Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ford ukázal nejsilnější Shelby GT500 všech dob

16.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nejsilnějším Fordem všech dob bude nové Shelby GT500. Tento sportovní vůz má mít výkon přes 700 koní a automobilka Ford nyní zveřejnila i první oficiální obrázky a videa. Rozhodně se máme na co těšit.
Nové Shelby GT500 se chystá už nějaký ten pátek, první teasery se objevily už v březnu loňského roku. Nyní byl vůz oficiálně ukázán a s tím byly zveřejněny i některé technické detaily, fotografie a videa. Nová verze by měla mít výkon přes 700 koní (522 kW) a to by mělo tuto speciální verzi Fordu Mustang pasovat na nejvýkonnější sériově vyráběný Ford všech dob.
 
Shelby GT500
 
Takto vysoký výkon by měl poskytovat vidlicový osmiválec s objemem 5,2 litru. Přeplňovaný bude kompresorem a výsledkem by mělo být, že na 60 mph (96 km/h) by se měl dostat za "mid-three seconds", tedy něco okolo 3,5 sekundy. Čtvrt míle (cca 400 metrů) by měl automobil pokořit za méně než 11 sekund.
 
Shelby GT500
 
klikněte pro zvětšení
 
O přenos točivého momentu se postará sedmistupňová dvojspojková převodovka. Naopak o krocení vozu se postarají kotoučové brzdy, kdy ty přední mají mít 420mm kotouče a 6pístkové třmeny od Bremba. Nezapomnělo se ani na úpravu aerodynamiky, zejména zvýšení přítlaku. Obuty jsou pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S.
 
Shelby GT500
 
klikněte pro zvětšení
 
Pro trackdays nabízí Ford přilnavější pneumatiky Pilot Sport Cup 2 na 20" karbonových ráfcích. Možností je nastavit zadní křídlo a vyhodit zadní sedačky pro úsporu hmotnosti. Standardem jsou sedadla Recaro, kdy se opět v konstrukci využila karbonová vlákna.
 
Shelby GT500
 
Vevnitř je 12" obrazovka s přístrojovým štítem a 8" obrazovka infotainment systému. K dispozici je dokonce 12reproduktorový audio systém, byť prim zde bude hrát zvuk nabroušeného osmiválce. Shelby GT500 by se u prodejců mělo objevit letos na podzim.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama