Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigon Mobile Navigator 6

libor_m (1026)|20.1.2007 01:49
Já netestuji buildy pro PNA (takže nesleduji ani changelog), jak jsem psal, pouze jsem vyzkoušel nejnovější betu na c710 a chodila super.
martinhamr_ce4you (486)|20.1.2007 07:18
Je to naprosto stejné jako pro PDA.Samozřejmě jsem také vlastníkem PDA- HP 4700.A i vlastníkem softu Navigon 5 pro PDA.Ale po nechutném vytuhávání a malé výdrži baterek jsem si koupil PNA.Prvně Mio a teď Transonic.
Jedu takhle v Itálii po naprosto neznámé cestě na Prahu,nechtěl jsem jet po dálnici páč by to byla 100km zajížďka,a šup!!! V centru městečka mě HP zradilo,to samé když jsem hledal v Salzburku parkoviště!!!!!! :evil:
Tak to samé,zase vytuhlo.A to jsem spěchal na fotbal MS,abych shlédl za pobaveného úsměvu Rakušanu jak dostáváme nálož od Ghany,brrrrrrTak jsem nad touto verzí hardvéru kapku skeptický.
libor_m (1026)|20.1.2007 13:03
Nemáš pravdu, verze pro PDA je jiná než pro PNA 6000 a jiná než pro 7000.
martinhamr_ce4you (486)|21.1.2007 10:40
Určitě tam není více či méně funkcí.Jo jedna ano,hlasové povely.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
krabicka3 (361)|21.1.2007 13:39
Taky me 2 krat zradila navigace, myslel jsem si, ze je to programem nebo PDAckem, ale jediny kdo za to mohl byla SD karta A-data.
martinhamr_ce4you (486)|23.1.2007 14:26
Tak to u mě nehrozí mám,KingStone.Spíše to bude málo operační paměti na mém HP 4700.

Tady koukám že mapy jsou kapku přesnější,je tam o dost více silnic... Sakra nebude nějaký upgrade?http://mapreporter.navteq.com/dur-web-external/secured/submitDur.do;jsessionid=D22C1922E328EC108914DBAF94CB1BEB
martinhamr_ce4you (486)|24.1.2007 07:52
Dotaz: v jaké řeči vám Navigon hlásí dopravní zpravodajství? Já to mám napsané v angličtině.Nemá to někdo Česky?
martinhamr_ce4you (486)|25.1.2007 22:08
[QUOTE="libor_m"]Nemáš pravdu, verze pro PDA je jiná než pro PNA 6000 a jiná než pro 7000.[/QUOTE]

Ještě jsem asi přišel na jeden rozdíl.Když se koukám na tento obrázek tak nevidím na svém PNA takto vyznačenou trasu.Buďto to jde jen na PDA nebo to v Čechách na Navigonu nejde vůbec.Docela by mne zajímalo jak to s tím dopravním hlášením
Mám na mysli vyznačenou trasu kde se něco děje.
00194834_tn_3080_1_A9Ev.gif
libor_m (1026)|26.1.2007 10:18
Martine, nechci se hádat, jen jsem tím svým příspěvkem chtěl říci, že PDA verze Ti nepoběží v PNA. Je to prostě jinak naprogramovaná aplikace. A každá verze (PDA, PNA6000, PNA7000) je v jiném stádiu vývoje.

Např. poslední verze pro PDA je 6.1 b647 a ta už je, dalo by se říci, ready-to-go. Běhá už vážně svižně, reakce na kliknutí jsou okamžité, mapa se nezpožďuje za reálem.

K TMC na PDA se nemohu vyjádřit, protože mám jen BT-338. V PNA verzi opravdu náhled mapy vidět není (ani v poslední beta verzi).
martinhamr_ce4you (486)|26.1.2007 11:26
Já jsem to tam vložil jen aby se vědělo o čem je řeč :D Nevedu tuto diskuzi jako oponování,jen jsem chtěl vědět jak to je...Tak že tím to děkuji za odpověď.

Mám v současnosti verzi 6,build 555.
martinhamr_ce4you (486)|31.1.2007 13:18
pro : libor_m

Prosím tě nebyl by jsi tak moc hodnej a neposlal by jsi soubor TMC z Navigonu 6.Nebo někdo jinej.Zkoušel jsem si přepsat dopravní hlášení do češtiny a asi jsem tam změnil koncovku v názvu či co.Každopádně mi to teď neukazuje dopravní značky problému.Je tam jen prázdná kolonka a popsané ulice kde se to stalo.Mám PNA Transonic 7000. Předem moc děkuju za pomoc. Holt když tomu člověk nerozumí,tak se do toho nemá hrabat :?
Mudrunka (547)|31.1.2007 13:32
a když hrabe, zálohovat
libor_m (1026)|31.1.2007 16:19
A přehrát fw si nemůžeš? Já se na jejich FTPko teď nedostanu (blokováno zaměstnavatelem), takže až zítra večer.
martinhamr_ce4you (486)|31.1.2007 17:03
Tak jsem zkusil nahrát ještě jednou downlaud na 6.1 Pojedu ještě do práce a potom dám vědět.Zatím dík za zájem..:yes:
martinhamr_ce4you (486)|31.1.2007 19:35
Tak to nepomohlo :evil:

Jo tak,změna,přepsal jsem kolona-Stau a je to daleko lepší.Ještě bych potřeboval jaký termín je v němčině u práce na silnici :
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2007 07:36
:yes: :yes: :yes:

Tak super,již jsem problém zdá se vyřešil.Ale při tom mě napadla jedna věc.Máte někdo tady možnost dostávat TMC do Navigonu6? U těch dopravních informací je vždy ke každému případu k dispozici taková ikonka která by dle mého měla zazumovat na místo problému.Ale vždy zazumuje na místo kde je současná pozice vozu.Tak si říkám jestli vůbec to dopravní hlášení v Čechách funguje.Má to asi i souvyslost se zvýrazněním trasy postižené dopravním problémem,o čemž jsem psal v předcházejícím příspěvku s obrázkem.
libor_m (1026)|1.2.2007 16:15
Pokud jsem zkoušel fw z 6000 na Mio DW (není moc standardní), tak mi to dělalo totéž.
martinhamr_ce4you (486)|1.2.2007 21:36
Tak je to tak jak jsem se domníval.Jel jsem dnes do Německa a musím říct že Navigon 6 je lahodná hračka.Bohužel v Čechách ne,teda co se týče TMC.Když ťukneš na tu lupu tak to ukáže to místo kde je ten problém.Berlín nebo vesnici,dálnici či cestu II.třídy.
Bohužel v Čechách je jen seznam dopravních problémů s příslušnýma dopravníma značkama.Tím pádem asi ani nebude brát na zřetel nějakou alternativu cesty a navede vás rovnou do dopravního problému.Což ale nemám bezpečně ověřené.
Soudruzi vývojáři v Navigonu,prosíííííííííííííííííííííím udělejte něco stou ignorací TMC v ČR!!! nechápu když již funguje nemýlím li se 3 roky(jediný v ost bloku)nejsou schopni tu maličkost dotáhnout do konce.Nebo že by byla chyba na České straně?

Omlouvám se za hrůznou kvalitu,ale je to z telefonu...
milhaus65 (104)|8.2.2007 22:25
Tak jsem si dnes vyzkoušel na mém Loox N560 Navigon6 a jsem zklamán. Grafika pěkná ale Příšerná pomalost (kontroloval jsem nastavení CPU), mapové pokrytí na moravě stejně nijaké jako ve verzi 5, chybějící funkce. čekal jsem víc.
martinhamr_ce4you (486)|9.2.2007 07:26
Taky čekám na nové mapy.libor_m tady uveřejnil jedno místo mapy pokrytí z testovací verze pro Navigon6,je to kousek od Veselí nad Lužnicí a byl jsem nadšen! Ani Dynavix a ani Mio nemá tak přesné mapy.Bohužel jsou zatím jen v testu.
libor_m (1026)|9.2.2007 09:30
Martine, jen pro upřesnění, ty screeny jsem musel stáhnout, kdybys je hledal nebo na ně někoho odkazoval, protože se to nelíbilo Navigonu. Bylo to v rozporu se smlouvou.
martinhamr_ce4you (486)|9.2.2007 11:41
Chápu,také jsem koukal že tam již nejsou..Každopádně se máme na co těšit...
milhaus65 (104)|9.2.2007 17:46
Když pominu tu příšernou , ale opravdu příšernou pomalost (to má N560 620 MHz CPU), tak mapy v dnešní době v takové kvalitě nemůžou v Čechách prodat. Pročítal jsem zahraniční fora a včera se tam objevila v diskusi informace, že Navteq má už pro CZ hotovu mapu, která je lepší než TT 1/2007. Západní evropa je u Navtequ samozřejmě lepší než TT.
martinhamr_ce4you (486)|9.2.2007 19:43
Jaké foru to bylo?Hoď sem link prosím,taky tam nakouknu...:))
libor_m (1026)|9.2.2007 21:45
Je to tak ...
milhaus65 (104)|9.2.2007 22:03
Link asi ne, stránka není uplně ideální na odkazy. Jedno upřesnění, dnes jsem vyměnil mapu komplet Evropy 1,9 GB za Central Europe 0,9 GB a rychlost se dost zlepšila.
kopacek (466)|9.2.2007 23:06
Omlouvám se, že otravuji, začínám přemýšlet o nákupu, ale při ověření kompatibility pro mé PDA přímo na navigon.com jsem dostal docela nepříjemnou hlášku:
"The MobileNavigator 6 software is not compatible to iPAQ hx4700."
Tak se raději chci zeptat těch, co již mají zkušenost: je to pravda, nebo je to na hx4700 (v mém případě s WM5) funkční?
libor_m (1026)|10.2.2007 00:09
mohu Te ubezpecit, ze je s hx4700 plne funkcni - zkusenost moje vlastni i ostatnich testeru
kopacek (466)|10.2.2007 00:16
Libore, díky moc za dobrou zprávu, už jsem zaplatil a sosám ty 2 GB dat. Teď abychom se dočkali 6.1 a nových map. - Máš už nějaké (alespoň přibližné) informace o časovém horizontu?
martinhamr_ce4you (486)|10.2.2007 19:29
Tak již nasávám data vlastně POI do Navigonu6 pomocí PoiWarner ze stránek www.navigatink.de
Napíšu sem nějakou malou recenzičku,jakmile se s tím kapku seznámím.www.navigating.de
kopacek (466)|10.2.2007 20:02
[QUOTE="tdanicek"]Na upozorňování na radary používám POI-WARNER PRO MN6 a radary si tahám z www.poi.cz ve formátu .asc a šlape to parádně :yes: [/QUOTE]
Nevím, jestli jsem to nějak přehlédl, ale formát .asc jsem na poi.cz nenašel. Myslel jsi to tak, že to stáhneš ve formátu .ov2 a pak to POI editem převádíš do .asc?
martinhamr_ce4you (486)|10.2.2007 20:39
Tady si je stáhni...

http://forum.poi.cz/
martinhamr_ce4you (486)|11.2.2007 18:35
Stahuje se mi to ve wordu...:((
kopacek (466)|11.2.2007 18:45
Musí to mít příponu .asc, což je "Generic Ascii file". Pořídil jsem to tak, že jsem vzal originální soubory z placené služby s radarama AT/D/CH a ty jsem pak otevíral v Poznámkovém bloku a kopíroval tam příslušné radary z poi.cz. - Takže je možné, že se to na PC zobrazuje jako soubor, který "patří" Wordu. Ale pokud se soubory nakopírují na PDA do POI Warneru, tak vše funguje, jak má (vyzkoušeno).
martinhamr_ce4you (486)|11.2.2007 19:07
Takže mám vložit celej soubor jak je do POIs?
kopacek (466)|11.2.2007 19:58
Je to archív rar, takže uložit a rozbalit, je tam 16x soubor .asc a 16x .bmp, těchto 32 souborů nakopírovat do POIS, ve Warneru přidat jako Overlay a pak aktivovat akustický alarm.
martinhamr_ce4you (486)|11.2.2007 21:11
Do háje,nějak nejsem schopen to pochopit.Přesto že tam dám tu koncovku,teda v poznámkovém bloku je automaticky.Tak když to vložím mezi pois do warneru,nic se neděje a program to samozřejmě nenajde...
kopacek (466)|11.2.2007 22:48
To je něco špatně, s tím není potřeba vůbec nic dělat. - Klikneš na odkaz, stáhne se soubor - archiv rar. Kilkneš na něj pravým tlačítkem (musíš mít nainstalovaný WinRar) a vybereš Extrahovat zde - vznikne 32 souborů a ty jenom překopiruješ na PDA do Pois. Žádné přejmenování, jen překopírovat. Pak už jenom v POI Warneru přidat jako Overlay tlačítkem +/- a aktivovat akustické upozorňování. Funkčnost lze ověřit i simulací trasy, která vede přes radar, který nemá nastavenou rychlost a k alarmu tak dochází vždy (tedy např. radar v semaforu).
martinhamr_ce4you (486)|12.2.2007 06:19
Tak to bude asi tím Rarem..Jdu stahovat.Zatím díky moc...:yes: :)
libor_m (1026)|12.2.2007 09:18
TO Kopacek: Smazal jsem Ti ten soubor s radarama. Sám se chlubíš tím, že je to z placené služby s radarama AT/D/CH. A to je v rozporu s Pravidla pro diskutující

Jistě to chápeš a zařídíš se podle toho. Veřejně to tady být nemůže.
kopacek (466)|12.2.2007 09:40
Ahoj Libore, to bylo spíše nedorozumnění. - Já jsem nepoužil SOUBORY s radarama z placené služby, pouze jsem nastudoval to, jakou strukturu mají mít soubory pro POI Warner. Po té, co jsem zjistil, že je to jednoduchý textový soubor jsem již postupoval svojí cestou. - Stáhl jsem si na poi.cz radary ve formátu pro POI Warner, ty jsem ale musel ještě převést POI editorem do formátu .asc, protože z poi.cz ta data byla ve formátu .ov2. Takže co jediné může být předmětem diskuze je to, zda je legální dále šířit data stažená z poi.cz v jiném formátu. Ale jsou tu jiné diskuze (např. iGO), kde takovéto soubory jsou ke stažení a zatím je nikdo nepromazal.
On je to obecně problém s tím, že přibývají různé typy navigací a na poi.cz se pochopitelně tak rychle nestíhají objevovat požadované formáty a tak si musíme pomoct, jak umíme. Proto se mně jeví jako úžasné řešení právě POI Warner, který používá jeden formát souborů a ty "nasdílí" všem nejvíce používaným navigacím.
libor_m (1026)|12.2.2007 09:57
Tak to promiň, nekoukal jsem se do souboru, tak jsem to netušil.A ty jsi to formuloval opravdu nešťastně. Takže to opravdu vyznělo tak, že jsi k těm placeným přidal i české a celé to tu vystavil. Tak ten soubor sem znovu kopni.

Jinak co se týče převádění souborů z http://online.poi.cz do jiných formátů, máš ode mě oficiálně zelenou ;)
kopacek (466)|12.2.2007 10:17
Tak přikládám znovu, po trápeních martinahamra s rarem jsem to raději uložil jako zip.
Obsahuje opravdu pouze radary ČR z poi.cz. Dík Liborovi za souhlas s použitím dat z poi.cz. ;)
martinhamr_ce4you (486)|12.2.2007 12:41
Již jsem to tam nahrál a zprovoznil,je to super.Neměl jsem stažený ZipRar.Chci se zeptat jak může člověk tvořit ve warneru vlastní POIs.Program nabízí umístit do mapy kamkoliv nové ikonky,ale jak udělat aby se zobrazili v tabulkách,například když dám vyhledat České pivnice,tak sice jsou jako ikona na mapě,ale né v tabulce.
martinhamr_ce4you (486)|13.2.2007 07:51
Tak vám musím zdělit poznatek ohledně PoiWarneru.Vytvořil jsem nějaké POI body v okolí svého bydliště v Praze 5 Řeporyjích.Myslel jsem si že si to zapisuji pouze do svého PNA.Včéra jsem si koupil novou SD kartu,navigon jsem si přetáhnul,ale Warner jsem si nainstaloval znova.Nově jsem si stáhnul data,a koukám oni tam ty moje POI jsou opět! Že by vzájemná sinchronizace?
Jestli můžete tak to prosím ověřte v ulici Všerubská,Praha 5, jsem dal nově POI-nákupní vozík,což značí že je tam sámoška,která tam opravdu je.
libor_m (1026)|13.2.2007 12:28
Nějak se nám tu rozmáhá diskuze o POI-Warneru. A diskuze o MN|6 se stává nepřehlednou. Protože rozdělení diskuze není v této verzi fóra zrovna jednoduchá záležitost, stávající ponechám zde, ale dále o POI-Warneru pokračujte prosím zde. Děkuji.
Pavlos_2004 (147)|20.2.2007 13:49
NAVIGON 6 jsem si za mrzký peníz koupil ve Frankfurtu na DVD s mapami pro celou Evropu. V Německu funguje na 1* včetně zobrazení pruhů. RDS/TMC funguje taky super , takže stau na německé dálnici a sjetí na lokální silnice včetně jedné objížďky bylo bezproblémové. Vystřízlivění přišlo za Rozvadovem. Mapa ČR je prostě ubohá, takže jsem přepnul na TT6 a ... ono to fungovalo. Problém je v tom, že po tom, co jsem se zbavil předraženého Dynavixu , chtěl jsem SW který podporuje RDS/TMC. A to Navigon 6 umí. Ale jen v Německu. Nemáte někdo info, kdy bude dostupná nová mapa Eastern Europe and Austria a za kolik ?
kopacek (466)|20.2.2007 14:38
Tak koukám, že jsme "dopadli" stejně. - Od Dynavixu jsme přešli na Navigon. Mám stejné zkušenosti jako ty a modlím se, aby Navigon co nejdříve vydal 6.1 a update map, protože u nás v ČR je to více méně (bohužel) nepoužitelné. Mám ale obavy, že především u těch map to nebude nijak brzy. - Např. Garmin plánuje uvedení map s novým pokrytím ČR od Navtequ nejdříve na konec roku... :((
A jeden dotaz. - Stává se ti během trasy, že se poměrně často objeví zpráva, že Navigon přepočítává trasu? (I při vypnutém RDS-TMC a úplně bezdůvodně, např. na rovném úseku dálnice, nejbližší odbočka za 40 km). - Stěžuje si na to dost uživatelů a zatím nikdo neví, čím je to způsobené (jestli softem, PDAčkem nebo GPSkou).
libor_m (1026)|20.2.2007 15:08
je to způsobené softem

během VELMI krátké doby bude update, který toto vyřeší. Problémy s TMC jsou dány mapou. V tuto chvíli mám nainstalovanou verzi z února 07 a tam je TMC zcela bez problému. A pokrytí je, jak jsem tu již několikrát psal, lepší než konkurence z téhož měsíce.
kopacek (466)|20.2.2007 15:17
:cool: :yes:
Pokud to není interní informace - nové mapy budou součástí toho 6.1 updatu? - Ale pokud jsem shlédl updaty 6.1 pro Symbian a PNA, tak map se to netýká. Takže asi spíše samostatný update map a asi placený... No budiž, ale kéž by to bylo "včera nejdřív"...