Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přetaktování procesoru Omap TI850

linuxsoft (225)|3.6.2006 17:27
[QUOTE="linuxsoft"]jakej ma QTEK 9000 procik?[/QUOTE]

Ma treba podobnej jako QTEK 9000?
lenin (75)|4.6.2006 08:27
Ja pouzivam /zda sa, ze uspesne/ kobinaciu Memmaid + omapclock. Ale mam na vas jednu otazku.

Co vam pri pretaktovani ukazuje TCPMP?! Omapclock mi totiz s hrdostou ukazuje 228 a TCPMP 214.. Ked nastavim omapclock na 240, tak mi ukazuje 228!!! No a kto sa v tom ma teraz vyznat.. Zvlastne je, ze obcas mi (tak raz za den) mi TCPMP ukaze pri 228 skutocne 228..

Poznate este nejaku inu utilitu na overenie taktu?

SpeedyTuning (240)|4.6.2006 12:52
mel jsem 252mhz a pri vecernim nabijeni se zapnutym displejem se to total kouslo cca v 76ˇ% podle me to moc nedela dobre procesopru a radsi budu mit tech 200
Grunge_ce4you (1)|4.6.2006 15:10
Takže mám Omapclock 0.2 + MemMaid 1.61, použil jsem postup na straně 3, a jsem na tom stejně jak se tu popisovalo. Po SR běží zvolená frekvence, po prvním usnutí se vrací do normálu. BTW když potom (SR) vlezu do MemMaid - Notification Queue, zjistím, že mnou dříve přidaný záznam na zástupce (Windows\Po spuštění\omapclock.lnk) JE PRYČ !!! Asi to nebude to správné chování, ne ?
Mem__ce4you (485)|4.6.2006 15:27
[QUOTE="SpeedyTuning"]mel jsem 252mhz a pri vecernim nabijeni se zapnutym displejem se to total kouslo cca v 76ˇ% podle me to moc nedela dobre procesopru a radsi budu mit tech 200[/QUOTE]
Z extremu do extremu? :sarcastic:
Kdyz je proverena stabilni frekvence treba 240 MHz (sam na ni jedu dva mesice bez problemu), tak proc hrotit vyssi a pak se vracet na nedostatecnou zakladni?
SpeedyTuning (240)|4.6.2006 16:35
ted mam zase 228mhz a s tou se to porad softresetuje, kazdou pul hodku skoro a to nemam nic spustene
overgrounder (176)|4.6.2006 17:47
[QUOTE="Grunge"]Takže mám Omapclock 0.2 + MemMaid 1.61, použil jsem postup na straně 3, a jsem na tom stejně jak se tu popisovalo. Po SR běží zvolená frekvence, po prvním usnutí se vrací do normálu. BTW když potom (SR) vlezu do MemMaid - Notification Queue, zjistím, že mnou dříve přidaný záznam na zástupce (Windows\Po spuštění\omapclock.lnk) JE PRYČ !!! Asi to nebude to správné chování, ne ?[/QUOTE]

no, normalni to jiste neni, ale mne obcas pomohlo udelat ty notifikace v Memmaidu dvakrat. prvni zmizi, druha zustane. zel mne uz nepomaha ani to. po 14-ti dnech pretaktovani mi to zase po probuzeni neneahazuje nastavenou frekvenci, at delam, co delam. mam pocit, ze procesor u Varia si zije svym vlastnim zivotem:disgusted:
flashman (1366)|4.6.2006 20:19
Nazdar lidi, uvažuju o koupi Varia a potřebuju vědět, jestli je ten procák kompatibilní s aplikacema, který sou psaný na arm .. (Resco explorer, keyboard, photo Vievwer, Slovo ED, TCPMP, Agile messenger, fastcleanup, handyswitcher, opera, screen off, skype, SPB Backup, a todawarrior) - asi většina neni na arm, ale můžete mi prosimvás někdo říct, co vám funguje / nefunguje? dikes
imaster (53)|4.6.2006 20:38
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Nazdar lidi, uvažuju o koupi Varia a potřebuju vědět, jestli je ten procák kompatibilní s aplikacema, který sou psaný na arm .. (Resco explorer, keyboard, photo Vievwer, Slovo ED, TCPMP, Agile messenger, fastcleanup, handyswitcher, opera, screen off, skype, SPB Backup, a todawarrior) - asi většina neni na arm, ale můžete mi prosimvás někdo říct, co vám funguje / nefunguje? dikes[/QUOTE]

Takže mám a používám-Resco explorer a foto viewer,TCPMP, opera, skype,SPB backup. Ty ostatní co máš vypsané neznám a nepoužívám. Dále používám SPB pocket+,SPB gprs monitor, MortPlayer, Profi mail, SBSH pocket Breeze, SBSH weather, SPB weather, Resco audio recorder, omapClock, SmartKey,pocketX-photo contacts pro. To jsou programy které používám a s nimi mám Vario stabilní bez soft resetů a vytuhnutí.
flashman (1366)|4.6.2006 20:41
a Resco Audio Recorder ti funguje na WM5.0 vpoho? mě to na looxovi se 2003SE
vytuhávalo
jinak dik, asi si ovlivnil volbu myho budouciho pda.. Akorát me dost stve ten 2.5 mm jack
imaster (53)|4.6.2006 20:48
TAdy máš odkaz na verzi Win mobile 5. Funguje bezproblému, akorát se mi ho nepodařilo nainstalovat přes PC .exe, ale musel jsem si stáhnout .cab a instalovat přímo ve Variu.

Ta 2,5 konektor mi nevadí, používám sluchátka dodavána s Variotem. Ve svých xx letech už stejně rozdíl nepoznám. Ale dají se koupit redukce a nebo je tady někde návod, jak ta předělat a zachovat ovládání Varia a hlasitosti na sluchátkách.
flashman (1366)|4.6.2006 20:51
jáásny. a nevite nekdo, jak je to s tema ostatnima programama?
jarecek_ce4you (161)|5.6.2006 08:53
tohle je imho diskuse o taktovani, ne o tom, jaky programy na wizardovi chodi ..
andraste (4)|14.6.2006 20:34
já mám Omap Clock + Memmaid a spokojenost :-)
linuxsoft (225)|20.8.2006 17:16
Zdravim...jaky je rozdil mezi kombinaci Omap Clock + Memmaid a Omap Clock + smartskey?

diky
flashman (1366)|20.8.2006 17:26
pokud to dobře chápu, tak žádný (Memmaid a smartskey jenom jakoby ukládá přetaktování i po SR)
linuxsoft (225)|20.8.2006 17:46
Jakej software byste teda doporucili?
overgrounder (176)|20.8.2006 19:27
doporucuji Battery Status, je to free, hledej zde na foru. Vyzkouseno!
Jimm98y (237)|20.8.2006 21:06
já jedu už skoro 2 měsíce na 252 MHz a zatim jsem nepozoroval žádné problémy, systém je poměrně stabilní. Nevíte někdo náhodou jaká je maximální možná frekvence tohohle procesoru? nad 278MHz jsem zatim radši nešel a 300MHz už by to asi nerozdejchalo...
TeX000 (5)|23.8.2006 17:48
Ja to dal na 216 na 228 mi nejdou instalovat aplikace a na 240 se to ihned restartuje... njn nekdo ma smulu:dead: jinak je asi 3dni stary nemuze to bejt tim ze neni poradne ulezeli???:) ROM mam:2.21.2.111
flashman (1366)|23.8.2006 17:54
mě to fachalo i na těch 286 (TCPMP hlásí 250) a všechno v poho
macula_ce4you (691)|20.9.2006 09:31
Omapclockplus v0.0.4 - další aplikace na přetaktování OMAPu

xda-developers.com
Download



(žádnou zmínku o tomto software jsem zde nezaregistroval, pokud mi něco uniklo tak sorráč)
crashpc (71)|13.10.2006 13:33
narval sem si taky do varia omapclock a jal se taktit... problém je že nemam jak zjistit reálnou frekvenci. TCPMP sem sosnul jen EXE spustitelný na PC jenže mi nefunguje activesync takže ho do MDA nedostanu :-( je nějaká možnost jak ho tam dostat, nebo jinej program kterej lze instalovat přímo z MDA? dík....
Jimm98y (237)|13.10.2006 14:57
Pokud vim tak tcpmp počítá frekvenci se špatným násobičem, přesnou frekvenci dokáže zjistit např. sktools nebo batterystatus, batterystatus je freeware a měl by být šířen ve formě cabu, takže ho llze instalovat rovnou z varia.
crashpc (71)|13.10.2006 18:38
díky. a teď by mě zajmalo jestli ten status nabitý baterky žere nějak víc šťávy, a jestli to tu frekvenci měří přesně. v omapclock sem nastavil 240MHz a status píše 260 :-D
Jimm98y (237)|13.10.2006 18:42
Já používám sktools, ale ten měří stejně jako batterystatus, takže já mam v omapclock 252MHz a sktools ukazuje 273MHz
Marlo (29)|15.10.2006 01:40
[QUOTE="macula"]Omapclockplus v0.0.4 - další aplikace na přetaktování OMAPu
[/QUOTE]
Tak tohle se mi nějak nedaří zprovoznit :(
Zkoušel to už někdo ? - nějaky přesný postup by nebyl ? :)
jimmyjames_ce4you (199)|16.10.2006 15:26
[QUOTE="macula"]Omapclockplus v0.0.4 - další aplikace na přetaktování OMAPu
[/QUOTE]

Před pár minutama jsem nainstaloval a funguje zatím spolehlivě :) Zatím jsem přišel jen na jeden nešvar, který však pro někoho může být i výhodou. Upozorňuje na něj i článek na xda-developers. Když ručně uspíte zařízení (krátký stisk tlačítka vypnutí) a ihned probudíte, nedojde k automat.přetaktování. Aby se procesor automat.přetaktoval, musíte 5-10s (v mém případě 5s) před znovuprobuzením počkat.
K čemu to může být i dobré? Např. pokud zrovna používáte jenom přehrávař hudby, není potřeba, aby byl procesor přetaktovaný a užíral o trochu více energie, tak jenom zařízení uspíte a hned probudíte, tak pojede na standartní frekvenci.
crashpc (71)|16.10.2006 19:21
zajmalo by mě jestli nastavená frekvence drží i když přítroj spí a přenastaví se až po probuzení, nebo jakmile ho uspíte nastaví se default???
jimmyjames_ce4you (199)|16.10.2006 20:23
Po uspání se frekvence vrátí na standartní hodnotu, po probuzení se opět přetaktuje na nastavenou frekvenci. Takto fungují všechny programy pro udržování nastavené frekvence i po uspání, jelikož nemá smysl to dělat jinak. Pokud by nastavená frekvence zůstávala i po uspání, projevilo by se to negativně na výdrži baterky.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
Marlo (29)|16.10.2006 21:47
Prosím - nějaký konkrétní přesný postup by nebyl ? :?
me to prostem najak nejde - nejdřív jsem stáhl jen nejaky exe soubor a pak sem sehnal i ten co v sobe ma "_setup.xml, OmapClock.exe, OmapClock.lnk a OmapClockPlus.exe" - ale jsem asi desna LAMA, a nevim co s tim mám přesně dělat :( - a ten navod co maji na tom foru, se mi nedari (kdyz neumim anglicky) - nejak srozumitelne přelouskat
Poraďte někdo prosím - Předem Vřelé Díky
crashpc (71)|16.10.2006 22:55
[QUOTE="jimmyjames"]Pokud by nastavená frekvence zůstávala i po uspání, projevilo by se to negativně na výdrži baterky.
[/QUOTE]

no kdo řikal že se bude taktovat směrem nahoru? chci to kvuli vydrzi prave podtaktovati pro spanek :cool:
flashman (1366)|16.10.2006 23:03
IMHO taktovat wizarda je hloupost, pokud to není kvůli tomu, že se např. seká nějaká hra a nebo třeba, že chcete větší fps na coolkameře
crashpc (71)|17.10.2006 08:15
občas se přetakt vyplatí a znát to rozhodně je. když poslouchám MP3 tak zas podtaktoovávám....
jimmyjames_ce4you (199)|17.10.2006 16:02
To je zajímavý nápad, ale bohužel jsem ještě nikde neviděl, jak ho zrealizovat. Při uspání se vždy vrátí původní frekvence.
(doplň.: Programy, o kterých se bavíme, procesor znovu přetaktují po probuzení zařízení. Avšak v režimu spánku (suspend) procesor pracuje na své původní frekvenci.)
jimmyjames_ce4you (199)|17.10.2006 16:05
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]IMHO taktovat wizarda je hloupost, pokud to není kvůli tomu, že se např. seká nějaká hra a nebo třeba, že chcete větší fps na coolkameře[/QUOTE]
Není to hloupost. Dost se tím zlepší celková odezva a rychlost systému.
Pokud namítneš, že ty s tím nemáš žádné problémy, takže nepotřebuješ taktovat, tak nezapomínej, že ne každý má vyladěnou ROMku...
flashman (1366)|17.10.2006 16:29
na udržení taktu po SR je buď Battery Status, Omapclock+, nebo XCPU Scalar (pouze nejnovější)
crashpc (71)|17.10.2006 16:29
btw bez customizace maká přístroj daleko rychleji :-) reaguje rychleji... prostě je to o něco lepší.
jimmyjames_ce4you (199)|17.10.2006 16:38
[QUOTE="Marlo"]Prosím - nějaký konkrétní přesný postup by nebyl ?.....[/QUOTE]
Instalace OmapClock Plus je úplně jednoduchá. Pouze si musíš dát pozor na jednu věc - předchozí instalace Omapu. Podle návodu na xda-developers nemusí program korektně fungovat, pokud před jeho instalací zůstal nainstalovaný "obyčejný" OmapClock. Takže jako první odinstalovat/smazat OmapClock.
Stáhni si poslední verzi instalačního CABu z http://www.nicque.com/PQz/OmapClockPlus.htm . Nahraj do zařízení a nainstaluj. Poté z nabídky programů spusť Omap Console. Nastav frekvenci a vyzkoušej stabilitu. Omap Clock počítá frekvenci se špatným násobičem, tkž ve skutečnosti bude vyšší (asi tak o 20MHz). Většině uživatelům funguje stabilně až na 268MHz (uváděné v Omapu). Doporučuji však spíše méně, kvůli spotřebě. Pokud bude zařízení na nastavené frekvenci stabilní, spusť OmapClockPlus. Nastav stejnou frekvenci a klikni na "Register". Toť vše. Pouze si teď nejsem jistý, jestli není ještě potřeba provést SR...
Pokud bys chtěl aplikaci odinstalovat, spusť prvně OmapClockPlus a klikni na Unregister!!

Tento program používám od včerejška a zatím bez problémů :)
jimmyjames_ce4you (199)|17.10.2006 16:44
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]na udržení taktu po SR je buď Battery Status, Omapclock+, nebo XCPU Scalar (pouze nejnovější)[/QUOTE]
Udržet takt po SR je možné i pouhým přídáním zástupce s příkazem na obyčejný OmapClock do nabídky Po spuštění...jelikož SR je Soft Reset ;) My se tu bavíme o udržení taktu po uspání zařízení, tj suspendování, tzn krátké stiknutí tlačíka napájení :)
Na tenhle účel samozřejmě existuje vícero programů a OmapClock Plus je jedním z nich...
Marlo (29)|17.10.2006 20:57
[QUOTE="jimmyjames"] Nahraj do zařízení a nainstaluj.[/QUOTE]

No to jsem právě nahoře psal, že mi nejde - tam si stáhnu tu posledni verzi OmapClockPlus_20060803_004.zip - kterou překopíruju do Varia - tam mi to při poklepání na to nabídne akorád rozbalit - tak to rozbalím - a je tam jedinej soubor "OmapClockPlus.exe" a ten jde pouze spustit, bez možnosti nastaveni nějaké freqence :( Tak jsem asi trubka, ale fakt nevim, jak to nainstalovat :(
H0UD1//1 (31)|18.10.2006 10:42
Nevím jak u tebe, ale ja jsem to měl taky v zipu, tak jsem to první rozbalil v pc a naistaloval z něj přímo do ppc. Instalace ale neprošla, tak jsem si sehnal přímo .cab, který nahraješ přímo do ppc a tam jej spustíš. Ten cab jestli se nepletu je na te strance, která je tu k tomu omapclocku plus nebo je tam na něj link.
macula_ce4you (691)|18.10.2006 11:05
.cab OmapClockPlus můžeš stáhnout zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=977658. Musíš být zaregistrován a přihlášen, aby se ti zobrazili soubory ke stažení.