Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dieselgate u Audi, čtyři představitelé obviněni, hrozí jim až 20 let

21.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Aféra Dieselgate asi jen tak neskončí a americké úřady nyní obvinily čtveřici významných osob z automobilky Audi z nejrůznějších pozic ve firmě. V nejhorším případě jim hrozí až dvě desítky let pobytu ve vězení.
Vyšetřování aféry Dieselgate pokračuje a zejména se věnuje koncernu Volkswagen, ačkoli ne výhradně jemu. Z podvádění při emisních testech byla obviněna už většina automobilek, např. naposledy to byl Fiat Chrysler, který na různých odškodněních zaplatí 800 milionů USD. Aféra dále pokračuje ale právě v již zmíněném německém koncernu, konkrétně v luxusní odnoži, automobilce Audi. Americké úřady totiž usoudily, že se automobilka pokusila podvést Spojené státy a konkrétně zákona Clean Air Act.
 
 
Federální velká porota v Detroitu tak obvinila čtveřici představitelů automobilky z podvodů a hrozí jim tak vězení v délce až 20 let. Mezi nimi je Richard Bauder, šéf vývoje dieselových motorů, Axel Eisner, šéf vývoje motorů v Ingolstadtu, dále byl obviněn Stefan Knirsch, který měl na starosti vývoj motorů v Neckarsulmu a Carsten Nagel. Ten byl vedoucím testovacího oddělení a záležitostí pro homologaci motorů. Ani jeden z mužů zatím nebyl zadržen a všichni by zatím měli být na území Německa.
 
Připomeňme, že Audi se snažila prorazit na americkém trhu se svými naftovými motory s heslem "TDI Clean Diesel" (viz reklama výše). Dále ještě připomeňme, že CEO společnosti už byl dokonce i zatčen v červnu loňského roku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama