www.svetmobilne.cz
>
>

Čínský elektromobil Ora Cat míří do Británie, nejspíš od 25000 liber

Čínský elektromobil Ora Cat míří do Británie, nejspíš od 25000 liber
, , aktualita
Britský automobilový trh by v příštím roce měl zažít vstup nového čínského elektromobilu společnosti Great Wall. Prodávat se tu má hatchback Ora Cat, jehož základní verze by mohla začínat už na 25000 librách.
K oblíbeným
reklama
Čínská společnost Great Wall chce pod značkou Ora prodávat svůj elektrický hatchback Cat i v Evropě. Jedním z trhů by měla být Velká Británie, která chce zakázat prodej vozů se spalovacími motory už v roce 2030. I když novinka vypadá jako malé stylové retro auto, v zásadě jde o auto rozměrově srovnatelné s Volkswagenem ID.3. Má 4234 mm na délku, 1825 mm na šířku a je 1596 mm vysoké. Jeho rozvor činí 2650 mm.
 
Ora Cat
 
Zajímavá má být zejména cena. Zatímco ID.3 s 58kWh akumulátorem v Británii začíná lehce pod 31 tisíci librami, Ora Cat by s 58kWh akumulátorem měl začít už na 25 tisících librách (750 tisíc Kč). Tento akumulátor by mu měl zajistit 336km dojezd. V prodeji má být i 63kWh verze, která by navzdory jen o trochu většímu akumulátoru měla zvládnout ujet až 420 km. V tomto případě má cena začít na 28 tisících librách. I nejdražší verze se má vejít do 35 tisíc liber, což má stačit na dosažení britských dotací.
 
Ora Cat
 
Všechny verze mají mít podporu 6,6kW jednofázového a 11kW třífázového nabíjení AC, v případě rychlonabíjení DC mají zvládnout 80 kW. Pokud jde o pohon, elektromotor má vyvinout 124 kW a 250 Nm, což má stačit na akceleraci z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 100 mph, tedy 161 km/h.
 
Ora Cat
 
Ora Cat bude mít standardně LED světla vepředu i vzadu, 18" litá kola, dvojici 10,25" obrazovek, zadní parkovací senzory, 360° kameru i systém rozpoznávání tváří. Předobjednávky začnou v letošním prosinci, dodávky pak v první polovině roku 2022. Výrobce doufá, že v Británii prodá 50 tisíc vozů ročně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů