www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dodávky vozů Tesla dramaticky poklesly o 31 %

Dodávky vozů Tesla dramaticky poklesly o 31 %
, , aktualita
Automobilka Tesla v posledním čtvrtletí do konce března dodala výrazně méně vozů než v předchozím čtvrtletí. Podle tiskové zprávy bylo dodáno o 31 % vozů méně, na což už reagovala i cena akcií společnosti.
K oblíbeným
reklama
Tesla se hodně snažila co nejvíce navýšit výrobu a dodávky vozů v posledním čtvrtletí roku 2018 (Q4/18), aby v účetnictví mohla vykázat opětovný zisk. To se jí ale možná vymstí v tomto čtvrtletí (Q1/19). Poněvadž spoustu vozů dodala ještě před koncem roku a naopak nedokázala velké množství vozů dodat do konce prvního čtvrtletí roku 2019 (budou dodány až v Q2/19), musela pro Q1/19 ohlásit dramatický pokles dodávek vozů o 31 % proti předchozímu čtvrtletí Q4/18. Celkově to bylo 63 000 vozů, což byl nicméně meziročně 110% nárůst (proti Q1/18). Šlo o zhruba 50 900 kusů Modelu 3 a 12 100 vozů Model S a X.
 
Tesla logo
 
Zajímavostí je nicméně to, že samotná produkce převyšovala dodávky o neuvěřitelných 22 % v případě Modelu 3. Pokud jde o celkovou výrobu Tesla, tak to bylo za poslední tři měsíce 77 100 vozů (62 950 kusů Modelu 3 a 14 150 kusů Modelu S a X). Důvodem pro tento nepoměr je zejména to, že automobilka zahájila dodávky Modelu 3 do Evropy a Číny, nicméně ty nestihla dokončit před koncem čtvrtletí. Celkově je tak nyní v procesu přepravy 10 600 vozů.
 
Automobilka nicméně tvrdí, že i přes pokles dotací v USA se nadále počítá s tím, že v roce 2019 bude dodáno zhruba 360 až 400 tisíc vozů a tento plán se tedy nemění. Nyní už je jen otázkou, zda tyto události umožní být Tesle potřetí za sebou v zisku, což nyní vypadá být méně pravděpodobné. Musk totiž slíbil, že Tesla už nikdy nebude ve ztrátě. Akcie společnosti na ohlášení snížených dodávek reagovaly rychlým poklesem o zhruba 10 % z $292 na $262, nicméně tradiční počáteční hysterii nahradil opět postupný nárůst a cena akcií se dnes pohybuje okolo $275.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala