www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford míří k soudu, pickup F-150 měl mít zkreslené údaje o spotřebě

Ford míří k soudu, pickup F-150 měl mít zkreslené údaje o spotřebě
, , aktualita
Aféra podobná k Dieselgate zamířila i k Fordu. Ten měl dle poslední žaloby falšovat údaje o spotřebě u pickupu F-150, který by během své životnosti měl majitele na palivu vyjít o 2000 USD dráž, než by se dalo předpokládat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ford čelí nové žalobě, která je dost podobná Dieselgate od Volkswagenu. Právnická firma Hagens Berman ze Seattlu ji podala na automobilku a hovoří se o škodách až 1,2 miliardy USD. Jde o to, že oblíbené pickupy F-150 modelových ročníků 2018 a 2019 měly podle právníků mít uvedeny nižší hodnoty spotřeb, než by měly mít podle přesného splnění měřících cyklů. Přesněji šlo o uvádění nižších hodnot odporu, což ve výsledku vedlo k nižším výsledkům, resp. v USA k vyšším hodnotám MPG (miles per gallon, tedy počtu mil ujetých na jeden galon).
 
Ford F-150
 
Podle firmy tato vozidla vykazují o 15 % vyšší spotřebu na dálnici a 10 % ve městě. Žaloba hovoří o tom, že za životnost pickupu, kterou odhaduje na 150 tisíc mil (240 tisíc km), může vůz spotřebovat o 821 až 968 galonů více, což při dnešních cenách paliv může činit 2290 až 2700 USD navíc. Zajímavostí je, že už v září loňského roku Ford zaznamenal anonymní nahlášení od zaměstnanců, že se jim nezdají výsledky při měřeních a 21. února 2019 toto Ford i oficiálně oznámil a zahájil interní vyšetřování. Připomeňme ještě, že dle naší vlastní studie jsou reálné spotřeby evropských řidičů v průměru o 20-40 % vyšší než na papíře podle typu motoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake
Společnost Dell aktualizovala svůj populární výkonný notebook XPS 13. Ten dostává nové procesory Intel Comet Lake včetně možnosti si objednat model s procesorem Core i7-10710U, který má 6 jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala