Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapa PL CZ SK HU verze 645

Vlada165 (676)|14.3.2006 07:44
Ono prave s tim "Dotazat se na mytne" je docela problem.
Puvodne jsem samozrejme mel nastaveno, aby se vyhybal mytnemu bez ptani (kdyz nemam dalnicni znamku, tak at mne pri planovani porad zbytecne neobtezuje, protoze na trasach, co jezdim, nasel mytne skoro vzdy, zatim co u mapy 632 to jeste fungovalo spravne, ale ta je zytecne velka a mene podrobna...).
Samozrejme treba do toho Chomutova (kam to znam a ani tedy nepotrebuju navigaci) kdyz jsem mu povolil "mytne" (ktere tam neni) tak naplanoval spravne a nebo kdybych tam jel, tak si pojedu po svem.
Horsi je to ale kde to neznam a uz jsem zazil ten pocit, kdy mne to (jeste nez jsem mel navigaci) "vtahlo" na placenou silnici (zkratka uz nebylo kam odbocit) a nez se mi podarilo sjet, tak ten "dobry pocit", ze jestli mne chytnou, tak mam mozna "vydelano" vic, nez kdybych si rovnou koupil dalnicni znamku, si uz radeji chci usetrit a zvlast pokud by to navigace teoreticky mela umoznovat :-( ...

Tak nevim - tahle mapa je podrobnejsi a mensi, ale mytne v ni blbne, musi se vic zazoomovat, aby se ukazaly nazvy mest, nenazbizi mi varianty cesty, co nabizela 632 (ani jako aternativy).
Proc kdyz nektere nedostatky odstrani, tak jine musi naopak vzniknout ;-( ...

Jinak s nejkratsi cestou (protoze jinak to nerespektuje vsechny body itinerare) uz mi to nabizelo i abych odbocil do pole, kam byly asi 4m slepe cesty (sotva na zaparkovani auta a mozna tam kdysi davno byvala polni cesta), tak to jsem se take docela "pobavil" ;-) ...
Flery (9)|14.3.2006 09:12
[QUOTE="MilanSu"]Ty "vecny narky" uz jsou fakt unavujici....[/QUOTE]Jen sem se ptal jestli to jde nějak udělat blbej nejsem slo mi o to jestli tam treba někde neni nejaký nastavení který to eliminuje...nestezuju si pouze se ptam je rozdil mezi stezováním, informací a dotazem muj příspěvek je informativne dotazovací
Mefisto (231)|14.3.2006 15:13
Mozna jsem mene narocny, ale najizdim tydne s TT kolem 1000km.
Necekam od nej zazraky. Kdyz si dam itinerar tak me zavede tam kam chci a kdyz si zajedu jinam a on hleda alternativu a vybere mi polnacku mezi stromy tak tam proste nejedu a jen se zasmeju, ze tama je to urcite kratsi.
Je to preci jen program s mapou, kterou nekdo sem tam za cas upravi a buh vi jake kdo dodava podklady.
Nevim jestli jste zkusili jine navigace (napriklad v aute original namontovane), jezdil jsem s Oplem Zafirou - CZ jen prijezd, jeszdil jsem v Superbu - bylo to o dost lepsi, ale TT je lepsi a to nemluvim kdyz vezu sefa v BMW 750i - tam nes idrajvem neco najdu tak jsme tam.
Jak jiz psal nekdo predemnou, prece nezavrete oci a nejedete podlo toho jak vam MIREK rekne a ze tam neni cislo nebo ulice, nebo odbocka treba "udelali soudruzi v NDR nekde chybu" :)
RomanCE (105)|14.3.2006 17:16
Presne tak, taky asi nejsem moc narocnej (ale spis nez tim, bych rek ze je to pristupem k dane veci) ja jsem naopak kazdym updatem poteseny a tesim se na dalsi nez abych vecne brblal. Minuly tyden jsem jel pres pul Slovenska a vzpominal, ze jeste pred cca pul rokem byla podobna mapa i u nas (a jak jsme za ni byli radi). Nicmene i tahle mapa me na Slovensku bezpecne dovedla k cili a az na male vyjimky jsem jel porad po silnici (v TomTomovi)
Mefisto (231)|14.3.2006 17:38
Presne, pokazde je to o neco novejsi s novejsimi detaily.
Mozna delam chybu v tom ze nesleduji mapu tam kde to znam. Abych zapl TT,
najel na nejnovejsi mapu a ted jezdil po vsech znamych mistech a hledal kde co chybi, to by mohla byt prace korektora map pro TT :)

Jel jsem pred 14 dny na hory (Sumava - Kramolin).
Dostal jsem itinerar jak je nejvyhodnejsi tam jet.
Zadal jsem to do TT a uz jsem nic neresil, az jsem tam dojel.
To samy v lete, byly jsme u znamych v nejake direu JH a ze zajedem na hlubokou. No co TT a jedem a zase bez problemu
Prvni co se me na TT libilo nejvicbo ze se sipka prilepila k silnici.
Predtim jsem mel PocketKim a tam jsem byl najednou v poli a na displey ani carka :)
Jinak na slovensko se da pouzit iGO
Novis_ce4you (35)|14.3.2006 17:39
este jednou k tem krizovatkam, ktery sou posunuty o 30 metru.

Je docela prekvapujici ze v mape DE_AT_CH_PL_CZ v632 je vse v poradku a ta by mela mit pokryti 99% stejne jako mapa o ktere zde probiha diskuze.Stejne tak bez problemu chodila i mapa predchozi ve verzi 5??.Zkousel sem i soft reset, jestli to treba neni nedostatecnou pameti, nebo necim podobnym.Neni.Kdyz jedu podle DE_AT_CH_PL_CZ, tak je vse v poho, prepnu na tuhle, sem proste o 30-50 metru uplne jinde.

Nekdo psal o GMT+1, to nastaveny mam, jinak TT je ve verzi 5.21, na FSC N520.

tak a co teda s tim, kdyz jinejm to chodi.budu se muset asi podivat do jinych mest, jestli to taky tolik hapruje :-(
Ivanm_ce4you (466)|14.3.2006 18:34
Ja si myslim, ze lidem obecne ani tak moc nevadi pripadne nepresnosti, jako to, ze ve starsi verzi je neco OK a v nove a podrobnejsi je to spatne.

U toho je zbytecne pripominat, ze jezdit se ma hlavou.
sh0tek_ce4you (163)|15.3.2006 09:45
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Omyl, neni to dotaz na to jestli se jedna o placeny usek, ale dotaz, zda se ma placenym usekum pri planovani vyhnout nebo ne. ;) [/QUOTE]
Omyl ;) , zda se ma vyhnout placenym pri planovani je v "options>predvolby planovani", tohle (predvolby mytneho) je jina polozka "options" a dela to co jsem popsal - pokud je v naplanovane trase placeny usek, upozorni na to
Ivo Pokorný (400)|15.3.2006 09:49
[QUOTE="sh0tek"]
Jedna z moznosti je nastavit si "options>predvolby mytneho" na "dotazat se" - pri naplanovani to rekne ze budes platit a ty si musis rozhodnout, jestli to je skutecne placeny usek nebo ne, nebo to skusit nechat prepocitat - ono to prepocitani casto dela divy - kdyz si das treba nejrychlejsi a pak prepocitat, tak sice dostanes tu druhou trasu o minutu pomalejsi, ale o dobrych par kilaku kratsi :)[/QUOTE]

Ano, ted jsi to napsal dobre, ale pred tim jsi napsal blbost... ;) (viz. citace)
Vlada165 (676)|15.3.2006 10:24
[QUOTE="sh0tek"]
Jedna z moznosti je nastavit si "options>predvolby mytneho" na "dotazat se" - pri naplanovani to rekne ze budes platit a ty si musis rozhodnout, jestli to je skutecne placeny usek nebo ne, nebo to skusit nechat prepocitat - ono to prepocitani casto dela divy - kdyz si das treba nejrychlejsi a pak prepocitat, tak sice dostanes tu druhou trasu o minutu pomalejsi, ale o dobrych par kilaku kratsi :)[/QUOTE]

Jenomze jak predem vedet, jestli to je opravdu placene i tam, kde to neznam, kdyz nedavno vyhrozovali treba ze zpoplatni i takove kousky silnic jako treba z Teplic na Usti a pod.(doufejme, ze z toho sejde) a kdyz uz se na takovou silnici vjizdi, tak uz vetsinou byva dost pozde :-(.
Jedine se s tim "neparat" a presne jak by to urcite udelal i sam Miroslav se pred ceduli "s poplatkem" jednoduse otocit do protismeru a jet zpatky ;-D ...

S temi "alternativami" to take nekdy byva dost zajimave.
Kdyz pominu, ze 645 uz nenabizi nektere alternativy, co nabizela 632 (a bohuzel nektere docela sikovne, takze tam pak musim zbytecne cpat prujezdni bod, nebo rovnou naplanovat nejkratsi a podle ni udelat itinerar s "vyhnout se dalnicim", abych nemusel porad uhybat pred polnackama, i kdyz v itinerari jinem, nez pro nejkratsi obcas neco ignoruje), tak ale nechapu, jak muze byt treba vic "nejkratsich" cest.
Ja bych cekal, ze nejkratsi je jen jedna a pokud se nechavaji pocitat opakovane, tak ve finale vyjdou treba i o nekolik desitek km delsi, nez nejrychlejsi :-) ...
Mno a opakovana alternativa k nejrychlejsi take nakonec vyjde o nekolik desitek km delsi a nez se dojede na dalnici, kterou nabizi (treba az v nemecku), tak pochybuju, ze jeste porad zustane tou nejrychlejsi ;-( ...

Alespon mne to prepocitavani trasy vzdy nabizi delsi a delsi a jeste se mi snad nestalo, ze by dalsi alternativa vysla kratsi :-(.
sh0tek_ce4you (163)|15.3.2006 13:46
[QUOTE="Ivo Pokorný"][QUOTE="sh0tek"]
Jedna z moznosti je nastavit si "options>predvolby mytneho" na "dotazat se" - pri naplanovani to rekne ze budes platit a ty si musis rozhodnout, jestli to je skutecne placeny usek nebo ne, nebo to skusit nechat prepocitat - ono to prepocitani casto dela divy - kdyz si das treba nejrychlejsi a pak prepocitat, tak sice dostanes tu druhou trasu o minutu pomalejsi, ale o dobrych par kilaku kratsi :)[/QUOTE]

Ano, ted jsi to napsal dobre, ale pred tim jsi napsal blbost... ;) (viz. citace)[/QUOTE]
Mno, mozna jsem se ne tak uplne jasne vyjadril, to tebou zvyraznene znamena ze ti to rekne ze trasa je pres placene (podle TT) useky, a ty se rozhodnes, jestli to je pravda (to ze je tam potreba znamka) - nevim ale jak jinak se to da pochopit, a s tou blbosti bych setril, chyba muze byt i mezi tvoji klavesnici a zidli :) - myslim ze v obou mych postech se pise totez

[QUOTE="vladas"]Jenomze jak predem vedet, jestli to je opravdu placene i tam, kde to neznam, kdyz nedavno vyhrozovali treba ze zpoplatni i takove kousky silnic jako treba z Teplic na Usti a pod.[/QUOTE]
To neresim, pokud nevim, jestli to je placene nebo ne, tak verim TT, pokud vim ze to nekde placene neni (a to byl puvodni problem na ktery jsem reagoval) tak si to pri planovani prohlidnu (a prave proto chci byt na to upozornen, abych vedel ze na to mam mrknout) a pripadne si reknu ze TT budu ignorovat a pojedu i pres ty jeho "placene" useky
Crusader_ce4you (624)|15.3.2006 15:48
Utněte prosím tuto komunikaci o placených úsecích. Nemá to již skoro nic společného s tématem, ale s programem jako takovým. Navíc je zbytečné se o tom dohadovat zde. Opravdu pláčete na špatném hrobě. jak již bylo několikrát psáno, všichni máte možnost se s nedostatky obrátit přímo na technickou podporu TomToma. Tady na ce4you to opravdu nikdo nevyřeší.
xmarek2 (49)|19.3.2006 19:25
Hoši, pracuju devátým rokem u hasičů v Praze, ale jsem z Příbramy. Čili prahu znám na h... TomTom navi 5 je pro mě neuvěřitelná záchrana v případě že mám spojku, a jsem nucen navigovat na místo akce. Neuvěřitelná věc!! Díky moc za TomTom, i za tohle forum. Mám ho 14 dní, a naprostá špička. I když trochu kajícně přiznám, že sem začal od aktualizace 6.45, a neprožil to martyrium se staršími verzemi. Co mě naprosto dostalo, jsou tajné silnice ve vojenském újezdě v prostoru Brd- Zaječov, apod(Bahna) . Super, díky. Adam
michalv (77)|19.3.2006 21:35
[QUOTE="neooo"]Jinak docela zajímavě je řešený dálniční úsek u Vyškova (tam kde původně D1 končila a napojovala se na rychlostní komunikaci E462, v současnosti je tam klasicky mimoúrovňově napojený sjezd na Olomouc a D1 pokračuje směr Kroměříž), to teď podle nové verze budu muset asi zůstat stát v levém rychlém pruhu, dát přednost protijedoucím po D1 z Kroměříže, pak přeskočit svodidla a střední dělící pruh a v klidu dál pokračovat po E462 na Olomouc :D
[/QUOTE]
Ahoj díval jsem se do Info mapy 13 a vůbec tam ta křižovatka není.Na webu seznam.cz mapy je dobře
JoKa_ce4you (85)|20.3.2006 01:50
Zajímavost:
necháte-li se navigovat z centra Jihlavy směrem na Prahu, naviguje TT vizuálně dobře vpravo, hlasem vlevo :D
S474N (660)|20.3.2006 07:42
JoKa: uz jsem se s tim taky setkal ve dvou pripade, kdy na displeji je sipka vlevo a presto tvrdosijne hlasi "jedte vpravo"
MilanSu (823)|20.3.2006 10:29
Ono nekdy take zalezi na tvrau silnice, je rozdil "odbocte vpravo" a "jedte vpravo", tim nerikam, ze nekde nemuze byt "bota", ale kdyz je neco takoveho, vetsinou po prostudovani krizovatky je zrejme jak to Miloslav mysli.
sh0tek_ce4you (163)|20.3.2006 11:53
Jestli jezdis po Praze, tak si skus zadat "nejrychlejsi" z Jizni spojky (nekde u sjezdu ke Krcske nemocnici smer Cerny most) na Pavlak - spravne te zanaviguje z j.spojky doprava na Sporilov (za exitem na Brno) a pak otoci do protismeru na najezd na magistralu - otocka je o 180 st. do LEVA, Miloslav bohorovně hlásí "ostre do PRAVA"
MilanSu (823)|20.3.2006 12:03
Ja taky netvrdil, ze nejsou nekdy chyby, ale ona i manzelka (spulujezdec) se obcas spletla (kdyz jsem nemel navigaci). Porad tvrdim (uz v x mych pispevkach)
RIDIC I PRI NAVIGACI MUSI POUZIVAT "ZDRAVY ROZUM", navigace je porad jenom SW v nejake verzi a nikdy nebude naprosto bezchybny (jakykoliv). Obcas je holt treba i juknout na LCD.
sh0tek_ce4you (163)|20.3.2006 15:29
Tady nejde o zdravy rozum - pokud mi rika navigace doprava, a ja bych to mel pokazde skontrolovat na LCD, tak je na dve veci. Myslim ze to je chyba PROGRAMU, o chybach v MAPE se nema cenu bavit, ty jsou poplatny casu kdy vznikali podklady, a mas pravdu ze je mi jedno, jak me TT dostane k cili, POKUD me tam dostane.
Myslim ze kdyz PROGRAM (SW) nakresli sipku "vlevo" a hlasovy vystup rekne "vpravo" tak to nema nic spolecneho s mapovym podkladem (DATA), a je s tim treba neco delat. To same plati i o manzelce :)
Mefisto (231)|20.3.2006 16:18
Treba je chyba v prekladu, dej engl. mluvici a porovnej to v tom miste
Scatman_ce4you (123)|20.3.2006 16:21
S tou jižní spojkou přes Spořilov a do centra máš pravdu - hlas opravdu navádí ostře doprava, ale šipka je ostrá doleva. Taky jsem se tomu podivoval. Tady by asi stálo za to písnout programátorům popis chybičky...
sh0tek_ce4you (163)|20.3.2006 16:26
[QUOTE="Mefisto"]Treba je chyba v prekladu, dej engl. mluvici a porovnej to v tom miste[/QUOTE]
Jane jsem odstrelil, zabirala misto :)
MilanSu (823)|20.3.2006 17:02
SW je mozne vymenit, ale manzelku menit po kazde chybe v navigaci ....:))
Ten algoritmus hlasovy podle mne vychazi ze struktury vektorovych map, cili dle mne je chyba v podkladech.
No a i kdyby jsi blbe odbocil, tak te holt dovede jinudy. Takove veci ja uz neresim a navic psat o tom tady je "plac na nespravnem hrobe"
MACHA_ce4you (7)|22.3.2006 12:48
Dobry den,mam 3 dny TomTom 5 ale PDA jeste ne.Jak zjistim jakou verzi map mam ? V ochode zadnou verzi nehlasi jenom ,ze maji verzi 5 a tim to konci.Na eshopu v TomTom take.Jak to tedy poznam?Diky za odpoved
MilanSu (823)|22.3.2006 13:04
Pokud si instalujes mapy (treba na PC, nemusis mit PDA), tak ve slozce s mapou je soubor "nazev mapy".pna, ktery otevres treba v poznamkovem bloku a na poslednim radku je uvedeno cislo verze