www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford míří k soudu, pickup F-150 měl mít zkreslené údaje o spotřebě

Ford míří k soudu, pickup F-150 měl mít zkreslené údaje o spotřebě
, , aktualita
Aféra podobná k Dieselgate zamířila i k Fordu. Ten měl dle poslední žaloby falšovat údaje o spotřebě u pickupu F-150, který by během své životnosti měl majitele na palivu vyjít o 2000 USD dráž, než by se dalo předpokládat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ford čelí nové žalobě, která je dost podobná Dieselgate od Volkswagenu. Právnická firma Hagens Berman ze Seattlu ji podala na automobilku a hovoří se o škodách až 1,2 miliardy USD. Jde o to, že oblíbené pickupy F-150 modelových ročníků 2018 a 2019 měly podle právníků mít uvedeny nižší hodnoty spotřeb, než by měly mít podle přesného splnění měřících cyklů. Přesněji šlo o uvádění nižších hodnot odporu, což ve výsledku vedlo k nižším výsledkům, resp. v USA k vyšším hodnotám MPG (miles per gallon, tedy počtu mil ujetých na jeden galon).
 
Ford F-150
 
Podle firmy tato vozidla vykazují o 15 % vyšší spotřebu na dálnici a 10 % ve městě. Žaloba hovoří o tom, že za životnost pickupu, kterou odhaduje na 150 tisíc mil (240 tisíc km), může vůz spotřebovat o 821 až 968 galonů více, což při dnešních cenách paliv může činit 2290 až 2700 USD navíc. Zajímavostí je, že už v září loňského roku Ford zaznamenal anonymní nahlášení od zaměstnanců, že se jim nezdají výsledky při měřeních a 21. února 2019 toto Ford i oficiálně oznámil a zahájil interní vyšetřování. Připomeňme ještě, že dle naší vlastní studie jsou reálné spotřeby evropských řidičů v průměru o 20-40 % vyšší než na papíře podle typu motoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala