Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AutoMapa - navigace v Polsku

Docent (1234)|6.6.2008 10:19
Bylo to tuším 22 kHz v MP3 a pak konvertované do wav, dělat přímo wav soubory na tom webu bylo nepoužitelné, protože ty jsou v 8 kHz. Soubor ti pošlu večer, momentálně ho nemám k dispozici. Nebo když si ten voice soubor prohlédneš v Total Commanderu, tak na konci jsou ty potřebné soubory wav vypsány ;).
Mudrunka (547)|6.6.2008 10:26
to Docent:
pokud to vyznělo, že tvoje zvuky kritizuji, nikoliv. Dokonce jsem psal cosi o klobouku dolů.
S TMC pravdu máš, hlavně však jde o to, že v Polsku mají v tomto směru úplnou nulu, tedy proč by to dělali, že? O situaci u nás radši pomlčím, ale já jezdím i v zemích, kde to skoro funguje, často přiměřeně. A bez softu, který navíc TMC nemá dobře zpracováno, tam neudělám ani krok. :)

S radary poloviční úspěch – je to přesně tak, jak jsi psal + (godz) – oběma díky. Mám samostatný kategorie (mobilní, stacionární….) a pokud to má vše fungovat, musí to být v jednom souboru, přitom ten soubor si musím vytvořit sám ze samostatných souborů *.csv stažených z poi.cz. Pokud bych použil soubor „sloučený“ z poi.cz vytvořila by se jenom jedna kategorie „CZ-Radary všechny“. No a hlavní problém jest v tom, že ve Správě POI – dole papír – musí být aktivní daný soubor a pak jsou všechny radary aktivní a funkční. Pokud bych je tam lámal postupně, funkční zůstane jenom ten poslední, no a pokud se pokusím cokoliv s tím udělat dostane se Použitý soubor do default a je to ztracený. Tedy, co dělám blbě? Domnívám se, že to chce ještě nějakou koncovku…. :?
00282571_Automapa1_i2QS.jpg
Docent (1234)|6.6.2008 10:43
Jak prosté, milý Watsone ;-).
Když se tě to při importu zeptá, jestli chceš použít nový soubor, odpověz křížkem "ne", tím se ti to všechno nacpe do výchozího.

Nebo si vytvoř nějaký nový soubor, a do toho pak dávej všechny ostatní. Pokud chceš mít všechny radary v jedné kategorii, třeba v "Radary", která tam už je, otevři si stažený csv soubor v textovém editoru, řetězec "CZ-Radary-něco" nahraď za "Radary", csv soubor ulož, prožeň konvertorem na webu a budeš mít všechno v jedné kategorii. Já upřednostňuji rozdělení podle kategorií z důvodu rozdílného nastavení upozorňování - nepotřebuji, aby semaforový radar na mne kvíkal 300 metrů předem...
Docent (1234)|6.6.2008 11:27
Jinak bacha na velikost písmen v názvech kategorií v tom csv souboru... Když dáte jednou bazény a podruhé Bazény, tak to vytvoří kategorii novou, ale POI to suverénně nacpe i do té původní...
Mudrunka (547)|6.6.2008 12:39
tož Docente, Watson děkuje. Už to funguje, jak má. Prostě ty nejjednodušší věcí bývají nejsložitější -)
Na rozdělení do jednotlivých kategorií mám náhled shodný, proto taky jsem si s tím tak hrál. Dokonce míním jít i dál. Konkrétně, pokud mě AutoMapa zaujme natolik, že se občas se mnou projede, a naběhnuto k tomu má, si budu hrát se strukturou kategorií ala PoiWarner + slovní varování z i-GO. Já totiž, v Tebou naznačené úvaze, jdu dál, a to, že např. varování 300 m před v rychlosti 30 km/hod se zbytečně brzo, kdežto na dálnici při překročené 130 km rychlosti nereálné s tím něco bezpečně udělat a právě citovaná struktura mě zcela vyhovuje. A kategorie podle druhu a rychlosti nastavit tak, aby radary hlásily jenom při překročení… to je můj sen. :)
Docent (1234)|6.6.2008 12:50
Já chtěl původně ty kategorie udělat taky tak, protože než to upravil Henry, tak jsem si to upravoval sám a vycházel jsem právě z asc souborů pro POIWarner... Ale když jsem viděl, kolik mně přibylo kategorií, tak jsem to vzdal :D .
Mudrunka (547)|6.6.2008 13:00
no, ono skoro jde o to, zda to ten soft zvládne. Myslím tím to množství kategorií, např. u Velkého Tomíka 6 to narazilo na nepochopení (doufám, že opět nebudu pranýřován jakýmsi moderátorem -)), ale pokud ano právě ta možnost přiměřeného načasování upozornění, navíc pouze při překročení mě přímo láká. Zkusil jsem si to, pokud člověk je pod daným limitem ukáže se jenom ikonka a navíc ještě bez rámečku, akorát při překročení to řekne „Pozor mobilní radar“ a vzdálenost k němu. Prosté, jednoduché, účelné. Chci to :))
toorek (251)|6.6.2008 15:37
godz: Šlo by, prosím, udělat verzi toho posledního skinu, kde by obrázek autíčka byl zpět nahrazen šipkou? Přijde mi to takhle jako hra z gamboye, než jako navigace. ;) Díky!
toorek (251)|6.6.2008 17:09
další postřeh - s tím novým skinem mi přestalo fungovat tlačítko vpravo dole na mapě, kterým se zapíná rychlé menu pro zapíchlý kurzor - nastavit jako POI, Oblíbené, Strat, Cíl apod.
godz (168)|6.6.2008 20:46
tlačítko tam je, akorát zmizelo, ale když klikneš na to místo, tak se osobní menu objeví. nová verze to upravuje. doufám, že sis zálohoval originální soubory.. ? :))
autíčka se zbavíš, když vymažeš z adresáře Images všechny BMP. pak tam bude zpátky šipka.

nová verze skinu dále upravuje barvy, ale ještě to musím doladit. chci udělat bílý přerušovaný čáry na silnicích místo černejch a pořád nevím, kterej je to příkaz... dál ještě musím doladit buďto řeky a vodní plochy nebo města, protože když je řeka ve městě, tak to spolu moc splývá.
takže zůstává to, že obsah adresáře SKIN nakopírujete do adresáře Automapa EU na vaší kartě. Před tím si samozřejmě zálohujete všechny potřebné soubory, případně editujete am.settings, abyste nepřišli o vaše nastavení. je to popsáno v texťáku.
zdroje jsou pdaclub.pl a darekfoto.pl/automapa/


godz (168)|6.6.2008 21:21
všechno špatně.
ten původní skin nestahujte. tady je správný.
omlouvám se a prosím admina o smazání předchozího přiloženého souboru
Docent (1234)|6.6.2008 22:21
[QUOTE="toorek"]godz: Šlo by, prosím, udělat verzi toho posledního skinu, kde by obrázek autíčka byl zpět nahrazen šipkou? Přijde mi to takhle jako hra z gamboye, než jako navigace. ;) Díky![/QUOTE]
Vymaž si z adresáře Images soubory car*.bmp...
toorek (251)|7.6.2008 14:03
Zjistil jsem, že import vlastní databáze POI bude nezbytný. Dal jsem zkusmo hledat benzínky u nás v Olomouci. Jednu mi to našlo uprostřed pěší zóny na náměstí před orlojem! :D Pak jsem zkusil bankomaty a opět uspěl - bankomat umístěný v tribuně fotbalového stadionu Sigmy se podle Automapy nachází o pár kilometrů dál pod stromem v parku!!! :D :D :D
K POI se váže jeden dotaz - umí to POI na trase?
Jinak musím pochválit vypočítané trasy, jsou zatím přesně takové, kudy jsem zvyklý jezdit. Dokonce Automapa uspěla i s trasou Olomouc-Tomky (SVK), kterou spočítala na jedničku. TOMTOM se starou mapou to taky jakž takž zvládá, i když to pokrytí je horší a jedna silnice mu tam chybí. IGO 2006 i 8 si na tom vylámou zuby, protože ve směru z ČR "neumí" sjet z dálnice u Kútů a honí mě tak po všech čertech. Když jsem se je snažil donutit, aby mě přes ten sjezd navigovaly, skončilo to trasou, která vedla až do Malacek, tam jsem se měl otočit, vrátit se po dálnici zase zpátky k onomu místu a sjet na protější straně. :D Ono vůbec IGO mě loni na dovolé v SVK pěkně potrápilo, no aspoň jsem si nechtěně prohlédl pár salaší, a to jsem se jen chtěl vyhnout dálnicím. Pak už jsem jezdil podle TOMTOMa a pomocí IGO jen hledal hospody ve městech. Ale to sem vlasně nepatři... ;)
Docent (1234)|7.6.2008 15:04
S těmi POI jsou Poláci nějak divní, na www.miplo.pl jde sice zadat POI i mimo území Polska, ale nezobrazí se na mapě, protože ta končí hranicemi velkopolské říše...

Hledání POI na trase - nevím, jestli jsem tě dobře pochopil, ale POI na trase jdou vyhledat takhle:
Zadáš trasu z místa A do místa B. Pak dáš, Menu, Jít na, POI, vybereš kategorii, ukážou se ti POI podle vzdálenosti od místa startu A, a ty, které leží na trase, mají vedle ikony zelenou svislou čárku s kolečkem dole a nahoře, takovou obousměrnou šaltpáku :) .

EDIT: A pokud už máš nějakou trasu, tak si při hledání POI můžeš vybrat, jestli chceš hledat jenom POI na trase nebo všechny - ikonka dalekohledu. A šedivou obousměrnou šaltpákou jsou označeny POI, které sice jsou na trase, ale v prostisměru (třeba u dálnice).
toorek (251)|7.6.2008 15:10
To je ono, díky! :yes:
axelman (9)|7.6.2008 17:37
Kdo laboruje s P O I, někde jsem to našel a uložil si to.

Změna velikosti zobrazování POI dostupných v Menu\POI\Zobrazení\ Rozsah :

soubor poishow.settings, věta:

POIShowScales2=200.00;400.00;800.00;1500.00;3000.00;6000.00;12000.00;18000.00
Například změním na:
POIShowScales2=200.00;500.00;1000.00;2500.00;5000.00;10000.00;25000.00;50000.00
budou POI zobrazoványdo vzdálenosti: 500m, 1, 2.5, 5, 10, 25, 50km
(první vzdálenost (200.00) není dostupná ve výběru, ale musí být zapsána)
Rozsah 10km znamená, że na obrazovce je vidět část mapy o šířce 10km
Upozornění!
Nastavení příliš velkých rozsahů může způsobit spomalení programu,
a v krajním případě pád aplikace.

Rozsah vyhledávání POI "při cestě" (max. vzdlenost POI od cesty)
[při vyznačené trase: Menu\Naviguj do\POI\vybraná kategorie(+zapnutý filtr 'Při trase)]
soubor poisearch.setings, věty:
PointAttractDist1=24 - do 50m - POI se zeleným páskem (nejblíž trasy po pravé straně)
PointAttractDist2=50 - do 100m - POI se světlezeleným páskem (nejblíž trasy po pravé straně)
PointAttractDist3=74 - do 150m - POI se světlešedým páskem (nedaleko trasy po pravé straně)
i POI s tmavošedým páskem (nedaleko trasy po levé straně).
Z experimentů vychází, že na 50m připadá ~24 'PADisty' a bliká
a parametry (fabrické)jsou jen přibližné. Po změně parametrů na:
PointAttractDist1=24
PointAttractDist2=72
PointAttractDist3=144
získáváme vzdálenosti POI od: 50m, 150m i 300m
axelman (9)|7.6.2008 18:37
Opsáno s polských Webů:

Komu nepasuje velikost druhé šipky ( při manévru, jak je vidět například na skreenu od godze výše) tak v souboru gmv.settings na konci je:

ManeuverArrow3DLength4=1.600000 // změnil jsem na 0.900000
ManeuverArrow3DRelativeTipLength3=0.500000
ManeuverArrow3DLift3=0.300000
ManeuverArrow3DHeight14=0.800000 //změnil jsem na 0.400000
ManeuverArrow3DHeight24=0.400000 //změnil jsem na 0.200000
ManeuverArrow3DOutlinePenWidth2=2
ManeuverArrow3DShadowWidth2=0 //a to je stín té šipky. Možno nastavit na 5.

Pokud chcete šipku animovanou jako v iGo:

Maneuver3DArrowPhases2=5 //original je 0

Pokud šipku nechcete, to nastavení rozměrů šipky na 0 způsobí její vypnutí.
axelman (9)|7.6.2008 18:54
S polských Webů

Jak zlikvidovat to "zešeření obrazovky" ( "zamlžení") jestli není signál GPS (stačí jen nápis o hledání signálu GPS)


Soubor AutoMapa.skin.day.colors

crBadSignalBlendBk=150 150 150 255 originální nastavení je 85
axelman (9)|7.6.2008 19:10
Ještě jednou z polských Webů k AM505

Komu nevyhovují barvy silnic ( R G B a T (průhlednost))
v
day.map.colors, night.map.colors

;----TRASA:
RouteApprox=255 0 255 128 // červená
RouteDetail=50 50 50 100 // černá
RouteQuick=0 255 0 100 // zelená - trasa rychlá
RouteOptimal=0 0 255 100 // modrá - trasa optimální
RouteShort=255 0 0 128 // červená - trasa krátká

blíže k nastavení barev na http://www.kurshtml.boo.pl/generatory/kolory.html
toorek (251)|9.6.2008 20:11
Prodává se Automapa na kartě nebo instalačním DVD? Jde mi o to, aby to nebylo jak s IGO, kdy i legální uživatel musí používat medicínu...
Docent (1234)|9.6.2008 21:57
Když to budeš kupovat v Polsku v krabici, tak na DVD, jenže po nainstalování se to aktivuje přes internet a licence se sváže buď s kartou (ta jde pak používat na více přístrojích, pokud jsou teda nějak shodné, třeba mají VGA), nebo je vázaná na přístroj. Přes jejich technickou podporu jsou schopni vygenerovat nový kód, když jim člověk napíše, že je karta poškozená apod. Pokud bys to kupoval přes ten německý e-shop, tak ti pošlou jenom mailem licenci a instalačku si stáhneš ze stránek Automapy. BTW bez licenčního klíče to nejde ani stáhnout.
Mudrunka (547)|10.6.2008 12:31
mám dílčí problém a rád bych zjistil, zda je problém v mé plečce, případně že AutoMapa opravdu nemá ráda delší trasy. Konkrétně tam mám třeba mapu Centrální Evropa (mimo jiné CZ, SK, HU, SLO, HR) dám trasu Praha - Duče u Omiše, pak se mi výpočet po cca 28 % zastaví s tím, že to nemůže spočítat. Výpočet přes hranice mám povolený, pro sichr jsem přidal prostor pro mapy na 5,5 MB – dělá to stejně. Když to rozdělím na trasy 2, tedy Praha – Nagykanizsa a Nagykanizsa – Duče, spočítá to v pohodě, dokonce trasu i přiměřenou. Tedy v mapových podkladech problém být nemůže.
toorek (251)|10.6.2008 12:41
na 24 % hláška: Cílového bodu nelze dosáhnout. Všechny možnosti výpočtu byly vyčerpány. Ajajajaj...
Docent (1234)|10.6.2008 13:18
Trest Boží za to, že používáte mapy z kdovíjakých zdrojů :D . Mně to na mapě Evropy funguje normálně.
toorek (251)|10.6.2008 13:29
Až bude Automapa oficiálně i pro ČR, tedy včetně podpory zákazníků, tak si ji samozřejmě koupím.
EDIT: ...není problém spíš v RAM?
Mudrunka (547)|10.6.2008 13:35
bingo, navíc se lehce domnívám, že v mapě být problém nemůže, viz. má zkušenost, že trasa rozdělená na 2 funguje bez ztráty kytičky. Vidím to spíš na verzi softu, Docent tam má, pokud se nemýlím verzi 5.0.9, tedy verzi, která se bude prodávat někdy na Svatýho Dyndy (alespoň tak jsem to pochopil z nějakého příspěvku na nějakém webu) a já tam mám 5.0.5.
EDIT: v ROMce bych problém neviděl, já jedu na 2003 SE, mám tam pro soft necelých 37 MB.
Docent (1234)|10.6.2008 14:17
[QUOTE="toorek"]Až bude Automapa oficiálně i pro ČR, tedy včetně podpory zákazníků, tak si ji samozřejmě koupím.
EDIT: ...není problém spíš v RAM?[/QUOTE]
Nějak jsem se nevšiml, že by mne poslali do háje, když jsem jim psal na technickou pomoc z českého mailu, dokonce mně odpověděli v neděli během dvou hodin, což u českých softů, které mají českou podporu, zřejmě nehrozí, že ;) .
Může to být opravdu verzí, v 5.07 byly upraveny navigační algoritmy.
toorek (251)|10.6.2008 14:24
Dá se jim psát česky? ;) Prosím tě, jak je to u nich s upgradováním map?
Docent (1234)|10.6.2008 20:02
Zkus to, já jim psal po německy ;) . Upgrade je na rok v ceně, přičemž na webu tvrdí, že upgrade bude nejméně 3x do roka. Pak se dá koupit upgrade na dalších 12 měsíců za 49 €.
Docent (1234)|20.6.2008 11:16
To chronos: Nevím, co myslíš "krkolomnou" prací s POI, je fakt, že oproti TomTomu, kde stačí nakopírovat příslušný ov2 soubor, je to složitější, ale třeba proti Pocket PC Navigatoru je to brnkačka... POI jdou navíc synchronizovat s webem www.miplo.pl, dokonce tam někdo přidává české POI. Program UAMEditor jsem zatím nevyzkoušel, tvrdí mně, že mám špatný klíč, takže si asi budu muset dopisovat s autorem.
chromos (116)|20.6.2008 14:27
To Docemt: :)) Krkolomnou prací s POI myslím to, že není tak příjemná jako s ostatními programy (tomtom, garmin, ozi...), které jsou natolik rozšířené, že do nich umí konvertovat možná i hodiny v systrayi. :D Na POI jsem totiž vysazen a nechápu, co brání autorům mapových programů zhotovit konvertítko a dát jej volně k dispozici nebo aspoň zveřejnit strukturu jejich POI souboru, případně začlenit do programu možnost načtení nějakého obecného formátu (gpx, loc, csv, kml...). Např. s PLAN studiem jsem si na tohle téma dopisoval rok, až jsem byl nakonec donucen jejich produkt (speciálně pro tebe dodávám, že zakoupený) vyhodit.
Docent (1234)|20.6.2008 14:42
Zas to má jiné přednosti... Nahraješ si restaurace, povypínáš si zobrazování těch, kde okrádají, a až se tam vymění personál, tak je zase zapneš - to TomTom neumí :D .
chromos (116)|20.6.2008 15:05
Tak to jó, to je fakt skvělé. :D BTW. Automapa umí vypnout či zapnout POI na úrovni jednotlivých záznamů? U tomtoma to můžu vyřešit úpravou názvu restaurace třeba prefixem !$! a vím, že tam nemám chodit , ale protože takový upravený poi i nadále vidím, můžu do té hospody někoho poslat. :D Ale to už teda hóóódně teoretizujeme.
Docent (1234)|20.6.2008 15:24
jj, umí, ale jenom v importovaných, v těch interních ne. Nezobrazují se na mapě, ale vyhledávat jdou.
chromos (116)|20.6.2008 15:40
Teď jsem si to vyzkoušel a fakt že jo. Tak to teda klobouk nahoru! :)) Ještě to konvertítko a jdu do krámu.
Docent (1234)|20.6.2008 16:43
To konvertítko na webu pro soubory csv z poi.cz nestačí? Sice nesnáší znaky s háčky, ale lepší něco než nic.
chromos (116)|20.6.2008 17:10
Konvertítko mám dokonalé, takže bez poi.cz se dokážu obejít (myslím tím samozřejmě funkčnost, nikoliv samotná data). Prostě z GSAKu to do všech zařízení, která používám, nahrnu naráz stiskem jediného nakonfigurovaného tlačítka. Při představě, že bych na poi.cz nahrál svůj soubor, pak si ho stáhl ve formátu csv a ten pak nechal prohnat stránkama výrobce automapy... Poměr cena (v tomto případě úsilí a čas) / výkon se při práci s POI zatím na stranu Automapy nepřiklání ani náhodou.

EDIT: Ještě dodám, že mi nejde o radary nebo podobné kategorie, ale o geocaching, kde je včerejší soubor kolikrát již dávnou prehistorií, takže si s body zájmu musím hrát docela často. :)
axelman (9)|24.6.2008 18:19
Tak jsem zavítal na stránky wwwtečkadarekfototečkapl a byl jsem překvapen jak je jeho skin, který nabízí k používání podobný skinu godze, že by darek z Polska opisoval od godze (skin.02.rar) a vydával jeho skin za svůj nebo je to naopak.

Docent (1234)|25.6.2008 01:38
Další vychytávka pro POI, kterou asi moc ostatních navigací nemá: POI se se serverem miplo.pl synchronizují, tj. přenášejí se nejen nové k uživateli (a na serveru zrušené se u něho vymažou), ale i od uživatele na server. Akorát tam někde polští soudruzi udělali chybičku, protože ode mne se na server přenesly rozhledny, leč je u nich napsáno, že jsou v Polsku... Takže už mne oslovil jejich moderátor v jazyce polském, anglickém a ruském (přičemž ani jednomu pořádně nerozumím :D ), že bude třeba tenhle problém vyřešit.
Docent (1234)|25.6.2008 10:59
Dámy a pánové, neumíte někdo polsky??? On mně poslal polský text + překlad z nějakého překladače, leč tomu nerozumím vůbec:

Vitamin,

Tato běh života is ne vyložit pomocí cedulka překladač dát milost mne příliš sloh rovněž, také cesta.

Dát - do konce otázka ex bod cop pomocí Tvůj až další prodeji služba miplo.eu dále hodnostní pořadí lodních důstojníků Bod Hledat.
Bod koho bez až miplo.eu mít been depeše ex cesta do konce člen určitý cíl IDENTIFIKACE dát.
Bod ex lokalizační GPS dále Republika Čech naskytnout se až k ex IDENTIFIKACE druhý dát Hladit ačkoliv ono is mít been duplikát až k listoví čekatel.
axelman (9)|25.6.2008 11:56
Pošli mi to na Plustek@quick.cz. Pokusím se o přeložení.
axelman (9)|25.6.2008 12:20
Jelikož mi nějak nešel odeslat e-mail, tak text věty kterou jsi poslal je následující ( volně přeloženo) : Jestli to bude verze s chybou, tak budeme pracovat na tom, aby jsme problém odstranili.
Docent (1234)|26.6.2008 09:23
Dík, řekl bych, že už tuším příčinu onoho jevu, kdy se české rozhledny nacpaly do Polska:

Nastavení jazyka mám Polski, a autoři navigace zřejmě předpokládají, že když někdo používá polštinu, tak je Polák jak poleno a žádné jiné POI než v Polsku přidávat nebude :sarcastic: .
jaja01_ce4you (262)|27.6.2008 16:32
nedari se mi zprovoznit radary.zip, navigace mi je stale neukazuje, ani je nevyhledam ... uz jsem zkousel vse mozne, nakopirovat je do rootu programu, adresare poi, adresare s daty a nic ... nastaveni zobrazovani radaru mam, ale nikde nejsou, ani ve zprave poi je nedohledam ... co delam spatne ? dekuju (verze.05)
Docent (1234)|27.6.2008 22:52
Zkus si projít tohle vlákno celé, ale vsadil bych se, že o nějakém souboru radary.zip tady není ani zmínka.
jaja01_ce4you (262)|27.6.2008 23:16
hehe, uz jsem ti odpovidal na jinem foru ... hele, automapu zkousim teprve par hodin, chapu, ze ty ostrileny kozak uz mas takovych bfu dotazu plne zuby ;-)

pro ostatni, kteri se jeste mohou dostat do stejne situace jako ja:

v radary.zip jsou

ikony (bmp) pro radary - patri do slozky icons
zvuky upozorneni (wav) - patri do slozky voices
no a hlavne uam, se kterymi jsem mel problem, data lokace radaru - ty si nahrajte kam chcete do pda - do automapy se totiz musi naimportovat, menu POI, Sprava, Import (ikona obalky)

... treba aspon nekomu pomohu, aby netapal jako ja



jinak automapa me prijemne preqapila, myslim, ze bude brzy zdatnym konkurentem tomtomovi, ktery je zatim u mne jednicka, ale co jsem dnes videl, tak mozna dlouho nebude ;-)
igo8 je sice nacincane po graficke strance, ale jinak pro me nepouzitelne, at uz divnym vypoctem trasy, ukecanosti a mnoha chybkama - treba kdyz jsem zjistil, ze umi pocitat prumernou rychlost mezi zacatkem a koncem usekace jsem zajasal, ale spocital to jen u prvniho, u druheho a tretiho jaxi nezaznamenal konec a vesele pocital dal a dal a hlavne otravoval pipanim - jeste za jizdy jsem igo odinstaloval
godz (168)|22.7.2008 12:20
[QUOTE="axelman"] Tak jsem zavítal na stránky wwwtečkadarekfototečkapl a byl jsem překvapen jak je jeho skin, který nabízí k používání podobný skinu godze, že by darek z Polska opisoval od godze (skin.02.rar) a vydával jeho skin za svůj nebo je to naopak.

[/QUOTE]

Godz opisoval od Darka. Jen chtěl skin přiblížit českým uživatelům. ;)
Lobo_ce4you (514)|22.7.2008 19:40
Sakra, ta nemožnost prohledávat všechny kategorie poi najednou mi chybí čím dál víc. O víkendu jsem byl ve Strážnici a měli jsme se známými sraz u Skanzenu. Tak hledám v kategoriích Turistické atrakce, Turistické info a podobné a pořád nic. Po nějaké době jsem to našel pod kategorií Restaurace. Kdo to má herdek tušit. Neexistuje možnost jak všechny poi z Automapy spojit do jedné velké kategorie? Zkoušel jsem to na poi.cz, ale tam mi to po vybrání asi 30 kategorií nesloučilo a nenabídlo soubor ke stažení.

Edit:
Tak jsem se zeptal autorů programu a bohužel tuto funkci neplánují přidat. Prý byla v předchozí verzi programu, ale teď už mají velkou databázi poi bodů a tuto možnost zrušili.
Docent (1234)|23.7.2008 12:10
S těmi POI mají asi dost problémy... A vůbec nechápu jejich logiku, kdy ten jejich vypečený konverter nebere znaky s diakritikou, přitom když opravím název POI přímo v PDA přes MyMobiler, tak to diakritiku vezme...
Vlada165 (676)|24.7.2008 07:56
Spis by "zaslouzil" ten, kdo tu diakritiku do tech POI porad cpe, protoze je to vetsinou jen zdroj komplikaci ;-(.
Pro iGO8 kdyz si stahnu POI, tak musim vzdy tu diakritiku odstranovat, protoze se nektere POI s ni nedaji vyhledat a nekde se mi ta diakritika zobrazuje navic spatne
(bohuzel musim konvertovat trochu komplikovane, protoze nemam programek, ktery by to udelal v jednom kroku).
Kdyz jsem chtel ty POI (uz bez diakritiky) konvertovat do Garminu, tak mi to padalo a nakonec jsem zjistil,
ze to tam jeste nechalo prehlasovana pismena, ktera jsem musel odstranovat rucne.
Zkratka diakritika bohuzel byva vetsinou jen zdrojem problemu a primlouval bych se za to, aby se radeji nepouzivala...