Body zajmu
[QUOTE="S474N"]PLANstudio: mohu zase poprosit o aktualizaci bodu zajmu? Konkretne geocachi. Diky.[/QUOTE]
Máte je mít!
http://www.pdamapy.cz/pocket-pc/body-zajmu/
Máte je mít!
http://www.pdamapy.cz/pocket-pc/body-zajmu/
[QUOTE="stonek"]Kde jsou ted ke stazeni body zajmu? Na vyse uvedene adrese uz nejsou. Diky.[/QUOTE]
Body zajmu a veskere aktualizace nyni najdete na v Samoobsluze na www.pdamapy.cz, kde pokracuje podpora produktu SmartMaps.
http://www.pdamapy.cz/samoobsluha/
Body zajmu a veskere aktualizace nyni najdete na v Samoobsluze na www.pdamapy.cz, kde pokracuje podpora produktu SmartMaps.
http://www.pdamapy.cz/samoobsluha/
Kde nic nemáte? V Samoobsluze na www.pdamapy.cz/ jsou body přístupné pro ty, kteří mají zaregistrován jakýkoliv produkt pro PPC.
Pro PLANstudio: již jsem vám dvakrát položil stejný dotaz (jednou mailem, podruhé zde v diskuzi) a stále bez odpovědi.Je ten dotaz tak banální, že za vaši reakci ani nestojí? Za očekávanou odpověď již jsem vám dvakrát poděkoval, tentokrát si to nechám až po vaší reakci, bude-li jaká...
Mile PLANstudio, v tom pripade si laskave ujasnete pojem a prujem. Na strankach pisete nasledujici:
Nabídka Samoobsluhy:
přeskočit navigaci
Elektronický obchod – Objednávky softwaru a map pro PDA, GPS přístrojů a příslušenství.
Registrace a aktivace – Registrace a aktivace produktů.
Bonusy a aktualizace – Bonusy pro registrované uživatele – body zájmu, aktualizace aplikace atd.
Ja tam tedy vidim pro registrovane uzivatele a ne pro registrovane produkty. :sarcastic:
Nabídka Samoobsluhy:
přeskočit navigaci
Elektronický obchod – Objednávky softwaru a map pro PDA, GPS přístrojů a příslušenství.
Registrace a aktivace – Registrace a aktivace produktů.
Bonusy a aktualizace – Bonusy pro registrované uživatele – body zájmu, aktualizace aplikace atd.
Ja tam tedy vidim pro registrovane uzivatele a ne pro registrovane produkty. :sarcastic:
Omlouvám se, ale ještě nevím jak odpovědět - přemýšlíme, jak import vyřešit...
V PDA je to více komplikované, proto spíše zvolíme buď generování POI na webu a nebo v naší aplikaci pro PC.
Bohužel to má však nižší prioritu než další funkce, takže ještě nevím...
Každopádně je tady vždy možnost zaslání požadovaného seznamu přímo nám a my jej převedeme do potřebného formátu.
V PDA je to více komplikované, proto spíše zvolíme buď generování POI na webu a nebo v naší aplikaci pro PC.
Bohužel to má však nižší prioritu než další funkce, takže ještě nevím...
Každopádně je tady vždy možnost zaslání požadovaného seznamu přímo nám a my jej převedeme do potřebného formátu.
Takže, jak jsem slíbil - děkuji za odpověď. Vaší ochoty vytvořit mi soubor s body zájmu "na zakázku" si cením, ale přijde mi to jako poněkud kostrbaté řešení, o citlivosti dat nemluvě (co když si chci vytvořit POIs svých milenek, se kterými se nemíním s nikým dělit? :D ). Jestliže dokážete vyrobit soubor s body zájmu z mnou dodaného souboru (třeba *.csv?), nemohli byste takový konvertor zpřístupnit? Třeba jako bonus pro vaše zákazníky?
Je zde ještě jeden problém - interně program pracuje v jiných souřadnicích a formátu, než které by jste pravděpodobně zadával.
Tzn. že teď konvertor není obecně příliš použitelný pro běžné uživatele a vyžaduje další pomocné programy.
Prosím tedy o trpělivost, během března určitě něco připravíme.
Tzn. že teď konvertor není obecně příliš použitelný pro běžné uživatele a vyžaduje další pomocné programy.
Prosím tedy o trpělivost, během března určitě něco připravíme.
[QUOTE="S474N"]PLANstudio: to Vam nestojim ani za odpoved??[/QUOTE]
Stojite, omlouvam se, ze obcas nestihnu na jeden dotaz z tisice odpovede...
Jsem taky jen clovek ;-)
Ad vas problem - pokud mate zakoupenu alespon jednu mapu, nic vam nebrani ji zaregistrovat.
Pokud nemate zadnou mapu zakoupenu, pak mne uvadite do rozpaku........
Stojite, omlouvam se, ze obcas nestihnu na jeden dotaz z tisice odpovede...
Jsem taky jen clovek ;-)
Ad vas problem - pokud mate zakoupenu alespon jednu mapu, nic vam nebrani ji zaregistrovat.
Pokud nemate zadnou mapu zakoupenu, pak mne uvadite do rozpaku........
PLANstudio: nahradit to "registrovane uzivatele" za "registrovane produkty". Takto je to opravdu silne zavadejici.
Nasel jsem v bodech zajmu mensi chybku. Tezko rici, jestli je ojedinela a nebo rozsahla. Konkretne Burgosova zvireci keska:
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
http://www.geocaching.cz/Cachemapa.aspx?source=small&x=230&y=150&D=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
SM ji zobrazuje uplne jinde - o cca 1,5 km.
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
http://www.geocaching.cz/Cachemapa.aspx?source=small&x=230&y=150&D=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
SM ji zobrazuje uplne jinde - o cca 1,5 km.
2PLANStudio: Jak to vypada s programkem pro prevod geokesi? Slibili jste mi, ze hned po zkouskovem se na to jeden clovek mrkne.. :yes:
[QUOTE="S474N"]Nasel jsem v bodech zajmu mensi chybku. Tezko rici, jestli je ojedinela a nebo rozsahla. Konkretne Burgosova zvireci keska:
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
http://www.geocaching.cz/Cachemapa.aspx?source=small&x=230&y=150&D=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
SM ji zobrazuje uplne jinde - o cca 1,5 km.[/QUOTE]
Me to ukazuje spravne
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
http://www.geocaching.cz/Cachemapa.aspx?source=small&x=230&y=150&D=cfe4558a-a7b6-448f-ac81-95273cb8e8df
SM ji zobrazuje uplne jinde - o cca 1,5 km.[/QUOTE]
Me to ukazuje spravne
sveit: a kde presne ti to ukazuje? Me teda SM to zobrazuji blizko Vysocanska vs. Na krocince, ale spravne je o 1,5 km jinde - viz. fotky
BTW:asi to mozna bude tim, ze mam novejsi databazi zajmovych bodu. V te starsi to bylo taky OK. Ale v teto koukam jsou i blbe ty souradnice.
BTW:asi to mozna bude tim, ze mam novejsi databazi zajmovych bodu. V te starsi to bylo taky OK. Ale v teto koukam jsou i blbe ty souradnice.
Nevim co mas za ty spojnice, ale kes je presne na miste, kde je pod jeji znackou napsano Flajsnerka. To je misto, kde jsem pred casem zminenou kes nalezl. Tam, kam ti ukazuje zelena spojnice k levemu bodu, tam to urcite neni. Je mi lito
Tak uz je mi to jasny. podival jsem se do listingu teto kese a zjistil, ze:
March 25 by burgos (142 found)
Kesku jsem premistil na nove souradnice 50 06.694, 014 29.187
Cili, po masazi na pivni slezine to dal na misto o kterem mluvis. Posledni update geocachi u Planstudia je 28.2., tudiz ta zmena se neprojevila.
March 25 by burgos (142 found)
Kesku jsem premistil na nove souradnice 50 06.694, 014 29.187
Cili, po masazi na pivni slezine to dal na misto o kterem mluvis. Posledni update geocachi u Planstudia je 28.2., tudiz ta zmena se neprojevila.
sveit: tak je uz vse vyresene. Me bylo divne, ze i POI pro TomToma zobrazuji cache tam u Flajsnerky. Ja se byl podivat na te Flajsnerce a tam byla jenom stran zasypana odpadky, takze me to bylo prave divne, ze by tam nekde byla cache. K druhemu mistu jsem se autem moc nedostal - dojel jsem k viaduktu, jenze tam ho nebylo kde odstavit, tak jsem cache nevyzvedl. Zkusim to nekdy priste.
mate nekdo body zajmu bankomaty? Na strankach http://www.pdamapy.cz/ jsem se zaregistroval, ale chce to po me dalsi registrace produktu, aby bylo mozne se dostat k bodum zajmu a ke vsemu jeste envim, jestli tam jsou bankomaty...
Me by zase zajimala databaze Geocachingu. V samoobsluze stale vidim posledni aktualizaci nekdy z konce unora :( PLANstudio slibilo, ze po zkouskovem obdobi zimniho semestru bude k dispozici utilitka pro snadny prevod geocachi do Smartmaps.. A uz je zacatek zkouskoveho obdobi letniho semestru ;)
2cubas: Aktualizace bodu zajmu obsahuje bankomaty ČS, ČSOB, GE, KB, eBanky, Raiffeisen, Volksbank a Živnostenské banky... hold kdyz nemas legalni kopii, nemuzes cekat, ze ti bude PLANstudio servirovat nove aktualizace..
2cubas: Aktualizace bodu zajmu obsahuje bankomaty ČS, ČSOB, GE, KB, eBanky, Raiffeisen, Volksbank a Živnostenské banky... hold kdyz nemas legalni kopii, nemuzes cekat, ze ti bude PLANstudio servirovat nove aktualizace..
Omlouvam se za prodlevu, venovali jsme se dalsim vecem.
Rad to pripravim, muzete mi ji zaslat? Naposledy se mi ji nedarilo stahnout a nebyl cas to zkoumat ;-(
S diky
Rad to pripravim, muzete mi ji zaslat? Naposledy se mi ji nedarilo stahnout a nebyl cas to zkoumat ;-(
S diky
[QUOTE="PLANstudio"]Je zde ještě jeden problém - interně program pracuje v jiných souřadnicích a formátu, než které by jste pravděpodobně zadával.
Tzn. že teď konvertor není obecně příliš použitelný pro běžné uživatele a vyžaduje další pomocné programy.
Prosím tedy o trpělivost, během března určitě něco připravíme.[/QUOTE]
Už se blíží červen, takže by to mělo už být dávno na světě... :(
Proč nezveřejníte strukturu a kódování SMP souborů? Nemusíte se tak starat o programování aplikace - tu si uživatelé vytvoří sami! A na převod do S42 můžeme použít gabor_timar.xls sešit resp. dávkový převod: transform.xls ke stažení na: http://www.geospeleos.com/Mapovani/WGS84toSJTSK/S42_JTSK_UTM_WGS84_prepocet.zip
Můžem potom (na rozdíl od Vás) používat POI z online.poi.cz.
Tzn. že teď konvertor není obecně příliš použitelný pro běžné uživatele a vyžaduje další pomocné programy.
Prosím tedy o trpělivost, během března určitě něco připravíme.[/QUOTE]
Už se blíží červen, takže by to mělo už být dávno na světě... :(
Proč nezveřejníte strukturu a kódování SMP souborů? Nemusíte se tak starat o programování aplikace - tu si uživatelé vytvoří sami! A na převod do S42 můžeme použít gabor_timar.xls sešit resp. dávkový převod: transform.xls ke stažení na: http://www.geospeleos.com/Mapovani/WGS84toSJTSK/S42_JTSK_UTM_WGS84_prepocet.zip
Můžem potom (na rozdíl od Vás) používat POI z online.poi.cz.
Jakakykoliv programek by se hodil.. prevod souboru si kazdy udela sam, pokud nestihate, muzete casem udelat dalsi verzi, ktera bude prevadet sama. Ale ted by se opravdu, kdyz zacina byt venku tak pekne, hodilo zverejneni toho co mate. Treba i neoficielni cestou a klidne i napul nefunkcni ;)
Primlouvam se mit moznost si doplnovat sve POI sam. Ja sam nemam se schrankami geocachingu problem, ale na vasich strankach je stale aktualizace z 28.02.2006, 1232 bodů. Ted je aktivnich skrysi 1518 a dalsi kazdy den pribyvaji.
Diky
Diky
Reaguji později - byli jsme promapovávat Chorvatsko...
Souhlasím, do 14 dnů něco připravíme. Řešení pro web ztroskotalo, uděláme prográmek pro WIN, který bude umět i přepočet z WGS do interního formátu.
Souhlasím, do 14 dnů něco připravíme. Řešení pro web ztroskotalo, uděláme prográmek pro WIN, který bude umět i přepočet z WGS do interního formátu.
Aplikace pro generování uživatelských databází je připravena!
Zatím ji nabízíme jako betaverzi pro zájemce o testování. Nám vše fungovalo bez problémů, ale budeme rádi za další nezávislé otestování.
Vše potřebné najdete v ZIP souboru na této adrese:
http://www.pdamapy.cz/down/sm2/SMusrpoi.zip
Pozor! Součástí je i nová betaverze SmartMaps 2.8.1, protože starší verze uživatelské body zájmu nepodporují (museli jsme provést drobné úpravy). Nezapomeňte si tedy před testováním nahrát smartnav.exe do PDA!
Nezapomeňte před testováním zazálohovat! Např. pomocí SmartMaps Tools.
Zatím ji nabízíme jako betaverzi pro zájemce o testování. Nám vše fungovalo bez problémů, ale budeme rádi za další nezávislé otestování.
Vše potřebné najdete v ZIP souboru na této adrese:
http://www.pdamapy.cz/down/sm2/SMusrpoi.zip
Pozor! Součástí je i nová betaverze SmartMaps 2.8.1, protože starší verze uživatelské body zájmu nepodporují (museli jsme provést drobné úpravy). Nezapomeňte si tedy před testováním nahrát smartnav.exe do PDA!
Nezapomeňte před testováním zazálohovat! Např. pomocí SmartMaps Tools.
UserPOI je příjemná věc, díky. Pouze nevím v jakém "formátu" mám napsat WGS84 souřadnice. Jak zapíšu např. tyto souřadnice N 50° 4' 42.53" E 14° 25' 23.84"? Z toho přiloženého csv souboru jsem to nepochopil. Děkuji za odpověď.
[QUOTE="genoske"]UserPOI je příjemná věc, díky. Pouze nevím v jakém "formátu" mám napsat WGS84 souřadnice. Jak zapíšu např. tyto souřadnice N 50° 4' 42.53" E 14° 25' 23.84"? Z toho přiloženého csv souboru jsem to nepochopil. Děkuji za odpověď.[/QUOTE]
Souřadnice WGS 84 jsou v desetinném vyjádření, které snadno získáte následujícícm postupem (při přepočtu postupujeme "odzadu"):
42.53" / 60 = 0.70883 (přepočet vteřin na minuty)
0.70883 + 4'´= 4.70883/60 = 0.07848056 (přičtení vteřin k minutám a převod na stupne)
0.07848056 + 50°= 50.07848056 (přičtení minut ke stupňům)
Výsledkem je souřadnice ve stupních.
Pro více položek je vhodné využít funkce tabulkového procesoru (např. Excel či OpenOffice-Tab)
Souřadnice WGS 84 jsou v desetinném vyjádření, které snadno získáte následujícícm postupem (při přepočtu postupujeme "odzadu"):
42.53" / 60 = 0.70883 (přepočet vteřin na minuty)
0.70883 + 4'´= 4.70883/60 = 0.07848056 (přičtení vteřin k minutám a převod na stupne)
0.07848056 + 50°= 50.07848056 (přičtení minut ke stupňům)
Výsledkem je souřadnice ve stupních.
Pro více položek je vhodné využít funkce tabulkového procesoru (např. Excel či OpenOffice-Tab)
2 PLANstudio: součástí stáhlého souboru upgrade betaverze 2.8.1. není, jak je uvedeno v příspěvku výše?
Prosim Vas, muze mi nekdo poradit jakym zpusobem ziskam aktualizovane body geocachingu do smartmaps? Nevim jakym zpusobem prevest .gpx do .csv abych mohl pouzit tuto http://www.pdamapy.cz/down/sm2/SMusrpoi.zip aplikaci.
Dekuji
Dekuji
Nejlépe je to udělat v Excelu a pak následně zkonvertovat. Mám k dispozici aktuální stav (všechny body CZ) k 20.10.2006, pokud by měl někdo zájem.
[QUOTE="Whippy"]Prosim Vas, muze mi nekdo poradit jakym zpusobem ziskam aktualizovane body geocachingu do smartmaps? Nevim jakym zpusobem prevest .gpx do .csv abych mohl pouzit tuto http://www.pdamapy.cz/down/sm2/SMusrpoi.zip aplikaci.
Dekuji[/QUOTE]
Dobrý den,
v aplikaci SmartMaps ConvertTools můžete načíst datový soubor *.gpx bez konverze, v dialogovém okně "Zdrojový soubor" můžete vybrat, jakého typu se soubor načte.
Dekuji[/QUOTE]
Dobrý den,
v aplikaci SmartMaps ConvertTools můžete načíst datový soubor *.gpx bez konverze, v dialogovém okně "Zdrojový soubor" můžete vybrat, jakého typu se soubor načte.
V současné době nejsou ikony, vyjma žlutého čtverečku, přítomny. Ani u POI z naší produkce, ani u uživatelských.
Je možná trochu otázkou, jak by se používala mapa se změntí různých symbolů POI na rastrové mapě a jejich odlišení od pozadí, přeci jen se u PDA musí kalkulovat s relativně nizkým rozlišením, oproti PC verzi našich map.
Je možná trochu otázkou, jak by se používala mapa se změntí různých symbolů POI na rastrové mapě a jejich odlišení od pozadí, přeci jen se u PDA musí kalkulovat s relativně nizkým rozlišením, oproti PC verzi našich map.