Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Falešné zavirované aplikace Pokémon GO už i na Google Play

15.7.2016, Milan Šurkala, aktualita
Už včera jsme vás informovali o falešných aplikacích s tématikou Pokémon GO na neoficiálních zdrojích. Společnost ESET ale našla rovnou tři škodlivé aplikace dokonce i na oficiálním zdroji pro Android, na Google Play.
Extrémní zájem o hru Pokémon GO přináší i mnoho negativních vedlejších účinků. Již včera jsme psali o tom, že falešné aplikace nabízené u neoficiálních zdrojů jsou často zdrojem nejrůznějších malwarů, virů a jiného škodlivého softwaru. Společnosti ESET se ale podařilo najít hned tři škodlivé aplikace s touto tématikou i na oficiálním obchodu Google Play.


Pokémon GO logo


První z nich je Pokémon GO Ultimate, kterou si během krátké doby stáhlo okolo půl milionu lidí. Aplikace ale po spuštění zamkne displej a možný je akorát tvrdý restart zařízení. Poté ale aplikace skrytě běží a kliká na reklamy na pornostránkách. Uzamykání displeje ukazuje, že aplikace by snadno mohla převzít i úlohu vyděračského softwaru (tzv. ransomware), který by vyžadoval výkupné pro odemčení mobilního telefonu. To se zatím neděje, ale je asi jen otázkou času, kdy někdo přijde s vyděračskými programy s tématikou Pokémon GO.

Dalšími škodlivými aplikacemi, které byly nalezeny na Google Play, byly Guide & Cheats for Pokémon GO a Install Pokemongo. Obě jsou tzv. scareware, které lákají na drahé, falešné služby. Všechny tři aplikace již byly z Google Play odstraněny. Základní bezpečnostní rada tedy trvá. Instalujte pouze oficiální aplikaci Pokémon Go z Google Play od Niantic, Inc. až bude k dispozici.

Zdroj: ESET
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama