www.svetmobilne.cz
>
>

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let
, , aktualita
Aféra Dieselgate asi jen tak neskončí a americké úřady nyní obvinily čtveřici významných osob z automobilky Audi z nejrůznějších pozic ve firmě. V nejhorším případě jim hrozí až dvě desítky let pobytu ve vězení.
reklama
Vyšetřování aféry Dieselgate pokračuje a zejména se věnuje koncernu Volkswagen, ačkoli ne výhradně jemu. Z podvádění při emisních testech byla obviněna už většina automobilek, např. naposledy to byl Fiat Chrysler, který na různých odškodněních zaplatí 800 milionů USD. Aféra dále pokračuje ale právě v již zmíněném německém koncernu, konkrétně v luxusní odnoži, automobilce Audi. Americké úřady totiž usoudily, že se automobilka pokusila podvést Spojené státy a konkrétně zákona Clean Air Act.
 
 
Federální velká porota v Detroitu tak obvinila čtveřici představitelů automobilky z podvodů a hrozí jim tak vězení v délce až 20 let. Mezi nimi je Richard Bauder, šéf vývoje dieselových motorů, Axel Eisner, šéf vývoje motorů v Ingolstadtu, dále byl obviněn Stefan Knirsch, který měl na starosti vývoj motorů v Neckarsulmu a Carsten Nagel. Ten byl vedoucím testovacího oddělení a záležitostí pro homologaci motorů. Ani jeden z mužů zatím nebyl zadržen a všichni by zatím měli být na území Německa.
 
Připomeňme, že Audi se snažila prorazit na americkém trhu se svými naftovými motory s heslem "TDI Clean Diesel" (viz reklama výše). Dále ještě připomeňme, že CEO společnosti už byl dokonce i zatčen v červnu loňského roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik