www.svetmobilne.cz
>
>

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let
, , aktualita
Aféra Dieselgate asi jen tak neskončí a americké úřady nyní obvinily čtveřici významných osob z automobilky Audi z nejrůznějších pozic ve firmě. V nejhorším případě jim hrozí až dvě desítky let pobytu ve vězení.
K oblíbeným
reklama
Vyšetřování aféry Dieselgate pokračuje a zejména se věnuje koncernu Volkswagen, ačkoli ne výhradně jemu. Z podvádění při emisních testech byla obviněna už většina automobilek, např. naposledy to byl Fiat Chrysler, který na různých odškodněních zaplatí 800 milionů USD. Aféra dále pokračuje ale právě v již zmíněném německém koncernu, konkrétně v luxusní odnoži, automobilce Audi. Americké úřady totiž usoudily, že se automobilka pokusila podvést Spojené státy a konkrétně zákona Clean Air Act.
 
 
Federální velká porota v Detroitu tak obvinila čtveřici představitelů automobilky z podvodů a hrozí jim tak vězení v délce až 20 let. Mezi nimi je Richard Bauder, šéf vývoje dieselových motorů, Axel Eisner, šéf vývoje motorů v Ingolstadtu, dále byl obviněn Stefan Knirsch, který měl na starosti vývoj motorů v Neckarsulmu a Carsten Nagel. Ten byl vedoucím testovacího oddělení a záležitostí pro homologaci motorů. Ani jeden z mužů zatím nebyl zadržen a všichni by zatím měli být na území Německa.
 
Připomeňme, že Audi se snažila prorazit na americkém trhu se svými naftovými motory s heslem "TDI Clean Diesel" (viz reklama výše). Dále ještě připomeňme, že CEO společnosti už byl dokonce i zatčen v červnu loňského roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala