Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač

13.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
Tesle se obvykle nedaří splnit plánovaná data uvedení a ačkoli bylo i několik výjimek (např. Tesly ze šanghajské továrny), dlouho očekávané novinky jako Cybertruck, Semi nebo Roadster na sebe nechají čekat dokonce až do roku 2023, za což ale může částečně i čipová krize, přičemž omezená výroba se dá alespoň u Cybertrucku očekávat koncem příštího roku. Právě elektrický pickup se nedávno proháněl po Fremontu v Kalifornii, kde byl natočen pomocí dronu a můžeme spatřit i několik detailů, které ho posouvají blíže k autu, které bude moci oficiálně na silnice. 
 
Tesla Cybertruck
 
Asi nejvíce patrný je obří stěrač. Původně se v souvislosti s uděleným patentem hovořilo o tom, že by se zapouštěl do karoserie, ale jak je vidět na prototypu, Tesla od tohoto řešení upustila. Sám Musk na to reagoval na Twitteru, že ho to trápí a schovávající se stěrač by byl ideální, bohužel je až příliš komplexní. A tak tu máme jednoho obra, který je ve výchozím stavu vysunutý vzhůru, tedy na levé straně okna a ne pod ním, jak je obvyklé. Vůz dostal také zpětná zrcátka, která jsou v USA nutná a prozatím nemohou být nahrazena kamerami.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama