Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N560 + WiFi - jak to rozhejbat

jmouca (45)|10.1.2007 11:38
Zadával tam 64bitový: 98 fe a2 ......a.t.d. Celkový počet symbolů (čísel a písmen) dohromady 64. Který klíč z toho je výchozí taky nevím.
Bobanovicz (511)|10.1.2007 11:50
Celkový počet čísel i písmen je 64?
Jak už psal Sněhulák přede mnou:

WEP 64 bit: Hex 10 znaků, ASCII 5 znaků
WEP 128 bit: Hex 26 znaků, ASCII 13 znaků

64místné číslo je pitomost, to fungovat nemůže.
jmouca (45)|10.1.2007 11:53
@Bobanovitcz
Díky za obsáhlé vysvětlení, do nastavení routeru bych nerad zasahoval aby mi spojení s ntbk nekleklo. Pokusím se o ostatní alternativy na PDA jak jsi je popsal, pro laika v tomto oboru je toho dost....)).
Bobanovicz (511)|10.1.2007 11:56
Ty alternativy se ale týkají nastavení routeru, myslím, že bát se toho nemusíš, není to zas tak složité, stačí neco vyguglit na netu, pro začátek si přečti třeba toto.

Aspoň se něco naučíš...to se vždycky hodí ;)
Yarda_ce4you (16)|10.1.2007 19:02
ja bych potreboval s wifi taky pomoct. K routru se mi N560tka pripoji, stahuje pocasi a tak. Ale kdyz pustim internet explorer, tak se stranky nacitaj silene pomalu a vetsinou se ani nenactou... nevim kde mam chybu...
jinak router mam nastavenej ze prideluje ip pres dhcp server, a sit mam pres wep klic 128bit ASCI

ale jak rikam do site se pripojim, ip mu router priradi, pocasi se aktualizuje.. ale zaboha nemuzu rochodit web
uzivatel_oldd (180)|10.1.2007 19:06
tohle asi ale s kryptovanim nebude souviset, spis kvalita signalu nebo dlouhy pingy. Zkus nejdrive jak ti PDA pinga na pc jestli to "nedre" prave tady. Jestli ti ale nabiha jen urcita stranka pomalu tak to muze byt pomalym pripojenim k dannemu serveru.
Yarda_ce4you (16)|10.1.2007 22:14
neni to jenom jednim serverem, dela to vsechno. Pingy jsou skutecne velky.. cca 300ms. Signalem to urcite neni, ptz jsem to zkousel hned vedle routeru

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
jmouca (45)|7.2.2007 11:45
@Bobanovicz
n560 se mi s routerem nespojí prostě proto, že ten co mi router nastavoval tak tam dal šifrování WPA 2 / AES. Proto asi tak dlouhý 64místný klíč.
Taky jsem se dozvěděl, že n560 AES nepodporuje. Požádám ho aby mi to předělal aby to bylo kompatibilní pro nbk i PDA.
jojolaser (82)|7.2.2007 18:35
Myslim, ze C550 (N560) WPA2 nepodporuje. Teda aspon mne to nefungovalo. WPA1 funguje v pohode.
mjancok (78)|17.4.2007 17:29
Ahoj lidi.
Tak jsem si koupil wifi router od owislinku ,DI-524.
Chtěl jsem se připojit na internet z mého PC na PDA 520 a notebook.
Po zapojení a vložení inst. CD jsem se to pokoušel rozchodit a nastavit.
Nastavení routeru jsem zvládl tak-tak až po najetí na domovskou stránku
owislinku, kde je vše dobře vysvětleno.
Pak se notebook bez problému připojil no PDA hlásilo ,že :můžu používat pouze otevřené a nezabezpečené sítě.../když jsem sít nezahesloval ,tak to šlo/
Pak jsem nastavoval na Looxu, konkrétně na E2C a ejhle: vše funguje jak má.
Doma se připojuji na moji síť, venku to v E2C přepnu na hotspot, najdu volnou sít ,a připojím se. Takže vše OK
:yes:
Petrasek_oldd (0)|29.5.2007 08:38
Take mi zmizela ikona bezdratoveho pripojeni po spusteni E2C. Nainstaloval jsem pak patch ze stranek Fujitsu Siemens a uz ji tam zase mam
Jehlička Milan (10)|16.2.2008 10:49
Mám MDA-Vario. Jednou jsem si takhle na letišti ve WLAN area zapnul WiFi a přes IE připojil a cca 10 minut pracoval. Pak Vario začalo žebrat, že má slabší baterii, ale nevycucnul jsem ji na víc než na 25%. Tak jsem ukončil IE, v Commanageru vypnul WiFi, vypnul Vario, našel a zapnul na nabíječku. Asi po 20 minutách jsem to znova zapnul, k Hotspotu připojil, signál dostatečný, žádný saver neběží, ale IE se už nepřipojilo. Hlásí : "S aktuálním nastavením nelze navázat připojení"... .Ani po SR, ani po vysypání Cookies, i po kontrole dle návodu k připojení, používat IP adresu přidělenou serverem atd.. Prostě už nikdy a ani jinde. Kolegovi na podobném zařízení hned vedle mne vše funguje. Jen tam má jiné síťové adaptéry. Který je u Varia ten správný - poradíte někdo ? Díky.

Teď (v dubnu) jsem udělal HR, takže vše v továrním nastavení, ROM 2.21.2.7, WiFi se připojí, ale IE se nepřipojí. Takže stejný stav. Nikdo nic ?
historik (19)|22.4.2008 19:37
Ja mám zasa iný problém. Podarilo sa mi na svojom PLku rozbehnúť wifi - v sekcii bezdrôtové pripojenia je spojenie označené ako "pripojený". Ale ani za nič sa mi nedarí zobraziť akúkoľvek stránku v exploreri - skúšal som už všetko,, vždy to skonči hláškou "o zlom pripojení" alebo hláškou, že "stránku nevie nájsť". Už som z toho na nervy, možno je to len nejaká prkotina ale ja už si neviem rady. Nenájde sa niekto, kto mi poradí?
historik (19)|23.4.2008 10:11
[QUOTE="frenkie67"]:) vsechny zde tapajici zdravim a potvrzuji, nightmare znamy pod zkratkou E2C ma reseni (to musel byt ale opravdu velice neprejici sw vyvojar, kdyz ho oproti vsem dosud zverejnenym zkusenostem s nim takto nazval, misto easy to connect by se spis hodilo established to collide :(( ).

Prochazel jsem oficialni stranky i zahranicni diskuze, ve finale jsem ale po nekolika bezesnych nocich dosel k vysedku prave na zaklade informaci na foru ce4you, takze timto dekuji zrizovateli za jejich udrzovani :yes:

Od meho FSC jsem ocekaval 3 druhy spojeni na net - via GPRS T-Mobilu, v byte pres wi-fi spot meho providera s pevnou adresou a prilezitostne free wi-fi pripojeni (existuje nejaky prehled?).

GPRS mam nastaveno v E2C presne dle operatora a chodi v E2C bez problemu i pri stridani s wi-fi, ktere popisu podrobneji.

V nastaveni v zalozce pripojeni -> pripojeni jsem se snazil odstranit nastaveni E2C tak, jak bylo ve foru doporucovano a ponechat pouze ISP a Moje sit v praci, ale vzdy po pouziti E2C se toto nastavi zpet, nicmene nema vliv na pripojeni a je mozno toto ignorovat.

Z oficialnich stranek FSC podpory jsem stahnul a nainstaloval jak upgrade E2C 3.03 1131 tak i CAB file. Nemohu potvrdit, ze by mely, nebo naopak byly bez efektu, dle zduvodneni k verzi 3.03 ale maji resit zde diskutovany problem s E2C. Samy o sobe ale spojeni rozhodne nedokazou zajistit, v pripade wi-fi je nutne vzdy E2C deaktivovat ukoncenim vlevo dole, alespon vsak jiz pote nekoliduje s nastavenim wi-fi karty v WM5.

http://support.fujitsu-siemens.com/download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=8B0AE4E8-E88A-4664-ACE3-3B79222EDA2C&ClassID=9AE39D36-A74B-40EE-A475-ED1199B39652

http://support.fujitsu-siemens.com/download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=C3B48173-F651-40AA-AB9F-2C23654684B2&ClassID=9AE39D36-A74B-40EE-A475-ED1199B39652

Pro pripojeni k wi-fi meho providera s pevnou adresou tedy pouzivam nastaveni adres atd. primo v WM5, tedy v nastaveni v zalozce pripojeni -> Sitove karty -> Sitove adaptery. Zde jiz - zrejme diky vyse uvedene instalaci - nedochazi ke ztratam zalozky Bezdratove site. V zalozce Sitove adaptery je tedy nutne nastavit potrebne adresy atp. poskytnute wi-fi providerem.

Samotne pripojeni se realizuje tak, ze se pouze aktivuje ikona wi-fi v liste systray (tak se to snad nazyva ;) ) vpravo dole v prvnim okne, kterym vas vase pda vita. Po chvili se objevi v horni liste ikona uskutecneneho spojeni, pokud je ostatni nastaveni ok. Dale je pak jiz mozno bez problemu surfovat na netu...[/QUOTE]

Takže tento príspevok najlepšie vystihuje môj terajší problém. Záložka v OS s dostupnými wifi sieťami sa mi ukazuje - nie je problém. Nakonfiguroval som si pripojenie k domácej wifi sieti (SSID, WEP kódovanie) - všetko funguje a hlási, že som pripojený (aj v zozname sietí + maximálna sila signálu, aj ikonka v today hore). Ale zásadný problém je, že toto je všetko - akonáhle spustím Explorer, ten nie je schopný dostať sa na net. Odkáže ma na nastavenia siete, no tam je len zložka s modemom, ktorá sa wifi pripojenia nijako netýka - čiže neviem, čo s tým a či nejaká úprava má žiadúci efekt.

Nechápem - som pripojený na wifi sieť s PDAčkom, no nemôžem sa dostať na net?!?
Pavlos_2004 (147)|23.4.2008 14:40
Je potřeba v nastaveni Connections kliknout na ADVANCED (obr. 1), pak Select Network (obr. 2). Objeví se dialog viz. obr. 3. Z rolovacího menu vybrat třeba My ISP (popř. kliknout na New), pak kliknout na Edit, dole na Proxy Settings a nastavit dle obrázku č. 4 . Hlavní je zatrhnout This network connects to the Internet. A pak už to jede jak má. Já sám mám takto doma WIFI síť ( kódování WPA/TKIP - je bezpečnější než WEP ) a běží mi všechno v pohodě.
00275644_Grafika1_e8kK.jpg
Jehlička Milan (10)|23.4.2008 15:41
Tak možná jsme kousek od toho zakopaného psa.

Takže Ty říkáš, že :
- mám "tapnout" na EDIT-Upravit v tom prvním řádku = Programy, které se automaticky připojují k Internetu. Ale tam se mi ta čtvrtá obrazovka "Tato síť se připojuje k Internetu" objeví, ale má pouze dvě záložky, OBECNÉ a MODEM, PROXY tam není, není tam ani ten přípojný bod (*)
- když "tapnu" na druhý řádek = Programy, které se automaticky připojují k privátní síti", tak je tam všechno i s proxynou

(*) Pokud tam (v 1.řádku připojení k Internetu) ten přípojný bod vytvořím, tak se mi tam samozřejmě ta záložka s "proxynou" objeví. Jenže teď jsem mimo dosah - takže to jdu někam vyzkoušet, pak podám report.
historik (19)|23.4.2008 17:03
Takže som postupoval presne podľa návodu - situácia sa však nijako nezmenila. Naďalej mi PDA ukazuje, že som úspešne pripojený wifi sieť, no na net sa nedostanem...:?

Inak PSP sa mi podarilo pripojiť za 2 minúty - takže problém bude niekde v PDAčku - fakt však netuším kde... inak pripojenie je Chello, wifi router je SMC WBR14-G2
historik (19)|23.4.2008 17:33
skúšal som teda z PDA pingnuť IPčku wifi routu - bez problémov, pingy 1 ms. DNSky sú však mŕtve - netreba niekde v PDA povoliť DHCP?
Pavlos_2004 (147)|23.4.2008 18:31
Občas pomůže po nastavení soft reset. Alespoň mě to tak někdy dělá, když přepínám profil DOMA a PRÁCE.

Můžeš vyzkoušet WiFi Profiles. Tam se nachá nastavit kompletně všechno. Ještě zkontroluj router jestli má nastaveno automatické přiřazení IP a DHCP. Popřípadě jestli nemáš povolení přístupu jen určitých MAC adres.

DHCP nebo staic IP se nechá nastavit na kartě zařízení - WiFi karta PDA.
historik (19)|23.4.2008 18:58
Ste génius!!!!!!!!!! S týmto to funguje, až sa mi tomu veriť nechce. :D
Pavlos_2004 (147)|23.4.2008 19:11
Já génius nejsem, Génius je René Stein , který ten prográmek udělal.
historik (19)|23.4.2008 19:36
Patrí vám obom vrelá vďaka (jednému za program a druhému za dobbrú radu), už som myslel, že to bude beznádejné. Ale celkom by ma zaujímalo, v čom bol problém - asi v možnosti zapnúť DHCP, ktorú som nikde inak nenašiel.
Pavlos_2004 (147)|23.4.2008 19:48
Přesně tak. Některé WiFi sítě vyžadují statickou IP adresu, další DNS a u jiných stačí povolit DHCP.
A to je ten problém. Při každém přechodu z jedné wifi sítě do druhé se dřív muselo vše zadávat ručně v kartě adaptéru WiFi a pa kudělat soft reset. Teď stačí přepínat profily.
Hikoki (88)|16.6.2008 12:46
Zdravím. Po delší době se vracím k tématu wifi připojení. Mám C550 s WM6 a doma wifi router Asus WL500W a wifi siť zabezepečenou ve WPA-PSK. Pročetl sem celý vlákno, zkoušel různá nastavení, a přesto se pdáčko chová naprosto iracionálně-jakoby podle počasí:(( Jednou se připojím,jako třeba zrovna teď, a jindy, ať resetuji, nebo ne, nepomáhá vůbec nic. Snažím se v tom vypozorovat nějakou logiku, ale vypádá to, že tam není. Když budete mít někdo chvilku čas, zkuste poradit. Jo, a na nezabezpečených sítích Hotspotů se připojím bez problémů a v nastavení nic neměním. Díky moc za jakoukoli radu.
Pavlos_2004 (147)|16.6.2008 17:40
Musí se vypnout automatické řízení výkonu WiFi. Takže Start > Settings > System > WLAN Power > WLAN Power save mode > Disable.
Mělo by to fungovat :D
Hikoki (88)|17.6.2008 06:47
Díky. Vyzkouším a poreferuju.:))
Hikoki (88)|17.6.2008 16:02
No ani tomu nechci věřit, a ani to zakřiknout, ale zatím to funguje:) . Týdny sem se s tím trápil, a ona taková blbost. Ještě jednou díky moc!
Qindo (10)|5.7.2008 20:54
Tak bohužel se přidám k nešťastným, wifi mi nefunguje správně ani po monoha pokusech různých oprav/úprav, co jsem zde na fóru našel, k domácí síti se mi připojí, jen nefunguje internet, IP adresu musím zadat pevnou-ručně, jinak ji nezíská...zkoušel jsem se připojit jak jako Internet, tak i Work, zatrhnout v záložce proxy v connections "This network connects to Internet" nebo jak je to tam psáno, zkoušel jsem wifiprofiles, kde jsem vyplnil co je potřeba, ani s DHCP nefungovalo, nevím, co ještě jsem zkoušel, ale asi vše, co jsem tady našel. Wifi se mi prostě jen připojí, ale net nejde, přitom k sousedům jsem se připojil a vše fungovalo správně, ti ji ale nemají ani zaheslovanou..Ještě jsem nezkoušel změnit šifrování na wifi, nebo co přesně to je, ale nijak velký znalec v tomhle nejsem, tak čekám na bratra, aby zkusil přenastavit wifinu.

Jinak nemáte někdo nějakou další radu? Už mi to leze docela hodně na nervy :(


EDIT: Tak koukám, že se bohužel nikdo nehlásí, opravdu nevim co s tim, kódování máme WEP, takže v tom problém nebude..
Hikoki (88)|25.7.2008 09:33
Jenom z vlastní zkušenosti: pokud máš poskytovatele jako UPC, tak mám vyzkoušeno, že pevně zadaná IP adresa nepomůže, poněvadž poskytovatel přiřazuje IP adresu dynamicky. K wifi-síti se připojíš, ale na net se už nedostaneš. Mluvím čistě s vlastního frustrujícího testování, teoreticky tomu vůbec nerozumím,resp.se učím za pochodu. Takže tu pevnou IP tam nedávej. Jinak to co je uvedeno výše - t.j.vyřazení Power-Saving,či Automatického módu mi pomohlo.Takže tam zadej Disable. Bohužel za pár dní mě eufórie přešla, protože probémy s připojením se začaly zase objevovat, ale jakmile se připojím,už sem na netu. Chová se to nepředvítalně, někdy se to chytně hned, někdy ne, a vyloženě legrační je, že mám jedno místo v kuchyni, kde se připojím vždycky. A taky na WC. No prostě sazka sportka. Pokud jde o ta různá nastavení sítí-na to se vykašli, to nemá vůbec žádný vliv. Problé bude asi v šifrovaní, které náš Loox špatně zdolává, protože na hot spot se chytnu vždycky.Zdravím
Gembler_ce4you (23)|27.7.2009 00:18
[quote=Ferry_CZ]zalezi jestli nastavis tusim ze v Nastaveni\Sitove karty a tam zvolit, zda se pripojujes k internetu a nebo do prace, kdyz mas nastaveno k internetu tak to nechodi, kdyz das do prace, tak IE prohlizec bezi[/quote]

mam C550 a mozem cestne prehlasit ze je to to najdebilnejsie PDA ake kedy kto vyrobil maju tam po milu jarmilu nastaveni ISP prace internet atd a z toho funguje len jedno nastavenie a to na 1% alebo skor ako sa tomu chce... s tym PDA je dobre akurat tak si vytret zad... bezny clovek sa potrebuje pripojit k WiFine a surfovat a nie aby najprv skusal mesiace a vysledkom coho je aj tak neustale neuspesne pripajanie popr stale odpajanie... po dvoch rokoch mozem povedat moje skusenosti s PDA teda moje ocakavania alebo na co som si ho kupil?
na surfovanie v posteli = po polhodine kedy ho uz pomaly lamem radsej vstanem a pozriem si co potrebujem na stolnom PC/booku
na navigaciu = vyhoda je ze mam viacero softov TT, IGO, Garmin... ale je to priserne pomale hlavne ked dobre neodbocim tak kym sa spamata a prepocita trasu ja sa prv vymotam aj bez jeho pomoci s coho plynie ze nie je nad rychlost napr MIA C720
a co sa chystam spravit s tak nabusenym PDA? J... ho do hajzla lebo tam patri ten šmejd!!!

Zivan: Pokud si tim PDA budes vytirat zad..., tak pozor na povytazeny stylus :)
frogale (447)|27.7.2009 08:20
Jen jestli to neni jen nekde mezi dotykovym displayem a zidli ;) Mel jsem N560ku docela dlouho a z meho pohledu to zase bylo nejlepsi PDA pod sluncem (v porovnani s ostatnimi).
Gembler_ce4you (23)|27.7.2009 09:51
Zivane stylus preistotu vytiahnem :)

frogale ja netvrdim ze FSC C550/N560 maju nedostatok funkcii ja len tvrdim... precitaj si a zamysli sa nad touto vetou [quote=Ferry_CZ]...mas nastaveno k internetu tak to nechodi, kdyz das do prace, tak IE prohlizec bezi...[/quote] mne tato veta hovori ze je tam uplne zbytocne nastavenie "pripojit sa k internetu" ked je to aj tak nefunkcne - a tento problem nemam len ja ale je nas viac... na rovinu nestacilo tam dat len jedno a hlavne funkcne nastavenie pripojenia? vela uzivatelom by uvitalo zapnut WiFi vyhladat siet, (zadat typ ochrany, kluc ulozit) a uz len spustit IE, Operu, Outlook a veselo surfovat to je cca 2 nanajvys 5min zalezitost nejak tak to chodi na tel mam N73 a ked sa pripojim k internetu cez GPRS/3G tak len pustim web prehliadac a surfujem ked som doma napojim sa cez bluetooth na PC a znova pustim web prehliadac a surfujem pohoda... nokia sa ma nepyta ci sa pripajam doma, v praci alebo niekde v prde... skratka dany program (Opera, email klient) ktory sa pripaja k netu sa standartne pripoji cez GSM siet popr ak je dostupne ine pripojenie napr spominany BT tak sa ma opyta cez ktore sa pripojit... ak mam zhrnut moj sloh do jednej vystiznej vety tak... "FSC Pocket LOOX 550/560 je funkciami nabite PDA avsak s tych vsetkych funkcii a nastaveni je len 1% bezproblemovo funkcne a spolahlive"

PS. mne pripojenie k mojej domacej WiFine blblo ale ako tak slo... odkedy som nastavil aby sa PDA pripajalo na mobil + GPRS odvedy zacali obrovske problemy s pripojenim sa spatne k domacej WiFine najprv sa pripajalo dlllho a nakoniec sa pripojilo ale IE neslapal a problemy mi robi aj ked mam nastavenie mojej WiFi siete ulozene v PDA a v routri skryjem SSID potom sa uz s PDA nemozem pripojit...

frogale mozno mas aj pravdu ze to PDA nie je az take zle... riesenie by bolo keby sa tu vyjadril a popisal co znamenaju + na co su + kedy pouzit + ako sa spravaju jednotlive nastavenia ako napr Muj ISP, Prace, Internet atd...
frogale (447)|27.7.2009 12:04
Me to prijde, ze spis nadavas na Windows Mobile jako takovy.. Vse mi to pripada, ze je softwarovy problem.. Ja se s nicim takovym nesetkal. Pouzival jsem GPRS pres bluetooth i wifinu ve skole.. I pres USB jsem mel doma pripojeni v kolebce..

Vyresetuj si PDA do defaultniho nastaveni a nepoustej tu shareware connect aplikaci (jmeno uz nevim), ktera je implicitne v ROMce. Ty profily jsem taky nikdy nepouzival..
Gembler_ce4you (23)|27.7.2009 18:32
tazko povedat ci nadavam na WM alebo na hardware Fujitsu Siemens Computers jedno je vsak iste ze to nikdy nezistim teda ak si nepoziciam ine PDA s WM a uvidim ako sa sprava...

PS. uz mam FSC nejaky ten rok tak viem o muchach tej E2C aplikacie, ale aj tak dakujem za radu!