www.svetmobilne.cz
>
>

Esti Eye: z jedné strany iPhone, ze druhé Android

Esti Eye: z jedné strany iPhone, ze druhé Android
, , aktualita
Na Kickstarteru je velký zájem o kryt Eye, který přidá na zadní stranu vašeho iPhonu druhý displej, kde běží operační systém Android. Kromě toho rozšiřuje funkce iPhonu o bezdrátové nabíjení, neomezené NFC, infraport a dokonce 3,5mm audio jack na sluchátka.reklama
Kickstarter je také místem pro šílené nápady, které se však mnohdy dočkají realizace, neboť zájem mezi zákazníky předčí očekávání. Příkladem může být kryt Eye od izraelské společnosti Esti. Účelem tohoto příslušenství je podle slov autorů rozšířit iPhone o funkce, o kterých uživatel ani nevěděl, že je potřebuje. V souboji o titul nejpodivnějšího krytu pro iPhone by mu mohl konkurovat snad jen kousek, který přidává zapalovač a otvírák na pivo.

Eye je vlastně dalším pokusem, jak překonat bariéru mezi iOS a Androidem. Kryt totiž umožňuje využívat oba operační systémy na jednom zařízení. Zadní strana obsahuje pětipalcový AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), na kterém běží právě systém od Googlu, a to rovnou nejnovější verzi Android 7.1 Nougat s přístupem k obchodu s aplikacemi Google Play Store a bez zbytečných úprav.

Eye tedy vlastně není jen kryt, ale rovnou druhým smartphonem, který se připevní k iPhonu. Obsahuje vlastní procesor, konkrétně osmijádrový MediaTek Helio P20, stejně jako 3GB RAM a 16GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty až o 256 GB. K dispozici má rovněž vlastní 2800mAh baterii, kterou lze bezdrátově nabíjet, spolu s řadou dalších funkcí, které byste jinak na iPhonu hledali marně. Zmínit můžeme infraport sloužící k dálkovému ovládání domácích spotřebičů nebo NFC, které v tomto případě není omezeno jen na mobilní platby jako na zařízeních od Applu.

Především majitelé posledních iPhonů potom ocení 3,5mm audio jack, který umožňuje připojit prakticky jakákoliv sluchátka bez potřeby redukce. Vzhledem k použití AMOLED displeje je možné aktivovat funkci, kdy je neustále zobrazen čas a různá upozornění, aniž by docházelo k příliš rychlému vybíjení baterie. Eye umožňuje také pohodlně pořizovat selfie pomocí zadního fotoaparátu iPhonu, neboť se uživatel vidí na displeji.


Do konce kampaně na Kickstarteru zbývá přibližně měsíc, přesto už se autorům povedlo vybrat požadovanou částku 95 tisíc dolarů. Stále však ještě můžete projekt podpořit a zároveň si tak zajistit kryt za zvýhodněnou cenu od 95 dolarů (2 400 Kč bez DPH). K dispozici jsou dvě velikosti, přičemž menší je kompatibilní s iPhony 6, 6s a 7, zatímco větší pasuje na iPhony 6 Plus, 6s Plus a 7 Plus.

Zdroj: Kickstarter.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik