Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby

23.5.2018, Milan Šurkala, aktualita
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Technologie ze sci-fi filmů se začínají s postupem technologií objevovat i v reálném životě. Jednou z nich jsou HUD displeje, které sice nejsou ničím novým, ale stále se rozšiřuje počet jejich použití. Jednou z novinek jsou HUD displeje v motorkářských přilbách DigiLens MonoHUD, konkrétně jde o použití nové technologie AR VaweGuide s pouhými dvěma vrstvami (doposud byly tři). Výsledkem je možnost udělat AR "brýle" pro jedno oko tenčí, lehčí a dokonce i snazší na výrobu a levnější.
 
DigiLens MonoHUD
 
Systém je schopen dosáhnout velmi vysokého jasu 8000 nitů, což by mělo zajistit dobrou viditelnost zobrazených informací i za jasného dne. Rozlišení je 640×360 pixelů, zabírá zhruba 25° úhel zorného pole jednoho oka a na baterii má displej vydržet 8 hodin provozu. Dá se pak použít s kompatibilními přilbami.
 
Technologie DigiLens MonoHUD
 
Do DigiLens bylo údajně investováno okolo 60 milionů dolarů, přičemž 25 milionů z toho měla investovat známá společnost Continental. Na vývoji displeje a technologií pro přilby spolupracuje DigiLens ještě se společnostmi Sena (výrobce Bluetooth zařízení) a Young Optics. Díky tomu by přilby měly ve výsledku nabízet informace např. o rychlosti, stavu paliva, GPS navigaci, systém by měl být schopen také nalézt nejbližší restaurace nebo památky a umožnit i příchozí volání. O systém projevilo zájem i BMW pro svůj koncept Motorrad.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama