www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km

Elektrický Harley-Davidson slibuje dojezd přes 170 km
, , aktualita
V listopadu oznámila společnost Harley-Davidson vývoj elektrické motorky LiveWire a nyní se oficiálně představuje. Slibuje dojezd přes 170 km a na 96 km/h má být za pouhých 3,5 sekundy. Nezůstane nic dlužna ani moderním technologiím.
reklama
Před dvěma měsíci společnost Harley-Davidson oznámila, že připravuje svou elektrickou motorku LiveWire. Nyní se novinka oficiálně představuje a s ní se také objevilo několik technických údajů i cena. I když neznáme výkon elektromotoru, víme, že bude schopen rozjet motocykl na rychlost 60 mph (96 km/h) za méně než 3,5 sekundy.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
Dojezd na jedno nabití akumulátoru má být okolo 110 mil (177 km). Pro Severní Ameriku bude mít nabíjecí konektor CCS Combo 1/J1772, v Evropě pak přijde s CCS Combo 2. Při pomalém nabíjení lze počítat s 21 km dojezdu za hodinu nabíjení, s rychlým by šlo o 309 km za hodinu, takže celý akumulátor by měl být nabit za něco málo přes půl hodiny.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
K dispozici bude ABS a stabilizační systém, nebude chybět ani nastavitelné odpružení Showa a Harley-Davidson nezapomněl ani na moderní technologie. Bude zde tedy 4,3" barevný dotykový displej a možnost připojit motorku na Internet ke službě H-D Connect. Ta bude zdarma jen první rok vlastnictví motorky, poté už půjde o placenou službu, nicméně zatím nevíme, kolik bude stát. Pokud nebudete chtít mobilní spojení s motorkou, můžete se obejít i bez přeplacení této služby (není povinná).
 
Harley-Davidson koncept
 
Ta dovolí např. monitorovat stav nabití akumulátoru, zjistit GPS polohu motorky, přijímat notifikace o tom, že někdo s motorkou pohnul a podobně. Díky tomu by mělo být i snazší ji lokalizovat v případě krádeže. Stinnou stránkou je cena, ta totiž činí 29799 USD (v dnešním kurzu 666 tisíc Kč bez DPH). V prodeji bude od srpna 2019.
 
Harley-Davidson koncept
 
Spolu s novým LiveWire představila společnost Harley-Davidson také dva koncepty vozítek budoucnosti. Prvním je jakýsi moped vypadající spíše jako koloběžka s rámem. Její design kombinuje moderní i retro prvky. Objevila se také terénní elektrická motorka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala