www.svetmobilne.cz
>
>
>

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
, , aktualita
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
K oblíbeným
reklama
Technologie ze sci-fi filmů se začínají s postupem technologií objevovat i v reálném životě. Jednou z nich jsou HUD displeje, které sice nejsou ničím novým, ale stále se rozšiřuje počet jejich použití. Jednou z novinek jsou HUD displeje v motorkářských přilbách DigiLens MonoHUD, konkrétně jde o použití nové technologie AR VaweGuide s pouhými dvěma vrstvami (doposud byly tři). Výsledkem je možnost udělat AR "brýle" pro jedno oko tenčí, lehčí a dokonce i snazší na výrobu a levnější.
 
DigiLens MonoHUD
 
Systém je schopen dosáhnout velmi vysokého jasu 8000 nitů, což by mělo zajistit dobrou viditelnost zobrazených informací i za jasného dne. Rozlišení je 640×360 pixelů, zabírá zhruba 25° úhel zorného pole jednoho oka a na baterii má displej vydržet 8 hodin provozu. Dá se pak použít s kompatibilními přilbami.
 
Technologie DigiLens MonoHUD
 
Do DigiLens bylo údajně investováno okolo 60 milionů dolarů, přičemž 25 milionů z toho měla investovat známá společnost Continental. Na vývoji displeje a technologií pro přilby spolupracuje DigiLens ještě se společnostmi Sena (výrobce Bluetooth zařízení) a Young Optics. Díky tomu by přilby měly ve výsledku nabízet informace např. o rychlosti, stavu paliva, GPS navigaci, systém by měl být schopen také nalézt nejbližší restaurace nebo památky a umožnit i příchozí volání. O systém projevilo zájem i BMW pro svůj koncept Motorrad.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře