Velke zklamani.
Kdyz srovnam pohranicni mesta na severu CR - napr. 5 tisicova mesta jako
Jilove u Decina nebo Benesov nad Ploucnici, tak oproti minule verzi zadna zmena - nezna jedinou ulici.
I Ty nejvetsi zapadakovy na druhe strane hranice v Nemecku maji jmeno ulice.
Mapa tomToma presne odpovida digitalizaci CR, jak je napr. na serveru www.mapy.cz.
99 % CR pokryti je nesmysl.
Michal skyer
Kdyz srovnam pohranicni mesta na severu CR - napr. 5 tisicova mesta jako
Jilove u Decina nebo Benesov nad Ploucnici, tak oproti minule verzi zadna zmena - nezna jedinou ulici.
I Ty nejvetsi zapadakovy na druhe strane hranice v Nemecku maji jmeno ulice.
Mapa tomToma presne odpovida digitalizaci CR, jak je napr. na serveru www.mapy.cz.
99 % CR pokryti je nesmysl.
Michal skyer
4Skyer: No vis, Ja si myslim, ze to pokryti muze i presto byt klidne 99%, Ja bydlim ve Vitkove na severu Moravy a kolem nebyly ulice vubec zadne, jen hlavni tahy, takze jsem jezdil stale mimo mapu, dokonce i Opava nebyla vubec udelana, jen hlavni silnice a to je dost velke mesto...ted je Vitkov do podrobna, ale nema nazvy ulic...To pokryti 99% prave znamena podle me to, ze je hotovych 99% cest a podle me budou mit v pristich (rychlejsich) aktualizacich i nazvy...tot muj nazor...
Ciste teoreticky ... pokud by se jim povedlo udelat 100%, tak jen na tu dobu nez nekdo nekam zapichne lopatu a zacne stavet. Co se Prahy tyka tak do mesice minimalne 4x slysim z dispecinku "a je to nova ulice, je mezi ... atb." Takze "%tuelni" oznaceni "99" beru jako konecne. Co prijde pak nevim napr. "CityPlus" ...?
D11 je uz dovedena az za Chlumec(otvirat se to bude 20.12.2005), ale v Nemecku u Rozvadova A6(pokracovani nasi D5) neni spojeny i kdyz uz se po ni normalne jezdi!!! Jak uz tady nekdo rekl: je tam prostor pro dalsi verze. A tato holt je lepsi nez predesla.
Doplnek: propojeni obchvatu Plzne na D5 taky neni(!), jmena ulic v mensich mestech (Upice, Ces. Skalice atd.) chybi, je co doplnovat do dalsi verze, ale cp v Praze aj. vypadaj pekne(kdyz si nastavis "zobrazit na zac. a konci")
Doplnek: propojeni obchvatu Plzne na D5 taky neni(!), jmena ulic v mensich mestech (Upice, Ces. Skalice atd.) chybi, je co doplnovat do dalsi verze, ale cp v Praze aj. vypadaj pekne(kdyz si nastavis "zobrazit na zac. a konci")
[QUOTE="skyer"]Velke zklamani.
Kdyz srovnam pohranicni mesta na severu CR - napr. 5 tisicova mesta jako
Jilove u Decina nebo Benesov nad Ploucnici, tak oproti minule verzi zadna zmena - nezna jedinou ulici.
I Ty nejvetsi zapadakovy na druhe strane hranice v Nemecku maji jmeno ulice.
Mapa tomToma presne odpovida digitalizaci CR, jak je napr. na serveru www.mapy.cz.
99 % CR pokryti je nesmysl.
Michal skyer[/QUOTE]
ja tu verzi budopu zkouset v patek presne v tomhle regionu ... koukam asi soused .. OT: bysme se mohli sejit nekdy na pokec
Kdyz srovnam pohranicni mesta na severu CR - napr. 5 tisicova mesta jako
Jilove u Decina nebo Benesov nad Ploucnici, tak oproti minule verzi zadna zmena - nezna jedinou ulici.
I Ty nejvetsi zapadakovy na druhe strane hranice v Nemecku maji jmeno ulice.
Mapa tomToma presne odpovida digitalizaci CR, jak je napr. na serveru www.mapy.cz.
99 % CR pokryti je nesmysl.
Michal skyer[/QUOTE]
ja tu verzi budopu zkouset v patek presne v tomhle regionu ... koukam asi soused .. OT: bysme se mohli sejit nekdy na pokec
Takze uz se me to pekne vyjima primo v PDA
[QUOTE="S474N"]Takze uz se me to pekne vyjima primo v PDA[/QUOTE]
Všichni jsme rádi, že máš radost!!!!
Všichni jsme rádi, že máš radost!!!!
[QUOTE="P.L."][QUOTE="S474N"]Takze uz se me to pekne vyjima primo v PDA[/QUOTE]
Všichni jsme rádi, že máš radost!!!![/QUOTE]
Moje radost se dneska přidala k té tvoji :D Morava už je OK :D
Všichni jsme rádi, že máš radost!!!![/QUOTE]
Moje radost se dneska přidala k té tvoji :D Morava už je OK :D
Zeptám se možní trochu mimo tuto větev :)
1. Nestalo se někomu, že instalace havarovala už na straně PC? .. já jakmile zvolím instalaci aplikace, tak mi ten instalák spadne ... mám WM5, ale zkoušel jsem si i stáhnout update 5.2
2. Když se pořídí TT na SD kartě, jakou má velikost? ... a jaká zhruba cena?
Dík
1. Nestalo se někomu, že instalace havarovala už na straně PC? .. já jakmile zvolím instalaci aplikace, tak mi ten instalák spadne ... mám WM5, ale zkoušel jsem si i stáhnout update 5.2
2. Když se pořídí TT na SD kartě, jakou má velikost? ... a jaká zhruba cena?
Dík
Taky jsem dneska vyzkoušel novou mapu během své cesty po Moravě. Pokud nebylo něco s GPS signálem :(( , tak mapa mezi cca Slavkovem přes UH do ZL a potom až skoro k Prostějovu je slušně řečeno na pytel ....
Mezi městy / obcemi se TT snažil "držet se" dané silnice, ale jakmile jsem vjel do obydlené oblasti s ulicemi, tak tam se začal "chytat" stranou čeho se dalo a "navigovat" tak až mě málem vypadnul reproduktor.
Dále zpět po rychlostní z PV a dále po D1 opět v pořádku. Jestliže nedocházelo k nějakému nekorektnímu vyhodnocování signálu a následnému zlému výpočtu pozice, tak jediným vysvětlením by bylo posunutí mapového podkladu.
Jsem s touto zkušeností bílá vrána nebo má někdo podobné zážitky ????
Vláďa
Mezi městy / obcemi se TT snažil "držet se" dané silnice, ale jakmile jsem vjel do obydlené oblasti s ulicemi, tak tam se začal "chytat" stranou čeho se dalo a "navigovat" tak až mě málem vypadnul reproduktor.
Dále zpět po rychlostní z PV a dále po D1 opět v pořádku. Jestliže nedocházelo k nějakému nekorektnímu vyhodnocování signálu a následnému zlému výpočtu pozice, tak jediným vysvětlením by bylo posunutí mapového podkladu.
Jsem s touto zkušeností bílá vrána nebo má někdo podobné zážitky ????
Vláďa
[QUOTE="S474N"]ad 1 - mam WM2003SE, takze ti nemohu odpovedet.
ad 2 - cena? Zalezi jak moc ses sikovnej :D [/QUOTE]
No právě že asi nešikovnej, když mi to padá ještě před tím, než se to dostane do PDA :):(
ad 2 - cena? Zalezi jak moc ses sikovnej :D [/QUOTE]
No právě že asi nešikovnej, když mi to padá ještě před tím, než se to dostane do PDA :):(
[QUOTE="Vladimír Synek"]Taky jsem dneska vyzkoušel novou mapu během své cesty po Moravě. Pokud nebylo něco s GPS signálem :(( , tak mapa mezi cca Slavkovem přes UH do ZL a potom až skoro k Prostějovu je slušně řečeno na pytel ....
Jsem s touto zkušeností bílá vrána nebo má někdo podobné zážitky ????[/QUOTE]
No tohle co popisujes se mi stavalo s PocketKim starsi verze,ale s TT jsem toho projel uz myslim ze dost a tento problem jsem v zadnem pripade nemel...spise bych rekl, zes mel problemy se signalem...co pouzivas za PDA?Jakou pouzivas GPS?Kde ji mas v aute?Pozor na nektera nova skla automobilu,ktera zabranuji pruchodnosti signalu GPS!
Jsem s touto zkušeností bílá vrána nebo má někdo podobné zážitky ????[/QUOTE]
No tohle co popisujes se mi stavalo s PocketKim starsi verze,ale s TT jsem toho projel uz myslim ze dost a tento problem jsem v zadnem pripade nemel...spise bych rekl, zes mel problemy se signalem...co pouzivas za PDA?Jakou pouzivas GPS?Kde ji mas v aute?Pozor na nektera nova skla automobilu,ktera zabranuji pruchodnosti signalu GPS!
Aby nedošlo k nedorozumění: předcházející "5-tková" verze mapy na stejném PDA, na stejném místě v autě :D fungovala OK (v rámci svého pokrytí). Protože dnešní chování bylo v dané oblasti Moravy zcela nestandardní, chtěl bych své pozorování porovnat se zkušeností někoho jiného ..... :)
Ještě dodám, že satelitů jsem měl 7-8 dobře rozložených na obloze ...
Ještě dodám, že satelitů jsem měl 7-8 dobře rozložených na obloze ...
Jj, tenhle argument bych celkem bral :yes: , protože celou dobu lilo jako z konve, ale stejně tak lilo mezi PV a Brnem a tam to bylo OK .....
Nehledejme možné důvody tady "u stolu" - podal jsem pouze svůj "report" z dnešního dne a rád si přečtu PRAKTICKÉ zkušenosti jiných s novou mapou na Moravě, ať můžeme porovnávat.
Nehledejme možné důvody tady "u stolu" - podal jsem pouze svůj "report" z dnešního dne a rád si přečtu PRAKTICKÉ zkušenosti jiných s novou mapou na Moravě, ať můžeme porovnávat.
[QUOTE="Vladimír Synek"]...a rád si přečtu PRAKTICKÉ zkušenosti jiných s novou mapou na Moravě, ať můžeme porovnávat.[/QUOTE]
Ja mam tu novou mapu teprve den, jsem ze severu moravy, takze ihned jak budu mit nejake prakticke zkusenosti, urcite se zde objevi...
Ja mam tu novou mapu teprve den, jsem ze severu moravy, takze ihned jak budu mit nejake prakticke zkusenosti, urcite se zde objevi...
[QUOTE="Aaaik"]Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.[/QUOTE]
Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..
Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..
[QUOTE="Dave.K"]Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]
www.chmi.cz
www.chmi.cz
[QUOTE="Dave.K"][QUOTE="Aaaik"]Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.[/QUOTE]
Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif[/CODE]
Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif[/CODE]
Jak sem jel do školy, tak sem to pustil tam aji spatky v autobuse a ukazovalo to v pohodě. Nezbyvá než dodat že je to trasa opava-ostrava ... Tak nevim. Jinak opravdu ted už to je na moravě pohodička.
Přidám se i já se svými pocity z nové mapy: Uherský Brod, který byl dříve jen průjezdní je zmapovaný na úrovni ulic, v mém domovském Liberci se ale žádná změna nekoná:( takže rok starý kruháč tam stále není a půl roku stará rychlostní komunikace taky ne...ale jinak se mi to líbí...
[QUOTE="Vladimír Synek"]Taky jsem dneska vyzkoušel novou mapu během své cesty po Moravě. Pokud nebylo něco s GPS signálem :(( , tak mapa mezi cca Slavkovem přes UH do ZL a potom až skoro k Prostějovu je slušně řečeno na pytel ... [/QUOTE]
Jel jsem včera z Brna přes UH kus za Luhačovice - navigace přesně odpovídá realitě, včetně ulic v Hradišti, Brodě i Luhačovicích - mapa 571 byla v této oblasti úplně k ničemu. Hezkej dárek od Mikuláše :)
Jel jsem včera z Brna přes UH kus za Luhačovice - navigace přesně odpovídá realitě, včetně ulic v Hradišti, Brodě i Luhačovicích - mapa 571 byla v této oblasti úplně k ničemu. Hezkej dárek od Mikuláše :)
PaSed ... ze ty jsi odmaznul tag "uzavreni citace". Tukni na upravit a dopln ho at to tu neni jak zvejkacka
[QUOTE="PaSed"]
Jel jsem včera z Brna přes UH kus za Luhačovice - navigace přesně odpovídá realitě, včetně ulic v Hradišti, Brodě i Luhačovicích - mapa 571 byla v této oblasti úplně k ničemu. Hezkej dárek od Mikuláše :) [/QUOTE]
Tak to by byla pozitivní informace, já jsem ty "problémy" pozoroval někdy mezi cca 10.00 a 13.00.
Vláďa
Jel jsem včera z Brna přes UH kus za Luhačovice - navigace přesně odpovídá realitě, včetně ulic v Hradišti, Brodě i Luhačovicích - mapa 571 byla v této oblasti úplně k ničemu. Hezkej dárek od Mikuláše :) [/QUOTE]
Tak to by byla pozitivní informace, já jsem ty "problémy" pozoroval někdy mezi cca 10.00 a 13.00.
Vláďa
Čekám od Jéžiška hw6515 a zatím jen sháním informace, takže bych se chtěl zeptat zkušenějších. Součástí balení má být i TomTom s možností stažení jedné mapy zdarma. Patří mezi ně i tato "středoevropská" mapa? Stahuje se celá z jejich webu nebo je třeba ji jen nějak aktivovat?
Děkuji všem za odpověď
Děkuji všem za odpověď
[QUOTE="Aaaik"][QUOTE="Dave.K"][QUOTE="Aaaik"]Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.[/QUOTE]
Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif[/CODE][/QUOTE]
Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí!
Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]
[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif[/CODE][/QUOTE]
Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí!
Btw. netušíte někdo jak zachránit oblíbené destinace které mi s instalací nové mapy právě zmizely? Obnova DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg ze zálohy staré mapy je bez efektu, :(( soubor (10kB) je vždy nahražen novým prázdným souborem (2kB), nové jdou pak přidávat bez problému
[QUOTE="neooo"]
Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí![/QUOTE]
Doporučuji přečíst trochu teorie o GPS v jiných diskuzích...
Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí![/QUOTE]
Doporučuji přečíst trochu teorie o GPS v jiných diskuzích...
[QUOTE="Radek Pokorný"][QUOTE="neooo"]
Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí![/QUOTE]
Doporučuji přečíst trochu teorie o GPS v jiných diskuzích...[/QUOTE]
Doporučuji nastudovat trochu teorie o GPS např. tady
Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí![/QUOTE]
Doporučuji přečíst trochu teorie o GPS v jiných diskuzích...[/QUOTE]
Doporučuji nastudovat trochu teorie o GPS např. tady
Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..
[QUOTE="Saman"]Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]
Souhlasím s tím, že za zhoršených povětrnostních podmínek může být ztížen samotný příjem signálu. Pokud rozdíl v řádu 1/1000 sec času družice / přijímač způsobí výslednou nepřesnost v řádech 100km, může si GPS přijímač dovolit pracovat pouze s takovými daty, o kterých ví, že takto odešly z příslušné družice. V momentě kdy GPS přijme paket z jedné z družic, ten je nejprve vyhodnocen a pomocí parity ověřena jeho správnost (dostává shodnou informaci která odešla z družice), pokud tato nesedí (došlo vlivem snížené kvality signálu k jeho znehodnocení) tak se automaticky zahodí a dále se nezpracovává. Proto přijímač některé družice vidí ale signál z nich nemůže použít pokud není dostatečně silný (nebo není ještě sesynchronizován - to jsou ty šedé). Takže zpracovávaný signál pro výsledné vyhodnocení pozice musí být identický s tím co odejde z družice.
EDIT Čili abych to shrnul, bude třeba trvat déle, než signál za zhoršených povětrnostních podmínek chytím, případně jej tu a tam ztratím ale rozhodně mi to nebude vykazovat odchylku (nad rámec) za deště která bude narůstat úměrně s jeho intenzitou tak jak to bylo míněno v příspěvku na který jsem původně reagoval
Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]
Souhlasím s tím, že za zhoršených povětrnostních podmínek může být ztížen samotný příjem signálu. Pokud rozdíl v řádu 1/1000 sec času družice / přijímač způsobí výslednou nepřesnost v řádech 100km, může si GPS přijímač dovolit pracovat pouze s takovými daty, o kterých ví, že takto odešly z příslušné družice. V momentě kdy GPS přijme paket z jedné z družic, ten je nejprve vyhodnocen a pomocí parity ověřena jeho správnost (dostává shodnou informaci která odešla z družice), pokud tato nesedí (došlo vlivem snížené kvality signálu k jeho znehodnocení) tak se automaticky zahodí a dále se nezpracovává. Proto přijímač některé družice vidí ale signál z nich nemůže použít pokud není dostatečně silný (nebo není ještě sesynchronizován - to jsou ty šedé). Takže zpracovávaný signál pro výsledné vyhodnocení pozice musí být identický s tím co odejde z družice.
EDIT Čili abych to shrnul, bude třeba trvat déle, než signál za zhoršených povětrnostních podmínek chytím, případně jej tu a tam ztratím ale rozhodně mi to nebude vykazovat odchylku (nad rámec) za deště která bude narůstat úměrně s jeho intenzitou tak jak to bylo míněno v příspěvku na který jsem původně reagoval
Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D
k příspěvku Synka
měl jsem podobný problém ca dva měsíce zpět na cestě do Grazu (AT) bylo hezky pěkně večer
cestou z OV až před Graz vše O.K. a pak vyjel TOMTOM mimo silnici a Mirek mi stále radit že doprava - doleva - otočit - Sralo mě to pááč jsem měl v autě lidi kteří navigaci viděli poprvé a taková neshoda je celkem dostala
Nastraně jsem PDA restartoval a ejhle zase jsem jel po dálnici i při zpáteční cestě už tam ta dálnice existovala.
Tím chci jen říct, že nééé vždy to musí být špatnými podklady map v Tomtomovi
měl jsem podobný problém ca dva měsíce zpět na cestě do Grazu (AT) bylo hezky pěkně večer
cestou z OV až před Graz vše O.K. a pak vyjel TOMTOM mimo silnici a Mirek mi stále radit že doprava - doleva - otočit - Sralo mě to pááč jsem měl v autě lidi kteří navigaci viděli poprvé a taková neshoda je celkem dostala
Nastraně jsem PDA restartoval a ejhle zase jsem jel po dálnici i při zpáteční cestě už tam ta dálnice existovala.
Tím chci jen říct, že nééé vždy to musí být špatnými podklady map v Tomtomovi
Presne jak popisujes, za dobryho pocasi vecer, se mi dostala navigace u Cerveneho Kostelce do lesa, pan Miloslav nevedel co driv, ja jel po silnici a po 1km se vse uklidnilo a normalne to beha. Nekdy se to proste zjanci.
[QUOTE="neooo"][QUOTE="Saman"]Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]
Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]
Nainstalovat novou mapu a do ni pak prekopirovat vlastni POI a cfg soubor mapy. V souboru CFG jsou totiu ulozeny OBLIBENE a posledne hledane cile.
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]
Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]
Nainstalovat novou mapu a do ni pak prekopirovat vlastni POI a cfg soubor mapy. V souboru CFG jsou totiu ulozeny OBLIBENE a posledne hledane cile.
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="neooo"][QUOTE="Saman"]Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]
Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]
Nainstalovat novou mapu a do ni pak prekopirovat vlastni POI a cfg soubor mapy. V souboru CFG jsou totiu ulozeny OBLIBENE a posledne hledane cile.[/QUOTE]
viz
[QUOTE="neooo"]Btw. netušíte někdo jak zachránit oblíbené destinace které mi s instalací nové mapy právě zmizely? Obnova DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg ze zálohy staré mapy je bez efektu, :(( soubor (10kB) je vždy nahražen novým prázdným souborem (2kB), nové jdou pak přidávat bez problému[/QUOTE]
Právě, tímhle způsobem to vždycky šlo a u staré mapy mi to vždycky fungovalo. Nicméně po update mapy na 632 a Toma na 5.21 se to chová jak je popsáno výše - ten cfg soubor z mapy (DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg) přepíšu svým zazálohovaným s oblíbenýma položkama a Tom ho po restartu zase přepíše zpátky nějakým implicitním cfg a oblíbené zase zmizí, v samotném programu po přidání už tam zůstanou. Má to fakt někdo odzkoušené že to na této konfiguraci skutečně takto funguje a zůstávám tedy černou ovcí ? :D (TomTom 5.210, DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map v632)
Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]
Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]
Nainstalovat novou mapu a do ni pak prekopirovat vlastni POI a cfg soubor mapy. V souboru CFG jsou totiu ulozeny OBLIBENE a posledne hledane cile.[/QUOTE]
viz
[QUOTE="neooo"]Btw. netušíte někdo jak zachránit oblíbené destinace které mi s instalací nové mapy právě zmizely? Obnova DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg ze zálohy staré mapy je bez efektu, :(( soubor (10kB) je vždy nahražen novým prázdným souborem (2kB), nové jdou pak přidávat bez problému[/QUOTE]
Právě, tímhle způsobem to vždycky šlo a u staré mapy mi to vždycky fungovalo. Nicméně po update mapy na 632 a Toma na 5.21 se to chová jak je popsáno výše - ten cfg soubor z mapy (DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg) přepíšu svým zazálohovaným s oblíbenýma položkama a Tom ho po restartu zase přepíše zpátky nějakým implicitním cfg a oblíbené zase zmizí, v samotném programu po přidání už tam zůstanou. Má to fakt někdo odzkoušené že to na této konfiguraci skutečně takto funguje a zůstávám tedy černou ovcí ? :D (TomTom 5.210, DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map v632)
Mně tedy po update na verzi aplikace 5.210 (5430), GPS 1.20, Mapa v632 vše zůstalo jak má. Všechno nastavení, body zájmu, home i oblíbené. Jinak mapa je opravdu velmi kvalitní. Ten uliční detail u spousty měst na Moravě je super :yes:
[QUOTE="neooo"]...jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]
Delal jsem to asi pred 20-ti minutama, takze to mam v cerstve pameti.
1) prejmenoval jsem aktualni soubor z nove mapy *.cfg na karte PPC (mozno take smazat,ale jen pro jistotu) a prekopiroval zalohu ze stare mapy *.cfg z PC na kartu PPC...
2) restartoval jsem
3) spustil jsem TT5.21 a mam tam stare oblibene polozky, takze vse OK!
Delal jsem to asi pred 20-ti minutama, takze to mam v cerstve pameti.
1) prejmenoval jsem aktualni soubor z nove mapy *.cfg na karte PPC (mozno take smazat,ale jen pro jistotu) a prekopiroval zalohu ze stare mapy *.cfg z PC na kartu PPC...
2) restartoval jsem
3) spustil jsem TT5.21 a mam tam stare oblibene polozky, takze vse OK!
Take se mi oblibene polozky prevedly spravne. Jsem ponekud rozladen z tech popisnych cisel. V Praze jsem zkousel namatkou pet, co znam, z toho jedno vubec nezna, dve to hodilo uplne jinam, jedno kousek vedle a jen jedno cislo bylo uplne v poradku. Jsem z toho docela zklamany, cekal jsem to lepsi.
sry,ale ty diskuse o gps jsou tak priomazany ze se tady zeptam..
1/ jak pridam nove hlasy do TT (napr. stazene z netu?)
2/ jak se pohybuju v mape.. jako ze kdyz chci najit bod cile sam..ne podle adresy..
1/ jak pridam nove hlasy do TT (napr. stazene z netu?)
2/ jak se pohybuju v mape.. jako ze kdyz chci najit bod cile sam..ne podle adresy..
1/ soubory DATA##.CHK a DATA##.VIF do adresare, kam si to nainstaloval (tam kde je .exe)
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"
[QUOTE="Gattor"]1/ soubory DATA##.CHK a DATA##.VIF do adresare, kam si to nainstaloval (tam kde je .exe)
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"[/QUOTE]
1/a czech je prosim jaky? nenabizi me to instalace...
tak to nema chybu ... musim rict,ze tohle(TT) je FAKT vychytavka
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"[/QUOTE]
1/a czech je prosim jaky? nenabizi me to instalace...
tak to nema chybu ... musim rict,ze tohle(TT) je FAKT vychytavka
[QUOTE="Ganja"][QUOTE="Gattor"]1/ soubory DATA##.CHK a DATA##.VIF do adresare, kam si to nainstaloval (tam kde je .exe)
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"[/QUOTE]
1/a czech je prosim jaky? nenabizi me to instalace...
tak to nema chybu ... musim rict,ze tohle(TT) je FAKT vychytavka[/QUOTE]
1/a Miloslav je 41
Jinak export zálohy oblibených se mi teda nezdařil - pokaždé to promázne a zůstane tam pouze jedna položka z původního seznamu
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"[/QUOTE]
1/a czech je prosim jaky? nenabizi me to instalace...
tak to nema chybu ... musim rict,ze tohle(TT) je FAKT vychytavka[/QUOTE]
1/a Miloslav je 41
Jinak export zálohy oblibených se mi teda nezdařil - pokaždé to promázne a zůstane tam pouze jedna položka z původního seznamu