www.svetmobilne.cz
>
>

Li Auto bude dodávat auta bez dvou radarů, namontuje je až později

Li Auto bude dodávat auta bez dvou radarů, namontuje je až později
, , aktualita
Čipová krize zastavuje výrobu aut, nebo způsobuje to, že jsou dodávány na trh bez některých z nich. To je i případ společnosti Li Auto, jejíž elektrická SUV půjdou do prodeje bez dvou radarů pro jízdní asistenty.
K oblíbeným
reklama
Nedostatek čipů sužuje nejrůznější odvětví a velmi citelné je to zejména v automobilovém průmyslu. Tam vidíme dočasné pozastavování výroby u většiny výrobců, případně se stává to, že jsou auta dodávána jako nekompletní bez některých čipů. Toto se stalo i čínskému výrobci elektromobilů, společnosti Li Auto. Ta vyrábí své velké SUV s názvem One, které bylo představeno 25. května a běžně by mělo být dodáváno s 5 radary.
 
Li One
 
Podle úniků na internet to vypadá, že zákazníci budou dostávat vozy jen se třemi radary, jedním vepředu a dvěma vzadu. Další dva budou namontovány později, až budou k dispozici. Předpokládá se, že k montáži pak dojde během prosince až února. Chybějící dva radary znamenají, že auta nebudou podporovat některé autonomní funkce, např. automatickou změnu jízdního pruhu nebo některé varovné signály. Další funkce jízdních asistentů (ADAS), na které tyto tři radary budou stačit, mají fungovat. Zájemci si prý mohou vybrat, zda chtějí vůz hned se třemi radary nebo až v prosinci se všemi pěti. Objevila se zpráva i o tom, že Li Auto nakupuje některé čipy na černém trhu až za 800násobnou cenu, to se ale nepotvrdilo a automobilka to popřela.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala