www.svetmobilne.cz
>
>
>

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
, , aktualita
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
reklama
Technologie ze sci-fi filmů se začínají s postupem technologií objevovat i v reálném životě. Jednou z nich jsou HUD displeje, které sice nejsou ničím novým, ale stále se rozšiřuje počet jejich použití. Jednou z novinek jsou HUD displeje v motorkářských přilbách DigiLens MonoHUD, konkrétně jde o použití nové technologie AR VaweGuide s pouhými dvěma vrstvami (doposud byly tři). Výsledkem je možnost udělat AR "brýle" pro jedno oko tenčí, lehčí a dokonce i snazší na výrobu a levnější.
 
DigiLens MonoHUD
 
Systém je schopen dosáhnout velmi vysokého jasu 8000 nitů, což by mělo zajistit dobrou viditelnost zobrazených informací i za jasného dne. Rozlišení je 640×360 pixelů, zabírá zhruba 25° úhel zorného pole jednoho oka a na baterii má displej vydržet 8 hodin provozu. Dá se pak použít s kompatibilními přilbami.
 
Technologie DigiLens MonoHUD
 
Do DigiLens bylo údajně investováno okolo 60 milionů dolarů, přičemž 25 milionů z toho měla investovat známá společnost Continental. Na vývoji displeje a technologií pro přilby spolupracuje DigiLens ještě se společnostmi Sena (výrobce Bluetooth zařízení) a Young Optics. Díky tomu by přilby měly ve výsledku nabízet informace např. o rychlosti, stavu paliva, GPS navigaci, systém by měl být schopen také nalézt nejbližší restaurace nebo památky a umožnit i příchozí volání. O systém projevilo zájem i BMW pro svůj koncept Motorrad.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala