Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Prophet - Qtek S200 - Dopod 818 Pro-tipy,rady,zkušenosti

matrad (267)|8.6.2006 12:23
Losos: Tak to jsem asi prehlidnul sorry ;) . Myslim ze v tools je prave ten novendorID.
Hod mi sem popis rom please ;)
Jinak zbytek beha stejne rychle :sarcastic:
cekam na Hermes a pak budu :D
jinak jedna zkusenost zde je, po flash a nainstalovani pouze lokalizace, tomtom nabihal presne 20 vterin
pak jsem tam nasypal jeste ,SPB +, SBSH weather, ICQ, WM5storage, MemMaid, PhotoRescoViewer, pocket mechanic, SPB backup a spb gprs monitor to zase najizdi pres minutu ten tomtom :cool:
Losos_ce4you (1147)|8.6.2006 12:33
Nevim co by jsi chtel popisovat na ROM :-) pokud ti neco nejde jak ma tak doporucuje naformatovat kartu,data do ni znovu nasypat a zkusit , pak jeste zbyva skladba programu ktere pouzivas , bud mas neco co proste do wm5 nepatri , nebo pak uz zbyva jen jit stroj reklamovat - po upravach porovnej s tim videem ode mne a musi to proste chodit minimalne stejne rychle jako tam , jinak je neco spatne - samozrejme bez jakehokoliv pretaktovani
matrad (267)|8.6.2006 15:24
Losos: myslel jsem to co mam v podpisu ;)
A v mem predchozim prispevku jsem ti napsal co v tom mam :)
ciste nahodou, nevite nekdo jaxe da zformatovat karta v cihle?

tak uz to viim :D
tohle je hezkej nastroj Pocket Mechanic 1.60
Losos_ce4you (1147)|8.6.2006 15:51
Verze ROM jsou zrejme ze souboru , formatovat muzes treba v RescoExploreru , nebo PocketHackMasteru
matrad (267)|8.6.2006 17:43
Losos: tak jsem tam flashnul tu romku co jsi psal :)
dam vedet coto udela
a diky moc za rady ;)
koukal jsi na ty programy?? nezamlouva se ti neco??
Losos_ce4you (1147)|8.6.2006 18:17
Problemy mohou byt s lokalizaci , SPB , a nevim co dela WM5storage ,nikdy jsem nezkousel
matrad (267)|8.6.2006 18:29
Losos: WM5storage dela pouze to, ze kdyz ten program pustis, tak se to zacne chovat jako USB pametovej dudlik :) Nic jinyho :cool:

A uz jsem na to prisel. Dela to IW kdyz tam nebyla tak tomtom nabehl za 25 vterin a s IW + pres minutu :( a nepomuze potom ani odinstalace
zoky (44)|9.6.2006 10:25
pripojim sa aj do tejto plodnej diskusii... a doplnim moje poznatky ohladom preflashovania ROM...
zoky (44)|9.6.2006 10:31
Prebrazdil som Xda-developers a aj po osobnej skusenosti som zistil, ze po nahodeni najnovsej, tu vyssie uvadzanej, verzii DOPOD ROM sa neda vratit na starsie verzie ROM a tiez od inych vyrobcov.
Riesenie je odomknutie CID (country ID), ale pre tieto posledne verzie uz to take lahke nie je. Existuje sice sposob, nakupenim hardwareoveho kluca JAFWM za 60EUR, ale my chceme samozrejme nieco dostupnejsie. Zatial fachmani s Xda-developers neodomkli poslednu verziu IPL/SPL 2.15.0001 a nejde to CID zrusit. :(
Inymi slovami, da sa nahodit len ROM s rovnakym alebo vyssim IPL/SPL...napr. ako pre XDA NEO Nemecka verzia. :?
Dufajme, ze "vyvojari x Xda-developers" dokazu aj tento problem vyriesit. ;)

Inac JAFWM je univerzalne flash zariadenie na skoro vsetky HTC masinky...
Losos_ce4you (1147)|9.6.2006 11:16
Veskere verze ktere jsou k dispozici neni problem prehazovat mezi sebou treba vidlema(nejnovejsi je pro Dopod , starsi je Jamin , "nejstarsi" je S200 ,navrat na prapuvodni ROM (konkretne od Dopodu) lze take bez jakehokoliv zasahu - samozrejme poo odemceni CID pokud ho stroj ma zamceny , nicmene duvod proc se vracet z jakekoliv verze 2(resp.AKU2) na verzi 1 neexistuje ......
anicka.balounova (165)|9.6.2006 20:12
Může někdo potvrdit tu pomalost systému WM5 s SPB pocket+ ?

Mně taky nabíhá TOMTOM hrozně pomale a taky mám SPB pocket+.

A vůbec celej systém je hrozně pomalej a to mám nataktováno.
Losos_ce4you (1147)|9.6.2006 21:10
potvrdit "pomalost systemu s SPB + " nemohu ,ale mohu potvrdit rychlost systemu bez neho :-)
matrad (267)|10.6.2006 10:17
anicka.balounova: mam tam uz 3 rom a na vsech to dela. Jakmile jsem tam nasypal spb + po instalaci tomtom (zadny jiny to nedela z meho vypisu programu na nektere z predeslych stran diskuze) tak z 25 vterin to zacne nabihat cca po 70 vterinach. Bohuzel odinstalace nepomuze, je treba hard reset. Pouzivam taktez i spb backup kterej je pro tohle idealni. Udelam hard a pak staci backup a je vse pri starem (samozrejme ze vzdy pro tu danou rom). Neinstaluju prvni backup na posledni verzi rom ;)
a jeste jeden poznatek, kdyz tam nemas spb + tak i tomtom je sviznejsi. Rychleji prepocitava trasy atd. proste cele zarizeni je rychlejsi!
matrad (267)|10.6.2006 10:22
Losos: Prosim te, co pouzivas za programky? Jde mi o nahradu spb pocket+. Neco podobneho, ale aby umel hlavne zavirat programy a nezustavaly viset v pameti. :)
anicka.balounova (165)|10.6.2006 10:54
matrad: supr

prosimte a kdyz si zazalohujes pres spbbackup
hardresnes
hodis zpatky zalohu tak tam prece mas znova sbppocket+ ne?
matrad (267)|10.6.2006 11:16
chvilku mi trvalo nez jsem na to prisel, ale ted to delam tak, ze udelam:
hard, nahraju cestinu a vsechny programy s vyjimkou spb+ a kompektne zazalohuju (spb backup je v CZ), abych az najdu nahradu za spb+ nebo kdyz testuju new programek to nemusel cele delat znovu na ciste zarizeni, kvuli bordelu co v tom zustava po odinstalaci (viz. po odinstalovani spb+ se rychlost nabehu tomtoma neprojevi, az po hard) a kdyz delam backup, vzdy udelam nejdriv hard, pak jen backup a je vse pri starem vcetne kontaktu atd - proste uplne vse :) preci jen to trva dve hodiny nez to vse nastavim kdyz si delam backup pro new romku. Doufam ze jsem to napsat tak aby se to dalo pochopit :D
matrad (267)|10.6.2006 12:19
A heleme se :cool:
ze by nahrada za procesorozrout spb+? hned to testnu a dam vedet, to by mohlo byt ono :)
https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1274
Losos_ce4you (1147)|10.6.2006 12:50
HandySwitcher , HandyMenu , PocketBreeze , PocketWheather (sbsh) ,PhoneAlarm ..... tohle kdyz tam budes mit tak je vse o.k. , idealni neni ani spb backup , radsi pouzivej sunnysoft , proste nic od spb - az vyhodis cestinu tak mozna pobezi i programy od spb - ted neni jiste ze pobezi ani to co pisu....:D
matrad (267)|10.6.2006 13:17
Losos: sbp backup nekravi :)
co mas proti cz? ja s ni problem nemam...

Jak jsem mohl nekdy neco takoveho vubec rict :D BRRR
Losos_ce4you (1147)|10.6.2006 13:44
jestli ti vsechno chodi tak bud rad,sunnysoft interwrite je nejcastejsim zdrojem problemu
anicka.balounova (165)|10.6.2006 16:24
Odinstalovala jsem SPBpocketplus a pořát je to pomalý.
Mám koupenej ještě SPBpocket breeze ale je to starší verze, možná i to na TODAY hodně brzdí foun.
matrad (267)|10.6.2006 17:14
anicka.balounova: kdyby jsi cetla poradne, tak o par radku vejs pisu, ze odinstalace nepomuze! Musis hard a znovu to nainstalovat ovsem bez spb :D
anicka.balounova (165)|10.6.2006 17:25
To byla řečnická otázka pro vyjádření se jestli někdo máte pocket breeze jelikož ani HR nemusí pomoci.
Losos_ce4you (1147)|10.6.2006 18:19
anicko,kdyby jsi alespon castecne cetla prispevky tak sobe usetris spoustu dotazu a nam spoustu zbytecnych odpovedi .....
matrad (267)|10.6.2006 20:25
Ufff taakze po 22 hardresetech zkouseni instalovani atd. jsem prisel na to ze jsem mel poslechnout Losose a udelat co radil jako prvni :D
Pratele, kdo si chce uzivat start tomtoma po 25 vterinach a pouzivat software od SPB vcetne SPB pocket +, vcetne mnohem rychlejsich reakci pri prohlizeni pda pres pocitac necht NEINSTALUJE CESTINU OD SUNNYSOFTU!! Nainstaloval jsem si vse bez cestiny a zarizeji je mnohem sviznejsi. Doufam ze to nekomu k necemu bude :D Je nutny hardreset a vse nainstalovat znovu! :cool:
anicka.balounova (165)|10.6.2006 20:40
Mám taky ten pocit, že mi TomTom a vůbec celý WM5 zpomaluje taky čeština od SunnySofu. A mám pocit, že to dělá především ta jejich klávesnice.

Protože předtím se mi otvírala ihned rychlostí blesku a teď jak je to naskinovaný tak to je 1s. A navíc ta jejich nová ikona dole zůstává i vTomTomovi občas a v jinejch softech.

Losos_ce4you (1147)|10.6.2006 20:53
anicko zacinam mit dojem ze si tady z nas delas dobry den ......
Bedřich Stejskal (57)|11.6.2006 11:34
Tak si taky lehce přihřeji polívčičku :D
Mám SPB+ a češtinu přímo od PalmPC,kde jsem kupoval Prophetka a PalmPC má češtinu od Sannysoftu..
To na úvod ;)
No a třeba po softresetu a ukončených všech běžících aplikací mi např. pošta po kliknutí nabíhá od cca 3 do 10 sekund!!!!! áááááááááááá vraždil bych...
...s ikonkou klávesnice mám stejné zkušenosti jako anička-visí mi skoro ve všech programech a aplikacích - zcela náhodně(jednou jo,jednou ne,ale spíše jo :mad: )a mohl bych pokračovat..například tím,že se bez minimálně jednoho softresetu denně neobejdu,jelikož mi to prostě odmítne sloužit a tvrdošíjně zamrzne na zřejmě silně oblíbené stránce či screenu pana Gatese..
Závěr: asi se rozloučím se svou milovanou češtinou a zbyde mi jen česká klávesnice,která to snad tak nebude zahlcovat....ách jo
a rozloučím se též i s SPB+..
A AŽ MĚ TO HODNĚ NASE.. TAK SE ROZLOUČÍM I S HTC A WM5.0 A PŮJDU DO SVÉHO STARÉHO SIEMENSE S45,KTERÝ JE BEZ FUNKCÍ,ALE KTERÝ NEZAMRZÁ A JEDE JAK PENDOLINO :D :D :D :D :cool:
matrad (267)|11.6.2006 16:21
Bez CZ lokalize od sunnysoftu je cely pristroj mnohem sviznejsi jak jsem psal. Co se tyce posty mam na postu ikonu v spb+ a ted, kdyz jsem to zkousel to trvalo sotva 2 vteriny a po soft resetu to nabiha 4 vteriny. Ted jeste zkusim do toho nasypat original rom, jestli to pujde, jak tu nekdo psal ze to z5 nejde :cool: a dam vedet :)) A jeste na okraj, rom od i-mate ma v sobe navic skype a ten co mam ted v podpisu jej nema. Jinak obe rom nauci s200 edge. :yes:
anicka.balounova (165)|11.6.2006 19:21
nainstalovala jsem si skype a hrozně mě zpomalil sytém, při prvním otevření programů.
načítala se ikona hrooozně dlouho cca 5s
matrad (267)|11.6.2006 22:43
anicka.balounova: ale plosim tebe :D tohle skype udela pouze po prvnim spusteni a to tam mam verzi pro rychlejsi procesory ;)

pro ostatni: jestlize chcete novejsi romku, tak zatim pouze od i-mate verze JAMin_WWE_213923_2139123_022021_shi. Ta jde flashnout z5 na original.
Romka od dopod verze RUU_Prophet_2151327_21513121_021921_DOP_ASIA_WWE_Ship-NoVendorID z5 zatim flashnout nejde a tudiz prijdete o zaruku, i kdyz mam pocit ze by to mohlo jit a budu se o to snazit :D
Losos_ce4you (1147)|11.6.2006 23:48
jak jsi prisel na to ze verze od Dopodu nelze prepalit necim jinym ???
zoky (44)|12.6.2006 07:38
Uz som tu o tom pisal...z DOPODovej poslednej verzie ROM nejde downgrade na strojoch ktore nemaju CID odomknute...
matrad (267)|12.6.2006 08:27
Losos: no ja to zkousel.
z verze dopod na original qtek to sice projede, ale po dokonceni tam zustava dopod. (projede te flash podezrele rychle)
z verze dopod na i-mate to hodi chybu asi v 96% vytuhne to a zase je tam dopod a ta chyba je ze nejde pouzit nakej soubor pro toto zarizeni myslim bla bla bla...
z verze i-mate na original qtek --> no problemo :sarcastic:
Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 08:35
vyhodte ty vase kramy , nebo ruce :-D , me to jde sem a tam , pripadne tam a sem bez problemu :-)
btw , jestli mate zamknute CID ci co , tak co brani tomu to odemknout ????
matrad (267)|12.6.2006 08:44
Losos: zoky to popisuje na str.7 :)
Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 08:49
to je ptakovina , to se mozna tyka jehosi Neo do ktereho dederoni nacpali lokalizovanou ROM do germanstiny , pak je problem , ale pokud zustaneme u wwe , tak plati co rikam - odemkni CID a muzes honit ROMky odkud chces kam chces :-) nejsem si jisty zda by pak nebyla potreba jit urcitym postupem - napr.100% funkcni je Dopod - Jamin - cokoliv , nevim jestli treba jde rovnou s posledniho Dopodu na neco jineho - to jsem ani nezkousel , minimalne ale bezi Dopod - Jamin ... a kamkoliv
zaklad je mit odemcenou CID ... coz jak vypada u vas nejak pokulhava , takze znovu - odemkni CID (treba aWizardem) a muzes fleshovat do haleluja :-)
matrad (267)|12.6.2006 08:54
Losos: no mee zkusenosti jsem popsal a vcera zkusil (zabralo mi to asi hodinu).
Podivam se jak odemknout to CID.
Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 08:58
no zkusenosti jsou k nicemu pokud nepostupujes od A,B,C ........ :-)) ber to jako ze A je aWizard :-) a odemknout pristroj , pak teprve muzes pokracovat ve sbirani zkusenosti :-D
po odemceni CID muzes fleshovat s jakekoliv original "shipped" rom .... bez jakehokoliv dalsiho udelatoru
matrad (267)|12.6.2006 09:00
Losos: :D ok, zkusim se ubirat timto smerem :D :D :D
zoky (44)|12.6.2006 09:50
Problem je v tom, ze jaksi to unlock CID s momentalne dostupnymi nastrojmi nejde. Je tam najnovsia verzia bootloaderu IPL/SPL 2.15.0001.

...takze teraz len cakat kym sa neobjavi CID unlocker aj pre tuto poslednu verziu bootloaderu.
Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 10:19
takze aWizard v posledni verzi to neodemkne ?
zoky (44)|12.6.2006 13:03
...bohuzel, ne.
Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 16:48
No kdyz uz jste tedy pravdepodobne drive fleshovali nezli odemykali :-) , jinak nedokazu pochopit jak je mozne ze vam to nejde tak predpokladam ze jste alespon zkusili specielne k tomuto ucelu upravene soubory (downgrade a unlocking v01 - tedy pokud neni "placeny") . Jo a jeste mezitim co tady debatujeme mi uniklo proc ze to vlastne chcete "downgradovat" ????????? :-) Stejne nepochopim jak na stejnem stroji proste to nekomu jde bez jakychkoliv machinaci (napr.me:-) a nekomu to nejde :-( .....
Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 16:58
zkousel jsem studovat jak pracuje ten downgrade a unlocking a vypada to ze pokud se pristroj odemkl u nizsich verzich ROM tak uz je "odemceny" natrvalo a lze na nem jakkoliv kouzlit - pokud vsak se napali vyssi verze s AKU2 na neodemceny pristroj tak se jaksi "blokne" ten odemykac a je s tim problem - ten softik tam nejdrive nahrne puvodni ROM od Dopodu a nasledne "odemkne" CID ....... takze pokud jste postupovali pri upgradu ROM timhle zpusobem (neodemknout-flashnout) tak jste si asi opravdu zadelali na starosti - v pripade ze nebude fungovat ten downgrade softik ....
zoky (44)|12.6.2006 18:59
skusal som ten downgrade, ale nejde to pre IPL/SPL 2.15.0001, pre 2.15.0000 to este ide.

Ja na mojom xda Neo som hned mal DE rom O2 uz s IPL/SPL 2.15.0001, cize viem sa vratit z WWE DOPOD na DE rom O2 pre pripad reklamacie.

Islo mi o to aby som vyskusal Qtek al. i-mate ROM, ale aj tak ma stve, ze tam je CID zamknute. No, zda sa ze na pdamobiz, alebo xda-developers na tom pracuju.

Losos_ce4you (1147)|12.6.2006 19:38
No,tak ale predpokladam plati to,ze tahle zrada se tyka jen toho Nea a dederonske ROM ... wwe od Dopodu , Jaminu a Qteku by mely jit .....
zoky (44)|13.6.2006 08:08
To neviem potvrdit.
tomulinek (216)|13.6.2006 09:29
No, byť mi tato diskuze dala spíš více otázek, než odpovědí, stále jsem rozhodnut, že vyměním svůj MDA Compact právě za Qtek S200 (a to i přes procesor, který tento komunikátor zbytečně sráží o pár stupínků níž).

Důležité mi přijde:
* má WiFi, což je při využití v terénu, kdy se vám nechce tahat notebook, hodně důležité (přehazování neintegrované SD WiFi a paměťové karty na MDAc je očistec hodný Dantova pekla, kombinované karty jsou pak značně nespolehlivé)
* má EDGE, což člověk rozhodně využije, potřebuje-li do notebooku v terénu dostat nějaká ta data ;)
* má Win. Mobile 5, což sice není žádná extra výhra, co do rychlosti, ale s výhledem do softwarového budoucna jasná volba
* nemá integrovanou klávesnici, což je pro mě osobně plus – mám rozkládací bezdrátovou, která je (na rozdíl třeba od Varia) opravdu plnohodnotnou náhradou notebooku a zároveň ji tahám, jen když je potřeba
* na českém trhu opravdu nevidím srovnatelně kvalitní komunikátor a ani v nejbližší budoucnosti (měsíc) asi žádný nepřijde..?

PS: škoda jen, že T-Mobile zařadil do nabídky MDA Compact II – měli počkat až na Qtek S200 (či jej dát jako MDAc III, jenže to by asi staré typy ze skladů už vůbec neprodali :-) )
JendaV (65)|13.6.2006 17:52
Za pár dní jste se nějak rozkecali! Teď nevím, kterou verzi koupit a které se vyhnout. Dělat ty kousky, co vy, nechci (zatím). Ptal jsem se Lososa, jak používá S200 bez češtiny. Odpověděl mi někdo, že stačí klávesnice od Sunny. Jenže pak jste všichni poplivali jak Interwr. tak klávesnici. Takže ještě jednou, prosím: Existuje něco, s čím budu moci psát a VYHLEDÁVAT s diakritikou, něco, s čím nebudou problémy a co si tam sám natáhnu, takže se nemusím bát koupit S200 bez CZ? A když už jsem u toho, víme, čím se liší S200 prodávané palm.cz, rrc.cz? Prodává to ještě někdo? A nakonec: pochopil jsem správně z vaší diskuse, že "DDR" romkama se myslí S200 koupené u Vodafone.de? Pokud ano, je tedy potvrzeno, že mohu jejich romku německou nahradit (BEZ PRUSERU) nějakou anglickou?