Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 57

Téma: Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Je zvláštní, že když se s kamarády jednou za čas balíme na "cykloexpedici", hory nebo jinou delší cestu, nikdy se nezapomenou zeptat, jestli beru „Marušku“. Protože se většinou jedná o ryze chlapské výlety, mohla by osoba nezasvěcená jedovatě podotknout, že rušíme pravidla (o neúčasti žen) ještě před odjezdem. A některá z emancipovaných dam by se dokonce mohla i utvrdit v názoru, že chlap, ocitne li se mimo dozor ženy, je skutečně nepoužitelný, nesamostatný a de facto zbytečný tvor...

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000247_aWIg282432006117124513.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

super recene :yes:
    pouze me chybelo srovnani napr. s velkymi konkuretny, treba TOM TOM, tzn. jakou pridanou hodnutu nam Dynvaxi nabizi.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Tady máš malé srovnání.

Dobrá vyčerpávající recenze. Téměř i doslovně - to snad nikdo nemůže přečíst soustředěně v jednom kuse, ale kdo chce utratit skoro 10.000 Kč bude muset ve vlastním zájmu. Být autorem, asi bych to trošku graficky upravil - dlouhé odstavce se střídají s krátkými. Obrázky jsou taky tak nějak neuspořádané a náhledy mohly být trošku větší. Takto jsem musel skoro na všechny klikat. Je vidět, že oba pánové s touto navigací skutečně nějaký čas jezdili po vlastech českých a mají zkušenosti i z jiných navigací, protože se tam odrážejí jejich praktické poznatky.

Po srazu v Úpě jsem byl pro TT a proti Dynavixu, ale jak jsem se začetl, tak jsem ze do Dynavixu skoro zamiloval, ale postupem mě ta láska přešla a na konci recenze opravdu nevím, co bych zvolil, zda Dynavix nebo TomTom.

Osobně si myslím, že výrobce dobrou ochranou proti cracknutí a cenotvorbou tuto navigaci zabíjí (pokud už jí nezabil). Skoro 10.000 je příliš hodně, za tak málo map. Produkt je to kvalitní, ale na české poměry až skoro zbytečně moc a málokdo to využije, např. navigace k č.p. v ulici. Obávám se, že za současné ceny se jich moc neprodá - tedy pokud se jim nepodaří někam prodávat ve velkém, jako např. Sunnysoft dodává lokalizace výrobcům PDA. Utvrzuje mě v tom i reakce mého bratra, který PDA nevlastní a ani po něm netouží, ale před časem viděl u kamaráda v autě v akci MDA III s TomTomem, tak se trošku zajímal. Poslal jsem mu odkaz na recenzi po ICQ. První ohlas - hmm, nevypadá to špatně. Asi za 10 vteřin se ptal, zda jsou k tomu i nějaké mapy s cyklo nebo turistickými trasami. Poslední jeho dotaz byl, kolik to stojí. Když jsem mu řekl, že je to jen pro auta, jaké 2mapy, tak odepsal, že to asi nebude pro něj to pravé. Když jsem napsal cenu, přišla odpověď s několika sprostými slovy na mou hlavu a že to ani nebude číst. :?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Je pravda, že to nemá zatím žádný z PDA navigačních softíků, ale proč by Dynavix nemohl být první, že...
    A co Alturion? Nebo Navigon? Zrovna Alturion měl skvělou vlasnost, že si člověk naplánoval trasu přes půl Evropy, pak mu dal za úkol "vykousnout" mapu podél celé trasy s libovolnou (např. 20km) šíří. Výsledkem byla mapa trasy s rozpětím celkem 40km (pro případné bloudění, objížďky apod.), která měla třeba 60-80MB.

Pravda je, že v dnešní době, kdy gigová karta je skoro za babku, to třeba trochu ztrácí význam oproti době před 1-2 lety, ale stejně je to fajn.

3. Pokud má několik obcí shodný název, který je delší (Dlouhá Lhota), není možné ji vždy správně určit a zadat do navigace, když máte zapnuté prstové ovládání. Toto je podle mne chyba, nicméně vzhledem k možnostem displeje těžko řešitelná.
    Opět se stačí kouknout ke konkurenci. Navigon dlouhý název dá na dva řádky, TomTom v případě držení prstem nad takovým názvem dočasně pro ten jeden řádek zmenší písmo tak, aby se tam vše vešlo.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

1. Pokud jde o srovnani s konkurencnimi produkty - toto je prvni recenze sveho druhu na ce4you. Kolegove recenzenti maji samozrejme povedomi i o dalsich aplikacich, ale takto zevrubne se venovali zatim pouze jedne. V recenzich dalsich produktu uz porovnani (vesmes subjektivni) s jiz recenzovanymi programy maji v umyslu

2. Obrazky jsme zvetsili, je to lepsi?

3. Pokud jde o delku, recenze je zcela v souladu s filozofii ce4you. Tedy maximum informaci. Ano, nekdo muze mit problem to vubec precist. Ale pokud planuji nakup navigace za 10kKc, navic bez nejake pohodlne moznosti otestovani (demo neni, muzete si pujcit PDA s programem, ale to pro mimoprazskeho uzivatele nemusi byt schudne), tak ocenim co nejvetsi detailnost. Jednostrankovych recenzi je vsude plno...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Zajímalo by mne proč se Dynavixu (ani ho nechci hanět a ani mu neubírám na kvalitě) věnuje tady na ce4you tolik pozornosti? Je to snad placená reklama,nebo je to z kamarádských vztahů... Nezaregistroval jsem tady žádnou jinou recenzi od jiného výrobce.

Registrace
    Aug 2000

Necim se zacit musi Dalsi recenze budou nasledovat, ale stvoreni recenze podobneho rozsahu neni prace na vikend.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Necim se zacit musi Dalsi recenze budou nasledovat, ale stvoreni recenze podobneho rozsahu neni prace na vikend.
    A jaký prográmek bude následovat po Dynavixu? Pokud hledáte recenzenta rád se připojím a napíšu své postřehy.

Registrace
    Aug 2000

Diky za nabidku, ale chci, aby se jedne oblasti (v tomto pripade GPS) venovali stale stejni autori Vase postrehy jsou urcite vitany zde v diskuzi, pripadne v jinych diskuzich o Dynavixu. Pokud jde o dalsi recenze, mame licence na DestinAtor a be-on-road, takze tyto dve navigace by mely byt hotove jako nasledujici.

P.S. Jeste rozsirim odpoved na predchozi otazku. Pokud chci ja nebo nekdo jiny na ce4you neco recenzovat, existuji de fakto pouze dve legalni moznosti, jak to udelat. Bud si danou vec koupim, nebo pozadam vyrobce nebo prodejce o jeji zapujceni. Na nakupovani vsech veci na recenzi ce4you nema a jeste par let asi mit nebude, zbyva tedy zapujcka. No a zde se muze situace trochu komplikovat. Nektera firma ani neodpovi na email, jina firma zdvorile pozada o odklad s tim, ze by chtela k recenzi poskytnout az verzi aplikace s nekterym zasadnim vylepsenim, na coz ma samozrejme plne pravo. A tak podobne...

Se spolecnosti Telematix jsem v kontaktu uz dlouho (nekdy od verze Dynavixu 0.8) a poskyuje mi i vam, ctenarum, na techto strankach velmi slusny support. Ze tu navic ma placenou reklamu je fakt a nema smysl zastirat, ze by to mohlo mit vliv napriklad na poradi recenzovanych produktu. MOHLO BY, protoze v tomto konkretnim pripade zadne rozhodovani nebylo - Dynavix 2005 byl prvni navigaci, kterou se mi podarilo ziskat v poctu dvou kopii pro sve recenzenty, a tak je logicky recenzovana jako prvni. Kdyby stejny komfort i support nabizel TomTom, mohlo to byt jinak.

V kazdem pripade jsem u psal, ze mame k dispozici dalsi dve navigace, takze Dynavix nezustane osamocen. Jen to chce cas, kvalita je pro me na prvnim miste.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Je pravda ze cena Dynavixu je maserska, ale pro utechu je jak se i zminili v recenzi ze kdyz si to koupite rovnou s novym PDA tak to vyjde levneji, myslim ze o 2000 Kc.
    Podle toho co se pise tady a pak toho srovnani u Reneho Steina, tak to vypada ze az na male veci je TT a Dynavix srovnatelny. TT jde cestou zjednodusovani, ruseni nektery funkci a Dynavix zvysovanim funkci, coz je docela prima, kazdy si vybere... TT ma vyhodu lepsi ceny.

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Citace Původně odesláno od Grachus
    Je pravda ze cena Dynavixu je maserska, ale pro utechu je jak se i zminili v recenzi ze kdyz si to koupite rovnou s novym PDA tak to vyjde levneji, myslim ze o 2000 Kc.
    Podle toho co se pise tady a pak toho srovnani u Reneho Steina, tak to vypada ze az na male veci je TT a Dynavix srovnatelny. TT jde cestou zjednodusovani, ruseni nektery funkci a Dynavix zvysovanim funkci, coz je docela prima, kazdy si vybere... TT ma vyhodu lepsi ceny.
    Díval jsem se trochu po webu a zjišťoval, za kolik lze koupit TomTom v sadě s PDA a příslušenstvím (držák, karta) a za kolik Dynavix s podrobnou mapou Evropy (a kartou a držákem) a vyšlo mi, že rozdíl je cca 2k v neprospěch Dynavixu. ALE Dynavix lze aktivovat postupně až na třech různých PDA. Na zdejších diskuzních forech už proběhlo, jaká je podpora TomTom a že když někomu klekne PDA s TomTomem a PDA se nepodaří opravit, má smůlu, jediné legální řešení je koupit si nového Toma. Pro mě to byla zasadní okolnost, mám Dynavix.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Zajímalo by mne podle čeho se vytváří u Dynavixu cena. Nacpe se do programu spousty nepotřebností a vtu ránu jde cena nahoru? Je na tolik žádaný že ten program stojí tolik peněz?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Mám Navigon a měnil jsem z Asusu 620 na Asus 730W,žádný problém,podotýkám že během asi 3 měsíců.

Registrace
    Aug 2000

Omlouvam se za jistou aroganci, ale do tvorby ceny jakekoliv komercni veci nikomu nic neni. Proste se autori vydali cestou maximalniho mnozstvi konfigurovatelnych vlastnosti a nasadili tomu (objektivne vyssi) cenu. Vy jako zakaznik bud usoudite, ze je cena odpovidajici HODNOTE programu a akceptujete ji, nebo ji odmitnete. Ale to je vse...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Ano, do tvorby ceny nikomu "nic neni", ale na druhou stranu si myslim, ze i negativni reakce uzivatelu na cenu je zpetny feedback napr. pro vyrobce a jiste tento nazor do diskuse patri, protoze ja beru cenu jako jednu ze stezejnich informaci pri rozhodovani o koupi sw...a myslim, ze nejenom ja

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. iGO 2006 - Recenze navigačního software
    Od aladar_ce4you v sekci iGO
    Reakcí: 107
    Poslední příspěvek: 13-09-2007, 21:27
  2. Dynavix Mobile 2005 po roce
    Od bergmann v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 131
    Poslední příspěvek: 23-05-2007, 07:10
  3. be-on-road - recenze navigačního software