Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fanoušci LG ani OnePlus nechtějí displej s výřezem

30.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Šéf OnePlus zveřejnil tweet, ve kterém ukazoval výřez displeje chystaného modelu OnePlus 6, kvůli kritice však příspěvek smazal. Negativní reakce převažovaly také v diskuzi na Redditu, kterou vytvořil někdo, kdo se označoval za zákaznickou podporu LG.
Essential Phone se stal prvním smartphonem s výřezem displeje v horní části, ale i přes osobnost Andyho Rubina zůstal tento model jen okrajovou záležitostí hlavně pro technologické nadšence. Výřez displeje se dostal do povědomí běžných uživatelů až s příchodem iPhonu X. Apple za tento krok sklidil řadu pochvalných reakcí, ale také posměšků a kritiky. Tento designový prvek se pomalu stává masovou záležitostí. Po méně známých čínských výrobcích jej začínají používat Asus nebo Huawei. Výřez samozřejmě má své logické opodstatnění, umožňuje totiž protáhnout displej až k horním okrajům, aniž by telefon přišel o selfie fotoaparát a další komponenty. Na druhou stranu nevypadá toto řešení podle řady názorů příliš líbivě a navíc visí otazník nad reálným využitím oblasti displeje po stranách výřezu.
 
 
Ať už je názor na výřez displeje jakýkoliv, na trh se řítí další smartphony s tímto designovým prvkem. Nedávno se objevily uniklé obrázky LG G7 a potvrzen byl také u nadcházejícího OnePlus 6, které by mělo vycházet z již představeného modelu Oppo R15. Carl Pei, šéf OnePlus, se na svém Twitteru přesvědčil, že ne každý uživatel je tomuto řešení nakloněn. Zveřejnil první oficiální obrázek OnePlus 6, na kterém je vidět pouze pravý horní roh s tenkými rámečky a výřezem. Svůj tweet doplnil o komentář „Naučte se milovat výřez“. Příspěvěk ovšem zanedlouho zmizel a spekuluje se o tom, že důvodem bylo příliš velké množství negativních komentářů, ačkoliv se Carl Pei k problému nevyjádřil.
 
LG nejspíš rovněž plánuje využít výřez displeje, a to u své vlajkové lodi G7. Spekulovalo se o tom, že výrobce nedlouho před odhalením vrátil vývoj na začátek a rozhodl se přitom využít právě displej s výřezem v horní části. Na diskuzní síti Reddit se tento týden objevilo téma, ve kterém se uživatel lg_support ptal ostatních na názor na výřez displeje. Vzbuzoval tím pocit, že se jedná o téma vytvořené zákaznickou podporou LG. Zda tomu tak opravdu bylo ovšem není jasné, neboť původní příspěvek byl záhy smazán a jihokorejský výrobce se k němu nehlásí. I tady ovšem převažovala kritika, která s použitím výřezu nesouhlasila. Jak je vidno, odpor k výřezu displeje je mezi uživateli Androidu poměrně silný, jistě na něm přitom bude mít podíl skutečnost, že nejznámějším modelem s tímto designem je iPhone X.
 
Nesmíme ovšem zapomenout, že odpůrci jsou většinou hlasitější než ti, kdo s něčím souhlasí, a proto nelze vyvozovat jednoduché závěry, že displej s výřezem skoro nikdo nechce. Uvidíme, jak na kritiku zareagují samotní výrobci.
 


reklama