www.svetmobilne.cz
>
>
>

Čipová krize u Tesly: některé vozy jsou dodávány bez USB portů

Čipová krize u Tesly: některé vozy jsou dodávány bez USB portů
, , aktualita
Čipová krize zasáhla snad všechna odvětví a velmi patrné je to i u automobilů. Auta jsou mnohdy dodávána bez některých funkcí, senzorů a podobně. Nevyhýbá se to ani Tesle, která do některých aut nemontuje USB porty.
K oblíbeným
reklama
Celý svět je zasažen čipovou krizí. Nedostatek nejrůznějších čipů a senzorů ovlivňuje spoustu odvětví, automobily nevyjímaje. Některé automobilky tak hromadí auta, která čekají na čipy, pozastavují výrobu, nebo je dodávají bez tohoto příslušenství s tím, že je dostanou v servisu, až dorazí. Toto dělá např. čínské Li Auto (dodává vozy bez dvou radarů) a postihlo to i Teslu. Poslední zprávy hovoří o tom, že vozy od 11. listopadu (ne-li i dříve) nemusí být vybavovány USB porty na centrální konzoli i u zadních sedadel.
 
Interiér Tesly
ilustrační foto (interiér Modelu 3), autor: Leo Nguyen / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Konkrétně se to týká Modelů 3 a Y. Hovoří se o tom, že nefunguje ani bezdrátové nabíjení telefonů, naopak v některých případech mají být USB porty sice přítomny, ale zvládají pouze nabíjení, ale už ne datové přenosy (tady není jasné, zda jde o dočasné nebo trvalé řešení). Zákazníkům se nelíbí především to, že je Tesla neinformovala o tom, že auto nebude mít dočasně USB porty. Ty dostanou až dorazí do servisu, kde budou namontovány při příští servisní prohlídce, a hovoří se o tom, že by se tak mělo stát v průběhu prosince. Zákazníci by v tomto ocenili lepší komunikaci ze strany automobilky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů