Dnes je "WP-Day", přivítejte Windows phones a Windows Mobile 6.5!

Dnes je "WP-Day", přivítejte Windows phones a Windows Mobile 6.5!
, , První pohled
Tak jsme se konečně dočkali, nová verze operačního systému Windows Mobile je mezi námi. Porod byl sice velmi dlouhý, obtížný a bolestný, ale pacient přežil a nezbývá než doufat, že se bude mít čile k světu.
K oblíbeným
reklama
V tomto článku si odpustím lamentování nad tím, proč to Microsoftu trvalo tak dlouho a proč je nového jen tolik, kolik je a budu se věnovat výhradně novinkám a všem věcem kolem. Předpokládám rovněž, že se tento článek bude pár hodin či dní aktualizovat, aby informace v něm maximálně pokryly všechno důležité, co se dnes stalo i co se dnešním dnem dít začne.

Vzhledem k tomu, že díky některým nejmenovaným zdrojům byl vývoj Windows Mobile 6.5 pod drobnohledem a každý si mohl neoficiální verze systému instalovat na svá zařízení již po mnoho měsíců, nečekejte v tomto článku nějaké zásadní novinky nebo překvapení. Smyslem tohoto článku je pouze shrnout oficiální informace o uvedení nové verze systému na trh a všechny skutečnosti, které z této významné akce vyplývají.

Tento článek bude rozdělen do několika kapitol, takže pokud vás zajímají pouze konkrétní informace, nemusíte ho pročítat celý.


Windows phone a Windows Mobile 6.5


Dnešním dnem vstupuje v platnost již před časem ohlášená změna v názvosloví používané v oblasti mobilních zařízení se systémem od Microsoftu. Termín Windows Mobile, následovaný číselným vyjádřením verze, se nyní bude používat výhradně v souvislosti s operačním systémem. Pokud se bude hovořit o zařízení jako takovém, případně o platformě, bude se používat termín Windows phones. Jinými slovy, když se budete chtít někomu pochlubit novým exkluzivním mobilním přístrojem, oznámíte mu, že máte nový Windows phone (jinak řečeno telefon s Windows, ale to nezní tak cool:). Teprve pokud to budete chtít rozvést, budete pokračovat, že váš Windows phone má předinstalovaný operační systém Windows Mobile 6.5. Jasné?

Microsoft si dlouhodobě libuje ve změnách názvů a vytváření zmatků v názvosloví, tato změna ale, na rozdíl od některých dalších, nepostrádá logiku. Obzvlášť v dnešní době, kdy se díky sofistikovaným nadstavbám jako je TouchFLO 3D od HTC nebo TouchWiz od Samsungu uživatel k základnímu systému skoro nedostane, je lpění na verzi trochu přežité a z marketingového i obchodního hlediska dokonce kontraproduktivní. Jistě, čtenáři tohoto serveru s tím nemusí souhlasit, ale drtivé většině uživatelů je použitá verze systému prostě ukradená. Na druhou stranu nikdo nechce utrácet peníze za "zastaralé" věci, i když to z praktického hlediska nemá žádný vliv, takže skrytí verze Windows Mobile je celkem pochopitelný krok. Uvidíme, jak si na to uživatelé zvyknou.
reklama
Nejnovější články
Apple iOS 13.5.5 by mohl přijít se zvýhodněnými balíčky služeb Apple iOS 13.5.5 by mohl přijít se zvýhodněnými balíčky služeb
Objevují se nové zprávy, že by se v příštích verzích operačního systému Apple iOS mohly objevit zvýhodněné balíčky služeb. Zákazníci, kteří si předplácí více služeb najednou, by tak mohli něco ušetřit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund
Autorská práva jsou někdy hodně ošidná věc. Přesvědčil se o tom YouTube kanál "B is for Build", který chtěl postavit slavnou Eleanor, automobil Shelby GT500, z filmu 60 sekund. Radost zatrhl copyright na design vozu.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti
Na Taiwanu se stala další dopravní nehoda, za kterou údajně může selhání umělé inteligence. Má jít o náraz elektromobilu Tesla Model 3 do převráceného nákladního auta na dálnici ve vysoké rychlosti.
2.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala