Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km

9.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
V listopadu oznámila společnost Harley-Davidson vývoj elektrické motorky LiveWire a nyní se oficiálně představuje. Slibuje dojezd přes 170 km a na 96 km/h má být za pouhých 3,5 sekundy. Nezůstane nic dlužna ani moderním technologiím.
Před dvěma měsíci společnost Harley-Davidson oznámila, že připravuje svou elektrickou motorku LiveWire. Nyní se novinka oficiálně představuje a s ní se také objevilo několik technických údajů i cena. I když neznáme výkon elektromotoru, víme, že bude schopen rozjet motocykl na rychlost 60 mph (96 km/h) za méně než 3,5 sekundy.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
Dojezd na jedno nabití akumulátoru má být okolo 110 mil (177 km). Pro Severní Ameriku bude mít nabíjecí konektor CCS Combo 1/J1772, v Evropě pak přijde s CCS Combo 2. Při pomalém nabíjení lze počítat s 21 km dojezdu za hodinu nabíjení, s rychlým by šlo o 309 km za hodinu, takže celý akumulátor by měl být nabit za něco málo přes půl hodiny.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
K dispozici bude ABS a stabilizační systém, nebude chybět ani nastavitelné odpružení Showa a Harley-Davidson nezapomněl ani na moderní technologie. Bude zde tedy 4,3" barevný dotykový displej a možnost připojit motorku na Internet ke službě H-D Connect. Ta bude zdarma jen první rok vlastnictví motorky, poté už půjde o placenou službu, nicméně zatím nevíme, kolik bude stát. Pokud nebudete chtít mobilní spojení s motorkou, můžete se obejít i bez přeplacení této služby (není povinná).
 
Harley-Davidson koncept
 
Ta dovolí např. monitorovat stav nabití akumulátoru, zjistit GPS polohu motorky, přijímat notifikace o tom, že někdo s motorkou pohnul a podobně. Díky tomu by mělo být i snazší ji lokalizovat v případě krádeže. Stinnou stránkou je cena, ta totiž činí 29799 USD (v dnešním kurzu 666 tisíc Kč bez DPH). V prodeji bude od srpna 2019.
 
Harley-Davidson koncept
 
Spolu s novým LiveWire představila společnost Harley-Davidson také dva koncepty vozítek budoucnosti. Prvním je jakýsi moped vypadající spíše jako koloběžka s rámem. Její design kombinuje moderní i retro prvky. Objevila se také terénní elektrická motorka.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama