www.svetmobilne.cz
>
>
>

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby

DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
, , aktualita
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
K oblíbeným
reklama
Technologie ze sci-fi filmů se začínají s postupem technologií objevovat i v reálném životě. Jednou z nich jsou HUD displeje, které sice nejsou ničím novým, ale stále se rozšiřuje počet jejich použití. Jednou z novinek jsou HUD displeje v motorkářských přilbách DigiLens MonoHUD, konkrétně jde o použití nové technologie AR VaweGuide s pouhými dvěma vrstvami (doposud byly tři). Výsledkem je možnost udělat AR "brýle" pro jedno oko tenčí, lehčí a dokonce i snazší na výrobu a levnější.
 
DigiLens MonoHUD
 
Systém je schopen dosáhnout velmi vysokého jasu 8000 nitů, což by mělo zajistit dobrou viditelnost zobrazených informací i za jasného dne. Rozlišení je 640×360 pixelů, zabírá zhruba 25° úhel zorného pole jednoho oka a na baterii má displej vydržet 8 hodin provozu. Dá se pak použít s kompatibilními přilbami.
 
Technologie DigiLens MonoHUD
 
Do DigiLens bylo údajně investováno okolo 60 milionů dolarů, přičemž 25 milionů z toho měla investovat známá společnost Continental. Na vývoji displeje a technologií pro přilby spolupracuje DigiLens ještě se společnostmi Sena (výrobce Bluetooth zařízení) a Young Optics. Díky tomu by přilby měly ve výsledku nabízet informace např. o rychlosti, stavu paliva, GPS navigaci, systém by měl být schopen také nalézt nejbližší restaurace nebo památky a umožnit i příchozí volání. O systém projevilo zájem i BMW pro svůj koncept Motorrad.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala