www.svetmobilne.cz
>
>

EU chce přitvrdit, emisní limity pro auta mají ještě zpřísnit

EU chce přitvrdit, emisní limity pro auta mají ještě zpřísnit
, , aktualita
Evropská komise chce opět přitvrdit v emisích. Na stůl se mají dostat návrhy, které mají zesílit snahy o snižování emisí průmyslu i dopravy. Ty by se proti údajům z roku 2021 měly za 9 let snížit o opravdu extrémních 50 %.
K oblíbeným
reklama
Dobře víme, že se EU (resp. její Evropská komise) snaží výrazně snížit emise produkované průmyslem a dopravou. Nyní to vypadá, že se budou utahovat šrouby ještě více, než bylo původně plánováno. Doposud se plánovalo, že se v roce 2030 emise průmyslu sníží o 40 % proti úrovni roku 1990, nicméně nyní by se měl dostat na stůl návrh, že má dojít dokonce až k 55% snížení. Tento návrh by měl být zveřejněn v tomto týdnu. Změny se ale týkají i dopravy.
 
Výfuk
autor: frankieleon [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Tam se doposud hovořilo o tom, že by se v roce 2030 mělo dosáhnout o 37,5 % nižších emisí skleníkových plynů ve srovnání s tím, jaké budou emisní průměry automobilek v roce 2021. Návrh ale údajně toto číslo navýšil na 50 %. Na toto downsizing rozhodně nebude stačit, bude potřeba dále výrazně zvýšit elektrifikaci vozů. Na jednu stranu je dobře, že se mají snižovat emise, nicméně je potřeba podotknout, že na tak drastické změny nejsou připraveny technologie a stěží si představit, že budou (především co se akumulátorů a jejich nabíjení týče). Těžko si představit, že půjde o realizovatelnou změnu, která nebude mít výrazné negativní dopady někde jinde (ať už finančně nebo devastací přírody v jiných oblastech, zatímco budeme "zachraňovat" oblast jinou).
 
Už papírově by to byl problém, protože nejen elektromobily, ale i plug-in hybridy jsou velmi drahé a přijde mi poněkud naivní předpokládat, že jejich prodeje v dohledné době budou natolik vysoké, aby bylo možné dosáhnout tak enormního snížení emisí. Ještě horší to bude ve skutečnosti. Obzvláště proto, že EU chce v budoucnu pomocí Internetu stahovat data o spotřebách vozů z praktického provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář