Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal - nové ROM

JanHavlicek (635)|11.7.2006 22:07
2 karlic - to teda nevím, číselným označením 9288 to označuje Eurotel, já číslo neměnil, protože bych ho třeba pak dával horko těžko zpátky kvůli záruce :)

dorte - těmi obavami jsi měl na mysli rozřešení mého problému, nebo odpověď na karlicovu otázku ? :D

Ještě to pořádně prozkouším s čístým systémem, mám podezření na nějaký cab z extromky, extra na PT_Disconnect(Long)_UNI.CAB , který podle názvu přikládá odpojovací tlačítko do okna s připojením a tak není nutné instalovat GB Soft Tweak

Radio 1.11 mě samozřejmě napadlo, ale než něco přeflashuju, radši se zeptám, co kdyby to byla nějaká blbost a pak bych měl problémy se zárukou a musel downgradovat na 1.09. Navíc s 1.09 evidentně nikdo problémy nemá, jedině že by bylo špatně flashlé ? 1.11 má údajně horší příjem signálu
dort (1212)|12.7.2006 00:05
odpoveď na Karlicovu zvídavou otázku ;)
Miloš Strouhal (3997)|12.7.2006 09:24
[QUOTE="JanHavlicek"]
Ještě to pořádně prozkouším s čístým systémem, mám podezření na nějaký cab z extromky, extra na PT_Disconnect(Long)_UNI.CAB , který podle názvu přikládá odpojovací tlačítko do okna s připojením a tak není nutné instalovat GB Soft Tweak[/QUOTE]Tudy cesta nevede, pokud si ten cab rozeberes pomoci Cab Manageru zjistis, ze jeho jedina funkce je zmenit interval odpojeni zarizeni od internetu z jednoho kratkeho stisknuti "cerveneho telefonku" na tri vteriny. Nic vic. A tato funkce se obcas i hodi. Muzes tak dane tlacitko pouzivat pro navrat na Today bez toho, aniz by se ti zarizeni odpojilo od internetu. A pokud se chces opravdu odpojit, stisknes a pridrzis..
meilik (93)|10.8.2006 09:18
Ahoj muzute mi poradit co dal. Dnes jsem vyzkousel do universala nahrat novou ROM podle rad z tohoto fora a vse probehlo v pohode, na displeji mam napsano upgrade 100%, ale kdyz dam vypnout skoci mi usb rezim a nebo serial (kdyz odpojim kabel). Nejde se z toho dostat ani resetem. Diky za rady a pomoc :D
Borek_ce4you (50)|10.8.2006 09:31
zkus flashnout jeste jednou (pravdepodobne bude stacit flashnout jenom radio)
Jak na to se doctes take v tomto foru (jenom soubor radio_.nbf)
drzim palec (pro jistotu na kazde koncetine):)
meilik (93)|10.8.2006 13:17
Dik za drzeni palcu a radu povedlo se na 2 pokus.
ron.jeremy (92)|15.8.2006 22:31
Na stánkách BuzzDev.net je "Xda_Exec_Upgrade_v1.30.162.exe".
Nevíte někdo, co to je? Zkoušel to někdo? Skok ve verzi je podezřele velký. :))
Chtěl jsem tam nahnat NL 1.30.115, ale rád bych napřed věděl, jestli není něco novějšího (na beta AKU3 nemám odvahu).
Danthez (98)|13.9.2006 23:40
AKU3.2 Rom for Universal

OS 5.1.342
Build 15605.3.2.0
SP AKU 3.2

Nevíte někdo co je to za ROMku? Umím sice anglicky, ale nevyznám se ještě v ROM pro universal. Asi jsem neobjevil ameriku, ale používáte ji někdo, nebo už je zastaralá? :oops:
Detaily na AKU3.2 Rom for Universal
Případně, co byste doporučili dnes nahrát do Uniho? Díkes...
Jirkac_ (269)|14.9.2006 10:19
Ta romka AKU 3.2 je delana "by xda developers", tzn. ze neni oficialni a je do ni pridano celkem dost utilit a dalsich aplikaci. Ja jsem naposledy zkousel betu #4, ted koukam ze uz je beta #8. Moc spokojeny jsem s ni ale nebyl, tak jsem se vratil ke sve oblibene, Dopod ROM 1.30.111 WWE, kterou uz pouzivam celkem dlouho a jsem s ni spokojeny asi nejvice. Zkousel jsem i romku od Qteku, ktera take nebyla spatna, ale s dopodem mam po MR (a customizaci ext_romky) cca 31MB free RAM po HRkani (HARDreset), s Qtekackou jsem mel tusim 27 nebo 29MB. Tim jsem ti tedy odpovedel, ktera rom je (dle meho nazoru) dnes na uniho nejlepsi, pripadne nejrychlejsi.

///JanHavlicek - vymazána citace předchozího postu
JanHavlicek (635)|14.9.2006 12:51
To je velice individuální, mně třeba 1.30.111 od Dopodu nevyhovuje vůbec, možná je to špatnou kombinací softwaru a ROMky, ale vždy při přijetí hovoru musím počkat několik sekund, než se vůbec někdo ozve. Docela mě to štve.

Nyní jedu na té AKU3.2 betě 8 a zdá se být dost OK. Všechno funguje, přijetí hovoru je v pohodě a díky cabu MvRTrueVGA na realVGA již funguje dobře i hlasitost. Prostě nemám problém
PhSnake (872)|14.9.2006 13:21
pouzivam tiez aku 3.2 beta 8, som s nou spokojny, ryxlo nabieha system,dost volnej ram (zalezi na app spustenyx pri starte - wisbar, pocket plus ...)....
Jirkac_ (269)|14.9.2006 20:02
To je dobre, na kolika MB je ta volna RAMka po MR cca ? Ze bych ji zkusil? Ty bety #3 a #4 co jsem zkousel byly takove nemastne neslane :)
Danthez (98)|14.9.2006 23:34
[QUOTE="JanHavlicek"]Nyní jedu na té AKU3.2 betě 8 a zdá se být dost OK. Všechno funguje, přijetí hovoru je v pohodě a díky cabu MvRTrueVGA na realVGA již funguje dobře i hlasitost. Prostě nemám problém[/QUOTE]

Tak já ji jdu testnout, protože mi z nějakého důvodu nabíhá outlook na 3.77 ROM pomaleji než na Variu. A celkově je to nějaké divné.
Chtěl jsem se zeptat, jestli používáte i extRom z výče jmenované ACU 3_2 beta 8 a co vní vlastně je.
Danthez (98)|15.9.2006 02:34
Hmm, tak jsem se kiksnul na CountryID error. MaUpgrade_NoID jsem nějak nepochopil. Když jej zpustím v PC tak to píše neplatná aplikace typu Win 32. Můžete prosím někdo napsat návod na flashnutí ROM ACU 3.2 beta 8 pro hloupého amatéra? Čekal jsem, že flash bude něco jako u Wizarda, unlocknutí zařízení, s možným zamknutím. Moc moc děkuji...

OT: už vím co je na HTC Universal negativní. Vlastní jej hrozně málo uživatelů, z toho vyplývá, málo rad a návodů. Tento web je přesycen opakujícími se dotazy pro Wizarda, ale pro Uniho jsou tu víceméně dvě aktivní diskuze. Asi se nakonec budu muset naučit s Unim zacházet :D
Miloš Strouhal (3997)|15.9.2006 08:08
[QUOTE="Dash"]Asi se nakonec budu muset naučit s Unim zacházet :D [/QUOTE]Dobry napad, ja zacal uz pred rokem a nelituji! ;) A to ze jej i po roce vlastni jen par lidi a je stale silene drahej je jedine dobre! :D
Danthez (98)|15.9.2006 13:43
Díky moc, přesně takovou odpověď jsem potřeboval. Předpokládám že jste se nikdy nesetkal s problémem, se kterým potřebujete pomoct... :sarcastic:

Zpět k tématu:

Just extract the rom required using winrar or similar (normally done by right clicking on the file and selecting extract)

donwload the file "MaUpgradeUt_noID.exe"

Copy this file into the directory

Run it and the Country ID error will come out, run it again right after, and it should work



Pěkný návod, ale ten soubor prostě nejde spustit. Neplatná aplikace Win32...

EDIT: Našel jsem ještě jiný soubor: maupgradeut_noid_260.exe, ten spustím, ale když dám upgrade tak napíše error 150 a že si mám sehnat kompatibilní program...
JanHavlicek (635)|16.9.2006 12:33
Co se týče extrom, tak používám víceméně tu od MiStra, trošku upravenou a s pár vyměněnými caby, které byly přidány k té betě 8

ad. flash - stáhněte si ještě jednou soubor MaUpgradeUT_noID.exe, běží naprosto korektně, možná je jen pouze špatně stažený, taky už se mi to povedlo. Má mít 352 kB

2 jerrry: RAMky je po SR na mém stroji cca 29MB. Ale něco si imho žere SPB P+, který mě v poslední době začíná štvát, nějak blbne
Danthez (98)|17.9.2006 01:58
Tak po Xtém pokusu jsem to tam flashnul (různé spektrum errorů). Ale zklamala mě i tak rychlost Uniho. Oproti Variu to není moc velký změna. Nabíhání Outlooku je úděsné, otáčení displaye taky není bleskově. Taky máte po zapnutí prodlevu z rozsvícení podsvětlení? Každopádně sluchátka asi půjdou ne reklamaci. Zapnu je v BT profilu a ticho jak před bouří (flashnutím). Každopádně díky Janu Havlickovi, opravdu jste moderátor jak má být (snaživý). Díky
Btw, kde jste našel Vámi používané radio a jaký je rozdíl. Případně, můžete napsat důležité caby pro ext ROM, ať můžu experimentovat? Dík moc
dort (1212)|17.9.2006 08:45
to co popisujete se mi moc nelíbí, neb rozdíl rychlosti UNI a VAria je poměrně znatelný - např. otáčení displeje je otázkou momentu kdy otočím displej - žádné další čekání - avšak vše je závislé na tom, co všechno je v UNIM naistalováno, ale pokud se takhle chová "čistý" ( po HR bez instalace dalšího softu ) tak je tam něco špatně!

JanHavlicek (635)|17.9.2006 11:23
Radio 1.10.03 je vykuchané z ROMky 1.30.115 T-Mobile NL. Tato verze radia byla doporučována lidmi z xda-dev právě k té AKU3.2 ROMce, tak jsem ho tam flashnul. Nemám možnost porovnat rozdíly mezi 1.10.03 a 1.11, pohybuju se téměř vždy v místech se silným signálem a UMTS také vyzkoušet nemůžu :)

Nejzákladnější caby pro universala s AKU3.2:

[CODE]Signed_DisableSecurity.CAB
Signed_SSD_Shortcut_WWE.sa.CAB
Signed_UNI_Disable_ErrorDump-Obex.sa.CAB
Signed_UNI_o2UK_UAProf.sa.CAB
Unsigned_Version.sa.CAB (jenom dodává do device information číslo verze extrom)[/CODE]
Snad jsem na něco nezapomněl :oops:

ad rychlost: cítím, že Universal je pomalý, pomalejší jak MDAII s WM5 čínské produkce :) , ale přikládám to hlavně většímu VGA displayi. Ovšem co se týče rychlosti otáčení, s tím problém nemám, je to bleskové
Miloš Strouhal (3997)|17.9.2006 11:31
A co Radio verion: 1.13.00? Nepouzivate nekdo? Mam jej v JasJarovi uz tyden a zatim spokojenost, zadny duvod k downgradu..
(Ale jelikož se 99% casu pohybuji v oblastech pokrytych UMTS, nechavam v posledni dobe GSM natrvalo vypnute a jedu jen via UMTS..)
Danthez (98)|18.9.2006 03:22
To otáčení je v normě. Jen jsem trochu přecenil očekávání, rychlostí světla to display neotočí. Co se týče extrom, tak jsem tam hodil tu k betě 8 z xda developers. Jinak je Uni OK, hledám na něm asi každou drobonkou chybu (hold, dal jsem za něj 25k, takže se s tím ještě srovnávum). Náhodou, nevíte někdo kde stáhnout původní ET Qtek ROM 30.77 kvůli záruce? I když, novější Qtek by asi měl stačit.
Co se týče kloubu (poslední z mých mindráků), i když to patří trochu jinam, doufám, že ta malinká vůle a lupání při otevírání/zavírání režimu notebook se snad nebude zhoršovat.
BTW, zkoušel někdo ROM Dark Force
Název zní docela hezky :)
JanHavlicek (635)|18.9.2006 16:39
Radio 1.13 jsem zatím nezkoušel, ale až mě zase chytne flashovací mánie, tak ho možná zkusím :)

Jinak originální ROMka 1.30.77WWE od QTeku je zde i s radiem 1.09

[CODE]ftp://xda:xda@xda-developers.com:21/Universal/Shipped_Complete_Updates/UNI_QTEK_13077_176_10900_WWE_Ship.exe[/CODE]

Akorát extromka je ta originální, tu je nutný přepsat tou od ET, zálohu mám taky, tak kdyby někdo potřeboval, můžu poskytnout...

Tu Dark Force ROMku bych snad radši nezkoušel, podle přípony CHS to bude zřejmě něco čínskýho a nevím, jak bych to používal :D
Danthez (98)|19.9.2006 00:39
Díky moc, já ji na xdadev nemohl najít. ET ExtROM jsem zálohoval na vaší předchozí radu, takže teď už jsem co se týče experimentování klidný :)

Ta beta 8 se zdá být naprosto v pohodě, stabilní a rychlá, zatím spokojenost. Jen se mi často stává, když na today na něco chci najet enterem nebo potvrzením Dpadu tak mi to ztlumí zvuky. Ale v tom mám podezření na PhoneAlarm...
HELEKAL PETR (195)|1.10.2006 12:49
zkouším se připojit na xda-developers a bohužel mi to nejde, je to můj problém nebo mají problém na serveru?
Miloš Strouhal (3997)|1.10.2006 12:59
Ted jsem to zkousel a normalne mi to funguje.
HELEKAL PETR (195)|1.10.2006 13:09
Už je to v pohodě, jen jsem byl zvyklý u FTP v Total Commanderu zadat přímo xda-developers.com, ale teď jsem musel zadat ftp.xda-developers.com a už mi to jede v pohodě. Takže problém mezi klávesnicí a židlí:D
Danthez (98)|4.10.2006 22:48
Jak vám jde přijmutí hovoru? Mám Radio 1.09 z původní ET ROMky a když přijmu hovor tak cca 2 sekundy čekám na odezvu. Někde se tu psalo, že to dělá ROMka, nebude to spíš jen Radiem? Jestli by byl někdo tak hodný a hodil odkaz na 1.13, zkusil bych ho. Dík
Miloš Strouhal (3997)|4.10.2006 23:05
Nazev serveru: ftp.xda-developers.com
Jméno: xda
Heslo: xda

\Uploads\Universal\Radio\Radio_ROM_1.13_for_T-Mobile_MDA_Pro_German.zip
Danthez (98)|5.10.2006 00:22
Díky moc, konečně mám přístup na FTP :))
JanHavlicek (635)|9.10.2006 19:08
Tak se na xda-devu objevila nová ROMka od i-Mate, jedná se o verzi 1.90.94WWE s AKU3.2. Diskuze zde

Dnes jsem ji flashnul a musím potvrdit, že kombinace s radiem 1.13 je naprosto špičková a troufám si tvrdit, že tato ROMka je ještě o chlup lepší jak poslední Beta 13 s AKU3.2 od Ivana. Všem doporučuji. ROMka je poměrně rychlá (i když ta od Ivana je asi ještě rychlejší), ale hlavně vše funguje velice spolehlivě, přibyla integrovaná aplikace na emulaci flashdisku (něco jako WM5torage), také nastavení Bluetooth myši a bluetooth přístup na SIM (ještě jsme nezkoušel). Také zde máme nový MMS klient, který se objevil už v betě 12/13 od Ivana a dá se ovládat prostřednictvím soft-keys.
dort (1212)|10.10.2006 08:49
jen jednu chybičku bych jí vytknul, nemá v sobě modem pro připojení PC k netu přes kabel :.-(

BTW nemáte někdo tuhle aplikaci v cabu? díky
Miloš Strouhal (3997)|10.10.2006 12:18
Jdu ji tam kopnout, vypada to fakt dobre.. :)
[CODE] What's new in this Windows Mobile 5 AKU 3.2 ROM Update

**************************************************************************************************

CE Rom:

- CompactFramework 2.0 SP1
- New Bluetooth stack including A2DP, PAN, Printing and FTP support
- Device Page Pool increased to 6MB
- Better integration of SIM / USIM contacts
- Alphabetic sorting of SIM / USIM contacts in contacts list view
- Auxiliary display support native in OS
- Improved 'Internet Sharing'
- Much improved quick start wizard with 'skip' for tutorial, settings setup at boot time
- Pre-provisioned email accounts
- vCards over SMS
- SMS Multiple Recipient improvements
- Save SMS to SIM
- One handed PPC folder navigation improvements
- WMP full screen video on all devices
- Smart-type search
- Larger number of preconfigured email providers (including GMail!)
- USB Hard-drive emulation (for sharing storage card contents via USB connection)
- Bluetooth Mouse support (Stowaway Driver set)
- Bluetooth car-kit SIM access
- New Camera application 3.00 22764
- No Battery icon on top, replaced with time instead
- Added Battery Icon at bottom
- Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmail.com) addresses
- New MMS Client 3.5.1.5
- IA Zip update
- New Ringtone Plug-in
- New WlanManager
- GPS receiver Control applet

Extended Rom:

- Mobile Operator settings for all major carriers (including the U.S.)
- Windows Media Player 10 Today Plug-in
- Skype 2.1 (with Today Plug-in)
- i-mate 1-view suite (30 day trial)
- i-mate Backgammon
- i-mate Blackjack
- i-mate Club e-mail application
- CA Anti-Virus for WM5
[/CODE]
JanHavlicek (635)|10.10.2006 13:09
2 dort - ale má, jenom nějak chlapci zapomněli kopnout zástupce do programů

\Windows\WModem.exe ;)
Miloš Strouhal (3997)|10.10.2006 13:21
Přesně tak, už vesele svištim na internetu přes kabel. ;) Stačí si vyhodit zástupce do nabídky Program Files. A kdyby se ti nechtelo hledat, tady jej mas, muzes jej spustit odkudkoliv.
mobico (6)|10.10.2006 14:02
Kdyby tě překvapila "0" za odkazem na stažení tak tam není proto, že o utilitu není zájem, ale proto, že odkaz nefachčí!!!
dort (1212)|10.10.2006 14:43
Miloši odkaz opravdu nechodí, tak ho příležitostně oprav, byť to počítá stažení, tak se nic nestáhne :D

jinak díky za rady, nějak nebyl čas se po modemu podívat :no: , takže díky za každé nové info ;) - podělte se, ať Ti kdož nechtějí ( jako já ) nemusí zbytečně laborovat ( fakt jsem KO na čas ) ale ROMka mě dostává svou rychlostí ) :yes: zatím .........
Danthez (98)|11.10.2006 00:16
Tak to je bomba. Natáhnul jsem do Uniho 1.90.94WWE a jede jak utržený ze řetězu. Dle mého názoru mnohem rychlejší než Ivanova beta 8...
Jirkac_ (269)|11.10.2006 09:18
Tahle nova rom je vazne super. Ty Bety od Ivana jsem nepouzival, doted jsem fungoval na Dopod rom, ale tahle od i-mate je mnohem lepsi, rozhodne upgrade doporucuji. Odezva a rychlost je perfektni, nove aplikace potesi a celkove se mi jevi jako zatim nejlepsi rom pro uniho.

Diky za ni !

ad. k tomu linku na Wmodem ve slozce /Windows. Je tam i primo lnk soubor, ale zajimave je, ze ma defaultne nastavene atributy na "hidden".
JiriE (117)|11.10.2006 10:16
Mohu se zeptat, jaké používáte na tyto romky lokalizace? Tak, aby šlo psát česky, zobrazovalo to česky, a česky šla také hardwarová klávesnice?
dort (1212)|11.10.2006 10:29
nepoužívám lokalizaci - české znaky píšu, poud potřebuji pomocí klávesy SYM a upraveného souboruz sym.txt ve složce Windows
JiriE (117)|11.10.2006 10:47
Je to použitelné i pro normální "datlování", nebo jen příležitostně?
Jirkac_ (269)|11.10.2006 12:37
Me uprava sym.txt zcela vyhovuje a pise se mi na tom dobre. Nejlepsi bude, kdyz to prubnes sam a uvidis, neni s tim zadne tezke laborovani :-)
JiriE (117)|11.10.2006 14:21
Vyzkouším, uvidím. Pokud bych tím vyřešil češtinu, tak bych se snad nechal nalákat i na flashování, protože nadšeným reakcím na poslední ROMku se skoro nedá odolat. Mám Qteka od Eurotelu, a tam je čeština buď komplet celý přístroj, nebo nic.
Jen co se naučím zazálohovat původní verze, potom naučit flashovat nové verze, a pak budu snad stejně nadšený jako všichni nade mnou :) :D .
mikrotom (63)|11.10.2006 14:41
...tak jsem take flashnul uniho na 1.90.94WWE a mohu potvrdit rychlost i spolehlivost! Proste bomba.

Na XDADev jsem se vsak docetl, ze pridavne aplikace jsou uzamcene na IMEI pristroju I-mate. Tak jsem skipnul instalaci z ExtROM. Nekdo je zde zkusil a funguji mu?

Tomas
karlic (707)|11.10.2006 15:58
Jak dostanu k ROM: i-Mate AKU 3.2 1.90.94 WWE jiny typ RADIA? Mám na mysli tohle: Radio: 1.13?
JanHavlicek (635)|11.10.2006 16:40
Snadno. Je potřeba spustit instalátor ROMky (třeba bez zapojeného zařízení) a nechat rozbalit archiv. Poté kouknout do složky C:\Documents and Settings\* (uživatel)\Local Settings\Temp a najít nějakou složku ve složených závorkách a v tom budou právě soubory z toho archivu jako např. ms_.nbf, nk.nbf, radio_.nbf, ROMUpgradeUT.exe atd. Tak všechny překopírujte jinam, zavřete instalátor, vymažte soubor radio_.nbf a nahraďte ho vlastní verzí (třeba tou 1.13). To samé s extrom, pokud ji nechcete flashovat, zkrátka vymažte soubor ms_.nbf
dort (1212)|13.10.2006 11:40
tak jsem si našel čas na novu ROM a nějak mě opouští počáteční nadšení, možná jen mé subjektivní pocity a problém mého zařízení?!

1) postupem doby se zařízení zpomaluje a ubývá paměť ( u paměti si nejsem zcela 100% jistý jde spíše o pocit )
2) zařízení se občas po otevření sekne a pomůže jen soft - reset

a jak u vás?
HELEKAL PETR (195)|13.10.2006 13:33
Zkusil jsi se podívat do nabídky paměť? Jde o tom že každý program, který zapneš a potom křížkem zase vypneš v paměti zůstává jako zapnutý a teprve když jej vypnu v nabídce paměť - běžící programy, pak teprve dojde k uvolnění paměti, jinak signál GPS BT modul v Dynavixu se chytá okamžitě oproti dřívějšku kdy jej snad minutu hledal a i všeobecně je nový soft rychlejší. Jen GPRS se mi vypíná až použiji výše uvedené, jen mi chybí ruční vypnutí přes bublinu, ale to je otázka zvyku.
karlic (707)|13.10.2006 14:53
[QUOTE="JanHavlicek"]Snadno. Je potřeba spustit instalátor ROMky (třeba bez zapojeného zařízení) a nechat rozbalit archiv. Poté kouknout do složky C:\Documents and Settings\* (uživatel)\Local Settings\Temp a najít nějakou složku ve složených závorkách a v tom budou právě soubory z toho archivu jako např. ms_.nbf, nk.nbf, radio_.nbf, ROMUpgradeUT.exe atd. Tak všechny překopírujte jinam, zavřete instalátor, vymažte soubor radio_.nbf a nahraďte ho vlastní verzí (třeba tou 1.13). To samé s extrom, pokud ji nechcete flashovat, zkrátka vymažte soubor ms_.nbf[/QUOTE]
To jsem standardně vždycky dělal a fungovalo to. Teď se mi to chová tak, že pokud cokoliv z těchto tří souborů *.nbf nahradím něčím jiným, tak na mě vyběhne hláška "error 120: Country id error". Používám MaUpgradeUt_noID.exe. Asi mám špatnou verzi _radio.nbf. Pošli prosím link na stažení správného radia.
Lze flashnout jen radio a zbytek ponechat? Pokud ano, zůstanou mi i všechny data nebo budu muset data obnovovat?