Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Evolveo StrongPhone Q9: nový obrněnec s Androidem Nougat

3.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Česká značka Evolveo je známá především svými odolnými smartphony. A nyní přináší na trh nový model, který je voděodolný a díky pogumovanému tělu vydrží i hrubší zacházení. K dispozici je také LTE nebo operační systém Android Nougat.
Jsou situace, kdy by elegantní nablýskané zařízení se skleněným či hliníkovým povrchem mohlo snadno přijít k újmě. V takovém případě se hodí odolné smartphony, jejichž nabídku nedávno rozšířil model Evolveo StrongPhone Q9. tento telefon svou odolnost dává na odiv okolí, a tak je jeho černé pogumované tělo doplněno o kontrastní žluté prvky. Výrobce slibuje odolnost proti nárazům a vibracím, stejně jako voděodolnost potvrzenou certifikací IP68 – přístroj je možné ponořit do hloubky 1,2 metru po dobu třiceti minut. Dále novinka prošla testy podle podmínek podle amerického vojenského standardu MIL-STD-810G:2008 zahrnující odolnost proti nízkému tlaku, vlhkosti, slunečnímu záření či kyselému prostředí.
 
 
 
 
Evolveo StrongPhone Q9 je vybaven 4,5“ IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, který je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 3 odolným proti hlubokým škrábancům, prasklinám a dalším poškozením. O pohon se stará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor od MediaTeku, který běží na frekvenci 1,3 GHz a je doplněn o 2GB operační paměť. V případě interního úložiště je připraveno 16 GB s možností rozšíření pomocí micro SD karty. 8MPx hlavní fotoaparát disponuje autofokusem, LED bleskem a schopností nahrávat videa ve Full HD. Telefon se chlubí režimem Dual SIM se dvěma aktivními SIM kartami, podporou LTE (4G) včetně všech potřebných pásem, duálním Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC či GPS.
 
 
 
 
Přítomný je tradiční port micro USB, který slouží mimo jiné k nabíjení baterie o kapacitě 2 400 mAh. Hudbu ze sluchátek si pohodlně poslechnete díky 3,5mm audio jacku. Mnohé uživatele jistě potěší operační systém Android 7.0 Nougat, který nebyl nijak výrazně upravován. Vzhledem ke zvýšené odolnosti lze očekávat znatelně větší rozměry a hmotnost než u běžných modelů. Smartphone měří 147 x 74 x 15 mm a váží 204 g, o jeho přítomnosti v kapse tak budete určitě vědět.
 
 

Cena a dostupnost Evolveo

 
StrongPhone Q9 už je dostupný v českých obchodech, kde se prodává za cenu 6 490 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Evolveo
reklama