Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Map of DE, AT, CH, PL and CZ - prosinec 2005

S474N (660)|5.12.2005 19:42
Tak uz tu mapu stahuju, jsem zvedav :D
skyer (7)|5.12.2005 20:48
Velke zklamani.
Kdyz srovnam pohranicni mesta na severu CR - napr. 5 tisicova mesta jako
Jilove u Decina nebo Benesov nad Ploucnici, tak oproti minule verzi zadna zmena - nezna jedinou ulici.
I Ty nejvetsi zapadakovy na druhe strane hranice v Nemecku maji jmeno ulice.
Mapa tomToma presne odpovida digitalizaci CR, jak je napr. na serveru www.mapy.cz.
99 % CR pokryti je nesmysl.

Michal skyer
Dave.K (63)|5.12.2005 23:31
4Skyer: No vis, Ja si myslim, ze to pokryti muze i presto byt klidne 99%, Ja bydlim ve Vitkove na severu Moravy a kolem nebyly ulice vubec zadne, jen hlavni tahy, takze jsem jezdil stale mimo mapu, dokonce i Opava nebyla vubec udelana, jen hlavni silnice a to je dost velke mesto...ted je Vitkov do podrobna, ale nema nazvy ulic...To pokryti 99% prave znamena podle me to, ze je hotovych 99% cest a podle me budou mit v pristich (rychlejsich) aktualizacich i nazvy...tot muj nazor...
99tky (156)|6.12.2005 00:15
Ciste teoreticky ... pokud by se jim povedlo udelat 100%, tak jen na tu dobu nez nekdo nekam zapichne lopatu a zacne stavet. Co se Prahy tyka tak do mesice minimalne 4x slysim z dispecinku "a je to nova ulice, je mezi ... atb." Takze "%tuelni" oznaceni "99" beru jako konecne. Co prijde pak nevim napr. "CityPlus" ...?
Aaaik (123)|6.12.2005 00:35
D11 je uz dovedena az za Chlumec(otvirat se to bude 20.12.2005), ale v Nemecku u Rozvadova A6(pokracovani nasi D5) neni spojeny i kdyz uz se po ni normalne jezdi!!! Jak uz tady nekdo rekl: je tam prostor pro dalsi verze. A tato holt je lepsi nez predesla.

Doplnek: propojeni obchvatu Plzne na D5 taky neni(!), jmena ulic v mensich mestech (Upice, Ces. Skalice atd.) chybi, je co doplnovat do dalsi verze, ale cp v Praze aj. vypadaj pekne(kdyz si nastavis "zobrazit na zac. a konci")
Ganja_ce4you (324)|6.12.2005 09:11
[QUOTE="skyer"]Velke zklamani.
Kdyz srovnam pohranicni mesta na severu CR - napr. 5 tisicova mesta jako
Jilove u Decina nebo Benesov nad Ploucnici, tak oproti minule verzi zadna zmena - nezna jedinou ulici.
I Ty nejvetsi zapadakovy na druhe strane hranice v Nemecku maji jmeno ulice.
Mapa tomToma presne odpovida digitalizaci CR, jak je napr. na serveru www.mapy.cz.
99 % CR pokryti je nesmysl.

Michal skyer[/QUOTE]

ja tu verzi budopu zkouset v patek presne v tomhle regionu ... koukam asi soused .. OT: bysme se mohli sejit nekdy na pokec
S474N (660)|6.12.2005 17:17
Takze uz se me to pekne vyjima primo v PDA
P.L._ce4you (23)|6.12.2005 17:29
[QUOTE="S474N"]Takze uz se me to pekne vyjima primo v PDA[/QUOTE]

Všichni jsme rádi, že máš radost!!!!
mainboard_ce4you (97)|6.12.2005 18:15
[QUOTE="P.L."][QUOTE="S474N"]Takze uz se me to pekne vyjima primo v PDA[/QUOTE]

Všichni jsme rádi, že máš radost!!!![/QUOTE]

Moje radost se dneska přidala k té tvoji :D Morava už je OK :D
davidkm_ce4you (248)|6.12.2005 18:55
Zeptám se možní trochu mimo tuto větev :)

1. Nestalo se někomu, že instalace havarovala už na straně PC? .. já jakmile zvolím instalaci aplikace, tak mi ten instalák spadne ... mám WM5, ale zkoušel jsem si i stáhnout update 5.2

2. Když se pořídí TT na SD kartě, jakou má velikost? ... a jaká zhruba cena?

Dík
S474N (660)|6.12.2005 20:00
ad 1 - mam WM2003SE, takze ti nemohu odpovedet.

ad 2 - cena? Zalezi jak moc ses sikovnej :D
Vladimír Synek (14)|6.12.2005 20:07
Taky jsem dneska vyzkoušel novou mapu během své cesty po Moravě. Pokud nebylo něco s GPS signálem :(( , tak mapa mezi cca Slavkovem přes UH do ZL a potom až skoro k Prostějovu je slušně řečeno na pytel ....

