Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi

16.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
Ford Mustang je jedno z nejslavnějších sportovních aut, které má za sebou už více než 50 let produkce v šesti generacích. Pro velmi blízkou budoucnost se připravuje další rozšíření nabídky. Především je to vysoce výkonná verze Shelby GT500. Vozy s označením Shelby GT mají za sebou už velmi dlouhou historii a slavné se staly zejména díky filmovému plátnu. Shelby GT390 si zahrála hlavní roli v jedné z nejslavnějších, ne-li nejslavnější automobilové filmové honičce v Bullittově případu, Shelby GT500 pak jako Eleanor zářila v 60 sekundách a spustila doslova tunerské šílenství, kdy každý chtěl mít doma svou Eleanor.
 
Shelby GT500 2019
 
Nová moderní verze Shelby GT500 se objeví v příštím roce a dle Fordu bude mít výkon přes 700 koní (522 kW), což ji pasuje na nejvýkonnější Ford v historii (homologovaný pro provoz na normálních silnicích). Počet kusů bude omezen, ale zatím nebylo zveřejněno, kolik jich přesně bude. Také je velmi pravděpodobné, že Evropa si na Shelby GT500 bude muset nechat zajít chuť a oficiálně se zde nebude prodávat.
 
 
To ale zdaleka není jediná nová verze, která se tu objeví. Ford nechce zůstávat pozadu s dnešním ekologickým trendem a plánuje výraznou elektrifikaci svých vozů. Mezi lety 2020 a 2022 plánuje šest nových elektromobilů, do té doby bude portfolio rozšiřovat o plug-in hybridy. Pro USA se to bude týkat vozů jako jsou F-150, Explorer, Escape, Bronco a mimo jiné se hybridizace dotkne právě i sportovního Mustangu. Mustang Hybrid by měl nabídnout výkony jako klasická benzinová V8, nicméně spotřeba by měla být mnohem nižší. Využije se nová generace hybridního systému, o níž ale zatím nemáme bližší informace. I když zpráva hovoří o americké odnoži Fordu, je dost pravděpodobné, že se hybridní technologie v některých vozech objeví i v Evropě.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama