Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rizika šílenství kolem Pokémon GO, malware i dopravní bouračky

14.7.2016, Milan Šurkala, aktualita
Hra Pokémon GO vzbudila celosvětové šílenství. Každým dnem sbírá miliony uživatelů a v USA je po pár dnech aplikace používaná podobně jako Twitter. Nese ale také riziko. Máme tu dopravní nehodu kvůli hraní hry i malware v neoficiálních kopiích hry.
Za poslední týden jste už jistě slyšeli o hře Pokémon GO. Reálný svět doplňuje o rozšířenou realitu sbíráním virtuálních pokémonů. Hra vzbudila celosvětové šílenství, přestože je k dispozici jen v několika zemích. A to je právě její největší problém. Na internetu se totiž objevily verze hry u neoficiálních zdrojů. Ty ale nezřídka obsahují malware, který se díky rozšířenosti hry stává obrovskou bezpečnostní hrozbou. Proto lze doporučit opravdu vyčkat na oficiální uvedení na Google Play nebo App Store. Velké riziko to je zejména pro pracovní telefony, kdy infikovaný telefon může pomoci útočníkům získávat citlivá data.


Pokémon GO logo


Ale to zdaleka není jediný problém. Hra je hodně návyková a lidé si při jejím hraní často plně nevnímají okolí. Někteří mají dokonce tak hloupé nápady, že při jejím hraní řídí auto. Tohle napadlo jednoho řidiče ve státu New York v USA, který nepřekvapivě byl natolik zabrán do hry, že sjel ze silnice a trefil strom. Auto to odneslo dost ošklivě a je vcelku s podivem, že řidič nebyl nijak vážně zraněn a že nezranil ani nikoho jiného.

Zdroj: pcworld.com, eweek.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama