Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Brno-střed chce občanům nabídnout neomezený tarif do 300 Kč

9.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Radnice městské části Brno-střed se rozhodla vyzkoušet nový způsob, jak svým občanům ušetřit peníze za mobilní služby. Oslovila tuzemské operátory, aby běžným zákazníkům nabídli podobně výhodné tarify, jaké mohou využívat například korporace.
Města a obce v České republice často vyzývají dodavatele plynu a elektřiny k nabídkám cenově výhodnějších tarifů za distribuci energií pro své občany. Městská část Brno-střed se tento týden jako první v České republice pokusila o něco podobného v oblasti mobilních tarifů. Radním se nelíbí propastné cenové rozdíly, které existují mezi nabídkami tuzemských operátorů pro domácnosti ve srovnání s nabídkami pro korporace a státní správu. Druhá jmenovaná skupina za stejné služby platí až o 90 % méně. Své nabídky mohou podávat všichni čeští mobilní operátoři, musí ovšem splnit následující požadavky. Městská část žádá tarif s neomezeným voláním, neomezenými SMS zprávami a minimálně 5 GB dat za cenu do 300 Kč včetně DPH. Zmiňovaný balíček dat by byl volitelný, a uživatel by si jej mohl dokoupit jednou či vícekrát k základnímu tarifu.

Podle zjištění radních nabízejí tuzemští operátoři takové tarify (Vodafone RED LTE Super s dokoupením 1 GB dat, O2 Free Evropa a T-Mobile S námi bez hranic+) v cenovém rozpětí od 1 098 Kč do 1 499 Kč, a to se závazkem na dva roky. Speciální tarif pro občany Brna-střed by naproti tomu měl mít jen na roční úvazek. „Brno-střed jde cestou veřejné výzvy podle občanského zákoníku. Operátoři mají měsíční lhůtu na podání nabídek, kterou vyhodnotí nejprve výběrová komise a poté se jí bude zabývat Rada MČ. Vybrána bude nejlevnější cenová nabídka. Radnice však nemusí žádnou nabídku přijmout, pokud se jí nebude po cenové stránce líbit,“ uvádí brněnská městská část. Pokud se radnice s některým z operátorů dohodne, bude podepsána smlouva platná dva roky.

Radní připomínají, že v jiných evropských lze narazit na mnohem výhodnější nabídky než u nás. Jako příklad uvádějí lotyšského operátora Bité, který nabízí neomezené volání a 5 GB dat za v přepočtu necelých 340 Kč měsíčně. Zájemci z řad tuzemských operátorů mohou své nabídky podávat do 7. prosince 2016, kdy také poprvé zasedne výběrová komise. Detaily lze nalézt na internetových stránkách MČ Brno-střed.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama