Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

dTest zahájil kampaň za výhodnější mobilní tarify, zapojit se může každý

3.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Spotřebitelská organizace dTest spustila kampaň, která si klade za cíl získat od českých operátorů výhodnější nabídky na mobilní služby. Operátoři mohou v aukci soutěžit v několika kategoriích tarifů, ale otázkou zůstává, zda budou mít zájem.
Spotřebitelské organizaci dTest, stejně jako většině zákazníků, vadí vysoké ceny českých operátorů a nepříznivé smluvní podmínky. Rozhodla se proto vyzkoušet koncept, který se organizaci v minulosti osvědčil v případě energií. Je jím hromadná změna poskytovatele služeb, která by měla operátory donutit nabídnout výhodnější ceny a podmínky. „Pokud přijdete za svým operátorem jako jednotlivec, pravděpodobně vás odkáže na standardní ceník, který vás příliš nepotěší. Věříme, že když operátory oslovíme jako silná skupina mnoha tisíců zákazníků, budou motivovaní nabídnout lepší cenu,“ tvrdí ředitel dTestu Michal Černý.

Operátor, který se chce do aukce zapojit, musí splňovat podmínky, jejichž cílem je ochrana spotřebitele. Nabízené smlouvy například nesmí obsahovat skryté poplatky nebo automatické prodlužování. Soutěžit se bude o několik tarifů s různými počty volných minut, SMS i dat, přičemž každý může vysoutěžit jiný operátor. Pokud máte zájem o výhodnější tarif, můžete se zdarma a nezávazně zaregistrovat na webové stránce kampaně www.ChciVyhodnejsiTarif.cz do 31. května. Nejpozději v polovině června budou vyhlášeny nabídky s nejnižšími cenami, do 31. června se potom registrovaní zákazníci mohou rozhodnout, zda o některý z tarifů mají zájem.

Celé to ovšem má jeden docela velký háček. Není totiž jasné, zda bude mít některý z operátorů zájem se do aukce zapojit. Koncem loňského roku uspořádala podobnou kampaň městská část Brno-střed s cílem vysoutěžit pro své obyvatele tarif tarif s neomezeným voláním, neomezenými SMS zprávami a minimálně 5 GB dat za cenu do 300 Kč včetně DPH. Svou nabídku však ve stanoveném termínu nedoručil žádný operátor, snad proto, aby tím nespustil lavinu podobných kampaní. Uvidíme, zda někdo z velké trojky odváží vstoupit do aukce dTestu…

Zdroj: Tisková zpráva dTest
reklama