Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell X51V - obecné zkušenosti, rady...

Thomas. (102)|14.4.2006 17:15
Dell uz pracuje na updatu, takze by tam tyto chyby nemeli byt. http://palmare.idnes.cz/palmareport/palmareport060414.html
iron side (253)|14.4.2006 19:09
:D clovicku,ty se jeste trapis s mizejici CF?Vzdyt se to uz tu probiralo a dokonce uz se naslo reseni.Staci si jen nastavit synchronizaci se servrem,zrusim automaticke pripojeni na rucni a pote zase to nastaveni servru vymazat a je to hotovo.
Jinak musim prohlasit,ze zadne trable s Aximem nemam a bilou obrazovku jsem nezaznamenal,je to super stroj.:yes:
Kája_oldd (759)|14.4.2006 20:47
Ano, trápím se po tom "hacku" i s nejnovější rom, vím co se tu probíralo a všechno mam přesně jak má být, ale po čase mizí, je to divné. Kdybych měl programy instalované na kartě, nu prosím, ale nic takového. Myslíte, že to může udělat, pokud mám v programech uložené "rozehrané" filmy a audio z karty? Dělá si to nepravidelně, a tak s jistotou nelze říct co tomu vadí.
EDIT: ani žádné today pluginy...a po tom hacku, což je tak měsíc, je to spíše častější...možná nějaká aplikace. Jinak abych byl přesnější, mizí jen po zapnutí (tedy z "hybernace) a není to až tak šíleně časté, při normálním používání jedno za dva dny
iron side (253)|15.4.2006 11:01
:D tak to je divny,asi jsi nekde udelal chybu.Ja mam Axima plneho ruzneho softu-spb atd. a karty mi nemizi.Zadne trable mi to nedela,tak nevim.
beecher (9270)|15.4.2006 12:45
To Kaja: Co mit stale zapnuty BT? Vim, ze to taky nekomu s temi CFkami pomohlo...
Kája_oldd (759)|15.4.2006 13:35
Mno, to bylo časté před tím upgradem a slyšel jsem, že to také nebylo ouplně spolehlivé. Pokud jinde problémy ve stejném případě (rom, hack) nejsou, musí to být jinde:( Navíc zezačátku vůbec nemyzela...
iron side: v tomhle nastavení chybka není, čestně, kontrolováno několikráte;)
Stejně si myslím, že to ještě něco musí ovlivňovat....chjo, už se nemůžu dočkat na a07, jestli bude:)
No nic, necháme to jako záhadu, ju?:D
campulka (14)|15.4.2006 18:46
Od tý doby co nechávam zapnutej BT mi žádná karta nezmizela (asi 4-5 měsíců) a ani jsem neresetoval (ani softreset ani hardreset). Whitescreen jsem na tom neviděl od toho co sem to koupil. Prostě super stroj! Jediný problém, který mě ale netrápí (protože to nepoužívam), je to zmiňované posílání souborů přes BT na telefon.
valdo_ce4you (182)|15.4.2006 22:25
... ten prenos suborov cez BT do MT by nemal byt problem ;)
... v settings/connections/beam treba zaskrtnut ponukanu volbu a malo by to byt :)
campulka (14)|16.4.2006 11:24
no tak tohle s tim zrovna vůbec nesouvisí, protože posílám soubory směrem do telefonu. Při posílání nastane vždy to že se přenos po pár kB zasekne a proces "Beam" už to nerozchodí... prostě se musí násilně schodit. Ale podle toho co sem testoval tak to bude spíš problém telefonu (SE T630)...
beecher (9270)|16.4.2006 11:29
A vite chlapci, jak prenos souboru uzasne funguje s Widcommem (tedy pomoci jeho vlastniho BT Manageru)? ;) :D
valdo_ce4you (182)|16.4.2006 15:57
[QUOTE="beecher"]A vite chlapci, jak prenos souboru uzasne funguje s Widcommem (tedy pomoci jeho vlastniho BT Manageru)? ;) :D[/QUOTE]

... este to nevieme, ale uz to mozeme skusit? :O
Kája_oldd (759)|16.4.2006 16:03
[QUOTE="campulka"]no tak tohle s tim zrovna vůbec nesouvisí, protože posílám soubory směrem do telefonu. Při posílání nastane vždy to že se přenos po pár kB zasekne a proces "Beam" už to nerozchodí... prostě se musí násilně schodit. Ale podle toho co sem testoval tak to bude spíš problém telefonu (SE T630)...[/QUOTE]
U mě to samé na více telefonech...to není chyba toho modelu...
campulka (14)|16.4.2006 18:40
Na jinym telefonu jsem to nezkoušel, zato do PCčka s různýma BT adaptérama to funguje bez problému...
Kája_oldd (759)|16.4.2006 19:53
Já to zkoušel i na razoru, kde to někomu šlo, ale mno, u mě to proběhlo stejně jako se610. Pokud jde o pc, ty tuším jdou, na jiné pda poslat jde bez problémů
skibob_ce4you (0)|16.4.2006 21:23
beecher (9270)|16.4.2006 21:42
Tezko mohou byt, kdyz to bylo pro X50v s jeste starymi WM2K3SE... ;)
bubak99 (4)|17.4.2006 18:01
Chlapy ake mate skusenosti s displayom na slnku ? s x51v
mal som pozicany HP 4700 a to bolo v celku super
neviem sa rozhodnut medzi aximom x51v a HP 4700
ked kupa Axima je taka nedostupna na Slovensku dodacia doba az 14 dni
a este sa niekomu prosit
valdo_ce4you (182)|17.4.2006 19:20
... a to u nas v SR je problem kupit DELL? :O :sarcastic:
beecher (9270)|18.4.2006 14:34
Dodaci lhuta je takova, protoze vsechny zarizeni se posilaji z centralniho skladu v Irsku pro celou Evropu...
colombo_ce4you (36)|18.4.2006 16:13
[QUOTE="beecher"]A vite chlapci, jak prenos souboru uzasne funguje s Widcommem (tedy pomoci jeho vlastniho BT Manageru)? ;) :D[/QUOTE]



A uz je to definitivne na svete? Bude uz fungovat HP BT keyb. aj na X51V? Da sa to niekde stiahnut?
beecher (9270)|18.4.2006 16:23
Jo, mam vyzkousen DialUp, GPSku, HP BT Keyboard, ted jdu zkouset AS a PAN pres BT (a jeho rychlost), co nevyzkousim, je AD2P (BT Stere sluchatka)...

EDIT: Tak, vyzkousen AS a PAN... Ted uz zbyvaji jenom ty BT stereo sluchatka a je to... :)
yaris_ce4you (77)|18.4.2006 20:33
Zajímá-li někoho můj názor na srovnání Dellu a HP,tak měl jsem Ipaq HP 5550 a s Dellem se nedá srovnat v několika věcech.Pominu-li jiný typ displaye,pak velikost,váha,celková ergonomie,vzhled a také se mi zatím ani jednou nekousl.Navíc moje zkušenost s reklamacemi byla otřesná až nechutná.Připadal jsem si jako ponížený služebník v rukou firmy HP.To nyní v případě CC nepřichází v úvahu:cool:


_________________________________
Dell Axim X51v,GPS i-Tec BT 339,N 6310i
valdo_ce4you (182)|18.4.2006 21:00
[QUOTE="beecher"]Jo, mam vyzkousen DialUp, GPSku, HP BT Keyboard, ted jdu zkouset AS a PAN pres BT (a jeho rychlost), co nevyzkousim, je AD2P (BT Stere sluchatka)...

EDIT: Tak, vyzkousen AS a PAN... Ted uz zbyvaji jenom ty BT stereo sluchatka a je to... :)[/QUOTE]


... HURAAAAAAAAAAA :)
PS. BT sluchy nepouzivam, aj ked AirLogic icombi AH10 vyzeraju k svetu ;)
colombo_ce4you (36)|19.4.2006 08:28
[QUOTE="beecher"]Jo, mam vyzkousen DialUp, GPSku, HP BT Keyboard, ted jdu zkouset AS a PAN pres BT (a jeho rychlost), co nevyzkousim, je AD2P (BT Stere sluchatka)...

EDIT: Tak, vyzkousen AS a PAN... Ted uz zbyvaji jenom ty BT stereo sluchatka a je to... :)[/QUOTE]



...planujes to aj zverejnit? Kedy priblizne? (Aby som bol uprimny - jedna sa nam o rozchodenie HP BT keyb.). Inac je to uplna bomba. Gratulujem.
beecher (9270)|19.4.2006 16:55
Planuji, ale hezky pomalu... Mam jenom dve ruce... ;)
Cajdak (9)|22.4.2006 11:33
Zdravím všechny. Stala se mi taková dost divná věc. Večer sem měl zapnutou wifi a surfoval sem, vypl sem ji a šel spát. Ráno se vzbudím a chci zapnout WiFi, abych udělal update počasí atd. a ono nic WiFi nešla zapnout a když sem "tápl" na ikonu, abych ji zapnul ručně, zobrazilo se mi prázdné okno a zase se samo ukončilo! Soft reset bez výsledku. Zkoušel sem všecko možné, ale nic nepomohlo až na Hard reset :mad: Naštěstí sem měl zálohu :sarcastic: Stalo se to někomu?
beecher (9270)|22.4.2006 13:30
HR tomu musi pomoci...
Méďa (69)|28.4.2006 17:06
Dobrý den, nemáte někdo zkušenost se softwarovým vypnutím pravého kanálu sluchátkového výstupu? Po spuštění Dynavixu mi přestane hrát pravý kanál a pomůže jen softreset. (možná by pomohlo i něco jiného, ale já nevím co).
beecher (9270)|28.4.2006 17:15
A dela to i jinde, nebo jenom u toho Dynavixu?
Méďa (69)|28.4.2006 17:45
Nikdy před tím než jsem nainstaloval Dynavix jsem tento problém neměl.
beecher (9270)|28.4.2006 18:01
A dela to i jinde TED? Ve Media Playeru napr.?
Méďa (69)|28.4.2006 18:15
Já jsem se asi špatně vyjádřil, takže: ve Windows media player po resetu je vše OK a MP3 hrají z obou kanálů. Pak spustím dynavix a ze sluchátek jede jenom levý kanál, pravé sluchátko je úplně mrtvé až do dalšího resetu.
beecher (9270)|28.4.2006 21:38
A to nejde ani kdyz ukoncite DNVX a pak spustite neco jineho?

Jestli to nefungiruje ani po ukonceni DNVXu, tak to nejak rozhasi DNVX a je treba jim napsat, ze to kazi zvuk...
Méďa (69)|29.4.2006 05:15
Bohužel to nefunguje ani když Dynavix ukončím, je nezbytný softreset, takže hned v úterý píšu výrobci jestli je ochotný s tímto problémem něco dělat. J e jasné, že celý problém způsobí Dynavix, šlo mi o to, jestli se s podobným problémem někdo nesetkal i při použití jiných programů, nebo jestli jsem nepřehlédl nějakou volbu ve Windows kterou Dynavix přestaví.
colombo_ce4you (36)|29.4.2006 06:15
[QUOTE="Méďa"]Bohužel to nefunguje ani když Dynavix ukončím, je nezbytný softreset, takže hned v úterý píšu výrobci jestli je ochotný s tímto problémem něco dělat. J e jasné, že celý problém způsobí Dynavix, šlo mi o to, jestli se s podobným problémem někdo nesetkal i při použití jiných programů, nebo jestli jsem nepřehlédl nějakou volbu ve Windows kterou Dynavix přestaví.[/QUOTE]

... ano, robi mi to iste ked som mal naistalovany PocketMusic Pro, ale som si naistaloval aj Resco Audio a zistil som, ze ak mi Pocket Music sposobil vypad jedneho zvuk. kanalu a nasledne som ho vypol a zapol som Resco audio a pohol som knoflikom na zvuk (teda zvysil alebo znizil hlasitost), vratilo sa to vsetko do povodnej podoby aj bez soft resetu.
Neviem cim je to sposobene, ale na prehravanie zvuku (aj nahravanie) som zacal pouzivat len Resco Audio a nemam s tym uz vobec problem. Spociatku som si myslel ze to bude lokalizaciou, ale robilo mi to aj vtedy, ked som ju odinstaloval.
Mam ROM A06 engl.
Méďa (69)|29.4.2006 15:52
Díky za tip, Resco audio se s tím vypořádá popsaným postupem. Výrobci Dynavixu stejně napíšu.
elbond (6)|5.5.2006 15:38
Má tu někdo zkušenosti s video výstupem X51v ? Jde nějak nastavit výstupní rozlišení, nebo to jede jen v 640*480? V jedné diskusi jsem našel i 1024*780 (ovšem jen při použití nějakého software(?)...)

EDIT: mě nahlodal tenhle screenshot http://www.aximsite.com/reviews/Boxwave/boxwave_vga_04.jpg, ale to je vlastně jen RealVGA...
beecher (9270)|5.5.2006 15:52
Ne, zadne jine rozliseni nez 640x480 to neumi. V jine diskuzi se mlatila slama... ;)
Kája_oldd (759)|5.5.2006 20:40
To mě zajímá, např. tady
je ukázka, jak clearvue nabízí až 1024x768 pro výstup... znamená to tedy, že je jen obraz ve vga "zmenšen" při stejném počtu reálných pixelů?
elbond (6)|5.5.2006 23:18
Aha, tak podle té další diskuse asi nemlžili... prostě jen někdo musí naprogramovat (free :-) ) ovladač pro tu grafickou kartu, který bude signál pouštět přímo na VGA výstup nezávisle na vnitřním displeji, protože na ten VGA výstup se standardně jen "kopíruje" to, co se posílá na displej (a tak tam teda nemůže poslat nic jinýho než 640*480)...

Je fakt, že když má ta "grafárna" svých 16MB paměti, tak čistě na 2D by měla zvládnout mnohem větší rozlišení ...
Bobisek_ce4you (5)|6.5.2006 08:03
Výstup určitě funguje i více než na 640/480, ja bez problemu jedu v ClearVue prezentace 1024/768. Ale musi to umet ten program sam, jinak Mirror mod prenasi presne rozliseni displeje.
valdo_ce4you (182)|6.5.2006 10:10
... ako sa zbavit a hlavne spustit bluetooth po instalacii noveho Widcomm driveru? vid. priloha

... podarilo sa mi po novej instalacii rozbehat BT(najprv starsi driver), spravil som zalohu DELLu(chcel som skusit novsi driver), ale zaloha nejde obnovit. Cely proces obnovy pride po 4% a ukonci sa. :(
Bobor_ce4you (8)|8.5.2006 21:35
Dobry den,
mam zaujem o toto Pocket PC, ale mam jednu otazku: Akou rychlostou mozem kopirovat subory na SD kartu ked je PDA v docku?
Dakujem
Zdenek Malinsky (9781)|8.5.2006 22:26
Pořád stejnou. Pokud chceš využit rychlou kartu, resp. budeš kopírovat velké soubory na kartu, tak si raději kup čtečku.
Bobor_ce4you (8)|8.5.2006 22:31
:) a to je asi tak kolko? jedna sa mi o to, ci budem musiet zakazdym ked budem chciet nahrat nove MP3, alebo film vyberat kartu a strkat ju do citacky. Pouziva ten dock, resp. to PDA USB 2.0? Chcel by som aby to zapisovalo aspon tie 3MB/sec.
beecher (9270)|9.5.2006 06:23
Jelikoz to ma rozhrani USB 1.1 a je to PDA, tak se mi z toho podarilo vytriskat pomoci Softick Card Export II pro PPC maximalne 500 kB/s. Njo, ale taky mam normalni kartu, ne ultraspeed...
Nevidim zadny problem v tom, vzdy kdyz potrebuji, vytahnout kartu z PDA, vrazit ji do ctecky a nahrat tam nove veci behem par sekund... Ty usetrene nervy maji co do sebe...
Bobor_ce4you (8)|9.5.2006 16:57
Dakujem za info. Prave o to ide. Citacku kariet zatial nemam a snazim sa vycislit vsetky vydavky...
oksyd (0)|9.5.2006 23:31
Zdravim, asi to nebude moc k teme, ale prave som kupil Axim X51v a mam jeden zasadny problem. Chcel by som pristupovat na moj axim v docku z mojho PC (respektive na 1GB SD kartu). Coz sa mi doteraz nepodarilo (asi som poriadny luser), vyskusal som uz zopar veci, medzi inymi aj WM5torage, ktory mi ale nepomohol.
Chcem Vas poprosit o info (pripadny postup) ako to mam spojazdnit.Prehladal som uz kopu Axim For ale, zatial mi nic nepomohlo.

Dakujem za odpoved

oxid
Paullus_ce4you (400)|10.5.2006 01:06
To Oksyd:

Pokud používáte na desktopu Total Commander, lze si do něj nainstalovat plugin WinCE a pak při spuštěném MS Activesync můžete přes shora uvedený TC přistupovat ke všem adresářům stejně jako k paměťovým kartám na PDA v tu chvíli přítomným.

Obecně ale považuju za lepší si pro tyhle účely koupit za pár stovek multifunkční panel do PC, který na sobě bude mít sloty pro jednotlivé typy paměťových karet, kdy je pak manipulace s nimi mnohem rychlejší a jednodušší, než se na ně dostávat přes PDA v kolébce.
Kája_oldd (759)|10.5.2006 01:19
Zrovna jsem na della hodil widcommácký bt, poslední zkušební verzi z aximsite (všechna čest všem, co se na projektu podílejí). Co jsem zjistil, poslední verze se instaluje lehce přes cab a stačí předtím promazat registry, jak radí v přiloženém texťáku. Zatím jsem zkusil active sync, bez chybičky, headset od logitechu to nenašlo, ale ten je takový problémový, víc zatim není čas zkoušet, ale vše se jeví vcelku slušně použitelné již nyní.