Články

Windows Phone 7 Series: shrnutí a zamyšlení

Windows Phone 7 Series: shrnutí a zamyšlení

A je to za námi. V kongresovém centru v Barceloně se začalo stěhovat a uklízet a my se můžeme v klidu ohlédnout za tou zdaleka nejdůležitější událostí, které jsme v průběhu uplynulých několika dnů byli svědky, tedy představení nové a vskutku revoluční verze Windows Mobile 7, nebo chcete-li platformy Windows Phone 7 Series.
18.2.2010,  článek, Pavel Koza,  24 komentářů
Windows Mobile 7 - vím, že nic nevím...

Windows Mobile 7 - vím, že nic nevím...

S blížícím se veletrhem Mobile World Congress (MWC), pořádaném v polovině února ve španělské Barceloně, roste tepová frekvence většiny příznivců operačního systému Windows Mobile a mobilní platformy Windows Phone.
17.1.2010,  článek, Pavel Koza,  13 komentářů
Microsoft, HTC, Google a ti ostatní v roce 2010

Microsoft, HTC, Google a ti ostatní v roce 2010

Rok 2010 bude pro Microsoft a jeho operační systém Windows Mobile (resp. platformu Windows phone) rokem pravdy. Pokud vše dopadne podle předpokladů, dočkáme se po mnoha letech skutečně NOVÉ verze Windows Mobile se zásadními změnami a vylepšeními.
1.1.2010,  článek, Pavel Koza,  28 komentářů
Flashujeme novou ROM u zařízení HTC Touch Diamond2

Flashujeme novou ROM u zařízení HTC Touch Diamond2

I když už není flashování zařízení, tedy instalace nové verze operačního systému do paměti FlashROM, takovým dobrodružstvím, jako tomu bylo ještě před pár lety, pro některé uživatele to stále může být krokem do neznáma, a tak raději setrvají u své stávající, mnohdy hodně problamatické verze.
27.10.2009,  návod, Pavel Koza
Fotoduel: Samsung OmniaPRO B7610 vs. HTC Touch Diamond2

Fotoduel: Samsung OmniaPRO B7610 vs. HTC Touch Diamond2

I když je zařízení Samsung OmniaPRO B7610 jako čistokrevné "business" zařízení určeno především k práci a na samé "důležité" činnosti, dostalo od sudiček velmi slušně fotící pětimegapixelový digitální fotoaparát s automatickým ostřením, elektronickým stabilizátorem a LED bleskem.
16.9.2009,  recenze, Pavel Koza,  4 komentáře
První pohled: Outlook Mobile a Microsoft Exchange 2010

První pohled: Outlook Mobile a Microsoft Exchange 2010

Mobilní verze poštovního klienta je vylepšována téměř nepřetržitě již od prvních verzí systému Windows Mobile a nejinak tomu je i v současnosti. Na rozdíl od ostatních vlastností systému ale frekvence změn nezáleží na samotném Windows Mobile, ale především na novinkách na "serverovém konci" tohoto symbiotického systému, který reprezentuje produkt zvaný Microsoft Exchange Server.
7.9.2009,  preview, Pavel Koza,  8 komentářů
Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE

Prvních 60 minut se Samsung OmniaLITE

Po prvním, rozhodně nijak nesmělém kroku do světa mobilních dotykových komunikátorů bez klávesnice a dokonce i bez stylusu v podobě zařízení Samsung Omnia SGH-i900, si pro nás na letošní rok v Samsungu připravili Omnií hned několik.
3.7.2009,  preview, Pavel Koza,  6 komentářů
Kdo jsou uživatelé ce4you? Vyhodnocení anonymního dotazníku.

Kdo jsou uživatelé ce4you? Vyhodnocení anonymního dotazníku.

Musím začít poděkováním všem, kdo jste nám před měsícem věnovali pár minut a vyplnili náš dotazník. Celkově jsme jich za deset dnů sesbírali 903, což je tak akorát, abychom výsledky mohli považovat za průkazné.
4.5.2009,  článek, lelouch,  13 komentářů
První zkušenosti se službou Microsoft My Phone

První zkušenosti se službou Microsoft My Phone

Jako jeden z prvních uživatelů v České republice jsem získal možnost registrovat se do betaverze nové služby Microsoft My Phone, kterou Microsoft představil na akci nazvané Mobile World Congress v Barceloně.
20.2.2009,  preview, Pavel Koza,  10 komentářů
Flashujeme novou ROM u zařízení HTC Touch Diamond

Flashujeme novou ROM u zařízení HTC Touch Diamond

I když už není flashování zařízení, tedy instalace nové verze operačního systému do paměti FlashROM, takovým dobrodružstvím, jako tomu bylo ještě před pár lety, pro některé uživatele to stále může být krokem do neznáma, a tak raději setrvají u své stávající, mnohdy hodně problematické verze.
17.1.2009,  návod, Pavel Koza,  18 komentářů
HTC Touch HD: První dojmy z širokoúhlého WVGA displeje a 5 Mpix foťáku

HTC Touch HD: První dojmy z širokoúhlého WVGA displeje a 5 Mpix foťáku

Pokud se připravuje taková pecka, jakou HTC Touch HD zcela bezesporu bude, je celkem logické, že se ho každý snaží vidět a zkusit na vlastní oči co nejdříve. Díky známostem nejen v naší republice se mi tento cíl podařilo dosáhnout právě dnes, a tak se s vámi o své první dojmy podělím v následujícím krátkém představení.
8.10.2008,  preview, Pavel Koza,  70 komentářů

Jak nastavit HTC zařízení s WM5 jako modem ve Windows Vista?

Pokud chcete ve Vistách využívat své zařízení jako modem k připojení k Internetu a máte na něm předinstalované Windows Mobile 6, není nic jednoduššího, protože podpora pro tuto fuknci je integrována přímo do Windows Mobile Device Center. Pokud ale máte starší zařízení s Windows Mobile 5, operace už není tak triviální, nicméně s tímto návodem to bude otázkou několika minut. Celý fígl spočívá v instalaci správných ovladačů modemu a v dodržení správného pořadí aktivace a připojení.
3.10.2008,  návod, Pavel Koza
HTC S740 (Rose): První pocity a dojmy z tohoto krasavce

HTC S740 (Rose): První pocity a dojmy z tohoto krasavce

Společnost HTC si asi nemusíme dlouze představovat. V poslední době se o ní opět mluví ještě o trochu víc, než obvykle, protože během několika málo týdnů uvedla na trh dvojici luxusních zařízení s dotykovým displejem, leskle černé krasavce nazvané HTC Touch Diamond a HTC Touch Pro.
27.8.2008,  preview, Pavel Koza,  11 komentářů
HTC Touch (Elf): První pocity a dojmy z tohoto krasavce

HTC Touch (Elf): První pocity a dojmy z tohoto krasavce

Vzhledem k dokončovacím pracem na nové verzi webu jsem chtěl s psaním článků ještě pár dní počkat, ale když se mi díky společnosti Sunnysoft dostal na stůl na krátké seznámení nový HTC Touch, nemohl jsem odolat a po několikahodinovém testování se s vámi rád podělím o první dojmy.
18.4.2008,  preview, Pavel Koza
HTC S710 (Vox): První pocity a dojmy z tohoto zařízení

HTC S710 (Vox): První pocity a dojmy z tohoto zařízení

Společnost HTC se neustále snaží posouvat hranice mobilních zařízení s operačním systémem Windows Mobile kupředu a jejich poslední výrobek uvedený na trh, HTC S710 (Vox), je toho dobrým příkladem.
22.4.2007,  preview, Pavel Koza
MVP Summit Seattle 2007 - Den 2 a 3

MVP Summit Seattle 2007 - Den 2 a 3

Náš třetí den začal pěkně z ostra. Tedy alespoň pro mě, protože jsem se probudil něco málo před čtvrtou ráno a od té doby už neusnul. Zabavil jsem se, jak jinak, vyprávěním událostí z včerejšího dne a pak už se jen těšil na setkání s NÍM. Někdy v šest ráno mě napadlo zajít se podívat na recepci, jestli tam pro mě náhodou nemají 16kilogramový pozdrav z letiště a skutečně tam byl - můj kufr byl na světě! Co "na světě", on byl na vozíku přímo přede mnou, takže jsem si mohl spokojeně škrtnout první a zatím poslední položku na seznamu nepříjemností. Šťastné shledání jsem oslavil dlouhou koupelí a před osmou hodinou jsme se s Michalem Bláhou přesunuli do kongresového centra kousek od hotelu, kde se celý dnešní denní program odehrával.
15.3.2007,  reportáž, Pavel Koza
MVP Summit Seattle 2007 - Den 1

MVP Summit Seattle 2007 - Den 1

Vzhledem k pozdnímu příletu a následným problémům se zavazadly bloudícími kdesi po USA jsem včera byl rád, že jsem mohl konečně zapadnout do postele, takže jsem vám ani nepsal, kde to vlastně v Seattle bydlíme.
13.3.2007,  reportáž, Pavel Koza
MVP Summit Seattle 2007 - Den 0

MVP Summit Seattle 2007 - Den 0

Letos v lednu jsem byl již potřetí oceněn titulem Microsoft MVP. Kromě jiných benefitů, mezi které patří lepší přístup k těm "kompetentním" lidem přímo u zdroje v Microsoftu nebo předplatné MSDN doslova za hubičku, pořádá Microsoft jednou ročně, poslední dobou však spíš jednou za 18 měsíců, celosvětové setkání nositelů tohoto ocenění v americkém městě Seattle (sídlo Microsoftu je v Redmondu a Redmond je jedním z předměstí Seattle).
13.3.2007,  reportáž, Pavel Koza
Prvních 60 minut se Samsung SGH-i600

Prvních 60 minut se Samsung SGH-i600

Je tomu již dlouho, co jsem měl naposledy tu čest krátce otestovat zařízení, které ještě není na našem trhu. Dnes se mi na stůl dostal nový chytrý telefon od Samsungu s názvem Samsung SGH-i600 a v následujících odstavcích pro vás shrnu své první dojmy.
7.2.2007,  preview, Pavel Koza

Rozhovor s...: Johny_G, kde jsou ti mravenci?

Při přípravě série článků o autorech freeware pro PPC jsem rozmýšlel o kom bych ještě mohl napsat. Řešil jsem s moderátorem Jiřím Pospíšilem něco ohledně ce4you a já se ho zeptal na tip. Po chvíli přemýšlení vyjmenoval několik autorů, ale ty už jsem měl vytipovány sám. Po delší chvilce ještě vyslovil jméno Johny_G. Když jsem se zeptal o koho jde, tak mi odpověděl, že ho určitě znám, protože je registrován na ce4you.cz a hlavně je to autor skvělé hry Eleworia.
6.1.2007,  rozhovor, Zdenek Malinsky

Nastavení ActiveSync přes Bluetooth (WM5 zařízení s ovladačem Microsoft)

Pokud chcete své zařízení synchronizovat s PC bez nutnosti přímého propojení kabelem, nemáte u zařízení s Windows Mobile 5 příliš mnoho možností. WiFi již pro synchronizaci s desktopem není povoleno a infračervený port zase často na zařízení chybí.
5.1.2007,  návod, Pavel Koza

Jak nainstalovat a nastavit ActiveSync?

Záměrem PDA není nabídnout uživatelům plnohodnotný počítač do kapsy (i když i tak je samozřejmě možné PDA používat). Hlavní síla PDA spočívá v tom, že je schopno prezentovat informace ukládané na klasickém stolním počítači i na cestách. V 21. století je dost nemyslitelné chtít po uživateli, aby informace zadával dvojmo, o shodný obsah na desktopu i na PDA se stará tzv. synchronizační program. Základní synchronizační program se jmenuje ActiveSync a dnes si povíme, jak na něj.
26.12.2006,  návod, Pavel Koza

Rozhovor s...: Štěpán Bátěk - autor freeware

S jeho aplikacemi jsem se setkal spíše náhodou, když jsem si na ce4you hledal ve freeware softy pro svůj, tehdy nový HP iPAQ 4150. Byla to nějaká „čistící“ utilitka. Podle jména jsem si myslel, že je asi Maďar, ale protože byl program v češtině, což moc freeware softů není, začal jsem pátrat a zjistil, že je to Čech a má dokonce na kontě více prográmků. Takže když jsem nyní začal uvažovat o sérii článků o autorech freeware pro PPC, nemohl jsem na něj zapomenout a volba padla samozřejmě i na něj.
10.12.2006,  rozhovor, Zdenek Malinsky

Rozhovor s...: Do ráje s eXEdenem?

Tento článek je prvním z minisérie profilů českých autorů freeware pro Pocket PC - Windows Mobile. Jejich práce je nevděčná, mizerně placená a jedinou odměnou je pro ně pocit dobře vykonané práce, občas i nějaký mailík nebo diskuzní příspěvek s pochvalou či poděkováním. Většinou, pokud není hlas vysloveně kritický, odsuzující či jejich softem pohrdající, se autoři setkávájí s tím, že si na ně uživatelé jejich softů vymýšlejí a chtějí různá "vylepšení".
25.11.2006,  rozhovor, Zdenek Malinsky
Prvních 60 minut s Acer c530

Prvních 60 minut s Acer c530

Acer n35 patří k průkopníkům Pocket PC. Na rozdíl od něj ale nabízí nejnovější Acer c530 nejen integrovaný GPS modul, ale i velmi slušné možnosti komunikace (Bluetooth a WiFi), malé rozměry, skvělý displej, nejnovější verzi OS a standardní SDIO slot.
16.11.2006,  preview, Pavel Koza
Prvních 60 minut s HP iPAQ rx5935 Travel Companion

Prvních 60 minut s HP iPAQ rx5935 Travel Companion

Navigace (nejen) do auta je dnešním fenoménem. S různými navigačními pomocníky se doslova roztrhl pytel a nabídka roste každým dnem. Nyní se do arény rázně rozhodla vstoupit i společnost HP se svou novou modelovou řadou HP iPAQ rx5900 Travel Companion.
18.10.2006,  preview, Pavel Koza

Jak úspěšně flashnout novou ROM do HTC Hermes?

HTC Hermes je nástupce úspěšného a zajímavého zařízení HTC Wizard. Stejně jako u všech ostatních zařízení s Windows Mobile ale není instalovaný systém bez chyby, takže mnoho z uživatelů bude zvažovat instalaci novější a lepší (většinou:) verze. Co je ale pro zkušené harcovníky rutina může být pro méně zkušené uživatele noční můra. A právě pro ty je určen tento článek, kde vás jeho autor provede celým procesem instalace tak říkajíc za ručičku, a navíc přidá i přehled dostupných verzí systému.
16.10.2006,  návod, Medved

Windows Mobile a Windows Vista RC1

Asi jen málokterý uživatel kapesního počítače se systémem Windows Mobile se dosud nesetkal se jménem Windows Vista, které označuje připravovaný operační systém z dílny Microsoftu určený na pracovní stanice (servery se můžou těšit na Longhorn).
10.10.2006,  návod, altair
Prvních 60 minut s chytrým telefonem Samsung SGH-I320

Prvních 60 minut s chytrým telefonem Samsung SGH-I320

Klasický chytrý telefon už nikoho nepřekvapí, na tom se asi shodnem. Sice se jich prodává zdaleka nejvíc, ale pokud chce výrobce něčím zaujmout, musí se snažit nabídnout trochu víc, případně něco trochu odlišného.
16.8.2006,  preview, Pavel Koza

Do Maďarska bez obav s programem ÚtInfó Hungary

Pokud se do Maďarska chystáte ať už za prací nebo za zábavou, spolehlivý pomocník na cesty se vám může nejednou hodit. Snad jediná věc, která by vám mohla trochu kalit radost, je fakt, že je aplikace k dispozici pouze v maďarštině. Inu, nic není dokonalé.
24.7.2006,  preview, Josef Štolcar