www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km
, , aktualita
V listopadu oznámila společnost Harley-Davidson vývoj elektrické motorky LiveWire a nyní se oficiálně představuje. Slibuje dojezd přes 170 km a na 96 km/h má být za pouhých 3,5 sekundy. Nezůstane nic dlužna ani moderním technologiím.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci společnost Harley-Davidson oznámila, že připravuje svou elektrickou motorku LiveWire. Nyní se novinka oficiálně představuje a s ní se také objevilo několik technických údajů i cena. I když neznáme výkon elektromotoru, víme, že bude schopen rozjet motocykl na rychlost 60 mph (96 km/h) za méně než 3,5 sekundy.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
Dojezd na jedno nabití akumulátoru má být okolo 110 mil (177 km). Pro Severní Ameriku bude mít nabíjecí konektor CCS Combo 1/J1772, v Evropě pak přijde s CCS Combo 2. Při pomalém nabíjení lze počítat s 21 km dojezdu za hodinu nabíjení, s rychlým by šlo o 309 km za hodinu, takže celý akumulátor by měl být nabit za něco málo přes půl hodiny.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
K dispozici bude ABS a stabilizační systém, nebude chybět ani nastavitelné odpružení Showa a Harley-Davidson nezapomněl ani na moderní technologie. Bude zde tedy 4,3" barevný dotykový displej a možnost připojit motorku na Internet ke službě H-D Connect. Ta bude zdarma jen první rok vlastnictví motorky, poté už půjde o placenou službu, nicméně zatím nevíme, kolik bude stát. Pokud nebudete chtít mobilní spojení s motorkou, můžete se obejít i bez přeplacení této služby (není povinná).
 
Harley-Davidson koncept
 
Ta dovolí např. monitorovat stav nabití akumulátoru, zjistit GPS polohu motorky, přijímat notifikace o tom, že někdo s motorkou pohnul a podobně. Díky tomu by mělo být i snazší ji lokalizovat v případě krádeže. Stinnou stránkou je cena, ta totiž činí 29799 USD (v dnešním kurzu 666 tisíc Kč bez DPH). V prodeji bude od srpna 2019.
 
Harley-Davidson koncept
 
Spolu s novým LiveWire představila společnost Harley-Davidson také dva koncepty vozítek budoucnosti. Prvním je jakýsi moped vypadající spíše jako koloběžka s rámem. Její design kombinuje moderní i retro prvky. Objevila se také terénní elektrická motorka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala