Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Definitivní konec přehřívání HTC One M9?

22.4.2015, Jan Pánek, aktualita
HTC One M9 při svém představení trpělo výrazným přehříváním, které bylo způsobeno hlavně využíváním procesoru, což ale je možné řešit softwarově. Jak se s tím HTC popasovalo? Konečně řešení má přinést nová aktualizace.
Problém byl v použitém procesoru, Snapdragonu 810. Tento čip ve svém vlajkovém modelu nechtěl kvůli vysokým teplotám použít ani Samsung, a proto přišel s vlastním řešením. A že nešlo o malé problému, dokládá termální snímek, který zachycuje HTC One M9 po boku jiných telefonů, jež jsou 100% využívány. Nicméně HTC na nich doslova září. Více o tomto problému se dočtete zde.První náprava na sebe nenechala dlouho čekat a s novým softwarem se problém značně zlepšil. Z 55,4°C se teplota při zátěži snížila těsně nad 40°C, což už je v rámci mezí, ale stále některé telefony hřály méně. Teď má HTC konečnou odpověď na tyto problémy.

V USA už probíhá aktualizace telefonu, ta by měla ještě více poupravit vyzařované teplo, takže by se telefon měl přehřívat ještě méně. To ale není jediné vylepšení, kterého bychom se zanedlouho měli dočkat i my. Poté, co HTC přestalo používat UltraPixely pro svůj hlavní fotoaparát, se trošku trápilo s novým fotografickým čipem. Problém byl naštěstí v softwaru a teď HTC sjednalo nápravu. Nejvíce se foťák trápil se světelností a s HDR režimem.

Aktualizace se šíří klasickým způsobem, OTA - Over The Air, tedy vzduchem. Až bude aktualizace dostupná, telefon by ji měl sám oznámit nebo ji lze dohledat v nastavení. Instalace by neměla zabrat více než 10 minut.

Zdroj: GSMArena


reklama