Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Má HTC One M9 vážné problémy s přehříváním?

18.3.2015, Jáchym Šlik, aktualita
HTC One M9 se může stát doslova žhavou novinkou. Testy jednoho z nizozemských redaktorů ukázaly, že tělo smartphonu při vysokém výkonu dosahuje velmi vysokých teplot. Na vině by mohl být nový procesor Snapdragon 810 nebo nefinální software.
O problémech s přehříváním nového procesoru Qualcomm Snapdragon 810 se ště nedávno hodně diskutovalo. Teorii ovšem nakonec vyvrátily praktické testy, podle některých z nich je prý nové osmijádrové, i přes vyšší výkon, dokonce ještě chladnější než předchozí čipy výrobce. Novou diskuzi o přehřívání Snapdragonu 810 ovšem rozpoutal test nizozemského webu Tweakers.net. Jeho redaktor si všimnul, že se HTC One M9 vybavené právě novým osmijádrem od Qualcommu, dost přehřívá, a to konkrétně při testování výkonu telefonu ve známé benchmarku GFXBench.

Měření nakonec ukázalo, že se hliníkové tělo HTC One M9 při testu rozpálilo na 55 °C, což rozhodně není málo. K dispozici je i srovnání s jinými top modely. Loňské HTC One M8 dosáhlo při testování v benchmarku GFXBench teploty jen 38,7 °C, což je druhá nejmenší hodnota ze všech přítomných telefonů.Chladnější už byl Samsung Galaxy Note 4 s 37,8 °C. Teplota iPhonu 6 Plus dosáhla 39,4 °C a LG G4 se rozpálilo dokonce na 42,2 °C, ale stále je to o dost méně ve srovnání s HTC One M9. Testování v benchmarku ovšem není činnost, kterou by někdo prováděl každý den, mnohem významnější tak jsou výsledky měření teploty při hraní 3D her jako jsou Asphalt 8 a Assassin Creed: Pirates. V tomto případě se teplota nové vlajkové lodi HTC pohybovala kolem 42,5 °C, ostatní modely ovšem nepřesáhly hranici 38 °C.

Nabízí se samozřejmě otázka, proč se HTC One M9 přehřívá více než konkurence. Odpověď ovšem není jednoznačná. Jako první se samozřejmě nabízí možnost svést vinu na čipset Snapdragon 810, ale jak už bylo řečeno výše, spekulace o jeho přehřívání byly v minulosti vyvráceny.

Situaci se pokusil osvětlit Jeff Gordon, senior manažer online komunikace v HTC. Tento muž na svém twitterovém účtu napsal, že software HTC One M9 ještě není finální, takže veškeré benchmarky nejsou přesné. Je tedy možné, že právě nefinální verze softwaru by mohla způsobovat přehřívání telefonu. Jak tomu s přehříváním HTC One M9 opravdu je, si budeme muset počkat na zahájení prodeje smartphonu, kdy snad bude vydána i finální verze softwaru.

Zdroj: Tweakers.net, PhoneArena.com


reklama