Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Prophet - Qtek S200 - Dopod 818 Pro-tipy,rady,zkušenosti

matrad (267)|25.9.2006 21:01
Me se neomlouvej :) ja moderator nejsem(ted uz jo :D). Jen na to upozornuji (zneprehlednuje to diskuzi) a znovu rikam, me to jelo uplne v poho a nic se mi netrhalo. A to jsem tam mel puvodni rom bez CS. :) No a neni nic jednodussiho nez to zkusit ne ? :D
DavidS200 (42)|26.9.2006 21:50
Tak jen pro informaci. Výše jsem psal o svém problému zatuhnutí mé S200 při přehrávání videa v TCPMP po naprosto náhodné době. Nakonec to vypadá, že to bylo programem, kterým jsem DVD do AVi převáděl. Děkuji tímto za pomoc Stranikovi.
I když bych to nerad zakřiknul, protože jsem to zkoušel jen dnes v autě při poskakování v kolonách, tak to zatím vypadá dobře. Video jsem převedl v jiném programu a to v DivX DVD Ripper.
Dají se tam dodat i titulky přímo do filmu, zvolit rozlišení, zoom, změna velikost, maximální počet snímků atd.

Pak už lze bez problémů sledovat v PPC :cool:
DavidS200 (42)|26.9.2006 21:55
Ještě dotaz, i když jsem ho tu už někde uváděl, ale neddzaregistroval odpověď.

Zvládne S200 za nějakých okolností záznam videa ve větším rozlišení, než je to střední (176x144) standardně implementované ve foťáku ?

Zkoušel jsem kdysi nějaký program, který uměl i vyšší rozlišení, ale to uuž se sekalo a nebylo plynulé. Tak jsem to vypustil, ale je to škoda.
skoto (6)|26.9.2006 22:46
Jasne, ze zkusit to je nejjednodussi, ale muj problem je v tom, ze si to teprve planuju poridit (popripade HTC Artemis, ktera ma podobny procesor) a tak se snazim zjistit co nejvic. A nevite teda nekdo jak ten Skype jede, kdyz tam ta ceska lokalizace je?
Stranikov (17)|27.9.2006 14:14
To skoto: Skype sem zkoušel ale telefonování je přes něj krajně nemožné. Možná nějaký drastickým taktem by to šlo:)
matrad (267)|27.9.2006 23:00
Stranikov: ja se skype no problemo a to jsem tam mel verzi pro rychlejsi procesor ;) i kdyz je fakt ze jsem tam mel jinou rom, ktera umela pouzivat edge.
Stranikov (17)|28.9.2006 13:36
matrad:..hm...zajímavý:/...asi taky popřemejšlim jestli se zbavit český lokalizace.To si fakt přes skype volal a běželo to v pohodě?

Jinak...hele...možná to je uplně primitivní otázka (S200 je můj první komunikátor...předtim sem měl 8310)...master reset a hard reset je to samý?? A když provedu ten totální master reset asi tam nebude ta česká lokalizace coo?
Stranikov (17)|28.9.2006 13:43
Taky mě ještě trápí jedna věc...synchronizace s AS 4.2 při zapnutém firewallu. Mám MCafee personal firewall...problém se řeší na microsoft stránkách...pár nastavení povolení a tak. Ale běželo to jen chvíli. A po restartu počítače se opět S200 nesesynchronizuje...až po vypnutí firewallu. Přitom je vše stále dobře nastavené podle návodu:(...nevím co s tím a mám strach vypínat bránu:) Myslím, že to bude něco s přidělováním adresy...


JE TO PRO MĚ ZÁHADA
matrad (267)|28.9.2006 14:15
je hard reset - ten smaze veskere programy (krom dat na karte, ty tam zustanou) nastaveni atd. a nainstaluje se to, jako kdyby jsi to prinesl z obchodu. (pokud v te rom je CS tak se ti taky nainstaluje)
pokud ale udelas flash rom, tak o CS prijdes. (lze ji ovsem okopirovat z te soucasne rom)
pak je soft reset a ten nedela nic jineho, nez ze znovu nastaruje zarizeni napr. kdyz ti vytuhne.
A ano skype mi normalne jel :) nemam duvod lhat.
osmera (60)|29.9.2006 11:03
Teda nevim co delate s tim skypem. Ja mam qtek S200 s puvodni romkou, nemam tam zadnou lokalizaci (klasickou anglickou rom bez zadne customizace) a skype mi bezi naprosto kvalitne, uplne stejne jako na stolnim pocitaci. Cihlu nemam nijak pretaktovanou, vse mam tak jak mi to prislo na zacatku.
Nesmite se divit kdyz si tam nainstalujete plno programu ktery zatezujou system ze pak jiz nezbyva procesoru cas na to aby delal neco uzitecnyho. A o tom ze lokalizace od sunysoftu je naprosta tragedie se tady napsalo jiz dost.
Stranikov (17)|29.9.2006 12:15
:/...no fajn no...a neví někdo o jiné lokalizaci?? Englištinu sice trochu ovládam, ale že bych na ní musel čumět i v mobilu to se mi moc nechce:(...zme přeci češí ne?

Co mam já nainstalováno (kromě SUNNYSOFTU)

Pocket Breze 5.1, Handy Menu 3.6, Handy switcher 2.7, Phone Alarm 1.53, TCPMP 0.81RC1, Vsnotepad White Version 1.62, Resco Explorer 2005 v5.41, MobipocketReader 5.2, Flex Mail 2007, F-secure Antivirus 1.6

Myslim že nic moc zbytečnýho:(
Bedřich Stejskal (57)|1.10.2006 21:17
to matrad:
A jakou že to doporučuješ ROMku,co je nej a zvládá Edge??Konkrétně,kde se dá stáhnout a kde je popis postupu fleshnutí ROMky??Abych v tom neležel měsíc a neuvztekal se z toho :D :D páč jsem to ještě nedělal...děkuji Ti převelice :yes: ;)
Losos_ce4you (1147)|2.10.2006 08:29
Bezkonkurenční ROM je od pdamobiz
zde :
Screenshoty z toho co obsahuje
zde :

jedná se o AKU 2.3 vycházející s poslední Dopod verze .Samozřejmostí je stabilita,pekelná rychlost,zvýšení paměti pro instalaci i chod programů (cca 15Mb + ) i přes to že je implementováno hafo utilitek a prográmků o kterých si majitelé jiných přístrojů mohou v ROM či extended nechat jen zdát :-) Je uvedena ve 3 různých verzích lišících se velikostí "paging pool" , myslím že stačí použít 8Mb , u 16 Mb jsem nezaznamenal nikde žádný rozdíl . V ROM jsou již provedeny všechny tweakovací zásahy do registrů , takže není potřeba nic upravovat .


Záporem je chybějící český region který tvůrci při provádění zeštíhlovacích zásahů zároveň s většinou ostatních vyoperovali . V praxi znamená jen to že místo ponděli se v kalendáři zobrazí monday :-) Lokalizaci jsem nezkoušel , nepoužívám již několik let - se známých důvodů - kvality a kompatibility IW od SS . Dá se však nějakým způsobem nakopírovat s původní ROM , ale nedělal jsem to takže nevím přesně jak a co .

Ke stažení je upravena jak pro G3 tak i G4
osmera (60)|2.10.2006 12:59
[QUOTE="osmera"]Spis by me zajimalo jestli nekdo nema zkusenosti s neoriginalni baterii o daleko vetsi kapacite.[/QUOTE]

Tak jsem ji objednal, ale bohuzel zklamu vas. Je pravda ze ma sice daleko vetsi kapacitu, ale ma taky vetsi velikost. Proste je hodne tlusta takze kouka ze zadni casti a to tak ze dost. Takze je to dobry jako zalozni baterie, ale na bezny pouzivani a noseni se to nehodi.
dkena (84)|2.10.2006 13:52
to LOSOS: nebít posera (začátečník) ohledně záruky tak tam novou ROMku ihned "naleju".Mám v S200 origo Qtek ROM (2.9.7.24 CSY).Dle diskuzí a tvých příspěvků ,CZ lokalizace brzdí systém,otázka zní - stačí jí prostě neinstalovat(mám jí vpálenou v ExROM)nebo je již ROM sama o sobě zmršená a je nutné "flesnout" verzi jinou.Díky za případnou odpověd.

to OSMERA:taky jsem o této baterii uvažoval,ale tlouštka mě taky odradila.Byla zřejmá již z obrázků.Ale ta kapacita musí být na výdrži sakra znát né?
matrad (267)|2.10.2006 17:42
I kdyz jsem ji neinstaloval, tak to stalo za prd. Po flashnuti je to uplne neco jineho.
Smolim vam navod, jak tu CS c toho vykuchat, aby jste to meli nekde bokem a jak to flashnout (nic tezkeho, prakticky sranda). Delam to i pro TyTna, takze to chvilku potrva :yes:

edit: ta rom co tu popisuje losos je teda bomba!!! :yes:
anebo vite co pratele?? co kdyby jste prisly na sraz? tam se dozvite mnohem vic! :yes:
dkena (84)|2.10.2006 19:03
Díky MATRAD,
budu držet palce.Super by bylo,kdyby šlo ROM kterou mám v současnosti (orig.s CZ lokalizací) zazálohovat a "flešovat" dle libosti např: Lososovu ROMku.Vím,že pokud flešnu a pak půjdu na záruku tak mě v servisu odpálkujou.Potřeboval bych vědět ,zda servis "čachry s ROM" nepozná(pokud tam nahraju v případě problémů zpět současnou orig. verzi).Tod má otázka:) Díky....
matrad (267)|2.10.2006 19:12
O zaruku neprijdes, pokud tam nahrajes ofiko rom od qteku. Nikdo ti nemuze nutit lokalizaci!! Odzalohovat rom nejakym zpusobem lze, ale ja ho neznam. Nevim proc bych ji totiz vubec mel zalohovat (nevidim duvod). Takze pro novacky bych doporucil update pouze oficialni :)
dkena (84)|2.10.2006 20:44
Na MYQtek.com je jen ROM Verze Rusko a nějaká Švédská.Nebo kde vzít orig. Qtek ROMku pro případnou reklamaci...Sorry total začátečník.Díky.
skoto (6)|7.10.2006 01:38
Mam takovy dotaz :) , ten miniUSB konektor podporuje USBHost (flashka pres kablik by byla mila) nebo ne? Nikde sem k tomuto nenasel nic napsanyho.
dkena (84)|8.10.2006 20:52
to Skoto: USB host nepodporuje.

Pánové hledal už někdo baterii do našeho miláčka (cena,nepasuje náhodou i do compactu?).
Díky za případné info.
Losos_ce4you (1147)|9.10.2006 00:07
baterie je stejna jako u Compacta , dokonce mam vlastne baterii s Compacta - kdyz jsem pred rokem menil Compacta za Dopoda (S200) tak jsem nechtene prehodil baterky a kupec Compacta zmizel s moji baterii :-)
dkena (84)|9.10.2006 12:15
Nevíš náhodou zda na Compacta nedělají nějakou velkokapacitní baterii např: 1500mAh a více?Nesmí však být rozměrově větší :-)
Trh pro MDA Compact je jistě rozmanitější než na "skoro" novinku Qtek S200 ,pro te se ptám na Compacta.
dkena
zoky (44)|9.10.2006 13:41
....existuje 1800mAh baterka.

Skus pohladat cez ebay.
Bedřich Stejskal (57)|9.10.2006 17:39
to MATRAD
Jak to vypadá s tím návodem na zálohu a fleshnutí po lopatě pro nás blbce?? :D :D Myslím konkrétně pro Prophet...díky za info :yes:
matrad (267)|9.10.2006 21:17
Musim vam zdelit, ze po par nesmyslnych utocich na mou osobu zde na foru, jsem se rozhodl pro jistotu uz nikomu neradit a neprispivat do fora, protoze jsem se o5 presvedcil, ze kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan. Pro mee nervy to tak bude mnohem lepsi. Omlouvam se vsem co na to cekali.... :dead:
Toy machine (12)|10.10.2006 13:42
zdravim.....tato mainka mě velmi zajímá a plánoval jsem si ji pořídit u O2, ale zatim ji nemají v nabídce :(.....a taky by mě zajímalo jestli tento modýlek nemá problémy s aplikacemi, když má tak slabý procesor....:O
dkena (84)|10.10.2006 14:48
Ahoj,neboj nemá.Jdi do něj.
Toy machine (12)|10.10.2006 15:13
takže zvládá bez problémů i víc aplikací? třeba mít zaplý icq a něco psát do wordu zároveň? nebo se dívat na video......a foťák je kvalitní? no váhám jestli počkat na htc trinity, taky sem doufal že buude qtek s200 v nabídce O2.....:$: :$: :$:
tomeq_ce4you (1)|10.10.2006 23:22
Losos (alebo niekto kto mate S200) - aky bitrate pouzivas na video a v akom kodeku? Zvlada S200 v pohode 240x320 (video 280kbs - 25fps, audio 48kbs) cez cely display? A co bateria? Asi dostava pri videu dobre zabrat...
Vlastislav Šťastný (275)|15.10.2006 10:01
Zdravím všechny. Objednal jsem si v Sunnysoftu v rámci jejich akce S200-ku. Pročetl jsem celou diskuzi a mám tři otázky:

1. Lokalizace bude zřejmě zabudovaná v systému, nebude to tedy tak, že by bylo přiloženo CD-čko a já si mohl vybrat, zda jí nainstaluju či nikoli?

2. Jaká je v současnosti nejnovější verze ROM pro Qtek? Možná tam budu mít
nějakou z jara, protože Sunnysoft doprodává staré zásoby. Když budu chtít nainstalovat novější verzi, musím PDA odemykat nebo to jde tak krásně samo jaku u VARIA a ROM-ek od T-Mobile?

3. A poslední dotaz, jakou verzi ROM mi můžete doporučit, třeba i od jiného operátora?

Děkuji za každý názor.
DavidS200 (42)|15.10.2006 23:03
To "tomeq" :

S200 mám, videa převádím v DivX DVD Ripper 1.6 s použitím DivX codecu pro video a MPEG Layer pro zvuk. V S200 to přehrávám v TCPMP.
Výsledné video např. v 111 kbps ve velikosti 320x180 (je to širokoúklý fiilm, ve velikosti 320x240 by to bylo roztažené) a zvuk 128 kbps běhá na celé obrazovce plynule a kvalita naprosto v poho. Myslím že vyšší bitrate je zbytečný. A to mám v S200 i CZ lokalozaci. Teď jsem převáděl delší film s bitrate 53kbps a při normálním koukání je to také čisté. Zvuk mám zase 128kbps a rozměr 320x240. Chodí to v poho. A v autě se zvukem přes vstup rádia nemá chybu.
Zatím se s tím seznamuji, ale chodí to.
Stranikov (17)|19.10.2006 12:20
Ahoj...hele jak vůbec řešíte české titulky? Angličtinu sice trochu ovládam, ale přeci jen dost mi toho uniká...TCPMP titulky nepodporuje ne?
osmera (60)|19.10.2006 13:26
Ve verzi 0.8RC1 je jiz podporuje, ale podle me divat se na male obrazovce na film s titulkama nema zadnej vyznam.
Stranikov (17)|23.10.2006 15:31
hm...tak ale těžko se podíváš na jinej film nežv anj...
Losos_ce4you (1147)|23.10.2006 18:12
A) filmu v cestine je nepreberne mnozstvi :-)
B) titulky - pri zvoleni inteligentni velikosti je kupodivu velice prijemne pokoukani
C) titulky - lepsi nezli pouzivat podporu titulku v TCMP je lepsi titulky vclenit "natvrdo" pri konverzi videa v pocketdivxencoderu ....
dkena (84)|29.10.2006 16:26
TO: Matrad - chci se zeptat,zda ještě pracuješ na tom návodu jak "flašovat" + jak zálohovat CZ lokalizaci pro začátečníky.Dost by mi to pomohlo.Díky za případné info.

