www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dodávky vozů Tesla dramaticky poklesly o 31 %

Dodávky vozů Tesla dramaticky poklesly o 31 %
, , aktualita
Automobilka Tesla v posledním čtvrtletí do konce března dodala výrazně méně vozů než v předchozím čtvrtletí. Podle tiskové zprávy bylo dodáno o 31 % vozů méně, na což už reagovala i cena akcií společnosti.
K oblíbeným
reklama
Tesla se hodně snažila co nejvíce navýšit výrobu a dodávky vozů v posledním čtvrtletí roku 2018 (Q4/18), aby v účetnictví mohla vykázat opětovný zisk. To se jí ale možná vymstí v tomto čtvrtletí (Q1/19). Poněvadž spoustu vozů dodala ještě před koncem roku a naopak nedokázala velké množství vozů dodat do konce prvního čtvrtletí roku 2019 (budou dodány až v Q2/19), musela pro Q1/19 ohlásit dramatický pokles dodávek vozů o 31 % proti předchozímu čtvrtletí Q4/18. Celkově to bylo 63 000 vozů, což byl nicméně meziročně 110% nárůst (proti Q1/18). Šlo o zhruba 50 900 kusů Modelu 3 a 12 100 vozů Model S a X.
 
Tesla logo
 
Zajímavostí je nicméně to, že samotná produkce převyšovala dodávky o neuvěřitelných 22 % v případě Modelu 3. Pokud jde o celkovou výrobu Tesla, tak to bylo za poslední tři měsíce 77 100 vozů (62 950 kusů Modelu 3 a 14 150 kusů Modelu S a X). Důvodem pro tento nepoměr je zejména to, že automobilka zahájila dodávky Modelu 3 do Evropy a Číny, nicméně ty nestihla dokončit před koncem čtvrtletí. Celkově je tak nyní v procesu přepravy 10 600 vozů.
 
Automobilka nicméně tvrdí, že i přes pokles dotací v USA se nadále počítá s tím, že v roce 2019 bude dodáno zhruba 360 až 400 tisíc vozů a tento plán se tedy nemění. Nyní už je jen otázkou, zda tyto události umožní být Tesle potřetí za sebou v zisku, což nyní vypadá být méně pravděpodobné. Musk totiž slíbil, že Tesla už nikdy nebude ve ztrátě. Akcie společnosti na ohlášení snížených dodávek reagovaly rychlým poklesem o zhruba 10 % z $292 na $262, nicméně tradiční počáteční hysterii nahradil opět postupný nárůst a cena akcií se dnes pohybuje okolo $275.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář