Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AutoMapa - navigace v Polsku

Docent (1234)|24.7.2008 10:33
Chyba bude na tvém přijímači ;) , mně nedělá diakritika problémy ani v iGO, ani v Automapě. A vadí mně, když mám v POI napsáno "Trest" místo "Třešť".
Mej se ;) .

P.S.: Pokud iGO 2006 najde "Praděd" a iGO 8 "Praděd" nenajde, tak to není, podle mého skromného názoru, chyba diakritiky. Ale třeba se mýlím ;) .
Vlada165 (676)|24.7.2008 11:27
Tak to ja tam radeji budu mit ten "Trest", nez kdyz to (asi "za trest") nenajdu vubec, anebo mi to zobrazuje nad pismeny jen carky a hacky chybi, ale ted pisu o iGO8 a to sem samozrejme nepatri a radeji s tim koncim ;-) ...
Docent (1234)|28.7.2008 12:25
Poláci uvolnili verzi 5.10 s novými mapami... Nevím, jestli je chyba u nich nebo na mém přijímači, ale u mne je to totálně nepoužitelné. Při jízdě po dálnici každou chvílí hlásí "Sjeli jste z trasy" a pak dobré 3 minuty přepočítává... Mimo dálnici jsem to ještě nezkoušel, protože i celkově je to zoufale pomalé. Zkusím ještě naformátovat kartu, údajně to pomůže :(.

Další "vylepšení" (akorát nevím, pro koho): možnost použití klávesnice s cyrilicí (to nevím, co je, ale asi tím píšou v nějaké exotické zemi :) ) a řeckou abecedou. Názvy kategorií jsou v extra souborech a v instalaci jsou i soubory s češtinou a slovenštinou, leč opět navolit nejdou.
godz (168)|28.7.2008 12:46
hele, mě se automapa cestou do itálie absolutně neosvědčila. jak jsi tu teď psal s tím přepočítáváním, tak to mi dělala prakticky neustále a to její looking around a zaseknutí se mě tak naštvalo, že jsem ji po 200km vypnul a vrátil se k igu.
bohužel, toť má zkušenost
PS: nepomohl ani start bez skinu a s továrním nastavením
Docent (1234)|30.7.2008 07:13
Zkus si zazálohovat kartu, naformátovat ji a nasypat to zpátky... Mně to pomohlo, teď jde úplně normálně (a píše to i pár lidí na pdaclub.pl). Když holt něco nejde ve velkých Widlích, pomůže restart PC, u malých Widlí zformátování paměťovky :D .
test25 (0)|2.8.2008 21:58
Zdravim, rozbehal uz niekto AutoMapu na rozliseni 480x272 na WindowsCE? Dik.
Tomáš Kubec (749)|5.8.2008 00:41
Na Mio c520 otestováno a smazáno, fungovala v pohodě.
test25 (0)|5.8.2008 01:20
Mohol by mi niekto poradit ako dostat rozlisenie 480x272 do Automapy 5.0.x, co a kde nastavit? Dostal som sa k suborom so skinom a definiciou rozlisenia 480x272, ale tie boli verzii 4, nejako som si s tym neporadil. Dik.
toorek (251)|6.8.2008 21:20
Tak mě teď při poslední cestě Automapa pěkně napálila. Jel jsem z Olomouce kousek za Budapešť, pustil jsem navigaci a hned u baráku mi začala lítat i při plném signálu pozice auta v okruhu asi 100 m. Fixovala mě na vedlejší silnice atd. Vydržel jsem to jen asi půl minuty, přepnul na TOMTOMa a v klidu dojel tam i z5. Co s tím sakra je? Tohle se mi nestalo poprvé, Automapa mi s oblibou plete polohu a přeskakuje po blízkých silnicích. :((
Docent (1234)|6.8.2008 23:05
Bug ve verzi 5.05, proto prý byla verze 5.07 vydána několik dní po 5.05. Obecně se doporučuje upgradovat na poslední verzi ;) .
Docent (1234)|12.8.2008 23:58
Na webu výrobce je verze 5.1.1, která má obsahovat komplet češtinu a slovenštinu - interface, hlasy a klávesnici.

Spolupracoval s nimi někdo? Soubor s českými názvy POI byl už ve verzi 5.1.0, ale že by "Nature reservation" bylo česky "Kulturní rezervace", to se mně moc nezdá, a to moc anglicky neumím :sarcastic: .
godz (168)|14.8.2008 13:10
tý v*le. to je přesně můj překlad. tady to poznávám. chtěl jsem to všechno ještě jednou projít a tyhle kraviny přepsat, ale už na to nebyl čas.
kdo jim to mohl dát? s týpkem, který se mnou překládal a zajišťoval technickou (já překladatelskou) část, jsme se o tom bavili, že jim to nabídnem za dva originály na "testování", ale nakonec jsme do toho nešli.
Docent (1234)|14.8.2008 15:13
Přesně tvůj překlad to nebude, protože při vypínání je "Uvolňuji použité zásoby.\nProsím NEvypínejte přístroj.", místo výpočtu trasy se používá Vytýčení trasy a takových jabkáren je tam ještě pár... Ale třeba je to schválně, aby to nebylo na 100% shodné...

Jo, a je tam přeložený i kecání o licenci.
Docent (1234)|16.9.2008 14:22
Poslední verze umožňuje naprosto bezproblémový import POI z CSV souborů včetně komplet české diakritiky a dalších znaků ( závorky, >, @ atd.). Léčivo k dispozici zde, cena 155 €, platí se platební kartou :) .
chromos (116)|16.10.2008 02:36
Někdy ty výrobce fakt nechápu. Nová verze Automapy má pro mě docela zásadní vylepšení (např. poi z csv), ale abych si to mohl v praxi vyzkoušet, to né (na webu maj pořád demo 5.0.7.). :-( A jestli čekaj, že si to koupím naslepo, tak to teda taky ne. Už jsem se párkrát při koupi spálil, když na mě výrobce ušil boudu (např. kdysi jsem si koupil druhou licenci na IM+ a iniciativní výrobce mi tu starou odstřihl, sice to spravil jediný mail, ale na výsledek jsem čekal týden! A ti, co mi říkali "To máš z toho, že si to kupuješ" byli na koni. Nebo: koupený Cachemate šel hned první den do koše z důvodu strašlivé pomalosti (kdo kdy viděl, aby jenom smazání souboru trvalo 8 minut?! Z dema, které bylo omezeno na 10 položek, to samozřejmě nešlo poznat. Atd.) Takže kluci polský, fandím vám, ale jestli to chcete prodávat, tak pro to taky něco dělejte!
Docent (1234)|16.10.2008 08:41
Hm, tak s tím demem se jim to fakt nepovidlo... Upozorním je na to, stejně jim budu reportovat nějaký bug.

BTW, když už jsme u vztahu některých výrobců software k zákazníkům - stáhnul jsem si nějaký program na konverzi .flv souborů do jiných formátů videa... Na stránce nabízen jako free, po instalaci vyžadoval registraci - free, a jaké bylo moje překvapení, když jsem se na příslušné registrační stránce dozvěděl, že free registraci jaksi zrušili kvůli přetížení serveru (!) a že zaregistrovat si program můžu za pohých $19,95... Takže program od takovýchto sviní napříště ukradnu bez jakýchkoli výčitek svědomí.
chromos (116)|17.10.2008 17:15
To Docent: jsem zvědav, jestli s demem uspěješ. BTW když jsi s tou Automapou tak obeznámen, nechceš ty bugy napsat i sem?
Docent (1234)|4.5.2010 09:48
Nějak to tady chcípnulo :) . Právě vyšla verze 6.5 Beta.
pdq (380)|4.5.2010 10:24
Mal som Automapu na HTC i na PC.Ale ten algoritmus prepocitavania trasy je otrasný.Zlaté iGO.
Na vzlad je Automapa krásna.3D budovy a tak, ale inak nic.
Ja som jej na chut neprisiel.:!:
Docent (1234)|4.5.2010 13:36
Nevím, co je na algoritmu otřesného. AutoMapa většinou navrhne trasu tak, jak bych jel podle mapy, na rozdíl právě od iGO, o TomTomu ani nemluvě. BTW mimochodem má možnost nastavit uživatelsky optimální trasu, tj. podle preference rychlosti nebo vzdálenosti, o čemž se ostatním navigacím může leda tak zdát.
Docent (1234)|26.5.2010 10:10
Pro registrované uživatele je ke stáhnutí verze 6.5.2 Beta. Novinka - řazení v jízdních pruzích. Zatím jsem vypozoroval pouze na sjezdu z R7 do centra Práglu, jinde jsem se zatím nepohyboval.