www.svetmobilne.cz
>
>
>

Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač

Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
, , aktualita
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
K oblíbeným
reklama
Tesle se obvykle nedaří splnit plánovaná data uvedení a ačkoli bylo i několik výjimek (např. Tesly ze šanghajské továrny), dlouho očekávané novinky jako Cybertruck, Semi nebo Roadster na sebe nechají čekat dokonce až do roku 2023, za což ale může částečně i čipová krize, přičemž omezená výroba se dá alespoň u Cybertrucku očekávat koncem příštího roku. Právě elektrický pickup se nedávno proháněl po Fremontu v Kalifornii, kde byl natočen pomocí dronu a můžeme spatřit i několik detailů, které ho posouvají blíže k autu, které bude moci oficiálně na silnice. 
 
Tesla Cybertruck
 
Asi nejvíce patrný je obří stěrač. Původně se v souvislosti s uděleným patentem hovořilo o tom, že by se zapouštěl do karoserie, ale jak je vidět na prototypu, Tesla od tohoto řešení upustila. Sám Musk na to reagoval na Twitteru, že ho to trápí a schovávající se stěrač by byl ideální, bohužel je až příliš komplexní. A tak tu máme jednoho obra, který je ve výchozím stavu vysunutý vzhůru, tedy na levé straně okna a ne pod ním, jak je obvyklé. Vůz dostal také zpětná zrcátka, která jsou v USA nutná a prozatím nemohou být nahrazena kamerami.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí
Dlouho očekávaný pickup Tesla Cybertruck na sebe ještě nechá nějakou dobu čekat. Vypadá to však, že z nabídky zmizí jednomotorová verze a naopak se sem dostane varianta s celkem 4 elektromotory.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala