Mě například na TomTom nevadí ani tak nějaká nepřesnost někde na vesnici, nebo že POI jsou někdy dost mimo,ale vadí mi,že v nejnovější mapě 645 pořád nejsou více jak po 15ti měsících zakresleny zásadní cesty,jako dálniční nájezdy,obchvaty,kruhové objezdy kolem Plzne pro navigaci v dané lokalitě naprosto nezbytné (např.dopravní situace kolem obchodního domu Olympia,kde nějaké cesty chybí,takže jezdíte v TT po trávě, cesta ze Starého Plzence do Kyšic končí pro TT na křižovatce nad Letkovem,přitom vede dál dálnicoidním typem už přes rok a od té doby tomtom aktualizoval několikrát.Může se namítnout,že než to bude opraveno,může člověk neznalý místa jezdit po cestách,ktreré tomtom v sobě má a při navigaci je nabízí,akorát že konkrétně v mých uvedených příkladech jsou tyto cesty s nástupem nových uzavřeny,tudíž TomTom do té doby,než vydá správné mapy,je jaksi v těchto místech nepoužitelný.Nevíte někdo, kde se tyto nepřesnosti dají hlásit v češtině a jestli to má vůbec někam smysl hlásit,jestli to někdo vůbec bere v potaz?
Podle mého je ale i tak tomtom asi nejlepší v navigacích,podle toho,co jsem měl možnost vyzkoušet, ale vše je zatím (alespoň pro mě) spíš něco jako hračka,které slouží k rozptýlení na dlouhých cestách,ale málokkdy se mi stane,že dojedu na místo a všechno proběhne tak, jak to navigace naplánovala a bez zádrhelu v mapovém podkladu.Uvidíme, co bude dál
Podle mého je ale i tak tomtom asi nejlepší v navigacích,podle toho,co jsem měl možnost vyzkoušet, ale vše je zatím (alespoň pro mě) spíš něco jako hračka,které slouží k rozptýlení na dlouhých cestách,ale málokkdy se mi stane,že dojedu na místo a všechno proběhne tak, jak to navigace naplánovala a bez zádrhelu v mapovém podkladu.Uvidíme, co bude dál
[QUOTE="Surgical"]Tak a co jste asi teda udelal? Porusil jste Vyhlasku a otocil se do protismeru na svetelne rizene krizovatce, nebo jste odbocil doprava a nechal si spocitat nahradni trasu? [/QUOTE]
Samo, že jsem odbočil doprava a nechal si spočítat novou trasu, ale jen mě zaujalo, že to prostě nerespektuje dopravní předpisy...
Samo, že jsem odbočil doprava a nechal si spočítat novou trasu, ale jen mě zaujalo, že to prostě nerespektuje dopravní předpisy...
Ja abych pravdu rekl, tak si myslim, ze TT si s jednosmerkama hlavu nelame vubec,proste to spocita pres ne a hotovo.V Rokycanech,Plzni atd...jinde zkusenosti zatim moc nemam.Zkratka je treba se ridit hlavou:-)
S otacenim se na krizovatce si obcas TT opravdu hlavu nelame, ale ze by nebral v potaz jednosmerky mi prijde hoodne pritazeny za vlasy. Me se to stalo za cca pul roku parkrat (2-3x)
No, ja s TomTomem fakt jezdim teprv hodně krátce,ale v mém okolí jednosměrky fakt neřeší,ve větších městech zatím tolik zkušeností nemám.Jsem z Hrádku u Rokycan,tady jsou tři a ani jednu nezná a v Rokycanech, které jsou prakkticky objetelné jen kolem dokola jednosměrně vás to požene přesně protisměrně:-)Ale říkám, stačí se řídit značkama a hlavou a ve spojení s technikou už se správná cesta nějak najde:-)
Zdravím,
tak jednosměrky TT řeší, pokud je zná jako jednosměrky. To je potom v té ulici při velkém zvětšení vidět černý trojúhelník značící průjezdnost silnice. Bohužel na mnoha místech toto rozlišení ulic chybí a pak je TT bere jako obousměrné.
Například v našem městě jsou jednosměrky více jak 30let a TT je bere jako obousměrné :(
Světelně řízené křižovatky snad nejsou v mapě nijak značeny (?) takže brát pokus otočení v křižovatce s dostatkem místa jako chybu je trochu mimo. To bychom chtěli po TT moc :)
tak jednosměrky TT řeší, pokud je zná jako jednosměrky. To je potom v té ulici při velkém zvětšení vidět černý trojúhelník značící průjezdnost silnice. Bohužel na mnoha místech toto rozlišení ulic chybí a pak je TT bere jako obousměrné.
Například v našem městě jsou jednosměrky více jak 30let a TT je bere jako obousměrné :(
Světelně řízené křižovatky snad nejsou v mapě nijak značeny (?) takže brát pokus otočení v křižovatce s dostatkem místa jako chybu je trochu mimo. To bychom chtěli po TT moc :)
Pokud se nepletu tak se nesmis otacet na jakekoli krizovatce a ne jen na svetelne (ale papiry jsem delal opravdu uz davno) ;)
[QUOTE="JoKa"]Zdravím,
tak jednosměrky TT řeší, pokud je zná jako jednosměrky. To je potom v té ulici při velkém zvětšení vidět černý trojúhelník značící průjezdnost silnice. Bohužel na mnoha místech toto rozlišení ulic chybí a pak je TT bere jako obousměrné.[/QUOTE]
Přesně tak, pokud je v ulici černá šipka, je to brané jako jednosměrka a TT se podle toho zařídí...
tak jednosměrky TT řeší, pokud je zná jako jednosměrky. To je potom v té ulici při velkém zvětšení vidět černý trojúhelník značící průjezdnost silnice. Bohužel na mnoha místech toto rozlišení ulic chybí a pak je TT bere jako obousměrné.[/QUOTE]
Přesně tak, pokud je v ulici černá šipka, je to brané jako jednosměrka a TT se podle toho zařídí...
Když už píšete o té ne/spokojenosti s TomTomem, taky přidám jeden postřeh.
Trochu mi vadí, že se snaží TomTom být na silnici a to ve velkém rozptylu. Když jedu, například, do Levi, ulice Tuřanka 115, Brno, tak mě to navede asi tak 200 metrů od areálu, než sídlí Levi. A to i přesto, že při minulé návštěvě Levi jsem si uložil do oblíbených pozici z GPS.
Další příklad - Ledeč nad Sázavou - jedu do areálu MěÚ. TomTom naviguje skoro dobře na Havlíčkovo náměstí 7, ale já zajedu do areálu MěÚ, což je tak někde mezi Havlíčkovým náměstím a ulicí Jaroslava Haška. TomTom se na chvíli "odlepí" od silnice a zobrazuje pozici někde mezi těmi ulicemi a pak se zaze přilepí k jedné z těch ulic. Záleží, kde zaparkuji a ke které mám blíže.
Další příklady netřeba uvádět. Některé arály jsou rozsáhlé, např. průmyslové zóny a vlastnost Be-On-Road (:D) mi trochu vadí :( .
Trochu mi vadí, že se snaží TomTom být na silnici a to ve velkém rozptylu. Když jedu, například, do Levi, ulice Tuřanka 115, Brno, tak mě to navede asi tak 200 metrů od areálu, než sídlí Levi. A to i přesto, že při minulé návštěvě Levi jsem si uložil do oblíbených pozici z GPS.
Další příklad - Ledeč nad Sázavou - jedu do areálu MěÚ. TomTom naviguje skoro dobře na Havlíčkovo náměstí 7, ale já zajedu do areálu MěÚ, což je tak někde mezi Havlíčkovým náměstím a ulicí Jaroslava Haška. TomTom se na chvíli "odlepí" od silnice a zobrazuje pozici někde mezi těmi ulicemi a pak se zaze přilepí k jedné z těch ulic. Záleží, kde zaparkuji a ke které mám blíže.
Další příklady netřeba uvádět. Některé arály jsou rozsáhlé, např. průmyslové zóny a vlastnost Be-On-Road (:D) mi trochu vadí :( .
JOKA: tenhle problém bych spíš přisuzoval GPS přijímači než TT. Dost záleží na chipsetu GPSky a síle signálu.
Asi na GPS záleží, ale PocketKIM se choval tak, že poposkakoval po obrazovce a ukazoval skutečnou polohu (s tím cca 10m rozptylem pro nevojenské účely), ale TomTom se co nejvíce snaží držet silnice :(
Když odbočuji k benzínce, okamžitě zvětší mapu a kreslí cestu okolo benzínky (většinou paralelu k silnici) a správně zobrazuje polohu.
Když vyjedu i dále od silnice do nějakého objektu, tak šipka je hodně dlouho na silnici, než se uráčí ukázat skutečnou polohu. Když to prekročí nějakou hodnotu (nesledoval jsem jakou), tak se šipka "odlepí" od silnice a ukazuje aktuální polohu. Dokonce se kreslí čárkovaná spojnice mezi pozicí GPS a posledním známým místem na silnici.
EDITOVÁNO:
Mám drátovou GPS od ASUSu
Když odbočuji k benzínce, okamžitě zvětší mapu a kreslí cestu okolo benzínky (většinou paralelu k silnici) a správně zobrazuje polohu.
Když vyjedu i dále od silnice do nějakého objektu, tak šipka je hodně dlouho na silnici, než se uráčí ukázat skutečnou polohu. Když to prekročí nějakou hodnotu (nesledoval jsem jakou), tak se šipka "odlepí" od silnice a ukazuje aktuální polohu. Dokonce se kreslí čárkovaná spojnice mezi pozicí GPS a posledním známým místem na silnici.
EDITOVÁNO:
Mám drátovou GPS od ASUSu
K tomu rozptylu, asi je tam něco vkládají, četl jsem někde článek, kde to bylo hezky popsané, podobný článku zde na ce4you a tam byly popsány rozdíly mezi GPS pro vojenské a civilní účely.
Ta GPS funguje dobře, má dobrý signál, jenom málokdy chytne méně jak 3 satelity. Není to žádný zázrak (však ji mám rok a půl :)) ), s tím počítám. Ale už s ní dožiju, než se objeví přístupná GPS s TMC-RDS.
Mimochodem, psalo se zde na diskzkuzích, že některé navigační programy neustále ukazují rychlost i když se auto zastaví. A jiný program se stejnou GPSkou to nedělal.
A když v TomTomovi nechám zobrazovat pozici GPS a budu v klidu na parkovišti, tak je vidět, jak čísla hezky rostou a klesají kolem nějaké hodnoty. Ale neustále se mění.
Ta GPS funguje dobře, má dobrý signál, jenom málokdy chytne méně jak 3 satelity. Není to žádný zázrak (však ji mám rok a půl :)) ), s tím počítám. Ale už s ní dožiju, než se objeví přístupná GPS s TMC-RDS.
Mimochodem, psalo se zde na diskzkuzích, že některé navigační programy neustále ukazují rychlost i když se auto zastaví. A jiný program se stejnou GPSkou to nedělal.
A když v TomTomovi nechám zobrazovat pozici GPS a budu v klidu na parkovišti, tak je vidět, jak čísla hezky rostou a klesají kolem nějaké hodnoty. Ale neustále se mění.
[QUOTE="JoKa"]Ale už s ní dožiju, než se objeví přístupná GPS s TMC-RDS.[/QUOTE]Prece uz davno existuje...
Tak když jsme u té RDS-TMC .. dle dnešního sdělení TOMTOMa
TomTom has added a TomTom RDS/TMC Traffic Receiver to the list of available accessories, to enable users to receive free ongoing traffic information via radio signals. The RDS/TMC Traffic Receiver connects easily to the new TomTom GO device and will automatically start receiving traffic information via the TMC connection.
TomTom has added a TomTom RDS/TMC Traffic Receiver to the list of available accessories, to enable users to receive free ongoing traffic information via radio signals. The RDS/TMC Traffic Receiver connects easily to the new TomTom GO device and will automatically start receiving traffic information via the TMC connection.
No tak jsem proštudoval tu zprávu co dnes TomTom zveřejnil o budoucím vývoji a moc z toho nejsem nadšený. Vypadá to, že preferují zařízení typu Go a One a PDA odsouvají na vedlejší kolej (viz i např. oficiální dostupnost nové mapy PL-CZ-SK-HU pouze pro TT One). Jen aby to nedopadlo jako u Garmina, který již rok neprovedl žádný upgrade v PDA navigaci (žádná podpora VGA, žádné 3D zobrazení, rok staré mapy,...), pouze chrlí nové přístroje all-in-one. Zřejmě je to pro výrobce výhodnější, na PDA platformě zřejmě přichází o dost velkou část trhu díky snadnějšímu "šíření" softwaru, u hardwaru to je ošetřené...
[QUOTE="beecher"]Prece uz davno existuje...[/QUOTE]
SIRF II - děkuji, nechci :?
Když už bych si kupoval novou GPSku tak minimálně SIRF III (citlivost, výdrž)
SIRF II - děkuji, nechci :?
Když už bych si kupoval novou GPSku tak minimálně SIRF III (citlivost, výdrž)
Tak v tom pripade treba tady Navilock BT-313T
Ale cena se mi zatim zda jeste vysoka.
Ale cena se mi zatim zda jeste vysoka.
Zdravim,
Jsem budoucí majitel dobrého (ještě nevím jakého) PDA, a na něm nainstalovaným softem TomTom 5 navigator (v tom už mám jasno). Přemýšlel jsem o Asus A 636, a někde jsem letmo pochytil, že TT5 by v něm nemusela fungovat správně bez upgradu operačního systému (používá WM 5.0) Má s tím někdo zkušenosti? Děkuju za odpověď i za tohle forum
Adam
Jsem budoucí majitel dobrého (ještě nevím jakého) PDA, a na něm nainstalovaným softem TomTom 5 navigator (v tom už mám jasno). Přemýšlel jsem o Asus A 636, a někde jsem letmo pochytil, že TT5 by v něm nemusela fungovat správně bez upgradu operačního systému (používá WM 5.0) Má s tím někdo zkušenosti? Děkuju za odpověď i za tohle forum
Adam
Tak to jsem moc rád, já že jsem se tady na foru dočetl (asi kravinu) , že TT5 ve spojitosti s WM 5.0 zlobil, vyřešit to měl údajně update na TT 5.21. Ale jestli už je to v cajku, je to bezpředmětné. Děkuju
Adam
Adam
Aha, tak to trošku poupravim. Mam Tomtom 5 navigator 5.0 , a K TOMU (!!!) teprve update na 5.21! Já nemám komplet verzi 5.21! Adam
Takze jestli tomu dobře rozumim: mám dva soubory, TT nav.5, a Update 5.21, přičemž instalaci celého programu (TT5) spouštím právě z toho Updatu? (Omlouvám se za můj stupidismus, PDA s GPS budu mít do týdne, jen chci být náležitě teoreticky vyzbrojen). Adam
pokud si to dobre pamatuju, tak to nepises spravne - musis udelat instalaci 5.0 a potom pustit update na 5.21 ...
Mno. Regulerni instalaci TomToma 5.0 na WM5 udelat....nelze. A na co taky, kdyz update 5.21 je ve skutecnosti plna verze, ktera predchozi nainstalovanou verzi nepotrebuje.....
[QUOTE="jaja01"]pokud si to dobre pamatuju, tak to nepises spravne - musis udelat instalaci 5.0 a potom pustit update na 5.21 ...[/QUOTE]
To nevim ja instaloval rovnou 5.21
To nevim ja instaloval rovnou 5.21
Zkuste nekdo, kdo ma verzi map DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-map v 632 naplanovat trasu napr. z Liberce do Destneho v Orlickych horach. Mne to dovedlo do Rokytnice. Postupoval jem takto navigivat na Mesto: Destne, zde jsem vybral Destne v Orlickych horach. Potm ulice 310 a to napsalo ze cisla domu nejsou k dispozici a nbidlo to 310/319. Potom jsem zvolil nejrychlejsi trasa . Pri prohlizeni trasy vas to dovede do Rokytnice v Orl. h !!! Pokud Budete navigovat do Rokytnice tak Vas to dovede do Olesnice.....
Tak nevim jestli jsem udelal chybu ja nebo je chyba v mape.
Tak nevim jestli jsem udelal chybu ja nebo je chyba v mape.
Když chceš do Deštného v Orlických horách, které opravdu nemá č.p. v mapových podkladech TomToma, nevybírej první číslo silnice v nabídce, ale zkus odrolovat o kus níže a najdeš s ikonkou kostela či radnice přímo Deštné v Orlických horách...poté zkus navigovat na tento bod a sděl dojmy.
Zdravím,
mě docela dost vadí, že TT je omezen v oblíbených položkách. Těch pár desítek, co se tam dá zadat je málo - stálých zákazníků je více a pořád ťukat adresy je nepohodlné :( :no:
mě docela dost vadí, že TT je omezen v oblíbených položkách. Těch pár desítek, co se tam dá zadat je málo - stálých zákazníků je více a pořád ťukat adresy je nepohodlné :( :no:
No ja tedy nevim jaky je podle tebe rozdil mezi vlastnim BZ a oblibenymi, tedy proc by ti to melo pripadat nepohodlne, vzdyt je to uplne stejny jestli mam dat navigovat na oblibene nebo na BZ Zakaznici, no a pokud ti nestaci 35 000 zaznamu ve vlastnim BZ (jako treba BZ mesta), tak pak ti zavidim stale zakazniky:))
Nebyli by nejaci volni ????
Nebyli by nejaci volni ????
Pokud máš zákazníky v kontaktech, tak není nic jednoduššího než si volat tt odtud a můžeš jich tam mít kolik chceš.
To MilanSU: Ne, tolik zákazníků opravdu nemám :D Teď jsem zkoumal POI a jo, půjde to. Jenom u těch oblíbených je méně klikání (tapnutí). Zkusím, díky za nakopnutí. Jsem myslel, že na POI se musí použít externí POIEdit, ale je to snadné v TT.
To Windmaster: Z těch kontaktů je problém s češtinou, navíc nelze přidávat adresy z kontaktů v TT (např. v itinetáři), pouze z kontaktů spouštět TT
To Windmaster: Z těch kontaktů je problém s češtinou, navíc nelze přidávat adresy z kontaktů v TT (např. v itinetáři), pouze z kontaktů spouštět TT
Sice trochu slozite, ale jde pridat adresy z kontaktu i do itinerare, z kontaktu Zobrazit na mape a pak itinerar, pridat bod na mape.
Co se tyce POI, pak je to asi o dve tapnuti vice, v podstate jenom vybrat kategorii a pokud ji budes pouzivat casteji, zobrazi se ti na prvni uvodni strance (navigovat na BZ, takze je rozdil v 1 tapnuti, jo a pak jedno tapnuti na klavesnici, takze zase az tak velky rozdil to neni
Co se tyce POI, pak je to asi o dve tapnuti vice, v podstate jenom vybrat kategorii a pokud ji budes pouzivat casteji, zobrazi se ti na prvni uvodni strance (navigovat na BZ, takze je rozdil v 1 tapnuti, jo a pak jedno tapnuti na klavesnici, takze zase az tak velky rozdil to neni
Tak na BZ jsem si zvykl, díky moc za radu.
Ještě jedna věc mně prudí - nápisy vlakových nádraží/zastávek. Jedu kolem vesnice, jejíž název mi TT nevypíše, ale nápis o železniční zastávce tam bezpečně vidím. Vadí mě tom protože to až tak příliš nesouvisí se silnicí, po které jedu.
Nevíte někdo, jak to vypnout?
Ještě jedna věc mně prudí - nápisy vlakových nádraží/zastávek. Jedu kolem vesnice, jejíž název mi TT nevypíše, ale nápis o železniční zastávce tam bezpečně vidím. Vadí mě tom protože to až tak příliš nesouvisí se silnicí, po které jedu.
Nevíte někdo, jak to vypnout?
Mne se tedy nikdy zadný zeleznicni nadrazi nezobrazovala, zkus se podivat na Zmenit predvolby/ Sprava BZ/ Zapnout vypnout BZ, jestli nemas zaskrtly nadrazi.
Konečně jsem našel ScreenCapture mapovatelný na HW tlačítko na PDA....
Připojuji screeny ze simulace TT, město Dačice, obecně je ten jev u každé vesnice, kde mají železničníční zastávku :(
EDIT:
Kruci, z PDA nevložím obrázky :evil:
Edit2: mapa v645
Připojuji screeny ze simulace TT, město Dačice, obecně je ten jev u každé vesnice, kde mají železničníční zastávku :(
EDIT:
Kruci, z PDA nevložím obrázky :evil:
Edit2: mapa v645
no jasně :D akorát se někdy ani nezobrazí ves, kolem které jedeš, ale nádraží je tam vždy. Co nádraží, ale každá železniční zastávka - takový to šedý kolečko a k tomu nápis o nádraží.
Jezdím po silnici a ne po železnici, tak proč to tam dávají? Stejně k tomu nejde navigovat, pokud to není zároveň BZ.
:evil:
Jezdím po silnici a ne po železnici, tak proč to tam dávají? Stejně k tomu nejde navigovat, pokud to není zároveň BZ.
:evil: