Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapa PL CZ SK HU verze 645

Crusader_ce4you (624)|26.2.2006 16:51
Tak dost pánové. Koukám, že jste si nepřečetli pravidla diskutujících. Toto není warez server. Pokud máte tak primitivní mozečky a chcete, aby tento server skončil, tak v tom pokračujte. S tímto přístupem jste buď puberťáci, nebo lidé bez mozku :evil: :no: :no:

Tento vzkaz je určen hlavně pro uživate "pava", který již své příspěvky raději smazal.
Pavel Koza (4761)|26.2.2006 17:00
Vazeni, jestli si nekde mezi sebou menite warez, je mi to jedno. Ale na tomto serveru ani warez, ani odkazy na nej proste nebudou. Je to vyslovne psano v pravidlech diskuzi a nehodlam na tom nic menit. Warez jako takovy je nelegalni, at uz se vam to libi nebo ne. Samozrejme se loguji IP adresy vsech prispevatelu a pokud by byl ze strany organu cinnych v trestnim rizeni vznesen pozadavek, rad se o ne podelim. Internet neni ani nahodou tak anonymni, jak si nekteri z vas mysli. Takze to laskave mejte na vedomi. Dekuji
drowner (43)|26.2.2006 17:21
[QUOTE="Pavel Koza"]Vazeni, jestli si nekde mezi sebou menite warez, je mi to jedno. Ale na tomto serveru ani warez, ani odkazy na nej proste nebudou. Je to vyslovne psano v pravidlech diskuzi a nehodlam na tom nic menit. Warez jako takovy je nelegalni, at uz se vam to libi nebo ne. Samozrejme se loguji IP adresy vsech prispevatelu a pokud by byl ze strany organu cinnych v trestnim rizeni vznesen pozadavek, rad se o ne podelim. Internet neni ani nahodou tak anonymni, jak si nekteri z vas mysli. Takze to laskave mejte na vedomi. Dekuji[/QUOTE]No ta vyhruzka s tou IP adresou je trochu legracni. Lamam to snad nahnat starach muze, ale jinak je to k pousmani. Jinak samozrejme souhlasim (raci,abys me nenasel podle IP :)) )
pava (20)|26.2.2006 17:28
Pánové moderátoři,
neudělal jsem nic nelegálního. Jednoduše řečeno, jsem na tento odkaz narazil při brouzdání na jednom nejmenovaném fóru. To, že jsem se o to podělil s ostatními, na tom snad není nic nelegálního.Já ho na ten internet neumístil.
Možná by rád někdo tu mapu jen vyzkoušel, zda je lepší než ta původní, než se rozhodne ke koupi. Možností je zpousta.Uvědomte si jednu věc, platy v naší banánové republice nejsou na takové úrovni, aby si každý mohl jakýkoliv SW, který chce hned koupit. Vím správné to není, ale ruku na srdce, vy jste nikdy neměli nainstalovaný žádný nelegální SW?? To mi tady snad namlouvat nechcete.....:D :D :D
Pavel Koza (4761)|26.2.2006 18:32
Tak jeste jednou a naposled - na ce4you se warez nebude nabizet, nebude se poptavat a nebude se na nej odkazovat. Nebudeme tady diskutovat o tom, co je a co neni legalni. Je to me prani a me rozhodnuti. Tecka. Pokud to nechapete, nechte si tento prispevek vysvetlit od nekoho jineho, ja uz sve moznosti vycerpal. Vsechny dalsi prispevky mimo tema budu od teto chvile bez debaty mazat.

NOVE - prispevky procisteny. Jestli mi chce nekdo mermo moci napsat, jakou delam chybu a o co vsechno prichazim, ze z ce4you nedelam warez server, napiste mi to do SZ. Ne sem. To same plati i o informacich, na jake "stavnatejsi" diskuze a servery se presunete.
neooo666 (243)|27.2.2006 09:15
Tak další postřeh co se týče doplnění nové verze - nevím do jaké míry na tom byla 632, ale např. na severní Moravě znala pouze několik málo vlakových nádraží a to ještě velkých měst. Docela slušného updatu dostála právě POI databáze, zná už i všechna vlaková nádraží a dokonce i zastávky lokálek :) :yes:
neooo666 (243)|27.2.2006 09:30
Jinak 645 výrazně přispěla k plynulosti zobrazování při navigaci! Až po této změně můžu řict, že navigace s 632 byla poněkud trhaná (ikdyž zdánlivě plynulá). Zatímco u 632 jsem měl refresh (aktuálnost pozice) v intervalu odhadem 500-700 ms (tzn. skokově), s 645 to teď jede nádherně spojitě i se zobrazenými POI, subjektivně mi přijde rychlejší i přepočet trasy při sjetí z té naplánované. :yes: Jinak narazil jsem na další "polobotu" (nezahlásí ve směru na Brno sjezd na Olomouckém obchvatu a rovně tedy pokračujete na Lutín - chce se to kouknout na display. Celkově ale pochvala - znatelný posun dopředu!
Surgical (2364)|27.2.2006 09:58
Co je na tom tak zvlastniho? 632 mapa je objemem dat skorem 10x vetsi nez 645 diky hlavne Nemecku a Rakousku, bodejt by s mensim balikem neoperoval program lepe....
neooo666 (243)|27.2.2006 10:35
[QUOTE="Surgical"]Co je na tom tak zvlastniho? 632 mapa je objemem dat skorem 10x vetsi nez 645 diky hlavne Nemecku a Rakousku, bodejt by s mensim balikem neoperoval program lepe....[/QUOTE]

Zvláštního na tom není nic (tedy pouze krom toho, že v operační paměti při navigaci samotné to pracuje se stále stejně velkým načteným datovým balíkem dat o velikosti řádově jednotek MB z celého mapového podkladu, že :cool: ). O tom ostatně také v mém příspěvku není zmínka. Je to postřeh a zkušenost z nové verze mapového podkladu a jeden z mnoha přínosů oproti verzi starší, který může být přínosnou informací pro ostatní.

EDIT Jinak uvedl jsem to především proto, protože jak se tady na diskuzi píše tak některým, především těm s rychlejšími stroji to jelo plynule již s 632 verzí a velikostí 400MB. Pro ty ostatní to může být jeden z důvodů k upgrade mapy :D
RadimK_ce4you (223)|27.2.2006 18:06
Rozsireni POI (co se tyce sev. Moravy) se me taky libi, az na tu jeji velkou nepresnost. Jen co jsem to tak namatkou projizdel, tak 1/4 bodu nesedi v radech desitek, spise stovek metru.

Jinak co se tyce rychlosti, tak na n35 jsem si neztezoval ani s mapami v632.
Vlada165 (676)|28.2.2006 10:11
Ta Morava by mne take zajimala, protoze u 632 treba nebyl kruhac v Jeseniku, co uz je tam skoro rok, restauraci na Krizaku to ukazovalo nekde misto Kovarny,
(tady to tak nevadi, a zkousel jsem to jen ze zvedavosti, ale kdyby jednou slo o neco duleziteho...) opravna Skodovek uplne jinde, za Litvinovem neni obchvat na Branany z Marianskych Radcic, co stoji uz hezky dlouho, nebo vypada ani obchvat Ostrova nad Ohri, ktery uz je tedy novejsi, ale je to mnohem vetsi silnice.
Jak prosim tyhle veci vypadaji u 645 ? Dik ...
JoKa_ce4you (85)|28.2.2006 11:14
Zdravím, tady jsou otisky obrazovek. Ostrov nad Ohří nejde nalézt podle názvu města (obce), ale to nešlo ani u 632 :(
00127483_Jesenik-kruhac_AIr9.jpg 00127483_Marianske-Radcice_j48B.jpg 00127483_Branany_kFXO.jpg
Vlada165 (676)|28.2.2006 12:24
Diky moc, tak koukam, ze kruhac v Jeseniku konecne je, ale ten obchvat Marianskych Radcic, co uz stoji nekolik let porad ne :-(.
Ta zelena dolu prez zbourane Libkovice byla stara silnice a ted by mela byt nad temi Radcicemi jakoby smerem od Lomu a objizdet cele Radcice zleva a pak pokracuje do Branan. Jsou tam porad videt kousky stare silnice kolem letiste, ale ta nova vede trochu jinudy :-(. Mno jsou to male vesnice, ale treba ten Ostrov a silnice na Karlovy Vary je uz takova "skoro dalnice", takze by si urcite zaslouzila pozornost.
(vlastne ani nevim, jestli u 632 byl uz dobre i obchvat Vamberka a silnice od Doks na Mladou Boleslav v okoli Bakova nad Jizerou, kde jsem se starou mapou take jezdil "po trave")
pivous (58)|28.2.2006 12:24
[QUOTE="JoKa"]Zdravím, tady jsou otisky obrazovek. Ostrov nad Ohří nejde nalézt podle názvu města (obce), ale to nešlo ani u 632 :(
[/QUOTE]

No řekl bych, že Ostrov nad Ohří je tam jako Ostrov (Karlovy Vary), na některých papírových mapách jsem fakt viděl toto město jen jako Ostrov.
habrda (43)|28.2.2006 13:24
Nemám možnost sem dát obrázek, ale obchvat Ostrova v nové mapě je :)
iron side (253)|28.2.2006 21:31
tak jsem zakoupil tu novou verzi mapy a hned naistaloval.Musim potvrdit,ze je to zase o krok dal,jezdil jsem s ni zatim jen po Praze,ale uz ted muzu rici,je tam toho mnohem vice nez drive,kazda i malinka ulicka tam je.Jeste jsem se mrkl na Rozany a taky skvele,potom na Horni Maxov a tam je to nesrovnatelne nejlepsi.:yes:
kopacek (466)|28.2.2006 23:51
Mam dotaz. Dejte prosim vedet, pokud nekomu funguje nasledujici kombinace: WM2003SE + TT Navigator 5.210 (5430) + koupena mapa PL-CZ-SK-HU. Diky predem.
99tky (156)|1.3.2006 05:31
[QUOTE="iron side"]......kazda i malinka ulicka tam je......[/QUOTE]

NENI: napr.: (Praha 4) "Za Skalkou" ma pokracovat i mezi Goncarenkova .... Jeremenkova. A to ani nemluvim o predcasne ukoncenych ulicich v centru!!
beecher (9270)|1.3.2006 07:47
[QUOTE="kopacek"]Mam dotaz. Dejte prosim vedet, pokud nekomu funguje nasledujici kombinace: WM2003SE + TT Navigator 5.210 (5430) + koupena mapa PL-CZ-SK-HU.[/QUOTE]Mam dotaz. Proc by to nemelo nefungovat?
neooo666 (243)|1.3.2006 08:32
[QUOTE="kopacek"]Mam dotaz. Dejte prosim vedet, pokud nekomu funguje nasledujici kombinace: WM2003SE + TT Navigator 5.210 (5430) + koupena mapa PL-CZ-SK-HU. Diky predem.[/QUOTE]

Co přesně to píše?
kopacek (466)|1.3.2006 09:07
To neooo: odpověď posílám přes SZ.
Vikosound (46)|1.3.2006 09:46
[QUOTE="kopacek"]Mam dotaz. Dejte prosim vedet, pokud nekomu funguje nasledujici kombinace: WM2003SE + TT Navigator 5.210 (5430) + koupena mapa PL-CZ-SK-HU. Diky predem.[/QUOTE]

Ja mam přesně to co uvádíš nainstalováno a už vše funguje bez problémů,ale trvalo to, než sem to rozchodil.Můžu ti zkusit pomoct,ozvi se na SZ, nebo ICQ :-))))
JoKa_ce4you (85)|1.3.2006 09:56
[QUOTE="pivous"]No řekl bych, že Ostrov nad Ohří je tam jako Ostrov (Karlovy Vary), na některých papírových mapách jsem fakt viděl toto město jen jako Ostrov.[/QUOTE]

Ano, jako Ostrov (Karlovy Vary) tam je i v 632. Škoda, že je-li znám jako Ostrov nad Ohří, jej člověk neznalý daného místa těžko hledá :( Já jsem z Moravy a oblast kolem KV neznám.
jindrapro (81)|1.3.2006 12:22
Obchvat Vamberka uz byl u v. 632, tak tady snad je taky.
Benedikt_ce4you (101)|1.3.2006 13:15
[QUOTE="neooo"]Jinak docela zajímavě je řešený dálniční úsek u Vyškova (tam kde původně D1 končila a napojovala se na rychlostní komunikaci E462,....... VIZ 2.strana diskuse
[/QUOTE]

Řekl bych, že je to logicky pochopitelné - verze mapy Tomtomu kopírují průběh výstavby. Škoda, že se neuvažovalo s finálním řešením dopředu, ale příště to již určitě bude správně. Ten současný stav mapy odpovídá řešení situace krátce před otevřením toho tahu dále na Kroměříž při dokončování nového napojení na Olomouc.


Jinak za sebe bych se klidně obešel i bez čísel orientačních, v ulici se už doptám. Ale ta změna pro každodenní používání z 450MB na 50 je podle mě největším přínosem.:yes:
neooo666 (243)|1.3.2006 13:50
Není tak úplně pravda - v předchozí verzi 632 to právě bylo řešeno správně a ten sjezd byl zakreslen korektně (viz ty screenshoty), stejně tak jako tam byl od počátku výstavby toho mimoúrovňového křížení takto fyzicky řešený ten sjezd samotný
drowner (43)|1.3.2006 14:52
Neni to pravda. Na D11 TT zadny prubeh stavby nekopiruje. Je tam porad zmatek. Ani najezd od Pardubic neni v podobe v jake je ted, ale je v podobe, v jake bude, az bude dostaven.
beecher (9270)|1.3.2006 15:52
Prosim vsechny diskutujici, aby se krotili s citacemi. Pro svuj prispevek, ktery nasleduje po poslednim prispevku, neni nutne pouzivat citace!
Vlada165 (676)|2.3.2006 06:51
Tam jsem se na mapu tesil, a ona neni jen vylepesna :-(

Zatimco u 632 kdyz se naplanovala trasa a pak prohlizela, tak stacilo zazoomovat tak, aby na tom "pravitku" bylo cca 10km a uz byly videt nazvy mest, zatimco tady se musi az na 5km, coz je u tras nad 300km doscela neprijemne (mene prehledne) a navic chudak display bez ochranne folie :-( ...

Dale treba 632 preferovala trasu Litvinov-Jesenik pres Melnik a 645 ji nenabidne ani jako alternativu a nevim, jestli je to proto, ze se snazi preferovat tu peknou novou silnici od Doks na Mladou Boleslav.
Silnice je to sice pekna, ale ten prijezd od Litomeric, kde jsou na silnici same "koleje" a kamiony :-(.
Samozrejme se to da vyresit, ze se ji vnuti nejaky prujezdni bod, ale nechapu, proc se najednou mapa chova uplne jinak.

Dale mne zarazilo, ze se to porad snazi vyhybat tomu kousku "dalnice" kolem Mlade Boleslavi kdyz se naplanuje od Melnika smerem na Jicin bez poplatku.
To uz i ten kousek stacili zpoplatnit ? :-(
brouk_ce4you (1)|2.3.2006 07:44
Nevite nahodou jak to bude s mapami u TT Go700, chybi mi tam porad Slovensko a pripadne i Madarsko, jestli bude nova verze map kde bude vse, nebo se to bude moc tad prikoupit, resim otazku zda si pockat kdyby vysli nove mapy.
beecher (9270)|2.3.2006 10:16
Diskuze promazana pro poruseni pravidel diskuzi.
michalv (77)|3.3.2006 10:18
Ahoj, mám návrh jestli někdo umí dobře anglicky můžem napsat do firmy co vyrábí Tomtoma aby tu mapu dal do pořádku.Tady ve forum to asi nevymyslíme.
ms_ce4you (364)|3.3.2006 11:07
[QUOTE="Vrzák Michal"]Ahoj, mám návrh jestli někdo umí dobře anglicky můžem napsat do firmy co vyrábí Tomtoma aby tu mapu dal do pořádku.Tady ve forum to asi nevymyslíme.[/QUOTE]

TT odebira mapy od dodavatele a nesmi v podkladech nic menit. Napr. dlouhou dobu ma vetsina map v PJSoft, MapFactor i TT v Praze ulici Na Prikopi a nesmi to sami opravit na Na Prikopech, neb to maji primo smlouvou zakazane.
beecher (9270)|3.3.2006 13:18
Diskuze prejmenovana.
Novis_ce4you (35)|3.3.2006 14:16
Nesetkal se nekdo s tim ze v praze sou krizovatky o 30 metru pozdeji ?
drowner (43)|3.3.2006 14:38
[QUOTE="Novis"]Nesetkal se nekdo s tim ze v praze sou krizovatky o 30 metru pozdeji ? [/QUOTE]Ne jen v Praze. A vlastně přetrvávají ze staré mapy. Nejsem s novou vubec spokojen. Projel jsem s ni cca 2000km a stále stejné chyby :evil:
petrs_ce4you (1)|3.3.2006 19:22
[QUOTE="brouk"]Nevite nahodou jak to bude s mapami u TT Go700, chybi mi tam porad Slovensko a pripadne i Madarsko, jestli bude nova verze map kde bude vse, nebo se to bude moc tad prikoupit, resim otazku zda si pockat kdyby vysli nove mapy.[/QUOTE]
Ptal jsem se na to u TomToma:

Maps of Hungary and Slovakia are avaible for TomTom One. Is it possible to use this maps in my GO 700? If not, when can I expect its availability
Thank you


Dear Mr Petr,

Thank you for your question regarding TomTom maps.
Maps of Hungary and Slovakia are avaible for TomTom One only.
A "map of eastern Europe" is in development, however,
we do not have any official information on when this will
be released. It will contain the following countries:
Fully-connected map of Poland, The Czech Republic,
Turkey, Hungary, Greece, Slovakia, Russia, Baltic States,
Slovenia, Croatia, Bosnia & Herzegovina Romania, Bulgaria,
Serbia & Montenegro, Belarus, Moldavia, Ukraine, Macedonia
and Albania, as well as the major road network of Western Europe.
TomTom is investigating the possibility of adding new
unsupported countries but TomTom will not do so
unless the DIGITAL map data is of a satisfactory quality.
May we ask you to please keep an eye on our website in
the months to come.

With best regards,

The TomTom Customer Support Team

Odpověď je z 27.února 2006. Snad to bude do léta...
palacinka (242)|3.3.2006 21:28
[QUOTE="Novis"]Nesetkal se nekdo s tim ze v praze sou krizovatky o 30 metru pozdeji ? [/QUOTE]
S touto mapou jsem žádný takovýto problém doposud nezaznamenal.
99tky (156)|4.3.2006 00:14
[QUOTE="Novis"] ..... v praze sou krizovatky o 30 metru pozdeji ...... [/QUOTE]
Nic takoveho jsem nevysledoval, mapa chodi zcela korektne a bez problemu
Scatman_ce4you (123)|4.3.2006 00:42
[QUOTE="Novis"]Nesetkal se nekdo s tim ze v praze sou krizovatky o 30 metru pozdeji ? [/QUOTE]

Co máš za GPS-ku?
Losos_ce4you (1147)|4.3.2006 11:27
Tohle vypadá buď na špatnou , málo citlivou gps , nebo pomalé vykreslování na PDA .... mapou to neni .
Surgical (2364)|4.3.2006 19:41
Bacha na maly problem...jednou mi GPS resp. TomTom nehorazne kecal ohledne polohy, vypnu Toma a co nevidim, systemovy cas PDAcka jsem mel omylem prepnuty z GMT+1 na GMT, po nastaveni spravneho systemoveho casu jsem opet byl tam, kde jsem mel podle Toma byt....Tak aby byl taky koser systemovy cas, par minut rozdilu oproti signalu GPS, pokud se cas PDA automaticky podle GPS nesynchronizuje, muze byt problem....
sikula05 (272)|4.3.2006 21:12
Zdravím,jak nebo asi spíš čím,se synchronizuje systémový čas s časem z GPS?Díky
JoKa_ce4you (85)|4.3.2006 21:24
tak nevím, ale čas nesouvisí s určením polohy, ta se snad počítá dle získaných informací z GPS?
PocketKIM umí synchronizaci času podle GPS, Tomtom asi ne nebo jsem to nenašel. Je to škoda :(
ipf (2136)|5.3.2006 10:33
[QUOTE="JoKa"]Zdravím... Ostrov nad Ohří nejde nalézt podle názvu města (obce), ale to nešlo ani u 632 :(
[/QUOTE]
Název Ostrov nad Ohří se již skoro 20 let nepoužívá, uvádí se pro určení jako (KV). Já mám verzi mapy 632 a Ostrov je tam již podrobně do ulic (bohužel čísla popisná zatím chybí).
(koukám, že jsem po týdnu mimo ČR a mimo diskuzi trochu OT ;) ).

Včera jsem se vrátil ze Slovenska, jel jsem podle mapy Eastern Europe v. 605, ale ta mapa je zoufalá. Od Brna na Starý Hrozenkov naprosto nezná obchvaty okolo UH, na SLovensku je od Povážské Bystrice po Žilinu OUT (chápu, nově postavené dálniční úseky), jenže i okolo Liptovské Mary, kde je dálnice již 20 let je totálně mimo. Ale jako průjezd přes SK a hlavně pro odhad doby příjezdu do cílového místa je dostačující.
Vlada165 (676)|13.3.2006 07:04
Jeste jsem narazil na jednu necnost a to ze zrejme tato mapa povazuje za placene i silnice, ktere zatim (doufam) placene nejsou :-(.
Divil jsem se, ze kdyz mam zakazane placene silnice (protoze nemam a ani nechci dalnicni znamku) ze treba z Litvinova na Jesenik vubec nenabizi alternativu pres Melnik a Mladou Boleslav (jako vsechny predchozi mapy) a ze se tak vyhyba tomu kousku (doufam) neplacene dalnice u Boleslavi a ted jsem zjistil, ze i z Litvinova na Chomutov to porad nabizi jen po stare silnici pres Jirkov :-(.

Nejde to prosim nejak obejit ?
Kdyz povolim ty placene silnice, tak se mi muze stat, ze na ni nechtene vjedu a ono je to dnes asi drazsi, nez ridit pod vlivem ;-( ...
sh0tek_ce4you (163)|13.3.2006 12:14
[QUOTE="vladas"]Nejde to prosim nejak obejit ?
Kdyz povolim ty placene silnice, tak se mi muze stat, ze na ni nechtene vjedu a ono je to dnes asi drazsi, nez ridit pod vlivem ;-( ...[/QUOTE]
Jedna z moznosti je nastavit si "options>predvolby mytneho" na "dotazat se" - pri naplanovani to rekne ze budes platit a ty si musis rozhodnout, jestli to je skutecne placeny usek nebo ne, nebo to skusit nechat prepocitat - ono to prepocitani casto dela divy - kdyz si das treba nejrychlejsi a pak prepocitat, tak sice dostanes tu druhou trasu o minutu pomalejsi, ale o dobrych par kilaku kratsi :)
Ivo Pokorný (400)|13.3.2006 12:48
Omyl, neni to dotaz na to jestli se jedna o placeny usek, ale dotaz, zda se ma placenym usekum pri planovani vyhnout nebo ne. ;)
Flery (9)|13.3.2006 14:15
moje postrehy a trosku dotazy
V Plzni funguje nová mapa rek bych velice dobre ale nepochopil sem treba ze kdyz dam nejkratsi trasu posle me to mezi baraky v sidlišti a ne rovně a pak dolu že bych tim usetril?
druha zarazka byla ze kdyz sem prejel odbocku chtel me miroslav otocit na 4 proudovce s prikazanym smerem do protismeru otocenim - hrubej dopravni prestupek tohle mi udelal aspon 5x za dnesek:sarcastic: pritom 1x sem moh do prava a pak do leva abyl sem zpet ale on me chtel hrnout zpatky tam kde je proste nesmysl odbocit pokud chcete zustat na zivu:yes:
a pak este pro mne nepochopitelne oznacil misto ve skladové ulici cisl 23 asi o 40M jinde takze sem firmu hledal dalsich 10 minut pac je jich tam dost...
dotaz zni da se mu nejak domluvit aby me neposilal na smrt?
doufam ze moderatorii prominou obsahlost textu ale tohle sem v tematu zatim nenasel Plzen znam celkem dobre takze vim kudy co a jak ale trosku me to zarazilo bejt od jinud tak mam prekerku.
Ulici Vrbovecká v Plzni nezna vubec je tam od miulýho roku:oops:
MilanSu (823)|13.3.2006 23:51
Ty "vecny narky" uz jsou fakt unavujici, navigace je jenom SW s mapovymi podklady. A jako zadny SW nebude nikdy dokonaly, nebude ani navigace.
Snad kazdy ridic ma a mel by pouzivat hlavu (alespon dle meho nazoru), takze kdyz mi Mira rika nejaky nesmysl, tak na nej nedbam (stejne jako jsem driv jezdil se zenou a mapou na kline).
Proste tak to je a to ze tady budeme neustale uvadet ta ulice tam neni, to cislo je o 100 dale, tim tady zbytecne rozsirujeme diskusi a ve vysledku to stejne nic neresi.
Ja osobne jsem rad, ze mam v Plzni vubec cisla a jestli ji najdu o 100 m dale, presto jsem spokojen
[QUOTE]da se mu nejak domluvit, aby mne neposilal na smrt[/QUOTE]
Da, pouzivat vlastni, za mych mladych let se rikalo "selsky" rozum