Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Doogee V kopíruje design iPhonu X a Galaxy S9+

15.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Doogee připravuje nový smartphone, který svou přední stranou napodobuje iPhone X a zadní zase nepředstavený Samsung Galaxy S9+. Zajímavostí je čtečka otisků prstů schovaná v displeji.
Doogee patří mezi fanoušky čínských smartphonů k těm známějším značkám, některé modely už se dostaly také na český trh a lákají jak jinak než na atraktivní poměr ceny a výbavy. Doogee však rozhodně nepatří k výrobcům, kteří by si lámali hlavu s navrhováním vlastního designu svých modelů, jako větší či menší inspirace většinou poslouží některý z telefonů známějších výrobců. Výjimkou by neměl být ani připravovaný Doogee V, o kterém informoval novinář Evan Blass na svém twitterovém účtu s přezdívkou @Evleaks.
 
 
Přední strana rozhodně nezapře podobnost s iPhonem X. Stejně jako originál od Applu se novinka vyznačuje displejem s lichoběžníkovým výřezem v horní části, kde je umístěn telefonní reproduktor, fotoaparát na selfie a základní senzory. Telefon sice není vysloveně bezrámečkový, přesto se čínskému výrobci podařilo okraje výrazně ztenčit. Doogee V však nemá být kompletní kopií iPhonu X, jako jsme to mohli vidět u jiných značek. Zadní strana totiž pro změnu připomíná jiný smartphone od známější konkurence, a to dosud nepředstavený Samsung Galaxy S9+.
 
Na internet už unikly různé rendery, ze kterých výrobce nejspíš vycházel. Marně byste však v blízkosti fotoaparátu hledali čtečku otisků prstů, jako je očekávána u „es devítek“. V tomto ohledu se totiž Samsung do inovací moc nehrne a nejspíš u své nové vlajkové lodi vyčká s nasazením senzoru otisků ukrytého pod displejem. Naopak čínští výrobci se na tuto inovaci těší a hodlají ji nasadit co možná nejdříve, vždyť právě společnost Vivo ukázala světu první telefon s touto technologií.
 
 
@Evleaks bohužel neprozradil mnoho detailů o výbavě, Doogee V však poprvé uniklo na internet o den dříve, ještě s trochu jiným designem. Tento dřívější návrh hovoří o 6,2” AMOLED displeji s poměrem stran 18:9, procesoru MediaTek P40, 6GB RAM, 128GB úložišti a duálním fotoaparátu na přední i zadní straně. Na trh by se měla novinka dostat koncem dubna nebo v průběhu května a cena je odhadována na 300 až 350 dolarů, v přepočtu 6 300 až 7 300 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Gizmochina.com


reklama