PS:Neví náhodou někdo kde sehnat náhradní pero k S200?
dkena (84)|29.10.2006 16:40
Ještě jednou já.Mohu se vás majitelů S200 optat,jaký soft obecně používáte?Díky za tipy.
anawarr (150)|30.10.2006 09:27
tak jsem přešel z Qteku 8310 na Qtek S200 a jsem dost v rozpacích????

jak se odemykají registry?
S200 nemá standardně profily??
jak se mění funkce softwarových tlačítek???

pokud tu někde je odpověď, já ji nenašel, takže děkuji za info

PS: co třeba takový Xbar3, existuje i pro s200 pocket pc?
zoky (44)|31.10.2006 10:29
1. Registry sa odomykaju instalaciou napr. Total Commandera (free) alebo Resco Explorera.
2. S200 nema standardne profily (treba vyhladat napr. O2 Plus, alebo nieco podobne, ...)
3. Ak uz nemas nainstalovanu aplikaciu SoftKeyApplet.cpl, prilepim ju a nakopiruj si ju do adresaru Windows.
4. xBar 3 existuje pre S200, ale ako casom uvidis, ze xBar ma zmysel iba pre smartphones, nie pre PDA. (aspon pre mna)
anawarr (150)|31.10.2006 11:03
Total Commander jsem nainstaloval ale odemčení registrů jsem nezvládl:(
zoky (44)|31.10.2006 18:06
...skus to pohladat v pluginoch v Total Commanderi...;)
ElSoft (1244)|31.10.2006 18:28
na registry zkus třeba PHM Registry Editor 0.70, nebo jaký koliv jiný
Toy machine (12)|3.11.2006 13:14
zdravim, rád bych si tento přístroj taky pořídil, může mi někdo poradit kde se dá sehnat nejlevnější? všude sem ho viděl kolem 15k..:/
Bedřich Stejskal (57)|12.11.2006 16:13
Mám univerzální radu-hledej a hledej a hledej ...páč ceny se mění a konkurence se navzájem potírá...takže neber hned první online obchod,který najdeš..mohlo by Tě to stát i několik tisíc korun navíc.
Pokud nechceš přímo nový,nedávno tady někdo v bazaru prodával Qtek S200 za 15000,- slovenských korun :D
Bedřich Stejskal (57)|12.11.2006 16:16
To Dkena
O softu jsme se bavili o pár stránek v tomto topicu dříve :D zalistuj.
dkena (84)|12.11.2006 18:11
Já jsem zakoupil Qtek S200 přes bazar za 9000Kč,v té době stál cca.15000Kč - dnes již cena padla -viděl jsem nějakou akci u Sunnysoftu.
dkena (84)|13.11.2006 14:56
Ahoj Lososi,
koukám,že prodáváš S200.Můžeš prozradit ,co budeš provozovat nyní?Díky.
DnF (11)|24.11.2006 10:43
Tak jsem hledal a hledal, ale bud a) jsem hloupy b) neumim hledat c) jsem jediny komu to tak dela d) je to normalni :) Ale:
mu docela novy S200 funguje krasne a tak vubec, ale jedna vec me zarazi. Kdyz je uspanej (mam nastaveno ze za nejakou dobu se uspi) tak telefon funguje. To jo. Ale kdyz mi nekdo zavola, tak to jenom vibruje. Zkousel jsem ho prinutit aby i zvonil, najit to na netu jak se to dela, ale nic nepomohlo. Je na to nejake nastaveni? Registr tweak? Cokoliv?
Abych nezapomnel - mam modnutou romku, muze to byt tim, nebo to dela i dormalni ofic romka?
Diky za (pripadne) odpovedi, ja jdu patrat dal.
IPELI (33)|27.11.2006 15:10
Jakou používáte BT GPS s tímto zařízením a TomTomem - bezproblémovou - doporučte, prosím