Mezi městy / obcemi se TT snažil "držet se" dané silnice, ale jakmile jsem vjel do obydlené oblasti s ulicemi, tak tam se začal "chytat" stranou čeho se dalo a "navigovat" tak až mě málem vypadnul reproduktor.

Dále zpět po rychlostní z PV a dále po D1 opět v pořádku. Jestliže nedocházelo k nějakému nekorektnímu vyhodnocování signálu a následnému zlému výpočtu pozice, tak jediným vysvětlením by bylo posunutí mapového podkladu.

Jsem s touto zkušeností bílá vrána nebo má někdo podobné zážitky ????


Vláďa
davidkm_ce4you (248)|6.12.2005 20:10
[QUOTE="S474N"]ad 1 - mam WM2003SE, takze ti nemohu odpovedet.

ad 2 - cena? Zalezi jak moc ses sikovnej :D [/QUOTE]

No právě že asi nešikovnej, když mi to padá ještě před tím, než se to dostane do PDA :):(
Dave.K (63)|6.12.2005 20:51
[QUOTE="Vladimír Synek"]Taky jsem dneska vyzkoušel novou mapu během své cesty po Moravě. Pokud nebylo něco s GPS signálem :(( , tak mapa mezi cca Slavkovem přes UH do ZL a potom až skoro k Prostějovu je slušně řečeno na pytel ....
Jsem s touto zkušeností bílá vrána nebo má někdo podobné zážitky ????[/QUOTE]
No tohle co popisujes se mi stavalo s PocketKim starsi verze,ale s TT jsem toho projel uz myslim ze dost a tento problem jsem v zadnem pripade nemel...spise bych rekl, zes mel problemy se signalem...co pouzivas za PDA?Jakou pouzivas GPS?Kde ji mas v aute?Pozor na nektera nova skla automobilu,ktera zabranuji pruchodnosti signalu GPS!
Vladimír Synek (14)|6.12.2005 21:12
Aby nedošlo k nedorozumění: předcházející "5-tková" verze mapy na stejném PDA, na stejném místě v autě :D fungovala OK (v rámci svého pokrytí). Protože dnešní chování bylo v dané oblasti Moravy zcela nestandardní, chtěl bych své pozorování porovnat se zkušeností někoho jiného ..... :)

Ještě dodám, že satelitů jsem měl 7-8 dobře rozložených na obloze ...
Aaaik (123)|6.12.2005 21:15
Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.
Vladimír Synek (14)|6.12.2005 21:37
Jj, tenhle argument bych celkem bral :yes: , protože celou dobu lilo jako z konve, ale stejně tak lilo mezi PV a Brnem a tam to bylo OK .....

Nehledejme možné důvody tady "u stolu" - podal jsem pouze svůj "report" z dnešního dne a rád si přečtu PRAKTICKÉ zkušenosti jiných s novou mapou na Moravě, ať můžeme porovnávat.
Dave.K (63)|6.12.2005 21:49
[QUOTE="Vladimír Synek"]...a rád si přečtu PRAKTICKÉ zkušenosti jiných s novou mapou na Moravě, ať můžeme porovnávat.[/QUOTE]

Ja mam tu novou mapu teprve den, jsem ze severu moravy, takze ihned jak budu mit nejake prakticke zkusenosti, urcite se zde objevi...
Dave.K (63)|6.12.2005 21:51
[QUOTE="Aaaik"]Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.[/QUOTE]

Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..
hosic (156)|6.12.2005 21:57
[QUOTE="Dave.K"]Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]

www.chmi.cz
Aaaik (123)|6.12.2005 23:21
[QUOTE="Dave.K"][QUOTE="Aaaik"]Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.[/QUOTE]

Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]

[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif[/CODE]
mainboard_ce4you (97)|6.12.2005 23:25
Jak sem jel do školy, tak sem to pustil tam aji spatky v autobuse a ukazovalo to v pohodě. Nezbyvá než dodat že je to trasa opava-ostrava ... Tak nevim. Jinak opravdu ted už to je na moravě pohodička.
ondratoral (5)|6.12.2005 23:53
Přidám se i já se svými pocity z nové mapy: Uherský Brod, který byl dříve jen průjezdní je zmapovaný na úrovni ulic, v mém domovském Liberci se ale žádná změna nekoná:( takže rok starý kruháč tam stále není a půl roku stará rychlostní komunikace taky ne...ale jinak se mi to líbí...
PaSed (1)|6.12.2005 23:56
[QUOTE="Vladimír Synek"]Taky jsem dneska vyzkoušel novou mapu během své cesty po Moravě. Pokud nebylo něco s GPS signálem :(( , tak mapa mezi cca Slavkovem přes UH do ZL a potom až skoro k Prostějovu je slušně řečeno na pytel ... [/QUOTE]

Jel jsem včera z Brna přes UH kus za Luhačovice - navigace přesně odpovídá realitě, včetně ulic v Hradišti, Brodě i Luhačovicích - mapa 571 byla v této oblasti úplně k ničemu. Hezkej dárek od Mikuláše :)
99tky (156)|7.12.2005 00:13
PaSed ... ze ty jsi odmaznul tag "uzavreni citace". Tukni na upravit a dopln ho at to tu neni jak zvejkacka
Vladimír Synek (14)|7.12.2005 07:28
[QUOTE="PaSed"]
Jel jsem včera z Brna přes UH kus za Luhačovice - navigace přesně odpovídá realitě, včetně ulic v Hradišti, Brodě i Luhačovicích - mapa 571 byla v této oblasti úplně k ničemu. Hezkej dárek od Mikuláše :) [/QUOTE]


Tak to by byla pozitivní informace, já jsem ty "problémy" pozoroval někdy mezi cca 10.00 a 13.00.

Vláďa
Erdkin (55)|7.12.2005 09:00
Čekám od Jéžiška hw6515 a zatím jen sháním informace, takže bych se chtěl zeptat zkušenějších. Součástí balení má být i TomTom s možností stažení jedné mapy zdarma. Patří mezi ně i tato "středoevropská" mapa? Stahuje se celá z jejich webu nebo je třeba ji jen nějak aktivovat?
Děkuji všem za odpověď
neooo666 (243)|7.12.2005 10:11
[QUOTE="Aaaik"][QUOTE="Dave.K"][QUOTE="Aaaik"]Podle CHMI radaru na Morave bylo (a jeste je) "bozi dopusteni", takze signal GPS musel haprovat.[/QUOTE]

Mohl bych Te poprosit, zda bys mi k tomuto mohl dat nejake blizsi info? Slysim to poprve... popr. co je to CHMI a co to znamena "bozi dopusteni"... diky..[/QUOTE]

[CODE]http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif[/CODE][/QUOTE]

Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí!
neooo666 (243)|7.12.2005 10:15
Btw. netušíte někdo jak zachránit oblíbené destinace které mi s instalací nové mapy právě zmizely? Obnova DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg ze zálohy staré mapy je bez efektu, :(( soubor (10kB) je vždy nahražen novým prázdným souborem (2kB), nové jdou pak přidávat bez problému
Radek Pokorný (68)|7.12.2005 10:19
[QUOTE="neooo"]

Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí![/QUOTE]

Doporučuji přečíst trochu teorie o GPS v jiných diskuzích...
neooo666 (243)|7.12.2005 10:27
[QUOTE="Radek Pokorný"][QUOTE="neooo"]

Dostáváme se trochu do OT ale nemůžu nereagovat na mylnou informaci - jestli se nepletu tak ten CHMI radar slouží k měření srážek na úžemí ČR. To jakože je GPS v dešti nepoužitelné? :D Já myslím, že pokud má GPSka přímý výhled na satelity (tzn. signálu nebrání neprůchodná překážka typu zeď) a přijímá signál tak ten je korektní a v žádném případě nemůže být degradován vlivem počasí![/QUOTE]

Doporučuji přečíst trochu teorie o GPS v jiných diskuzích...[/QUOTE]

Doporučuji nastudovat trochu teorie o GPS např. tady
Saman_ce4you (1451)|7.12.2005 10:37
Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..

Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..
neooo666 (243)|7.12.2005 10:55
[QUOTE="Saman"]Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..

Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]

Souhlasím s tím, že za zhoršených povětrnostních podmínek může být ztížen samotný příjem signálu. Pokud rozdíl v řádu 1/1000 sec času družice / přijímač způsobí výslednou nepřesnost v řádech 100km, může si GPS přijímač dovolit pracovat pouze s takovými daty, o kterých ví, že takto odešly z příslušné družice. V momentě kdy GPS přijme paket z jedné z družic, ten je nejprve vyhodnocen a pomocí parity ověřena jeho správnost (dostává shodnou informaci která odešla z družice), pokud tato nesedí (došlo vlivem snížené kvality signálu k jeho znehodnocení) tak se automaticky zahodí a dále se nezpracovává. Proto přijímač některé družice vidí ale signál z nich nemůže použít pokud není dostatečně silný (nebo není ještě sesynchronizován - to jsou ty šedé). Takže zpracovávaný signál pro výsledné vyhodnocení pozice musí být identický s tím co odejde z družice.

EDIT Čili abych to shrnul, bude třeba trvat déle, než signál za zhoršených povětrnostních podmínek chytím, případně jej tu a tam ztratím ale rozhodně mi to nebude vykazovat odchylku (nad rámec) za deště která bude narůstat úměrně s jeho intenzitou tak jak to bylo míněno v příspěvku na který jsem původně reagoval

Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D
Gurun_ce4you (72)|7.12.2005 11:44
k příspěvku Synka

měl jsem podobný problém ca dva měsíce zpět na cestě do Grazu (AT) bylo hezky pěkně večer

cestou z OV až před Graz vše O.K. a pak vyjel TOMTOM mimo silnici a Mirek mi stále radit že doprava - doleva - otočit - Sralo mě to pááč jsem měl v autě lidi kteří navigaci viděli poprvé a taková neshoda je celkem dostala

Nastraně jsem PDA restartoval a ejhle zase jsem jel po dálnici i při zpáteční cestě už tam ta dálnice existovala.

Tím chci jen říct, že nééé vždy to musí být špatnými podklady map v Tomtomovi
Aaaik (123)|7.12.2005 12:12
Presne jak popisujes, za dobryho pocasi vecer, se mi dostala navigace u Cerveneho Kostelce do lesa, pan Miloslav nevedel co driv, ja jel po silnici a po 1km se vse uklidnilo a normalne to beha. Nekdy se to proste zjanci.
Kocir (836)|7.12.2005 12:30
[QUOTE="neooo"][QUOTE="Saman"]Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..

Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]


Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]

Nainstalovat novou mapu a do ni pak prekopirovat vlastni POI a cfg soubor mapy. V souboru CFG jsou totiu ulozeny OBLIBENE a posledne hledane cile.
neooo666 (243)|7.12.2005 12:49
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="neooo"][QUOTE="Saman"]Pisatel clanku si pravdepodobne neco malo nekde precet a rozhodl se pak neco sepsat, ale evidentne o tom vi kulovy..

Jasne ze ma dest, znezeni, obecne pocasi vliv na kvalitu GPS signalu na Zemi..[/QUOTE]


Končím OT dále již prosím k původnímu tématu. Čili jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]

Nainstalovat novou mapu a do ni pak prekopirovat vlastni POI a cfg soubor mapy. V souboru CFG jsou totiu ulozeny OBLIBENE a posledne hledane cile.[/QUOTE]

viz
[QUOTE="neooo"]Btw. netušíte někdo jak zachránit oblíbené destinace které mi s instalací nové mapy právě zmizely? Obnova DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg ze zálohy staré mapy je bez efektu, :(( soubor (10kB) je vždy nahražen novým prázdným souborem (2kB), nové jdou pak přidávat bez problému[/QUOTE]
Právě, tímhle způsobem to vždycky šlo a u staré mapy mi to vždycky fungovalo. Nicméně po update mapy na 632 a Toma na 5.21 se to chová jak je popsáno výše - ten cfg soubor z mapy (DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.cfg) přepíšu svým zazálohovaným s oblíbenýma položkama a Tom ho po restartu zase přepíše zpátky nějakým implicitním cfg a oblíbené zase zmizí, v samotném programu po přidání už tam zůstanou. Má to fakt někdo odzkoušené že to na této konfiguraci skutečně takto funguje a zůstávám tedy černou ovcí ? :D (TomTom 5.210, DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map v632)
karlic (707)|7.12.2005 13:38
Mně tedy po update na verzi aplikace 5.210 (5430), GPS 1.20, Mapa v632 vše zůstalo jak má. Všechno nastavení, body zájmu, home i oblíbené. Jinak mapa je opravdu velmi kvalitní. Ten uliční detail u spousty měst na Moravě je super :yes:
taja_ce4you (127)|7.12.2005 14:03
Je tam už i Zlíchovský tunel v Praze?
Saman_ce4you (1451)|7.12.2005 14:23
Neni tam oznacenej.. Mrazovka jo..
karlic (707)|7.12.2005 14:25
Vypadá takto :)
karlic (707)|7.12.2005 14:33
A pro Beechera Karviná :)
Dave.K (63)|7.12.2005 19:31
[QUOTE="neooo"]...jdou nějak zachránit ty oblíbené položky z předchozí mapy? :D [/QUOTE]

Delal jsem to asi pred 20-ti minutama, takze to mam v cerstve pameti.
1) prejmenoval jsem aktualni soubor z nove mapy *.cfg na karte PPC (mozno take smazat,ale jen pro jistotu) a prekopiroval zalohu ze stare mapy *.cfg z PC na kartu PPC...
2) restartoval jsem
3) spustil jsem TT5.21 a mam tam stare oblibene polozky, takze vse OK!
tortoise (546)|9.12.2005 09:10
Take se mi oblibene polozky prevedly spravne. Jsem ponekud rozladen z tech popisnych cisel. V Praze jsem zkousel namatkou pet, co znam, z toho jedno vubec nezna, dve to hodilo uplne jinam, jedno kousek vedle a jen jedno cislo bylo uplne v poradku. Jsem z toho docela zklamany, cekal jsem to lepsi.
Ganja_ce4you (324)|9.12.2005 09:32
sry,ale ty diskuse o gps jsou tak priomazany ze se tady zeptam..

1/ jak pridam nove hlasy do TT (napr. stazene z netu?)
2/ jak se pohybuju v mape.. jako ze kdyz chci najit bod cile sam..ne podle adresy..
Gattor (32)|9.12.2005 09:57
1/ soubory DATA##.CHK a DATA##.VIF do adresare, kam si to nainstaloval (tam kde je .exe)
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"
Ganja_ce4you (324)|9.12.2005 10:05
[QUOTE="Gattor"]1/ soubory DATA##.CHK a DATA##.VIF do adresare, kam si to nainstaloval (tam kde je .exe)
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"[/QUOTE]

1/a czech je prosim jaky? nenabizi me to instalace...

tak to nema chybu ... musim rict,ze tohle(TT) je FAKT vychytavka
neooo666 (243)|9.12.2005 10:20
[QUOTE="Ganja"][QUOTE="Gattor"]1/ soubory DATA##.CHK a DATA##.VIF do adresare, kam si to nainstaloval (tam kde je .exe)
2/ tap, doprava, "prohlizet mapu", najit bod, tapnout na nej, znak toho bodu (vypada skoro jako modrej ctyrlistek :) ), "navigovat tam"[/QUOTE]

1/a czech je prosim jaky? nenabizi me to instalace...

tak to nema chybu ... musim rict,ze tohle(TT) je FAKT vychytavka[/QUOTE]

1/a Miloslav je 41

Jinak export zálohy oblibených se mi teda nezdařil - pokaždé to promázne a zůstane tam pouze jedna položka z původního seznamu
ms_ce4you (364)|9.12.2005 10:25
to neooo: me to taky tak udelalo.Jednodussi je vybrat si z CFG pres program PoiEdit vse, co potrebujes a udelat si z toho vlastni OV2. A bud je pouzivat takto POI, nebo je pak v TT zase nacpat do oblibenych.
neooo666 (243)|9.12.2005 12:43
[QUOTE="ms"]to neooo: me to taky tak udelalo.Jednodussi je vybrat si z CFG pres program PoiEdit vse, co potrebujes a udelat si z toho vlastni OV2. A bud je pouzivat takto POI, nebo je pak v TT zase nacpat do oblibenych.[/QUOTE]

a je to zpátky, diky moc !!
:yes: