Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Harley-Davidson hledí do elektro-budoucnosti, nový LiveWire

9.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Tradiční výrobce motorek Harley-Davidson nemá poslední dobou na růžích ustláno, a tak se snaží zamířit na nové trhy. Tím jsou nově elektrické motorky a jako první je tu LiveWire, která by už měla být i brzy v prodeji.
Motorky Harley-Davidson už netáhnou tak moc jako kdysi, a tak se společnost snaží objevit nové trhy. Jednou z myšlenek je i přechod na elektrický pohon. Koncept elektrické motorky představila už před čtyřmi lety, nyní se ale objevuje skutečná motorka LiveWire, která by měla jít brzy do prodeje. Přesné datum sice nebylo stanoveno, ale mělo by se tak stát v průběhu příštího roku nejen v Severní Americe, ale také v Evropě.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
klikněte pro zvětšení
 
O motorce ale v podstatě nic dalšího nevíme, výrobce totiž zveřejnil jen velmi málo informací. Jeho pohonné ústrojí nebude vydávat typický brumlavý zvuk, ale bude jasně dávat najevo svůj elektrický charakter. Aby ale byl zachován nějaký zážitek z jízdy, zvuky budou reflektovat svou výškou i hlasitostí aktuální rychlost.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
klikněte pro zvětšení
 
Harley-Davidson LiveWire bude mít 17" kola s pneumatikami Michelin, odpružení Showa a brzdy Brembo. Nechybí dotyková obrazovka s možností nastavit jeden ze sedmi jízdních režimů (4 přednastavené, 3 vlastní), k dispozici je také připojení pomocí Bluetooth a GPS modul. Nabíjet se dá z klasické domácí zásuvky, bude ale možné využít také rychlé nabíjení. Výrobce se nechal slyšet, že další elektrické motocykly budou rychle následovat.
 
Harley-Davidson LiveWire
 
K novému motocyklu uvolnila společnost Harley-Davidson také krátké video.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama