www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km
, , aktualita
V listopadu oznámila společnost Harley-Davidson vývoj elektrické motorky LiveWire a nyní se oficiálně představuje. Slibuje dojezd přes 170 km a na 96 km/h má být za pouhých 3,5 sekundy. Nezůstane nic dlužna ani moderním technologiím.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci společnost Harley-Davidson oznámila, že připravuje svou elektrickou motorku LiveWire. Nyní se novinka oficiálně představuje a s ní se také objevilo několik technických údajů i cena. I když neznáme výkon elektromotoru, víme, že bude schopen rozjet motocykl na rychlost 60 mph (96 km/h) za méně než 3,5 sekundy.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
Dojezd na jedno nabití akumulátoru má být okolo 110 mil (177 km). Pro Severní Ameriku bude mít nabíjecí konektor CCS Combo 1/J1772, v Evropě pak přijde s CCS Combo 2. Při pomalém nabíjení lze počítat s 21 km dojezdu za hodinu nabíjení, s rychlým by šlo o 309 km za hodinu, takže celý akumulátor by měl být nabit za něco málo přes půl hodiny.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
K dispozici bude ABS a stabilizační systém, nebude chybět ani nastavitelné odpružení Showa a Harley-Davidson nezapomněl ani na moderní technologie. Bude zde tedy 4,3" barevný dotykový displej a možnost připojit motorku na Internet ke službě H-D Connect. Ta bude zdarma jen první rok vlastnictví motorky, poté už půjde o placenou službu, nicméně zatím nevíme, kolik bude stát. Pokud nebudete chtít mobilní spojení s motorkou, můžete se obejít i bez přeplacení této služby (není povinná).
 
Harley-Davidson koncept
 
Ta dovolí např. monitorovat stav nabití akumulátoru, zjistit GPS polohu motorky, přijímat notifikace o tom, že někdo s motorkou pohnul a podobně. Díky tomu by mělo být i snazší ji lokalizovat v případě krádeže. Stinnou stránkou je cena, ta totiž činí 29799 USD (v dnešním kurzu 666 tisíc Kč bez DPH). V prodeji bude od srpna 2019.
 
Harley-Davidson koncept
 
Spolu s novým LiveWire představila společnost Harley-Davidson také dva koncepty vozítek budoucnosti. Prvním je jakýsi moped vypadající spíše jako koloběžka s rámem. Její design kombinuje moderní i retro prvky. Objevila se také terénní elektrická motorka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala