Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Mio DigiWalker A701 (MiTAC Mio A701)

majtik (35)|4.2.2007 17:05
TAk uz jsem se rozhodl, objednal mio A701, na Mobilce ho maj jeste o cca 150 KC levenji nez na mironetu + zdarma 1 GB SD karta v akci, navic to mam 600m od prace = pripadny servis no problem.
TAk doufam, ze budu spokojeny. Ted dososavam Tomtom 5 + 6 X CD mapy Evropy + 6 USA statu, kam se chystam v kvetnu, doufam ze to rozchodim ( origose sou preci jen trochu drazsi, ze) ;)

P.S: jak je mozny ze 3000mAh baterie je stejne velka jako 1200 mAH ? A proc ji tam tedy nedavaj rovnou ???
bkf1_ce4you (368)|4.2.2007 22:22
Neni stejne velka jako 1350mah je trosku vetsi takze k tomu je i vetsi kryt baterie... a o sosani tady radsi nic nepis ja;) jinak jestli aspon trochu rozumis ingliš tak nejlepsi forum na A701 je na http://www.miousers.co.uk/ ;) tam najdes kdyztak nejvic odpovedi a rad co se da sehnat;)
EDIT: tak ta 3000mah baterka uz stoji jen asi 1600KC na nase akorat s dopravou nevim jak to je to bude tak 500KC...
majtik (35)|6.2.2007 16:07
A to neni nikde k sehnani v CR ? Ev. hod mi pls link, kde se da sehnat v tom zahranici, ale asi budou chtit cisla kreditky, ne ?
bkf1_ce4you (368)|6.2.2007 19:01
Je to zde: http://shop.eten.hu/mugen-power-a701-battery-3000mah-p-58.html?currency=USD a sorry zapomnel jsem ze ta cena je bez DPH (VAT) takze s DPH a dopravou do CR je to nejakych 106$ (2363KC podle kurzu Ceske Sporitelny). Ohledne platby fakt nevim, ale vypada to, ze to jde i na dobirku. Otazka je, jak je to s priplatkem za prevod do cizi meny:/
majtik (35)|15.2.2007 16:08
Ještě dotaz ke kartám, někde čtu, že 4GB fungují, někde zase že ne...
Půjde v A701 tato karta ?
4 GB SecureDigital - High speed 133x takeMS
http://takems.mironet.cz/4-gb-securedigital--high-speed-133x-takems--5-let-zaruka+dp69582/

Možní ty 4 GB , které nechodí jsou SDHC karty, ne ?

majtik (35)|16.2.2007 10:21
Prosím o pomoc.
Po pořízení A701 vše chodí dobře, rozběhl jsem Activesync 4.2, naistaloval jsem si některé programy ( např AN slovník, i některé z bonusového CD), ale u některých programů a zejm. což mě štve u české lokalizace od Sunnysoftu Interwrite 9.1 pro se mi při instalaci hodi hláška /Nelze vytvořit adresář/ a program se nenainstaluje ( ani do PC, ani do PDA). Zkoušel jsem více verzí, i Activesync 4.1 ale stále stejné.
Poslední co mě napdá je změna firmwaru na R 65, ale před tímto odvážným krokem prosím o vyjádření někoho z vás, možná je to způsobeno jen nějkou maličkostí, které jsem si nevšimnul.

Nyní mám firmware R64.3.101.0901.1, snad je to anglická verze ( jde to někde zjisit ?)
Předem dík za podporu.
hpa (159)|16.2.2007 11:10
[QUOTE="majtik"]Prosím o pomoc.
Po pořízení A701 vše chodí dobře, rozběhl jsem Activesync 4.2, naistaloval jsem si některé programy ( např AN slovník, i některé z bonusového CD), ale u některých programů a zejm. což mě štve u české lokalizace od Sunnysoftu Interwrite 9.1 pro se mi při instalaci hodi hláška /Nelze vytvořit adresář/ a program se nenainstaluje ( ani do PC, ani do PDA). Zkoušel jsem více verzí, i Activesync 4.1 ale stále stejné.
Poslední co mě napdá je změna firmwaru na R 65, ale před tímto odvážným krokem prosím o vyjádření někoho z vás, možná je to způsobeno jen nějkou maličkostí, které jsem si nevšimnul.

Nyní mám firmware R64.3.101.0901.1, snad je to anglická verze ( jde to někde zjisit ?)
Předem dík za podporu.[/QUOTE]

Co se mych zkusenosti tyce, tak SunnySoft lokalizace je pekny shit, ktery bori PPC a desne zpomaluje. Pouzivam Anglicky Letter Recognizer a pro vkladani ceskych znaku si prepinam na blimkeys.
Co se ROMky tyce, tak vrele doporucuji nahradit ROMku za OKI R024 - je nekolikanasobne rychlejsi a ma jiz v ROM nainstalovany programy jako TCPMP, Total Commander a spousty dalsich vychytavek.
Flashovani se netreba bat. Doporucuji pro jistotu zalohu orig. ROM a provest jen flas winceimg. Dalsi detaily jsou k nalezeni na http://www.miousers.co.uk/
majtik (35)|16.2.2007 11:38
Diky za info, ale stejne nevim, proc se mi u kazde cca druhe aplikace pri instalic na PC hodi hlaska nelze vytvorit adresar a nenaistaluje se to. jine jdou pres Active sync, nebo z cabu primo v PDA v pohode, cim to je ?

P.S. pls porad mi alespon strucne jak udelat zalohu soucasne ROM a jak instalit novou z tech IMG. Jen ramcove, na Miousers.uk je toho spousta, ale strasny bordel v tom, navic to pisou zkuseni uzivatele a jsem zacatecnik.
Navic ta ROM Oki|024.65a.66.3.5 je po stahnuti s chybou, IMG nejde rozbalit ze zipu, jak u verze plus, tak u verze basic.
Nevis o nejakem funkcnim odkazu ? na googlu mi to nic smysluplneho nenaslo.

Predem dik.

bkf1_ce4you (368)|17.2.2007 14:38
Mno na miousers (http://www.miousers.co.uk/viewtopic.php?t=622) je presne popsany jak to zazalohujes (backup) a nainstalis (restore). A pokud moc nevladnes anglictinou tak tady na ce4you je urcite ceskej preklad zalohy&obnovy/instalace ROMek. Jinak co se tyce OKIho ROMek tak doporucuju instalovat Basic verzi protoze v Plus verzi je hromada bordela, takze s toho vypliva i vic moznych problemu se stabilitou a rychlosti PDA. Obecne je nejlepsi instalovat jenom to, co opravdu potrebujes a zbytecne nenakopavat stabilitu a rychlost woken tim, ze tam toho nahazis hromadu. Moje rada tedy je instalovat Basic verzi a pak si pohledat na netu ktery programky jsou pro tebe dulezity (nejdulezitejsi asi bude NetCF2... instalacka je v NETCFv2.wm.armv4i.cab kterej najdes treba pres google ;) ) a ty tam pak pridat;)
PS: lokalizace vzdycky zpomaluje chod celeho systemu jinak se to v podstate ani udelat neda kvuli licencim (nelze zasahovat do souboru mrkwosoftu... to muze tak akorat uzivatel)...
majtik (35)|24.2.2007 13:28
Tak predchozi problem vyresen - spatna instalace Activsync.
Problem s Rom vyrese - update na R65.

Ted bych potreboval radu od uzivatel OziExplorera CE na A701.
A to jak konkretne tam nastavit polozky pro GPS. V tomtomovi mi jede GPS v pohode: COM3, 57600 Bd.
Ale s temito udaji to v Ozim nejede - hazi to hlasku : No data recieved from GPS.

Pls poradte teda nekdo , komu to jede , co vyplnit v NMEA (GPS) do :
Baud, Port, Sentence, Output datum, a ktera dalsi policka zaskrtnout.
Predem dik !
Zdenek Malinsky (9781)|24.2.2007 13:38
V tomto tématu by měla probíhat diskuze k článku "Velká recenze zařízení Mio DigiWalker A701 (MiTAC Mio A701)" - tedy buď přímo k samotné recenzi nebo k PDA jako takovému. Konkrétní problémy se zařízením řešte v sekci MiTAC Mio DigiWalker a to buď v již založeném topicu nebo si založte nový. Ještě před tím použijte tlačítko hledat - třeba se váš problém už zde někde řešil.
Skeptik.CZ (1)|17.4.2007 08:52
[QUOTE="majtik"]Prosím o pomoc.
Po pořízení A701 vše chodí dobře, rozběhl jsem Activesync 4.2, naistaloval jsem si některé programy ( např AN slovník, i některé z bonusového CD), ale u některých programů a zejm. což mě štve u české lokalizace od Sunnysoftu Interwrite 9.1 pro se mi při instalaci hodi hláška /Nelze vytvořit adresář/ a program se nenainstaluje ( ani do PC, ani do PDA). Zkoušel jsem více verzí, i Activesync 4.1 ale stále stejné.
Poslední co mě napdá je změna firmwaru na R 65, ale před tímto odvážným krokem prosím o vyjádření někoho z vás, možná je to způsobeno jen nějkou maličkostí, které jsem si nevšimnul.

Nyní mám firmware R64.3.101.0901.1, snad je to anglická verze ( jde to někde zjisit ?)
Předem dík za podporu.[/QUOTE]

Podle mne to je problém připojení s ActiveSync. Zkus jiný počítač a nepoužívej "přední" USB. Bývají zhusta fušersky zapojené na desce. Taky kabely, nevím jak je to možné, bývají zfochlé. Zní to amatérsky, ale měl jsem stejný problém a od té doby jsem si to ověřil už mockrát, tu Interwrite 9.1 jsem odinstaloval a nainstaloval asi pětkrát a na jednom PC to prostě neprojde.:))
eLKa_ce4you (189)|29.5.2007 07:46
Testuju MIO a mám problém se zadáváním textu. Psaní SMS za pochodu je na té miniklávesničce docela nepohodlné. Existuje nějaká náhrada, která třeba i podporuje českou T9?
bkf1_ce4you (368)|29.5.2007 10:55
Mno muzes zkusit muj programek na http://mujweb.cz/www/birkof1/A701/TapTapSMS.zip
Psani s nim neni moc rychly ale myslim ze s nim budes schopen napsat SMS palcem v podstate v jakymkoliv stavu :) i pri behu atd. ;) Je to mozna trochu zvlastni styl psani, ktery nebude vyhovovat vsem, ale tak snad se nekomu bude libit ;) A pak jeste muzes zkusit E-Ten Easy Keyboard, ale ten uz vyzaduje daleko vetsi soustredeni, protoze je to v podstate jenom zvetsena klavesnice. Stahnout si ji muzes tady: http://mujweb.cz/www/birkof1/A701/PREI_SCREENKB_ENG.PPC2003_ARM.CAB

edit: jeste prikladam obrazek te E-Ten Easy Keyboard (jinak doporucuji nastavit na ABC protoze QERTY tady myslim nema moc vyznam)


edit2: jeste screen te moji klavesky... Jinak kdyz zmacknes spatnou skupinu znaku a chces se vratit zpet na zakladni nabidku znak. skupin tak staci tapnout na ABC - kdyz chces pokracovat ve stejne velikosti znaku tak 2x. Mno a kdyz chces poslat SMSku tak das COPY a vlozis si to do outlooku - jeste nemam hotove posilani primo z programu. Jo a musis si instalnout NetCF2:
eLKa_ce4you (189)|29.5.2007 12:11
A neexistuje možnost, jak tam dostat tohle, co bylo na Variu? Myslím tím tohle:

_blackBone (271)|29.5.2007 12:20
az das dohromady to posilani primo z jedne obrazovky ( tzn. vynechani toho kroku s kopirovanim ), tak to bude super :))

Urcite nas prosim informuj v teto konferenci, dik
bkf1_ce4you (368)|29.5.2007 13:28
jj ja na tom zapracuju ;) jsem se dival na fora k NetCF a je to celkem jednoduchy ;)
bkf1_ce4you (368)|29.5.2007 13:52
To ELKA:
Jo to je PhonePad/IntelliPad ;) Hledej na google pomocí "+PhonePad OR IntelliPad +cab" (bez uvozovek) ;)
_blackBone (271)|29.5.2007 14:07
nebo staci kliknout na tento link ... dik za tip, predpokladam, ze to bude fungovat i na iPAQu?

update: na iPAQ rw6815 funguje, stazeno odsud

btw co treba ceska T9? vi nekdo o necem?
eLKa_ce4you (189)|29.5.2007 14:10
Dík, to je ono. Nicméně na MIO to nefunguje. Po instalaci a restartu se to sice objeví v seznamu input zařízení, ale po výběru se zobrazí standardní miniklávesnička. :(
bkf1_ce4you (368)|29.5.2007 21:48
Mno asi to bude potreba jeste hodit jako default pomoci IM Selectoru stejne jako treba u te E-Tenacke klavesky... mrknu doma a hodim link ;)
Daweus (73)|10.8.2007 21:57
Jak fotí foťák z blízka?Dá se s ním ofotit třeba písemka ve škole?Myslíte,že je to dobrá koupě,teď stojí 7300 kč a s češtinou.
petous (17)|11.8.2007 15:47
Foťák zblízka fotí dost špatně, písmenka jsou většinou nečitelná. Ale za 7300,- je to stejně bezkonkurenční nabídka, nic lepšího široko daleko nekoupíš.
bkf1_ce4you (368)|11.8.2007 20:25
Jen tak mimochodem... na foru uzivatelu A701 jsou uz screenshoty ROMky s WM6 ;) Lifeforce se do toho nakonec pustil ;) Skoda ze Oki je uz pryc :/ BTW odkaz je tady: http://www.miousers.co.uk/viewtopic.php?p=20880
Petrds (3)|4.9.2007 13:49
já ho koupil minulý týden za 6999,- a taky s lokalizací... :-)
Daweus (73)|4.9.2007 14:39
A je spokojenost?
Petrds (3)|4.9.2007 15:22
jj, je a velká... za tu cenu.. tož nekupto.... :)
bkf1_ce4you (368)|4.9.2007 16:20
to je pravda za 7 litru PDA s takovou vybavou dnes novy tezko koupis a kdyz do nej vrazis OKI-024-Basic tak se z toho stane hodne pouzitelnej strojecek;)
Daweus (73)|4.9.2007 22:21
taky chcu do něj jít,ale nesu many.Ale za 7 litrů.......Asi si budu muset půčit,myslíte že ještě poleví?
bkf1_ce4you (368)|4.9.2007 22:28
tak zkus koupit na nejakej inzerat;) ne kazdej vi ze existuje neco jako neoficialni ROMky a tak ho po prvotnich problemech proda;) a pritom muze byt jako novy i se zarukou;) hledej a treba najdes;)
null (0)|18.9.2007 15:18
Jsem teprve zacinajici. A teprve si vybiram svuj prvni PPC. Muj zajem samozrejme padl na toto Mio A 701. Jeho cena je vyborna ale jak jsem si procetl tuto diskuzi tak me na nej presla chut.
bkf1_ce4you (368)|18.9.2007 16:01
Mno A701 je taky moje prvni PPC a nemuzu si ztezovat ;) Je pravda ale ze nepouzivam BT handsfree (zalozil jsem na tomhle foru diskuzi zabyvajici se fungujicimi BT handsfree tak muzes v pripade nutnosti vybrat z tech oznacenych jako fungujici) a taky GPSko jsem jeste nepouzil ani jsem nepatral po tom jestli funguje dobre (ale myslim ze s GPSkem nejsou zadne problemy). Otazka je co vyzadujes od PPC ;)
adra (24)|18.9.2007 18:10
Zdravím po delší době,
Je to více jak rok co vlastním 701 a mohu konstatovat, že nikdy jsem si neužil tolik legrace jak se 701.:-(
Konečně jsem se rozhoupal vyrazit s neskutečně fungujícím GSM do servisu Mia v Táboře. Taky jsem chtěl, aby mi místo foťáku namontovali vyskakujícího čertíka (vyšlo by to totiž nastejno). To se nepodařilo, ale podařilo se nahrát ROM 64 s CZ lokalizací. Bylo mi oznámeno, že dodatečně nahrávaná CZ lokalizace od Sunysoftu dělá problémy (celkově vše zpomaluje a způsobuje občasné zamrznutí aj..). Vše bylo během 15 min. a v záruce i když jsem si místo původní 44 nainstaloval ROM 65.
Je pravda, že nový sw. používám teprve týden, ale zatím vše funguje OK.
Jinak mi prozradili, že 701 jsou dosti problémové právě s sw., ale prý nový nástupce 701 má vše vychytané.

bkf1_ce4you (368)|18.9.2007 18:33
Mno takze poporadku... asi mas na mysli verzi ROM R45 (protoze R44 mi nic nerika) a ta byla pravda dosti chybova :/ A701 byla funkcni az s R64 (ktera bohuzel pro neznale nebyla k dispozici oficialne). R65 je bohuzel "dodrbana" R64ka :( Urcite bych ti doporucoval uzivatelskou ROM OKI-024 Basic, protoze tu hodnotim rozhodne jako nejstabilnejsi a nejrychlejsi ROM zatim pro A701 (o zaruku pri nahravani samozrejme neprijdes, ale pokud by doslo k nejake zavade a musel bys reklamovat, tak bych tam nahral nejakou origos treba R65). A jinak nastupce A701 bude A702 a ten se jeste neprodava, jen byl oznamen a stejne bych si ho nekupoval protoze uz podle specifikace to bude propadak, nehlede na to, co amatersky programatorsky team firmy Mitac vymysli za chyby :( Stacilo se jen podivat na oficialni ROMky na A701, kde dodrbali co mohli :( Kam se na ne hrabe Microsoft :)
PS: Priste az neco koupis tak prober dukladne net... uz jsi totiz mohl pres 8 mesicu jet na ROMce ktera z A701ky dela opravdu kvalitni masinku (na tu dobu) ;)
Daweus (73)|18.9.2007 22:07
A702 bude trvat aspoň rok,než klesne na stejnou cenovou hranici jako teď A701.A701 mi příjde jako nejlepší na trhu poměr výkon/cena,ale jestli znáte nějaké podobné PDA jako A701 a stejnou cenou,pište!
bkf1_ce4you (368)|19.9.2007 00:17
Souhlas;) Za tu cenu je to to nejlepsi ;) A702 bude peknej kram... to bych se i vsadil.
Daweus (73)|1.10.2007 20:58
a zase polevilo
http://ostatni.novymobil.cz/mobilni-telefony/Mio-A701
bojím se,že za chvílu nebude na trhu
bkf1_ce4you (368)|1.10.2007 21:04
mno ja bych se nebal jeste bude ale ne za takovou cenu :/
Daweus (73)|1.10.2007 22:02
to jako bude ještě levnější,nebo před Vánocema zase podraží?Chci ho koupit jako dárek.
bkf1_ce4you (368)|1.10.2007 22:47
to bych nerek ze podrazi ale standartni cena zustane na 7.000Kc. Jestli sezenes pod 7 tak bych bral hned ale zase taky ber v potaz co to je za obchod!!! Vis jak ja radsi priplatim nejakou zlatku nez pak aby to byl nejakej pasovanej zgarb kdovijake kvality :/ Fakt bacha na obchody!!! Ja osobne doporucuji aaamobil... taky protoze ho mame ve meste :)
adra (24)|2.10.2007 18:46
Reaguji na moji poslední zprávičku o změně ROM.
Po pár týdnech ROM 64 pracuje lépe než 65, ale podle mých představ NE!!
Opět došlo k několika zamrznutí a neplánovaným ukončení.
Na druhou stranu po několika pádech zatím přístroj pracuje OK. Hw. je asi slušný, ale sw. je katastrofa. Něco jako horší Windows. To už asi tady někdo psal.
Také jsem přešel z TomTom 5,21 na 6, ta je rychlejší (v náběhu přístroje) a mapy jsou novější. Vše šlape dobře, jen za oknem v autě se občas přehřeje a umře.  (v zimě to bude určitě lepší)
Daweus (73)|2.10.2007 19:18
[QUOTE="bkf1"]to bych nerek ze podrazi ale standartni cena zustane na 7.000Kc. Jestli sezenes pod 7 tak bych bral hned ale zase taky ber v potaz co to je za obchod!!! Vis jak ja radsi priplatim nejakou zlatku nez pak aby to byl nejakej pasovanej zgarb kdovijake kvality :/ Fakt bacha na obchody!!! Ja osobne doporucuji aaamobil... taky protoze ho mame ve meste :)[/QUOTE]Tak když to říkaš,tak si ho tam asi koupím.Není tam psané,jestli v něm je česká lokalizace a není tam psané,jestli v balení sou ty 3 ochrané nálepky na display
bkf1_ce4you (368)|2.10.2007 21:59
Mno asi tam bude potreba zavolat a overit si to;) Ale u aaamobile bych urcite cekal ze to bude i s cestinou (radsi bych si to ale overil telefonicky). Jinak ty 3 ochranne folie tam jsou ale jsou uplne na houby. Doporucuji to na A701ku ani nelepit a rovnou zahodit protoze jsou k nicemu nic pres to neni videt venku. Ja mam znackovou Brando folii pruhlednou (Ultra Clear) a jsem maximalne spokojen (stoji asi 200-300Kc).
bkf1_ce4you (368)|2.10.2007 22:11
To ADRA:
Znovu pripominam ze oficialni R64 je pouzitelna ale NE nejlepsi! Za nejlepsi povazuji OKI-024 Basic (funguje na ni i lokalizace) s ni mi bezi A701ka jak o zivot uz od ledna kdy tato ROM vysla ;) Jediny problem jsem zjistil ze ma OS problem s prijimanim zprav kdyz "usne" ale to resi maly programek "WM5 SMS Alert Fix" (jde najit pres google). A jednou za dva mesice/tri mi A701ka zatuhne (i po resetu se chova divne) a je potreba ji vypnout, vytahnout SIM, zase ji tam dat zpet a zapnout ;) Jiny chyby jsem zatim nezpozoroval a jinak resetuju tak maximalne 1x mesicne proste spis vzacne (myslim obyc. resety bez vytahovani SIM). A701ka je takovy DoDo (Dodelej si Doma :) ) ale kdo neni linej a udela techto par uprav tak bude maximalne spokojenej ;)
adra (24)|2.10.2007 22:31
Jak jsem zjistil, každý kus se chová trochu jinak a má svá specifika. Jednotné nastavení není vždy platné pro všechna zařízení.
Škoda, že každý není na dodo doma. Zásah do Rom nemusí být pro laika vždy to pravé ořechové.
Mé poznatky vystihují moji pozici a zkušenosti se zařízením. Další Rom pokud nebude of. prověřena teď nebudu podstupovat. Možná až si pořídím jinou mašinu a tuto ponechám pro experimentování.(záruka bude končit za pár měsíců) Už takhle jsem tam různě docpával různý sw. (i ten doporučený)
Hau
bkf1_ce4you (368)|2.10.2007 23:20
Kdyz si nahodis neofic. ROM tak o zaruku neprijdes;) A jinak vsechno co je "DoDo" neni pro laiky i kdyz v tomhle pripade je "DoDo" velice jednoduche staci jen dodrzet postup bod po bodu (uspesne jsem pres ICQ navadel tucet uplnych zacatecniku) ale i kdyby se nedodrzel nic se nedeje (k poskozeni ani ztrate zaruky dojit nemuze). Jinak chovani A701ky taky ovlivnuje verze UBootu (neco jako BIOS) a samozrejme instalovany sw, zmenene nastaveni atd. Kdyz to shrnu tak A701ka neni pro lidi co chteji mit vsechno oficialni... chce to si s tim pohrat ;) Kdo na to nema cas/naladu, tak radsi at jde od toho a koupi si nejake jine zarizeni podobnych parametru a vykonu, ktere ale samozrejme prijde asi na dvojnasobek ceny.
Daweus (73)|3.10.2007 16:31
To je jak mobily Siemens,ze začátku mají spoustu nedostatků,ale jak se mobil pořádně propatchuje,tak má i primitivní gps a spousta velice zajimavých udělátek.Nejhorší je to,že to žere spoustu času.Mi to trvalo několik týdnů až měsíců,než sem tomu přišel na kloub.
bkf1_ce4you (368)|3.10.2007 17:30
jj Siemensy (neplest si s BenQ) byly nejlepsi telefony ;) ale stejne jako u A701 kdo na to nema cas/naladu tak at jde radsi od toho...
Daweus (73)|6.10.2007 13:59
ja doufam,ze to nebude tak tezke jako s mou M75.U te sem stravil nekolik tydnu laborovani:D
P.S. a ted se v ni ripu zas
bkf1_ce4you (368)|6.10.2007 14:44
Do zakladu jsou potreba jen dve veci:
- Neoficialni ROMka "OKI024-Basic" (je treba hard-reset (totalni vymaz) pred i po flashovani)
- Oprava prijimani SMSek "WM5 SMS Alert Fix"

A pak samozrejme muzes resit dalsi vylepsovaky, ale to se uz netyka primo A701 ale obecne WM5 ;) Jinak nejvetsi forum, ktere se zabyva A701kou je na http://www.miousers.co.uk/ ;) BTW skoro bych se i vsadil, ze na pocet prizpevku neexistuje vetsi forum, ktere se zabyva jen jednim WM zarizenim ;)