www.svetmobilne.cz
>
>

Harley-Davidson hledí do elektro-budoucnosti, nový LiveWire

Harley-Davidson hledí do elektro-budoucnosti, nový LiveWire
, , aktualita
Tradiční výrobce motorek Harley-Davidson nemá poslední dobou na růžích ustláno, a tak se snaží zamířit na nové trhy. Tím jsou nově elektrické motorky a jako první je tu LiveWire, která by už měla být i brzy v prodeji.
reklama
Motorky Harley-Davidson už netáhnou tak moc jako kdysi, a tak se společnost snaží objevit nové trhy. Jednou z myšlenek je i přechod na elektrický pohon. Koncept elektrické motorky představila už před čtyřmi lety, nyní se ale objevuje skutečná motorka LiveWire, která by měla jít brzy do prodeje. Přesné datum sice nebylo stanoveno, ale mělo by se tak stát v průběhu příštího roku nejen v Severní Americe, ale také v Evropě.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
klikněte pro zvětšení
 
O motorce ale v podstatě nic dalšího nevíme, výrobce totiž zveřejnil jen velmi málo informací. Jeho pohonné ústrojí nebude vydávat typický brumlavý zvuk, ale bude jasně dávat najevo svůj elektrický charakter. Aby ale byl zachován nějaký zážitek z jízdy, zvuky budou reflektovat svou výškou i hlasitostí aktuální rychlost.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
klikněte pro zvětšení
 
Harley-Davidson LiveWire bude mít 17" kola s pneumatikami Michelin, odpružení Showa a brzdy Brembo. Nechybí dotyková obrazovka s možností nastavit jeden ze sedmi jízdních režimů (4 přednastavené, 3 vlastní), k dispozici je také připojení pomocí Bluetooth a GPS modul. Nabíjet se dá z klasické domácí zásuvky, bude ale možné využít také rychlé nabíjení. Výrobce se nechal slyšet, že další elektrické motocykly budou rychle následovat.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
K novému motocyklu uvolnila společnost Harley-Davidson také krátké video.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala