eXEden

Atomix: logická hra nejen pro chemiky

Při vyslovení slova atom se mi vybaví školní léta a mnoha lidmi neoblíbená chemie i s jejími neskutečnými vzorečky a vzorci, kterým snad nikdo nemůže pořádně rozumět. Nebýt nové české logické hry Atomix, úplně by se mi tyto vzpomínky vytratily z hlavy a nemohl bych zkusit si zahrát na chemika, který ve sloučeninu skládá zatoulané atomy a to s chytlavou hratelností, která jen tak někoho nepustí...
6.8.2004, recenze, eXEden

Network Access a propojení PDA - PC přes Bluetooth

Problém propojení PDA s PC za účelem procházení vzdálených složek na PC již zde byl mnohokrát probírán. Ať se již jedná o přehrávání souborů MP3, které se nachází na pevném disku vašich PC, nebo i jen pouhé kopírování souborů, je tato funkcionalita celkem žádaná a vítaná. Následující článek se pokusí být průvodcem po nastavení takového propojení.
2.6.2004, návod, eXEden

Spb Time: kolik je hodin?

"Co je největší ztrátou času? Počítat hodiny." Tímto citátem, jehož autorem je Francois Rabelais, bych chtěl představit aplikaci od firmy Spb Softwarehouse s názvem Spb Time. Jedná se o aplikaci pro práci s časem ve všech možných variantách a způsobech použití, a to v naprosto jedinečném a oku lahodícím provedení.
31.5.2004, recenze, eXEden

Pocket Programming Language

Až do nedávné doby bylo programování bez přítomnosti jednoho z produktů firmy Microsoft naprosto nepředstavitelné. "Tabu" v této oblasti nedávno prolomil až produkt ForwardPass pracující na základě JavaScriptu (či VBScriptu). No a dnes tu máme další produkt, který může být velice mocným nástrojem - Pocket Programming Language (PPL)
25.5.2004, článek, eXEden

Programujeme pro PocketPC: instalační DLL knihovna

V článku o tvorbě instalačních CAB souborů jsme se dozvěděli, že instalaci můžeme řídit. Řízení instalace nám obstarává speciální DLL knihovna, která je volaná během instalace a která může být interaktivním prostředníkem mezi uživatelem a instalovaným programem. V tomto článku bych se tedy ještě jednou rád vrátil k problematice tvorby a distribuce instalací a nastínil základní principy tvorby instalačních DLL knihoven.
21.5.2004, článek, eXEden

Vytváříme instalační CAB soubory (nejen pro vývojáře)

Nejenom vývojáři potřebují vytvářet instalační CAB soubory pro své programy. Upotřebení CAB souborů může být i jiné - např. jako součást vlastních ROMek, po provedeném hard-resetu by nejeden z vás potřeboval automaticky vytvořit v registrech nějaké změny, nainstalovat si pouze zástupce od programů uložených na SD (CF) kartě. Pokud by se i vám něco takového hodilo, pak si přečtěte následující článek, který se pokusí být průvodcem po záludnostech vytváření CAB souborů.
17.5.2004, návod, eXEden

Recenze Wi-Fi Compact Flash karty D-Link DCF-660W

Bezdrátové sítě se v dnešní době stávají fenoménem, který běžně zasahuje do našich životů a můžeme se s nimi setkat prakticky všude. I pro naše PDA se objevuje spousta CompactFlash (a nyní i Secure Digital) karet, které nám poskytují konektivitu do bezdrátových sítí. Jednou z takových je i karta od firmy D-Link nesoucí označení DCF-660W, se kterou bych vás dnes rád seznámil.
24.11.2003, recenze, eXEden

Programujeme pro Pocket PC - položky pro obrazovku Dnes

Obrazovka Dnes je jakousi "domovskou stránkou" Vašeho PocketPC. Zobrazují se na něm položky, které umožňují sledovat systém, zadávat údaje (např. Kalendář) nebo zobrazovat souhrnná data patřící nějaké aplikaci. V dnešní době se objevuje spousta aplikací, které rozšiřují možnosti obrazovky Dnes a přidávají do ní svoje vlastní položky. Pokud jste kdy chtěli nebo chcete vytvořit vlastní položku, pak Vám tento článek může být návodem "jak na to"...
16.10.2003, návod, eXEden

Úvod do programování pro Windows Mobile 2002 a 2003 - Vývojové nástroje

V současné době, kdy na poli operačních systémů pro PDA vládne Microsoft se svými Windows Mobile 2002 a 2003, se objevuje spousta aplikací, které by měly pokrýt požadavky nás uživatelů. Ne vždy ale najdeme program, který by splňoval naše představy a tak v nás převládá pokušení vytvořit si program vlastní, přesně podle našich představ. Pro všechny, kteří tak již činí, či činit chtějí, je určen tento článek, který by měl být jakýmsi úvodem do programování pro obě platformy.
18.9.2003, článek, eXEden