Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell X51V - obecné zkušenosti, rady...

beecher (9270)|17.5.2006 22:51
Bohuzel (pro mne bohudik) ma Dell studeny display a nastavit to nejde.
Lachim Ahalb (35)|25.5.2006 07:13
Dobrý den, měl bych dva dotazy trochu z jiného soudku:
1 - lze v AXIM X51v WM5 nastavit to, aby se soubory XLS otvíraly prvotně v jiném SW než EXCELu. Mám nainstalovaný SW PTab a když chci otevřít tabulku v tomto SW musím si jej nejprve otevřít a pak spustit. Když v průzkumníku klepnu na soubor XLS tak se mně otevře v EXCEL
2 - nainstaloval jsem si SW MobSync (potřeboval jsem některé soubory ukládat na jiné místo než do SYNCHRONIZCČNÍHO adresáře v Document seting), ale došlo k problému, když si takto přetáhnu excelovský soubor z PC na SD kartu v PDA, tak mně v PDA nejde otevřít pro nekorektní formát. Nevíte někdo jak to vyřešit ??

Děkuji Vám za rady chytrých hlav lachim
beecher (9270)|25.5.2006 11:30
1. V registrech HKCR\xlsfile\Shell\Open\Command zmente
Default = "cesta_k_programu %1"
Pripadne pouzijte Resco Explorer, ten pokud vim umi asociovat aplikace k souborum...
2. Jak vypada ten .xls soubor po prenosu? Mate vypnutou konverzi souboru v AS?
Kája_oldd (759)|5.6.2006 01:53
stala se mi velice nepříjemná věc a byl nutný HR, co mě překvapilo, když sem chtěl obnovit zálohu, ačkoli sem jich měl tuny, ani jedna (i z těch co dříve prokazatelně fungovali) nešla nahrát. Nenahraje se ani jedno procento, překreslí obrazovka a skočí mi to do nabídky programů, tedy trochu promazané, kde zůstalo jen msn položka a games...jinak nic. Tohleto udělá u každé zálohy, nikdy to nedělal, a dokonce se mi povedlo na 3soft resety jednou vykouzlit u čistého zařízení modrou obrazovku a nic (proto ten třetí:))...uff, ROM je A06, zkoušel sem se zapojenym, i vypojeným zařízením z elektřiny

EDIT: vyřešeno, nakonec se jedna háloha chytla a z ní potom ostatní
valdo_ce4you (182)|5.6.2006 07:58
Problem s obnovou zalohy(uz som to raz spominal) mam aj ja, mne pride po 4% a prepne sa do zlozky programy :(
ja pri obnove pohybujem so stredovym ovladacom a funguje to :) aj ked netvrdim, ze to je riesenie, ale zalohu mi obnovi ;)
zalohy neobnovujem pravidelne, k tomuto zisteniu som prisiel iba ked som skusal bt widcommu :)
beecher (9270)|5.6.2006 11:31
Doporucim prejit na nejaky spolehlivejsi zalohovaci system, jako je Sprite Backup, SPB Backup atd...
colombo_ce4you (36)|5.6.2006 17:25
[QUOTE="valdo"]Problem s obnovou zalohy(uz som to raz spominal) mam aj ja, mne pride po 4% a prepne sa do zlozky programy :(
ja pri obnove pohybujem so stredovym ovladacom a funguje to :) aj ked netvrdim, ze to je riesenie, ale zalohu mi obnovi ;)
zalohy neobnovujem pravidelne, k tomuto zisteniu som prisiel iba ked som skusal bt widcommu :)[/QUOTE]

JA som este nemal ani raz problem so zalohovanim ani obnovovanim po zalohe a to kedze skusam rozne veci, robim velmi, ale velmi casto. Pouzivam program, ktory tam bol nainstalovany na ROM A06.
Méďa (69)|9.6.2006 15:05
Dnes mi přišla nová BT klávesnice stowaway. Nedaří se mi rozchodit zadávání českých znaků. Asi jsem přehlédl nějakou možnost nastavení. Nainstaloval jsem zkušební verzi Interwrite. Podle recenze na ce4you to chodí dobře. Prosím o radu díky.
beecher (9270)|9.6.2006 15:24
Pokud mate nainstalovanou verzi 9.0, staci v ni zaskrtnout podporu HW klavesnic a prepnout na CZ klavesnici...
Méďa (69)|9.6.2006 15:43
Settings - input - input method vyberu CS Czech, dám options, jsem v nastavení Sunnysoft InterWrite, záložka keyboard dám enable hardware keyboard a nic.
Malek (63)|9.6.2006 21:50
Mám problém s kopírováním z PDA(SD karty) do PC .Když třeba mám hodně fotek v jednom aresáři , tak vždy když chci na PC ho otevřít tak se to sekne (jak z Explorelu tak i z Total commanderu) . Do toho adresáře se dá vstoupit když ho rosekám na menší (v pda ) , ale stejně při přenosu do PC se nic za 10 min nestalo (mnělo to asi 50MB 40 fotek ). Nevíte co dělám špatně ?Help PL....
Surgical (2364)|9.6.2006 22:00
No, a postup vyjmout kartu, zastrcit do ctecky karet v PC a pretahnout nefunguje?
Malek (63)|9.6.2006 22:04
Nefunguje :( (To bude tím ,že nemám čtečku ??? :D )
colombo_ce4you (36)|11.6.2006 21:33
[QUOTE="Méďa"]Dnes mi přišla nová BT klávesnice stowaway. Nedaří se mi rozchodit zadávání českých znaků. Asi jsem přehlédl nějakou možnost nastavení. Nainstaloval jsem zkušební verzi Interwrite. Podle recenze na ce4you to chodí dobře. Prosím o radu díky.
[/QUOTE]

Neviem, ci ti pomozem, ale mozes vyskusat... Takze ked sparujes klavesnicu a PDA a zacne ti to pisat anglicky, t.j. nejdu ti zadavania diakritickych znakov, skus si otvorit trebars nejaky skusobny dokument vo Worde a pis anglicky a potom vyskusaj v tom istom dokumente prepnut v PDA klavesnicu od Sunnysoftu a pis dalej externou klavesnicou a ak mas vsetko nastavene ako si pisal, tak by to nemal byt problem. diakriticky znak zadat nejako specialne (kedze je to len 4riadkova klavesnica) - ale to si uz nepamatam.
NApis, ako si sa s tym potrapil, zaujima ma to.
beecher (9270)|12.6.2006 12:49
Malek: pouzij Softick Card Export... ;)
Méďa (69)|12.6.2006 17:13
colombo: Vyřešil jsem to hard resetem, novou instalací a už to šlape přesně jak to beecher popsal.
Jenom jeden problém. Pokud stisknu shift a napíšu velké písmeno, tak se napíše, uvolním shift a další písmeno píšu opět velké ale bez shiftu. Když jsem si zapnul klávesnici na obrazovku, tak vidím, že napsáním dalšího písmene se klávesnice přepne na psaní velkých písmen, ale Caps lock není aktivní. Horní řada kláves nepíše velká písmena s háčky jako při aktivaci Caps lock, ale číslice. Vůbec netuším co s tím.
colombo_ce4you (36)|12.6.2006 23:29
Méďa: ... žial skusal som tento druh klavesnice a tento problem som mal tiez. Vyriesila to len plna lokalizacia Sunnysoftu, nestaci teda mala! Vyskusaj, uvidis. Hoci mne uplna lokalizacia vadi, mam pocit, ze spomaluje system. Hoci teraz, ked mam HP BT klav. tak to funguje korektne aj s malou lokalizaciou.
Skus naprikald aj najnovsi Windcomm BT - ja som to neskusal s tvojim druhom klavesnice, ale mozno ze aj to pomoze, moznoze bude vtedy stacit len mala lokalizacia. Daj vediet.
Méďa (69)|15.6.2006 08:17
colombo: k vyzkoušení velké lokalizace jsem se ještě nedostal, ale radši bych kdyby Sunnysoft opravil malou lokalizaci. Zkusím jim napsat. Nový BT manager jsem již zkusil, nepomohlo.
colombo_ce4you (36)|15.6.2006 20:33
[QUOTE="Méďa"]colombo: k vyzkoušení velké lokalizace jsem se ještě nedostal, ale radši bych kdyby Sunnysoft opravil malou lokalizaci. Zkusím jim napsat. Nový BT manager jsem již zkusil, nepomohlo. [/QUOTE]

Aj tak by som ti odporucal vyskusat velku lokalizaciu, staci demo verzia, ved potom ju v pohode odinstalujes. A uvidis, ze bude fungovat, vyskusal som to. Ale taktiez je rozumne napisat im, aby nieco urobili aj s malou lokalizaciou.
Thomas. (102)|28.6.2006 17:10
Nevi nekdo kdy bude vypusten upgrade 08, nebo alespon jak zabranit mizeni CF? Kdyz zapnu BT tak stejne zmizi :sarcastic:
iron side (253)|28.6.2006 17:34
08 kdy bude-to nevim,ale mizeni CF karty se tu vyresilo uz davno-vytvor si fiktivni zdroj serveru,vyruš autosynchr.a potom ten server vymaz cely a je to.:D
Thomas. (102)|28.6.2006 17:45
Nemuzes poslat odkaz nebo to popsat presneji. Dik
iron side (253)|28.6.2006 17:54
hledej,nekde je to tady podrobne popsane,cca unor
Thomas. (102)|28.6.2006 17:56
je to v tomto tematu? nebo nekde jinde

edit: uz sem to nasel dik
maculak_ce4you (147)|28.6.2006 21:49
stejne obcas mizi i po becheerove zasahu a všechny ty předešle opicarny nebyli k ničemu :sarcastic:
beecher (9270)|29.6.2006 10:20
Njo, ale doufam, ze nemizi tak casto, jako mizela pred tim zasahem... :)
Docent (1234)|3.8.2006 10:57
Tak, a máme výběhový typ bez naděje na vylepšování, viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]...
beecher (9270)|3.8.2006 12:27
To uz tady probehlo asi 3x, ze Dell s PDA konci (ze po X50v nic nebude, a je X51v; ze upgrade na WM5 pro X50v nebude a je, dokonce byl v cas, oproti jinym firmam)... :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|3.8.2006 12:58
A ten WM 5 upgrade je použitelný a funkční - oproti jiným firmám.;)

Jak říká beecher, tyto zpráva tu byla asi 2 - 3x, všechny zaručené, dokonce jednou byla zmínka, že bude Dell vyrábět další model jako komunikátor (z čehož se mi udělalo šoufl).
Surgical (2364)|3.8.2006 14:14
Nemuseli by ho vyrabet jako komunikator, ale kdyby do nej soupnuli GSM modul a WM Phone Edition tak uz ho davno nosim taky....
Miloš Strouhal (3997)|3.8.2006 14:17
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A ten WM 5 upgrade je použitelný a funkční - oproti jiným firmám.;) [/QUOTE]Zdeňku, tvé informace ohledně použitelnosti a funkčnosti WM 5 na zařízeních iPAQ hx4700 jsou poměrně zastaralé a neaktuální, chtělo by to si tu diskuzi pořádně prostudovat když už na ni odkazuješ, protože HP tak trošku křivdíš.. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|3.8.2006 14:39
Zastaralé? Myslíš ten skvělý update z minulého týdne? :? :( Tak to jsem četl.
Miloš Strouhal (3997)|3.8.2006 14:52
Aha, a copak jsi "vycetl"? Me to kuprikladu beha naprosto korektne a hlavne svizne.. ;) :yes:
Lachim Ahalb (35)|16.8.2006 06:54
Zdravim, chtel jsem se zeptat, jestli je mozne s jednim PC synchronizovat dve ruzna PDA zařízeni (DELL AXIM X51v a smarthphone s WM5). Vysledkem by melo byt, ze budu mit identicke kontakty, kalendar a nejake soubory jak v PC, tak DELLu tak smartphonu a tato se budou spolecne synchronizovat. Diky za odpoved Lachim
beecher (9270)|16.8.2006 07:25
Je to mozne, bohuzel ne najednou... Postupne.

Pokud mate Exchange server a bude synchronizovat primo naproti jemu, tak je v podstate vystarano... ;)
pistansky (108)|18.8.2006 13:15
[QUOTE="oksyd"]opat to iste.. "Your device was not detected" .. Pri USB pise: USB is available...
:no: [/QUOTE]

nemas ho napojeny cez docking station?
inak zdravim vsetkych majetelov aximov:)
jeden vlastnym par dni :)
co sa tyka tych sprav ze dell skoncil z vvyrobou PDA je to pravda:( ale pokial som moje interne zdroje spravne tak bude smartphone..:)
Surgical (2364)|18.8.2006 19:20
Pomineme-li ovsem, ze Dell jako takovy nic nevyrabel...
valdo_ce4you (182)|23.8.2006 00:06
Funguje Vam zakazanie auto AS v ROM A12? Ja nemozem ani pridat novy server :(
pistansky (108)|23.8.2006 08:41
podla toho co som cital na aximsite to nefunguje..ale neni to treba CF karty nemiznu..a spustanie AS sa da vypnut vymazanim odkazu na poutlook v startup foldry
valdo_ce4you (182)|23.8.2006 09:59
[QUOTE="duuri"] ... spustanie AS sa da vypnut vymazanim odkazu na poutlook v startup foldry[/QUOTE]

nefunkcne :(
pistansky (108)|23.8.2006 11:03
u mna to ide..AS sa nepusta...takze neviem
papluh (7)|25.8.2006 11:21
Po cca 3 tyzdnoch s x51v som spokojny co sa technickej stranky tyka, ale momentalne mam 2 problemy s displejom:
- dead ci skor stuck pixle, jeden komplet tj svieti nabielo a druhemu svieti len modry subpixel (nastastie vacsina farebnych schem aplikacii je do svetlych odtienov takze to az tak nevadi)
- medzi dotykovou vrstvou a samotnym displejom (reaguje na dotyk) sa objavila urcita farebna mapa, da sa to prestavit ako farebne skvrny na povrchu oleja. Ked sa clovek pozera uplne priamo na displej tak to nieje vidiet, ale pri 'spravnom' osvetleni staci aby bola odchylka a je to vidiet. Bohuzial som zatial neprisiel na to ako to odfotit.

Neviete niekto aky je limit na dead/stuck pixels u Dell-u ?
A co sa tyka toho druheho uz sa stym niekto stretol?

Edit: Tak po praci som mal cas prejst si axim site, co sa tyka tych flakov na displeji vyzera to takto link na foto a zda sa ze je to bezna vec oznacovana ako moire (alebo aj pod fyzikalnym oznacenim - Newtonove kruhy )
A pricinou by mal byt tlak na obrazovku ... ak sa to preukaze asi je na case zhanat nove puzdro ;)
pistansky (108)|26.8.2006 16:12
neviem ako u aximu ale u dell notebookov to je minimalne 5 :) zistim aka je policy v nemecku :)

takze kolegovia co robia podporu pre nemecko to posudzuju subjektivne ale viacmenej menia uz aj pri jednom.
Danz (11)|11.9.2006 06:56
Mate nekdo zkusenost s 4GB a vetsi CF kartou v x51v. Pripadne jakou doporucujete?
Milouss (103)|11.9.2006 17:52
Mam SD 4GB AData 150x a CF Sandisk Ultra II 8GB a proste to funguje.
valdo_ce4you (182)|11.9.2006 20:08
nezda sa Vam, ze vydrz x51v s ROM12 je mensia? :?
mne vydrzi cca. 3 hod.
MACHer_ce4you (11)|12.9.2006 20:06
Dobry vecer , rozmyslam o kupe x51v no chcem sa spytat , ako je to s jeho vydrzou a ako je to so sumom pri prehravani audia , ak sa to uz niekde pisalo tak mi prepacte lebo som lama :oops:
beecher (9270)|12.9.2006 22:14
X51v by mela vydrzet 5-6 hodin bezneho provozu se standardni baterii, s 1800 mAh od Mugenu to radeji ani nemerim... ;)
Sum? Pokud na tom budete poslouchat MP3 s Kossy Porta Pro, tak zadny sum nepotkate... Skoro... :yes:
Docent (1234)|13.9.2006 08:05
Tak buď ho používám v neběžném provozu, nebo mám nestandardní baterii, protože mně s bídou vydrží tak 3 hodiny... Předpokládám, že běžným provozem se rozumí i podsvícený displej... Ráno jsem ho měl (večer zcela nabitý) zapnutý tak 10 minut s WiFinou na stažení počasí a news, pak půl hodiny v MHD pRSSreader a Mobipocket, a teď po zapnutí ukázal zbytek 2:06 hod. ...
beecher (9270)|13.9.2006 08:18
A ty tomu softwarovemu mereni veris? Doufam, ze ne...
Ano, beznemu provozu se rozumi i podsviceny display na nejmensi stupen (protoze vic je pri tech halogenech o oci), automaticke taktovani CPU...