www.svetmobilne.cz
>
>

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let
, , aktualita
Aféra Dieselgate asi jen tak neskončí a americké úřady nyní obvinily čtveřici významných osob z automobilky Audi z nejrůznějších pozic ve firmě. V nejhorším případě jim hrozí až dvě desítky let pobytu ve vězení.
K oblíbeným
reklama
Vyšetřování aféry Dieselgate pokračuje a zejména se věnuje koncernu Volkswagen, ačkoli ne výhradně jemu. Z podvádění při emisních testech byla obviněna už většina automobilek, např. naposledy to byl Fiat Chrysler, který na různých odškodněních zaplatí 800 milionů USD. Aféra dále pokračuje ale právě v již zmíněném německém koncernu, konkrétně v luxusní odnoži, automobilce Audi. Americké úřady totiž usoudily, že se automobilka pokusila podvést Spojené státy a konkrétně zákona Clean Air Act.
 
 
Federální velká porota v Detroitu tak obvinila čtveřici představitelů automobilky z podvodů a hrozí jim tak vězení v délce až 20 let. Mezi nimi je Richard Bauder, šéf vývoje dieselových motorů, Axel Eisner, šéf vývoje motorů v Ingolstadtu, dále byl obviněn Stefan Knirsch, který měl na starosti vývoj motorů v Neckarsulmu a Carsten Nagel. Ten byl vedoucím testovacího oddělení a záležitostí pro homologaci motorů. Ani jeden z mužů zatím nebyl zadržen a všichni by zatím měli být na území Německa.
 
Připomeňme, že Audi se snažila prorazit na americkém trhu se svými naftovými motory s heslem "TDI Clean Diesel" (viz reklama výše). Dále ještě připomeňme, že CEO společnosti už byl dokonce i zatčen v červnu loňského roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik