_ce4you (46)|28.7.2006 12:49
Diky, jiz jsem zakoupil Jabra BT500. Sice nema vibrace, ale ty nepotrebuju. Jde nabijet i z USB [napr. adapteru v aute].
Unite (159)|29.7.2006 10:20
[QUOTE]meli by ale zajimala jina vec jde ve wm5 nastavit jine zvoni na jedno cislo??
nebo vytvaret skupinu a te priradit cislo, porad nemuzu nic najit...[/QUOTE]

pouzivam tel.sez. standartni s WM5 a tam jde ke kontaktu priradit melodie. Skupina jde take priradit,ale jeste jsem nemel cas na hledani jestli ke skupine jde dat melodi. Taky by me to zajimalo.
Frantisek1_ce4you (26)|6.8.2006 17:36
Nevite nahodou nekdo, jak prosim zmerit prenesene data pri pripojeni k internetu?
Dekuji za napady
Franta:))
vsa_ce4you (46)|6.8.2006 21:42
To umi Spb GPRSMonitor
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=1316&fi=0

Zobrazi statistiku odeslana / prijata data za urcite obdobi,
ale pokud pouzijes PocketPC jako modem pro PC, tak tyhle data ignoruje.
nekomancer_ce4you (15)|9.8.2006 13:26
Zdravím :)

Edit: Oprava, když už vsa zareagoval.

Dotaz zněl, jak je to s GPRS a voláním - jestli je možné přijímat hovory, případě jestli je nějaká technologie, která umožňuje volání a připojení na internet zároveň.
vsa_ce4you (46)|9.8.2006 14:17
Pokud jsi připojený GPRS protokolem a netečou data k tobě ani ven, je mobil normálně dostupný. Jakmile běží přenos, je mobil / iPAQ nedostupný /jako, když jsi mimo signál nebo ho vypneš. Jediné řešení je mít podmíněne přesměrování hovorů na jiné číslo. Se SIM kartou to nebude mít nic společného. Ale taky jsem něco zaslechl, že GPRS třída 10 má umět přijmout hovor....
Pokud při přenosu dat chceš volat, vytočíš číslo a spojení GPRS po chvilce spadne.
nekomancer_ce4you (15)|10.8.2006 09:39
Takže tohle PDA nemá třídu 10? Existuje nějaké PDA, který to umožňuje? Tj. aby bylo možné se na něj dovolat za všech okolností. Nebo je to možné až s UMTS?
beecher (9270)|10.8.2006 10:30
[QUOTE="nekomancer"]... případě jestli je nějaká technologie, která umožňuje volání a připojení na internet zároveň.[/QUOTE]Ano, existuje. Jmenuje se mobilni site 3. generace aneb u nas UMTS u Eurote... Teda Telefonicy O2... Nebo se mobilni siti porad rika Eurotel?
nekomancer_ce4you (15)|10.8.2006 10:39
Díky. Ještě jeden líný dotaz - jaká PDA podporují UMTS? Existuje nějaké od HP? (momentálně hledám, ale nenacházím :? )

Edit: Fujitsu-Siemens T830 vypadá zajímavě...

Edit2: Takže jen pro upřesnění - momentálně, když bych byl s 6915 připojený přes GPRS na internet a někdo mi zavolal, tak se objeví hovor a pokud ho přijmu, ukončí se připojení na internet? Nebo se hovor vůbec nezobrazí? :?
Peta_ce4you (314)|11.8.2006 09:15
[QUOTE="nekomancer"]
Edit2: Takže jen pro upřesnění - momentálně, když bych byl s 6915 připojený přes GPRS na internet a někdo mi zavolal, tak se objeví hovor a pokud ho přijmu, ukončí se připojení na internet? Nebo se hovor vůbec nezobrazí? :? [/QUOTE]

Hlasová komunikace má přednost, hovor by se měl přijmout.

natron (28)|11.8.2006 12:00
Ahoj, může mi někdo sdělit, kolik má volného místa v interním disku u HW6915, když máte naisnatlovaný spb diary, plus, weather, time ? taky tam mam nainstalovany tomtom. Samozrejme vse davam na kartu, ale pripada mi, ze tech 16 mega je z celkove kapacity nejak malo :-(
Frantisek1_ce4you (26)|13.8.2006 20:23
Dobry den, prosim o radu. Hledam nejaky program do 6915, ktery by umel filtrovat hovory... Mate nekdo nejakou zkusenost s temito programky?
Diky Frantisek
vsa_ce4you (46)|14.8.2006 10:08
[QUOTE="natron"]Ahoj, může mi někdo sdělit, kolik má volného místa v interním disku u HW6915, když máte naisnatlovaný spb diary, plus, weather, time ? taky tam mam nainstalovany tomtom. Samozrejme vse davam na kartu, ale pripada mi, ze tech 16 mega je z celkove kapacity nejak malo :-([/QUOTE]

No ja jsem koukal, ze po hard resetu je hned 9.15MB obsazeno. Nyni, kdyz jsem nahral vsechny svoje aplikace a vse i cestunu jsem nahral na externi flash, je tam jiz jen 17.8MB volneho mista. A opravdu nevim jak by to slo probrat. Vse je v adresari WINDOWS. {Pro OS EPOC32 existoval kompresni prohram, ktery zkmprimoval knihovny a aplikace a zese je dekomprimoval pri zpusteni. Neco jako DrvSpace, ale nekomprimoval celej disk}.
natron (28)|15.8.2006 20:28
No to je celkem drsne snizeni na to, ze vse by melo byt na karte .. pokud by nekdo vedel, jak tento ubytek eliminovat, dejte prosim vedet, dekuji m.
Unite (159)|20.8.2006 10:04
cas doruceni SMS:
dneska jsem zjistil,ze mi chodi divne cas u dorucenych sms. Je treba 8:00hod. prijde mi sms a kdyz ji otebru,pise mi , ze byla dorucena v 10:00 hod. Je to u vsech zprav a presne 2.hod. Nevite cim by to mohlo byt??? Jeste jdu zkusit operatora....
beecher (9270)|20.8.2006 11:26
[QUOTE="Peta"]Hlasová komunikace má přednost, hovor by se měl přijmout.[/QUOTE]coz neni vzdy pravda. Pokud je clovek pripojen na gprs a aktivne stahuje data, volajici se nedovola a telefon se pro nej tvari jako nedostupny. Jedine, kde to spelehlive funguje, je 3G/UMTS sit... Prave jsem jeden hovor pri downloadu souboru uskutecnil.
Pokud jste vy volajici strana, tak se prenos pres GPRS/EDGE zastavi a uskutecni se hovorove spojeni.
daec (40)|21.8.2006 12:01
[QUOTE]No to je celkem drsne snizeni na to, ze vse by melo byt na karte .. pokud by nekdo vedel, jak tento ubytek eliminovat, dejte prosim vedet, dekuji m.[/QUOTE]
Někdy to zaplácnou dočasné soubory- hlavně cache Internet Exploreru (zaplácla mi i půlku volné paměti)- zkuste ClearTemp :yes:

[QUOTE]cas doruceni SMS: (...)[/QUOTE]
Taky mi to dělá, v nastavení jsem nic nenašel... Mám Vodafone...
Peta_ce4you (314)|21.8.2006 13:01
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Peta"]Hlasová komunikace má přednost, hovor by se měl přijmout.[/QUOTE]coz neni vzdy pravda. Pokud je clovek pripojen na gprs a aktivne stahuje data, volajici se nedovola a telefon se pro nej tvari jako nedostupny. Jedine, kde to spelehlive funguje, je 3G/UMTS sit... Prave jsem jeden hovor pri downloadu souboru uskutecnil.
Pokud jste vy volajici strana, tak se prenos pres GPRS/EDGE zastavi a uskutecni se hovorove spojeni.[/QUOTE]

me se toto stava jen kdyz je Hp jako modem pokud ne tak to hovor vezme...
wict0rius (18)|23.8.2006 19:39
mám otázku, jestli sem to spravne pochopil, kdyz bych chtel bejt nonstop pripojenej, jenom treba na icq, tak nebudu moct prijmat hovory?
dik vik
natron (28)|25.8.2006 11:08
Ahoj, poradil by mi nekdo, proc mi od nekterych lidi prijde sms, ale se spatnym casem (o dve hodiny pozdeji) ? myslim, ze se na to uz nekdo ptal, ale at se snazim jak se snazim, nemuzu odpovedi najit :-(
vsa_ce4you (46)|25.8.2006 11:33
[QUOTE="wict0rius"]mám otázku, jestli sem to spravne pochopil, kdyz bych chtel bejt nonstop pripojenej, jenom treba na icq, tak nebudu moct prijmat hovory?
dik vik [/QUOTE]
Vždyť se to tu již psalo: pokud tečou data k tobě nebo od tebe jsi nedostupný (jako, když je mobil vyplnutej nebo mimo signál), jakmile se přeruší tok dat, každý se normálně na tebe dovolá i když jsi stále připojen pomocí GPRS protokolu do Internetu. ICQ posílá vždy jen pár paketů (refresh) kdo je on-line/off-line, .. Takže jen na pár microsekund jsi nedostupný což by nemělo vadit. Já mám nastaveno pravidelné kontrolování e-mailové schránky a stahování zpráv přez RSS a zatím to žádný hovor nezablokovalo.
vsa_ce4you (46)|25.8.2006 11:39
[QUOTE="natron"]Ahoj, poradil by mi nekdo, proc mi od nekterych lidi prijde sms, ale se spatnym casem (o dve hodiny pozdeji) ? myslim, ze se na to uz nekdo ptal, ale at se snazim jak se snazim, nemuzu odpovedi najit :-([/QUOTE]

Tak na tom jsem úplně stejně. Mě chodí SMS taky z budoucnosti. Chtělo by to otestovat jak se to změní pokud si nastavíme jiné časové pásmo. Jinak právě testuju FlexMail 2007 a mám dojem, že zde je čas již v pořádku.
natron (28)|25.8.2006 11:44
[QUOTE="vsa"][QUOTE="natron"]Ahoj, poradil by mi nekdo, proc mi od nekterych lidi prijde sms, ale se spatnym casem (o dve hodiny pozdeji) ? myslim, ze se na to uz nekdo ptal, ale at se snazim jak se snazim, nemuzu odpovedi najit :-([/QUOTE]

Tak na tom jsem úplně stejně. Mě chodí SMS taky z budoucnosti. Chtělo by to otestovat jak se to změní pokud si nastavíme jiné časové pásmo. Jinak právě testuju FlexMail 2007 a mám dojem, že zde je čas již v pořádku.[/QUOTE]

A chodi ti vsechny sms nebo jen od nekterych lidi ?? Mne to prave u nekterych chodi spravne a od nekterych s tim, ze sice prijde hned, ale je o dve hodiny vic (jak pises z budoucnosti)..
natron (28)|25.8.2006 15:12
Jeste jedna vec, pouzivam SPB Pocket Plus a tam je funkce switch programms (alt+tab)... jak mam zmacknout alt a tab ? funguje to nekomu ? alt na tomto ipaqu neni.. jedine, co me napadlo je, ze si tento programek dam do nabidky start, kterou vyvolam tim winowsackym tlacitkem ..
wict0rius (18)|25.8.2006 15:44
[QUOTE="vsa"][QUOTE="wict0rius"]mám otázku, jestli sem to spravne pochopil, kdyz bych chtel bejt nonstop pripojenej, jenom treba na icq, tak nebudu moct prijmat hovory?
dik vik [/QUOTE]
Vždyť se to tu již psalo: pokud tečou data k tobě nebo od tebe jsi nedostupný (jako, když je mobil vyplnutej nebo mimo signál), jakmile se přeruší tok dat, každý se normálně na tebe dovolá i když jsi stále připojen pomocí GPRS protokolu do Internetu. ICQ posílá vždy jen pár paketů (refresh) kdo je on-line/off-line, .. Takže jen na pár microsekund jsi nedostupný což by nemělo vadit. Já mám nastaveno pravidelné kontrolování e-mailové schránky a stahování zpráv přez RSS a zatím to žádný hovor nezablokovalo.[/QUOTE]

uzasny, to sem chtel vedet dik
wict0rius (18)|25.8.2006 16:09
tohle zarizeni se moc a moc libi, ale chtel bych se zeptat, jestli je neco, co ma stejny funkce (hlavne vifi gps gsm a aby to bylo pocket pc) a melo by to vetsi display? mam compacta a myslel sem si ze bych chtel radsi neco s vetsim displayem. ale jak tak koukam na tohle zarizenicko, tak bych to klidne osulil.
vsa_ce4you (46)|28.8.2006 00:20
Prosím, pokud někdo znáte odpověďi, budu rád:

1. Testoval jsem ovládání TV, ale jedinou aplikaci pro 240x240 jsem, našel TV Remote Controller 5.74 www.pdawin.com jenže pokud stisknu v aplikaci nějaké tlačítko, program spadne. Funguje vám to někomu ?

2. U HW klávesnice jsem nezjistil jak napsat znak "ř" pomocí mezerníku jdou jen některé české znaky např. zadat "á, č". Mám něco blbě nastavené ? VYŘEŠENO viz. link níže. (nesmí se instalovat malá lokalizace).

3. Rychlé a pomalé nabíjení lze nastavit v Settings\Power\Use USB charge a zde jde zvolit Slow nebo Fast charge - zkoušel někdo rozdíl nebo jste něco o tom našli v návodu ?

4. V autě používám adaptér Brando USB/CL adaptér 1250mA. Při zapnutém GPS a sw iGO 2006 se hw6915 téměř nenabíjí, spíše ten adaptér jen udrží zařízení při životě. Pokud je akumulátor prázdný, musím iPAQ vypnout aby se nabil než dojedu do cíle. Je možné, že iPAQ má tak velký odběr ?
daec (40)|28.8.2006 11:20
K HW klavesnici: Tento dotaz byl uz v teto diskuzi.

K nabijeni: Co jsem zpozoroval bylo, ze: USB Fast je (vetsinou) o neco pomalejsi, nez nabijeni adapterem do zasuvky; USB Slow nabiji, jen kdyz je iPAQ vypnuty- kdyz je zapnuty, nevypada to, ze by ho to nabijelo. USB Slow ale nepouzivam, takze vic nevim.
Unite (159)|30.8.2006 14:42
sms:
jedine,co jsem vysledoval,je ze mi budouci sms chodi od jinych operatoru. v ramci site mi prijdou ve spravnem case.

co se tyka nabijeni a odberu gps v aute,zere to jao prase a stejne tak se to i hreje. jsem v madarsku a pouzil jsem to na cestu sem. Za madar. hranicemi to bylo tak rozpalene a prestalo to nabijet,ze jsem to musel vypnout ( a samozrejme jsem si zajel :-) ) jak to zchladlo,bylo zase vse O.K. mozna by to chtelo nejak regulovat odber z nabijecky. mozna je resenim,jak se pise ve velke recezi, dat to pred vetrak