Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Daimler a čínské Baidu prohlubují spolupráci na vývoji autonomních vozů

25.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Drtivá většina automobilek dnes vyvíjí technologie pro autonomní vozy a koncern Daimler není výjimkou. Nyní podepsal memorandum s čínským Baidu na prohloubení této spolupráce a integraci jeho služeb do vozů Mercedes.
Je to jen pár dní, co jsme psali o vzájemné spolupráci společnosti Daimler a Bosch na vývoji autonomních aut. Daimler ale spolupracuje i s čínským Baidu. Tyto dvě společnosti právě podepsaly memorandum o prohloubení spolupráce na projektu Apollo a integraci služeb Baidu do vozů Mercedes-Benz, konkrétně jejich infotainment systému MBUX. Podle zástupců společnosti nastal čas, kdy se automobilky musí spojovat s technologickými firmami, neboť se tato dvě odvětví stále více a více propojují.
 
Memorandum Daimleru a Baidu
 
Nejde o nové partnerství, neboť Daimler s Baidu spolupracuje už od roku 2013. Tehdy se jednalo jen o vyhledávání POI a navigační systémy. V roce 2014 začal Mercedes-Benz používat mapy od Baidu a v roce 2016 dostaly vozy této značky prodávané v Číně technologii CarLife (integraci funkcí smartphonů do systémů auta).
 
V červenci 2017 se pak Daimler připojil k projektu autonomního řízení Apollo a v prosinci se stal dokonce členem projektové komise. Automobilka také jako první zahraniční dostala v letošním červenci povolení testovat autonomní auta Mercedes-Benz třídy V splňující SAE Level 4 v ulicích Pekingu. Tato úroveň značí takřka plnou autonomii. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama