Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektrický motocykl budoucnosti BMW Concept Link s chytrým oblečením

28.5.2017, Milan Šurkala, aktualita
BMW je velmi dobře známo svými koncepty do budoucnosti i progresivní technikou už v dnešní době. Nyní prezentovala koncept elektrického motocyklu Concept Link, jehož ovládání je spojené dokonce i s chytrým oblečením.
Na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017 prezentovala společnost BMW svou vizi elektrické motorky budoucnosti BMW Concept Link. Cílem je více propojit motorku s řidičem i okolím. Základem je elektrický motor v zadním kole a baterie nízko pod podlahou. Díky tomu pod sedadlem vzniknul velký prostor pro zavazadla. A zde přichází ke slovu konektivita, kdy např. jednoduchým úderem na rukáv bundy zavřete tento prostor.


BMW Concept Link


Další možností je spojení s telefonem a např. kalendářem v něm. Motocykl tak může navrhnout, kam je potřeba se dostat a navrhne i trasu. Hlavní panel pochopitelně nezobrazuje jen navigaci, ale také klasické údaje jako je rychlost nebo stav baterie. Řidítka mají i dotykové ovládání a je možné si tu navolit různé "klávesové" zkratky.


BMW Concept Link zavazadlový prostor


Motocykl je prozatím stále ve stadiu prototypu. Jde jen o ukázku toho, kam se může ubírat budoucnost motorek a skútrů BMW.


BMW Concept Link řidítka


Chcete-li, můžete se podívat i na prezentační video na YouTube.Zdroj: bmw-motorrad.com

Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama