Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 6 PrvníPrvní ... 3456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 87

Téma: Úvod do programování pro Windows Mobile 2002 a 2003 - Vývojové nástroje

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

VS2003 sice existuje, ale jestli se da koupit, nemuzu ted s urcitosti rict.
    VS2005 je jeho nastupce a pri vyvoji aplikaci se dopredu urci pro jaky OS je a s jakym frameworkem bude pracovat. Jsou mozne kombinace pro wm2003 bud CFM1.0 nebo 2.0 pro wm2005 uz jenom CFM 2.0
    Jeste dulezite upozorneni: vyvoj pro pda a smartphony umoznuje az verze VS2005 Professional a vyssi
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

Děkuji za odpověď
    Ještě jeden dotaz
    Existuje nějaké publikace věnující se cíleně programování aplikací pro PDA?
    Nebo s nějakými příklady aplikací pro PDA?

Hledal jsem a na nic jsem nenarazil jen obecné o programování pro win.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

Zkus http://www1.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00937366 Programujeme mobilní aplikace od Lacka. Mam ji, jeste jsem tedy nemel cas se do ni nejak vice zahloubat, ale pripada mi dobra.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Tady se asi neshodneme. Doporučuji před koupí pečlivě prolistovat, jinak vás čeká zklamání.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Programming Microsoft® Windows® CE .NET, Third Edition, vyborna kniha. Jinak jsou, samozrejme, veskere dulezite informace v MSDN, at lokalnim ci on-line..

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Mozna bude muj dotaz trosku mimo, ale zajimalo by me jestli jdou spustit na pocketpc VB skripty?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

VBScript neni problem - http://msdn.microsoft.com/library/de...ng08142000.asp

Otazkou je, co ty scripty delaji...

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

A jde nějak udělat aby sel kod spustit primo, kdyz stylusem poklepu na soubor xxxyyy.vbs - treba jenom aby to vypsalo msgbox "Ahoj světe" ????

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Tady jsem nasel kurz programovani pro pocket pc

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Serial je moc pekny, diky.

Presto se budu jeste porad ptat )
    Je (nebo existuje) na pocketpc nekde soubor wscript.exe, nebo jsou skripty spusteny nejakym jinym souborem.

A jeste jedne dotaz jde nejak nastavit v pocketpc souboru asociaci kterym programem se ma spoustet tak jako je tomu v klasickem PCku.

Za jakoukoliv radu dekuju.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Dobrý den!

Nechci zakládat nové téma, protože tohle tomu odpovídá, přesto jsem v něm nenašel odpověď.

Rád bych programoval pro PDA. Ale nevím odkud začít, protože PDA ani nevlastním a vůbec se neorientuji. Trošku osvětlím:

Mám zakázku na program pro PDA s využitím GPS. Mám si vybrat PDA aby na něj šel nainstalovat tomtom - toto není problém, tedy doufám, ale radu také ocením (uživatelsky běžné PDA, příznivé ceny). Problém ale je, že mám napsat jinou aplikaci pracující s GPS. Nejsem začátečník v programování (živím se tím), ale PDA mi nic neříká. Přečetl jsem si článek na tomto serveru o programování pro PDA, jenže datum 2003 mi přijde poněkud starší a chtěl bych znát poslední novinky. Co je mým cílem... rád bych psal c/c++, případně i c#, ale moc se mi do toho nechce. Chci kompilovat nejlépe do nativního kódu, protože interpretům prostě nevěřím (bez flamu :-)). Moc rád bych i měl možnost debugovat na pc (takový ty základy jako gui, samozřejmě, že např. komunikaci s GPS budu muset testovat už na targetu). Jako velký fanda MS (:-)) bych psal rád v něčem od MS. A byl bych rád, kdybych psal pro jeden z nejnovějších OS od MS (tusím správně, že to je MS Mobile 5?). A tady jsou pak konkrétní otázky:

1/ MS VS 2005 - vím, že v něm lze psát i pro PDA... ale jak? Předpokládám, že pouze v nějakém mezi jazyku, který je interpretovaný, že? Nebo má i nativní kompilátor? Stačí mi ta levnější verze (standard - tedy nejlevnější s možností prodeje výsledného produktu)? Co k tomu musím případně mít (nějaký SDK? jaký? co mi přinese? kolik stojí?) ?
    2/ mám odkudsi stažený MS embedded C++ 4.0... lze jej také použít? Poběží mi na PDA s novějším OS? Jak je tento program licencován (na webu MS jsem nic o tom nenašel:-/)?
    3/ existuje na PDA něco jako commandline? Tedy jen "textová" aplikace? V čem takovou mohu napsat?
    4/ Dá se někde sehnat emulátor PDA pro PC? Co to stojí?

A to je asi vše. Doufám, že mě neukamenujete za mé stupidní dotazy a také, že jsem třeba přehlédl podobnou diskuzi jinde. Předem děkuji za odpovědi.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

1. Pokud si nainstalujete VS.NET 2005 Standard Edition a vyssi, je pri vytvareni projektu moznost zvolit vyvoj pro tzv. Smart Devices, cimz jsou mineny Windows CE a Windows Mobile (jak Pocket PC, tak Smartphony) zarizeni. Standardne po instalaci je tam SDK pro vyvoj na WCE 5.0, WM2K3/WM2K3SE (PPC, SmartPhone) zarizeni, je mozne stahnout SDK pro vyvoj na WM5 zarizeni.
    2. Lze, ale nejsem si jist jak v nem vyvijet pro WM5 zarizeni. Licencovan je tak, ze je proste zadrma a jestli bude vase produkty prodavat ci nikoliv, je na vas...
    3. Command-line? V jakem smyslu? Je samozrejme mozne vyvijet tzv. Console Aplikace, chova se to stejne jako
    4. Emulatory jsou soucasti jednotlivych SDK a vsechny SDK jsou zdarma.

Podle mne, pokud to neni uplne HW hardcore aplikace (coz GPS aplikace neni), pripadne aplikace, ktera v v .NET CF/C# nejde vyvinout (a to je v podstate pouze Today Plugin a Software Input Panel - softwarova klavesnice), je kombinace C# a .NET Compact Framework 2.0 myslim naprosto dostacujici jak po strance efektivnosti vyvoje tak vlastni rychlosti do MSIL kompilovane kodu.

Doporucuji shlednou screencasty Davida Blythe na Chennel9, jak se vyviji pro SmartDevices v VS2K5/C#/.NET CF 2.0.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Děkuji za odpověď.

Nainstalil jsem si VS 2005 Pro s C++/C# a mobile projekt jsem našel jen u C#. Předpokládám, že tedy v C++ nebudu moct pracovat, že? A ještě jeden dotázek. Jak se pracuje s GPS v PDA? Doufám, že to jede přes NMEA jako u sondy připojené k PC. Nebo se pletu?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, ja mam pod Visual C++ projekty: ATL Smart Device Project, MFC Smart Device ActiveX control, MFC Smart Device DLL, MFC Smart Device application... Ale to mozna tim, ze jsem si nainstaloval SDK pro WM5...

Ano, na GPS se pouziva standardne NMEA... Pro C#/.NET existuji knihovny pracujici s GPS, pripadne je to o napsani vlastni...

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

No není to tím SDK... Je to prostě tím, že jsem slepej. U C# jsem si toho všiml a u C++ ne. Jen to po mě chce instalovat ActiveSync a budu snad moct i emulovat. Takže moc děkuji za rady. Jen ještě pro jistotu: Když si zakoupím MS VS 2005 Standard... budu mít ty samé možnosti jako mám teď pod Proffesional? Díky.

Strana 5 z 6 PrvníPrvní ... 3456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vývojové nástroje pro WM5
    Od Garret Raziel v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-06-2007, 14:40
  2. Programovani a vyvojarske nastroje
    Od Zax_ce4you v sekci Programování
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-04-2007, 20:45
  3. programovani pro Windows Mobile