Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Essential Phone má problém s názvem, nárokuje si jej výrobce krytů

5.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Essential založená Andy Rubinem ještě nezačala ani prodávat svůj nový smartphone a už má první problém. Týká se jména, které si dříve zaregistroval americký výrobce příslušenství Spigen.
Andy Rubin minulý týden odhalil očekávaný Essential Phone, který má vystupovat z řady ostatních smartphonů. Ještě před uvedením na trh však bude muset společnost Essential Inc. řešit závažný problém právního rázu. Název nové společnosti ani produktů se nelíbí americkému výrobci krytů a dalšího příslušenství pro mobilní telefony Spigen. U příslušného amerického úřadu si totiž zaregistroval ochrannou známku Essential už v srpnu 2016 v tzv. mezinárodní třídě 9, která se týká technologických a vědeckých zařízení. Spigen používá tuto značku u několika svých produktů včetně baterií, nabíječek a bezdrátových sluchátek. Nyní se společnost bojí, že si uživatelé budou produkty plést, proto žádá, aby Essential přestal používat tento název i označení svých produktů.
 
 
 
 
To by znamenalo, že by se musela celá společnost přejmenovat, stejně tak by měly být změněny názvy jako Essential Phone či Essential Home. A to by rozhodně nebyl příjemný začátek pro nově budovanou značku. Na druhou stranu musela firma Andyho Rubina počítat s tím, že k takovému konfliktu může dojít. Essential Inc. totiž dvakrát neúspěšně žádal o registraci ochranné u amerického úřadu, který však obě žádosti zamítl kvůli možné záměně, a to právě s dříve registrovanou známkou společnosti Spigen. Jen pro úplnost dodejme, že první žádost se týkala jména Essential a druhá už počítala se specifičtějším Essential Products.
 
Společnost Andyho Rubina už obdržela dvoustránlový dokument od právních zástupců Spigenu, ale prozatím jej bere spíše na lehkou váhu. "Výhružné dopisy jsou v našem sektoru běžné. I když je tvrzení výsadou společnosti Spigen, podle Essential není opodstatněné a bude na něj reagovat odpovídajícím způsobem," prohlásil mluvčí Essential webu Androidpolice.com, který s informací přišel jako první. Celý spor se samozřejmě může dostat k soudu, ale možné je také řešení mimosoudní cestou. Je však dost nepravděpodobné, že by společnost Essential dobrovolně měnila svou značku. Pravděpodobnější se tak jeví varianta, že by firma Andyho Rubina platila Spigenu poplatky za využívání tohoto jména. Prozatím není jasné, zda spor naruší uvedení Essential Phonu na trh.
 
reklama