Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom - ne/spokojenost

Surgical (2364)|25.3.2006 18:59
Ciste ze zvedavosti...jak jsi synchronizoval PDA s mobilem? Jake PDA s jakym mobilem a pomoci jakeho softu?
Jinak, podivej se, zda mas v adresari s mapou prislusny uzivatelsky soubor nazev_te_konkretni_mapy.cfg, v nem ty oblibene jsou.
Pokud je smazan (bez zalohy), jsou fuc. Pokud existuje a neni prazdny, lze z tohoto souboru pomoci programku PoiEdit oblibene vytahat a vytvorit z nich vlastni body zajmu (kategorie se muze jmenovat treba moje) a ty pak lze v TomTomu opet (rucne, jeden po druhem) pridat do oblibenych...
JoKa_ce4you (85)|25.3.2006 19:28
V nejhorším případě zkusit nějaký program na obnovu smazaných dat, řada jich je freeware, ale asi převážně pouze na PC.
Tom&Tom (101)|25.3.2006 20:39
Je mozne v TomTom vypnout podsviceni displye?
Surgical (2364)|25.3.2006 21:16
Menu/Zmenit predvolby/Vypnout display mapy/3 moznosti z nichz posledni je Nikdy, tedy nezhasina. Chovani pri nastaveni vypnuti Nad urcitou rychlost nebo Vzdy jsem nezkoumal....
JoKa_ce4you (85)|25.3.2006 21:25
Já podsvícení vypínám tak, že přidržím vypínač cca na 1s (delší stisk), podsvícení se vypne, při doteku displeje (tapnutí) se opět zapne. Myslím, že se takhle chová většina zařízení.
MilanSu (823)|25.3.2006 23:52
Oblibene jsou ve slozce s mapou v souboru Nazev mapy.cfg, zkus si je nekde sehnat ze zalohy (tu snad mas)
K nadrazi : nedalo mi to, tak jsem to zkusil a ve verzi 645, jsem si pustil demo trasu pres Dacice a pri ukazce trasy, tam obcas problikne napis Dacice, ale i to nadrazi. Pri prohlizeni mapy se tam dle zoomu taky obcas objevi. Ve verzi 632 to neni.
Takze se s tim neda nic delat a asi se s tim musime smirit, mne osobne to nevadi a nikdy jsem si toho v provozu nevsiml (mne zajima vestinou az cil a jestli jedu zrovna pres Horni nebo Dolni vidim ostatne na ukazatelich). Lepsi je stejne pouzivat 3D pohled, tam je to daleko prehlednejsi (ale je to vec nazoru).
JoKa_ce4you (85)|26.3.2006 08:12
Jasně, s nádražím se smiřuji a doufám, že v další verzi map nebudou a že nepřidají další "důležité nevypínatelné informace" pro silniční navigaci - jména rybníků, splavy, jezy, atp. :D
Surgical (2364)|26.3.2006 08:37
No vidis, a ja bych zase zrovna nazvy vodnich ploch a toku uvital....
JoKa_ce4you (85)|26.3.2006 08:44
Když nebudou napevno "zadrátované" do mapy a budou vypínatelné, tak proč ne. Ať si každý zapne, co se mu líbí a potřebuje. ;)
Taky si například občas zapnu čerpací stanice s upozorněním na dlouhých cestách, když se chci občerstvit nebo "protáhnout" :)
frogale (447)|7.4.2006 19:19
Skoda, ze neexistuje navigace, co by zaznamenavala udaje o projetych trasach a podle nich v budoucnu propocitavala nejrychlejsi trasy... Tomtom by si treba mohl pamatovat, ze v patek k veceru, jsem jel na po magistrale pres Vaclavak kvuli zacpe prumerne 2km/hod, tudiz priste az pojedu v patek pres Vaclavak, by mne poslal jinudy. A lidi by si mohli stahovat aktualizovany databaze od tech co hodne jezdi ;)
darkb (13)|14.6.2006 22:23
Ahoj, tak první trochu nespokojenost, ale spíš kvůli mapě...
Potřeboval jsem navigovat na Slapy (u Prahy) přesně do oblasti Skalice a nikde nic :-( kupodivu Pocket Kim který je zatracovaný, tuto oblast zaznamenanou má, takže asi je lepší mít i jiný program...

TomTom verze 5.210
mapa : PL-CZ-SK- HU v645
pslany (130)|14.6.2006 22:50
To bude asi tim, ze tu mapu mas zadara :D
xmarek2 (49)|15.6.2006 08:30
Zdarec, prosím vás nedávno jsem zabrousil na diskusi o Navigonu, a trošku se do nich opřel, jak ho můžou vychvalovat, když existuje TT. Bylo mi sděleno, že nevím co hovořím, neboť Navigon je to nejlepší, poněvadž TT prý nezvládá "víceúrovňové křižovatky"! Odešel jsem z jejich scény, neboť toto nevím. Co ale vím jistě, že bych podle Navigonu nedojel ani na místa, která znám. Měl jsem ho půjčený od kamaráda, a ... - hrůza hrůz. Adam
Jasoň (58)|15.6.2006 09:12
S TT jsem po čechách i po německu narazil na pár mimoúrovňovek a až na jednu v horní-dolní všechny zvládnul perfektně a i takový složitosti co mají okolo berlína na dálnici. Tam bych byl bez TT v pr...y :)
beecher (9270)|15.6.2006 11:19
xmarek2: No, ono se neni cemu divit, ze Navigon po CR byl hruza, kdyz pro nej konci Prahou a dal na vychod nic... :)

OT: Jason, v tom slove se odjakziva pise na konci 'i'. ;)
DoG (37)|18.7.2006 00:36
v roku 2005 bol route66 lepsi, v tomto roku ma lepsie mapy tomtom
inak tieto softy sa velmi doplnaju.. najradsej by som mal funkcionalitu z oboch.. ani jeden nie je uzivatelsky lepsi. je toho vela, nieco spomeniem:
- zobrazovanie map rovnake
- route66 otravuje ak nie je gps k dispozicii, tomtom vobec, co je dobre
- hladanie ulic/objektov/miest je v route66 daleko lepsie - staci zadat nazov hocicoho a on to najde, aj ukaze podstatne body.. hladanie v tomtome je trapne - treba zadavat mesto, ulicu, krizovatku, cislo - to je pekna otrava. navyse sa neda zadat POI! v tomto je route66 daleko lepsi, strasne to setri cas! zadat Karlovo nam, Flora, Karlstejn, Polus jednoducho je lepsie
- tomtom ma zly interface na zadavanie hocicoho. neda sa pouzivat pero, lebo to pise bodky a "i" konveruje na "li", takze otrava. ale route66 tu ma inu muchu: nedaju sa zadavat nazvy s diakritikou
- a sme pri diakritike: route66 nezavola, nevyhlada miesto z adresara, ak ma diakritiku. samozrejme mam vsade diakritiku, takze na tuto funkciu mozem zabudnut
- tomtom je velmi pomaly pri zobrazovani mapy v hustej zastavbe (to je komplexnostou mapy).. stiha az mimo mesta
- pridat zastavku na ceste, obist prekazku/zacpu na ceste a taketo operacie su peklo/neprehladne
- tomtom ma aktualne a rozmanite POI vdaka nadsencom, to je samozrejme pekne plus.. akurat vyhladat ich uz nie je lahoda..
- route66 mal vzdy bezchybne mapy, aj ked boli len pre urcitu oblast, vedeli navigovat aj do inych krajin a miest europy, aj ked bez podrobnosti
- tomtom ma pekne hlasy a da sa o dost lepsie konfigurovat

pre mna vyrovnane softy, nenadrziavam ani jednemu. ako majitel symbianoveho fonu viac na vyber ani nemam. nechapem ze o route66 sa vobec nepise, mne sluzi velmi dobre:)

este vediet ako zafixovat zoom pri navigovani u oboch..
JecminekMaselnik (464)|18.7.2006 08:33
jestli jezdis na Slovensku, tak to porovnani celkem chapu, ale rozdil v pokryti CR ve prospech TomToma je takovy, ze i kdyby byla aplikace r66 jaka chtela, neni v soucasne podobe TomTomu konkurentem (tedy v CR)
xmarek2 (49)|29.7.2006 23:44
Můžete mi někdo říci něco o TT ve verzi 5.62 ?
beecher (9270)|30.7.2006 14:04
Takoveho pro PDA nic neexistuje, posledni verze je 5.21...
xmarek2 (49)|30.7.2006 14:08
Věděl jsem že je to lakýrka. Díky:))
beecher (9270)|30.7.2006 14:33
Pokud se nepletu, tak 5.62 se oznacovali nektere stare verze map...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|30.7.2006 14:43
[QUOTE="xmarek2"]Můžete mi někdo říci něco o TT ve verzi 5.62 ?[/QUOTE]

Po výměných sítích tyto verze map opravdu kolují. Např : TomTom 5.62 Karte [DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map].. Ve skutečnosti ale TomTom hlásí tuto verzi MAPY jako číslo 571, takže se nejdená o žádnou novinku co se týče programu nebo mapy ;)
LosDatlos_ce4you (0)|12.8.2006 20:30
Zdavím, potřeboval bych prosím pomoci s instalací TomTom na Qtek 8310. Při instalaci se mi objeví hláška, .."že instalační soubor není určen pro toto zařízení...", ale v readme je napsáno, že na Qteku 9100 pracuje výborně a že jen pro uživatele ze Švédska je potřeba pro Qtek 8310 sosnout mapu...:?
A já nejsem za Švédska a stejně se mi to nechce ani nainstalovat. :oops:
Poradí mi někdo prosím... Díky!!
Surgical (2364)|12.8.2006 23:08
No tak Qtek 9100 a Qtek 8310 jsou diametralne odlisna zarizeni, to prvni je komunikator s Windows Mobile Phone Edition a to druhe smartfoun s Windows Mobile for Smartphone.
TomTom pro Windows Mobile zarizeni s dotykovym displayem existuje. Zda existuje i pro WM for Smartphone si nejsem jist, ale existuje i pro Symbianova zarizeni bez dotekoveho displaye, tak proc by nemel. Jen to ale rozhodne bude jina verze programu nez pro PDA s WM.
prach (60)|14.11.2006 15:23
Taky přidám svoji zkušenost.
V létě mne TomTom v Německu navigoval na rozestavěnou dálnici, která končila v polích a když jsem z ní musel sjet, tak mne tvrdošíjně navigoval zpět na dálnici s tím, že po ní mám pokračovat. Nepodařilo se mi z něj dostat žádnou jinou alternativní trasu, takže jsem ve 4 ráno potupně u benzinky kupoval mapu. Ztráta cca 2 hodiny na trase.
Bohužel na té sestě jsem posléze rozbil PDA a na nové jsem ho dosud neinstaloval protože mne odpuzuje korespondence s Holanďany kvuli nové aktivaci. Chtěli po mně poslat faktury a servisní listy a když jsem to dal dohromady, tak se mi mail vrátil, že mám zadat servisní požadavek od začátku, protože vypršel nějaký time out na požadavky.

Máte s tím někdo zkušenost? Zvažuji, že počkám na upgrade na verzi 6, pokud vůbec bude. To aktivování mne deptá a možná to nakonec bude důvod proč PDA opět zahodím.
Vikosound (46)|14.11.2006 15:41
TomTom ve verzi 6 už normálně je, přešel jsem na svém starém Aceru N35 z 5 na 6 a pohodička :-)